PDA

View Full Version : Това хемороиди ли са?



AlaBalaa
10-04-2010, 22:01
Здравейте, на 17 години момче съм. Тези дни забелязах, че след изхождане имах сърбеж около ануса и го отдавах на не добро почистване или на много "старателно" с тоалетна хартия почистване и притриване. Но наскоро последните 2 дни след изхождане при почистване забелязвах точици кръв по харията около ануса и ви питам дали са хемороиди или просто някакви ранички, защото болката е като при раничка. Следните изброени причина за получаването на хемороидите не ги имам

* запек - описва се като един от особено важните фактори. Усилието при дефекация води до повишаване на налягането в кавернозните тела, затруднява отичането на кръвта от тях и води до разширението им.
* честите диарии също способстват за развитието на хемороиди
* заседнал начин на живот
* преяждане, прекомерна употреба на пикантни храни и алкохол
* физически усилия, водещи до повишаване на вътрекоремното налягане (вдигане на тежести, тежка физическа работа)
* бременност (по същата причина- при нарастването на матката и разположеният в нея плод с напредване на бременността се повишава налягането в коремната кухина)
* особено чести са хемороидите при хора със статични седящи професии (напр. шофьори)
* отчита се ролята и на наследствени фактори
запек не съм имал, но е имало дни през, които 2 дена не ми се е ходило до тоалетна говоря за скоро, а за физически дейности не вярвам толкова да съм се озорил във фитнеса

neizvestnaaa
10-07-2010, 13:22
Хмм...добре ще е да си направиш един преглед за всеки случай.На мен също се е случвало да кървя ,но тогава имах силен запек и ми се получи цепнатина около ануса ,беше като раничка и ме пареше всеки път,но сега ми мина.Всъщност самия запек ми се получи от нередовно ходене по голяма нужда ...ходех мн рядко през 6 дни и от там стана този проблем.Но от както промених режима,нещата се оправиха.При теб не знам какво е ,понеже казваш че си нямал запек,но би било добре да се консултираш с лекар.Няма да ти навреди :)

Ако искаш изчакай малко,може и да е временно.Ако проблемът не се реши-лекар! :)

AlaBalaa
10-07-2010, 15:57
ами да ти кажа кървене няма тоест преди след изхождане имаше някаква кръв около ануса, но сега няма уж е по-добре мисля, но трябва да видя за сърбеж и дискомфорт, но болка няма :) мерси за сега не мисля да ходя, че се притеснявам... ще изчакам до понеделника... дано не стане по-зле да чукна на дърво мерси :)

neizvestnaaa
10-08-2010, 12:00
успех,но ако има нещо недей да чакаш :) по-зле ще е за теб после!

titinkaa
10-08-2010, 19:23
Може да ти се е раздразнило самото черво,и на мен ми се е случвало само,че с кръв в изпражненията,и за дена два минава,същот се случи и на една пр миналата година.

doctors
10-10-2010, 09:49
Може да са хемороиди,може и раничка да е - но ако искаш нека да те види хирург или гастроентеролог.Според мен,не би трябвало да има нещо страшно.

AlaBalaa
10-12-2010, 07:38
да ви кажа всичко отшумя само от време на време има не мога го опиша не е болка не е сърбеж не е дразнене, но всичко е шест :)

georgi12
10-14-2010, 09:03
Тоалетната хартия протрива .
Поради естеството си на работа аз имам хемороиди , които са хронични и се възпаляват от време на време .
След всяко ходене се измивам с хладка вода , подсушавам се и нямам проблеми , като парене , сърбене и кървене .
Между другото водата почиства по-добре от хартията .Едтествено първо почиствам с хартия , след което измивам .
В цивилизованите държави и нормални къщи има едно приспособление , наречено биде , което служи за тази работа . В панелна баня няма място за биде и за това обикновено шише върши работа .
Извън дома мокри кърпички също помагат.

vapcarov
10-14-2010, 20:20
Може да провериш много лесно дали имаш раничка - взимаш едно огледало, клякаш в някоя по-осветена стая (тоалетната) и гледаш. Най-вероятно е протриване на кожата в следствие на малки косъмчета около ануса + тоалетна хартия.

AlaBalaa
10-15-2010, 16:58
ами обикновени кърпички стават ли или трябва с по-малко ПХ

mimozka961
03-04-2011, 13:49
hbjbnb

ThisIsMe
03-04-2011, 17:45
Здравейте ! Аз съм 14 годишно момиче -> Ами ако има съвсем , съвсем малка раничка около ануса. Възможно ли е да е от протриване с тоалетна хартия ? И до колко време ще се махне г/д .. месец, два.. ? И как да я разкарам без лекар? Четох някъде по форумите ,че ставало с ядене на плодове и зеленчуци .. Плс , ако някой може, да ме посъветва :) :( :( :(

Едва ли раничката да е от тоалетната хартия.Ако беше така,стотици щяхме да имаме ранички по анусите.Желателно е да ползваш вода при ходене по голяма нужда,но малко хора го правят.Запек имала ли си често?Вероятно е от това.Пък и е от огромно значение режимът ти на хранене.Ако ядеш само сухи храни и се тъпчеш с боклуци,нормално е да се получи запек,а след това и раничка при напъните.Дай повече информация.Болки при изхождане имаш ли?
Кръв в изпражненията?
Не е нормално да имаш раничка.
Не очаквай някой да ти предпише нещо.Самолечението няма да помогне.
Трябва да отидеш на лекар.Щом е външно докторът ще ти предпише навярно някакъв мехлем и ще ти мине.
Колкото до плодовете и зеленчуците,тях трябва да си ги консумираш винаги.Те са богати на витамини и полезни ,като цяло за организма,но в твоя случай няма да помогнат.Лекарят ще ти помогне,а ти междувременно спазвай някои неща.
1) Повече движение
2)Отлична хигиена
3)Повече течности и течни храни.
4) Трябва да премахнеш запекът,ако има такъв.Кафето сутрин на гладно, вероятно ще ти помогне за тази цел.
И все пак отговори ми на горните въпроси! : )
Всичко свързано с тази раничка.

mimozka961
03-04-2011, 20:20
nksvjbskbvsk

ThisIsMe
03-04-2011, 23:18
мхм, мразя манджи.. и ям сухи неща.. и не, нямам болки при изхождане или кръв.. но понякога не ми се ходи често .. а запек съм имала.. в последствие на това, че понякога не ми се ходи.. колкото до движението, ходя на танци ... и обичам да пия много вода .

Ще се наложи да коригираш режимът на хранене.
Повече супи,още повече течности.
Лошото е,че без снимка не може да се прецени до колко е сериозна тази твоя раничка.Но това,че става дума за такава,налага преглед.
Може да става дума за анална фисура,за анална фистула ,а може и за нещо друго.С друго не мога да помогна : )