PDA

View Full Version : от вратар -> напред



ro6lio
10-05-2010, 12:01
до сега 2 години съм бил вратар в нашия отбор
от тази година имам нов трениор и изявих желанието си да изляза напред
засега почвам като ляв бег
но имам проблем.... мн бързо се задухвам (не пуша)примерно когато правим разиграване
как да постигна по голяма издражливост?да подобря дишането?
имам и друг проблем хич ме няма с тоя ляв крак...а десен бег си имаме..и така ак може и някакъв съвет как да съм по добърр в защита някакви тактики щото съм нов .. трябва ми помощ

lubomirky
10-05-2010, 12:19
нов си, но преди това си бил вратар. помисли си какво си изисквал от защитниците, за да ти е по-лесно и ще намериш отговора. пък и използвай търсачката, има 1 тема за бекове

YVKsport
10-05-2010, 14:36
даа,имаше тема за бекове,явно се харчат много :D За издръжливостта-ако си си мислел,че вратар се играе без физическа подготовка,значи явно си бил далеч от футбола.Ако си проведеш пълноценна подготовка(индивидуално или с отбора), не би трябвало да имаш проблеми с въздуха.

И искам да ви питам дали знаете кой е най-тъпият човек в един футболен отбор след вратаря(шегичка :D )

Ekoto
10-05-2010, 14:40
За издръжливост и за въздух ти трябва бягане :)

ro6lio
10-05-2010, 15:36
много си забавен уvksport евала :razz: (шегичка :-D)

torresinho
10-05-2010, 17:29
Започнал си с вратарство? Защо се отказа? Бег не се става лесно, а ти имаш 2 години като вратар. Трябва физ. подготовка малко иначе-тичай кросово темпо 10-на обиколко на стадиона и след 1 месец си пушка :)

pirin4ever
10-05-2010, 17:38
Скачай на въже,спринтове 30 метра,спринтове 50 метра,или крос докато още можеш да дишаш,така ставаш издръжлив и по-бърз 8)

king95
10-05-2010, 18:47
даа,имаше тема за бекове,явно се харчат много :D За издръжливостта-ако си си мислел,че вратар се играе без физическа подготовка,значи явно си бил далеч от футбола.Ако си проведеш пълноценна подготовка(индивидуално или с отбора), не би трябвало да имаш проблеми с въздуха.

И искам да ви питам дали знаете кой е най-тъпият човек в един футболен отбор след вратаря(шегичка :D )
Вратарят точно трябва да е най-умният в отбора. Той трябва да контролира хората пред него, да знае кога да излезе да пресрещне топка, да подрежда играчите при статични положения и т.н. Въобще не е лесна неговата работа и ако няма акъл в главата, колкото и добър да е, просто няма да е голям вратар.