PDA

View Full Version : ! ! ! Малки сутиени ! ! !



MeLikesPie
10-06-2010, 15:54
Моля, 12-годишни любопитковци да не изразяват гласно присъствието си!

Знаете ли откъде да си намирам сутиени без банел или просто по-подходящи за дичица като мене? В една книжка четох, че тези с банели са вредни за под 16, защото гърдите още растат и ми се струва смислено.
Размерът ми е (или би трябвало да бъде) 80А. Аз съм малко по-едра и се отказах от бюстиетата, защото много се трепах да търся и не им се разширяват презрамките.
Отговаряйте моля...

Infinity
10-06-2010, 17:00
Защо просто не махнеш банелите на нормален по-малък сутиен ? :-o

MissNothing
10-06-2010, 17:23
Нося сутиен от години, ама още не съм напълно сигурна банелите какво по-точно са? :lol: :razz:

WaterLilly
10-06-2010, 17:25
Нося сутиен от години, ама още не съм напълно сигурна банелите какво по-точно са? :lol: :razz:
Едни метални работи, сложени около чашките, за да си задържи формата сутиена (обикновено ти убиват).

MissNothing
10-06-2010, 17:30
Аааа значи е едно от нещата, за който си мислех. Ами на моите сутиени май на почти всички има нещо такова по-твърдо, ама не убива.. :lol:
А не мисял, че може да са чак толкова вредни.

Infinity
10-06-2010, 17:36
Всъщност , да има някои супер неудобни и убиващи. :o
Зависи .. , ако убиват определено са вредни. :-o :o

Djuff
10-06-2010, 17:57
Ми махни банела бе :lol:

mArMaLaDkA
10-06-2010, 18:54
По тая логика, който редовно носи тясно бельо, трябва да има малък задник. :-o Стига глупости. Прекалено стегнатия сутиен може да забави растежа на гърдите, не и да го спре.

Гръдната ти обиколка е нормална, чашката ти е миниатюрна... Трябва да търсиш старателно. Все отнякъде ще изскочи нещо. В краен случай ще ти се наложи да вадиш банелите от обикновен сутиен, да.

WaterLilly
10-06-2010, 19:28
Прекалено стегнатия сутиен може да забави растежа на гърдите, не и да го спре.

Японките са носели малки обувки, за да не им растат краката. Защо да не работи по същия начин и със сутиени?

Biskfitka
10-06-2010, 19:43
Как нося сутиен от 4ти клас (мой приятелки също),но хич не е пречил на развитието на гърдите ми...даже са ми в повече... :-o
Всички носим сутиени с банели,никоя не се е оплакала да и вреди...ики поне тема за тва даже във форума няма 8-)
Ако толкова не ги искаш тия банели,махай ги.

HeavensMaiden
10-06-2010, 21:06
бога ми мразя тия ш****и банели ... секи път ми се вадят и ми правят рани ... като ги махна и целия сутиен губи формата си и за нищо не става ... е леле сега се изнервих :x 8-)

по темата : мацка има сутиени които са като потничета .. те не те ли устройват ? :-o удобни са и са предназначени именно за мацки с млки цици на които тепърва им растът :)

Tiin
10-07-2010, 13:42
Ако има джъмбо в твоя град си купи от там,но според мене по-хубаво от банела няма!

djuki
10-07-2010, 20:56
бога ми мразя тия ш****и банели ... секи път ми се вадят и ми правят рани ... като ги махна и целия сутиен губи формата си и за нищо не става ... е леле сега се изнервих :x 8-)

и при мен е същата работата много се дразня особено като е някой сутиен , който много харесвам :S

по темата отиди в някой магазин за белъо там имат и малки размери попитай

Fx1
10-08-2010, 08:02
Не разбирам какъв е проблемът с банелите, никога, ама никога не са ми правили проблеми, не са ми се вадили, бодяли или нещо друго, а сутиените си ги пера и в пералня.

Освен това, авторката банел ли има предвид или твърдата чашка?? Как една тел ще ти спре развитието на гърдите..
80А не е толкова рядко срещано, поне по нормалните магазини, ако си търсиш сутиен за 5-10лв, може и да няма такъв размер. Даже по намаления ще си намираш по-лесно, най-гадно е да си 75Б - най-разпространен е и винаги първо свършва..

titinkaa
10-08-2010, 10:36
не вярвам банелите да вредят,защото знам,че е хубаво да се носи сутиен от малка,демек като имаш вече малки гърди,за да се оформят,и знам че от самата форма на сутиена се оформят да са такива.Ако ти пречи банела го махни,но целия сутиен се разваля и увисва.А малки номера сутиени съм виждала в Моловете.

AniBG
10-08-2010, 12:44
Ами аз от 12 годишна нося (не бях любопитка тогава!! :x ) и банелите никога не са ми пречели! Досега нося сутиени с банели, преди понякога ги махах! :P

xxcherry
10-08-2010, 17:08
Ами в такъв случай ги махай. :D
Пък ако не искаш да ги махаш, за да не загуби формата си самият сутиен, просто купуваш без банели. :D Все ще намериш, има толкова много! :D
Аз винаги махам банелите, защото ми убиват, но не съм забелязвала да си губи формата :?

MeLikesPie
01-05-2011, 14:49
Не съм казвала, че спират растежа, а че са вредни по време на растежа, но като се замисля за банелите не е толкова важно, и с тях ще мина...

Ама коментари от сорта на "Споко, ще намериш, има толкова много..." не помагат много-много...

Minerva
01-05-2011, 17:14
Не пречат на растежа.Ако пречеха сега и аз и приятелките ми да бяхме като дъски :) Не познавам момиче, дето да е имало проблеми от това, че носи сутиен. Просто отдели повече парички за да си купиш качествен, с който да ти е удобно. Примерно на Triumph са им много добри моделите и материите.

norcheto0o97
01-23-2011, 07:11
Бaнелите сa вредни.. Нa еднa моя брaтовчедкa й прaвихa оперaция нa гърдaтa,зaщото от бaнелите и беше излязлa някaквa бучкa.. ли незнaм точно.. и беше много гaдноо... Зa товa си ги мaхaйте ...!!
А по темaтa.. незнaм мaй нaистинa ще е добре дa си вземеш обикноведни сутиени.. и дa им мaхнеш бaнелите ;)

ScarletBite
01-23-2011, 07:37
Гадно е да имаш нестандартен размер. Аз пък съм 70D - не ме питай как си намирам сутиени. Даже, поради липсата на прилични модели в този размер, съм си купила няколко 70C (ако знаеш колко неприятно ми стискат на гърдите... :( ).
Потърси в няколко магазини. Ако не намериш - поръчай си от интернет. :)

Tiin
01-23-2011, 08:21
В Джъмбо има....На 12 съм и нося сутиени някъде от 4клас,защото си имаше нужда.На мен лично ми е адски гнусно някое момиче без сутиен...

ScarletBite
01-23-2011, 08:39
В Джъмбо има....На 12 съм и нося сутиени някъде от 4клас,защото си имаше нужда.На мен лично ми е адски гнусно някое момиче без сутиен...
Защо да е гнусно? :-o
Повечето момчета го намират супер секси (е, ти си на 12, простено ти е да мислиш иначе), ако мацката е със стегнат бюст. Аз понякога (лятото) съм без сутиен, когато нося някакъв изрязан потник\бюстие или пък онази ефирна супер къса рокличка в тютюнев цвят. 8-) И ми се кефят хората... :)

Pamaa
01-24-2011, 20:58
не вярвам банелите да вредят,защото знам,че е хубаво да се носи сутиен от малка,демек като имаш вече малки гърди,за да се оформят,и знам че от самата форма на сутиена се оформят да са такива.Ако ти пречи банела го махни,но целия сутиен се разваля и увисва.А малки номера сутиени съм виждала в Моловете.

Хаха... то в мола има вс. Последно като си търсих сутиен видях един, с който примерно, ако си A ще изглежда, че си поне B-C, просто толкова ти притиска гърдите, че повече от половината ти изскачат... така, че добра идея е да търсиш там :P :P :)

blueberryyy
01-24-2011, 21:52
Просто си купи сутиен без банел,има такива специални за жени,които имат проблеми с кисти ,примерно (получават се от банела).
В Seven Seconds има такива модели,държи си и си изглежда като нормален сутиен,просто е специална материя,която държи и без банел,обаче струва към 80 лева....
Има и не толкова скъпи по разни други магазини,обаче те се прецакват за 1-2 седмици.[/i]

sexa_na_kompleksa
01-25-2011, 06:26
В Etam има малки сутиени и са хубави. Малко по-скъпи са, към 40-50 лв, но са качествени. Имат магазин в The Mall of Sofia.

MeLikesPie
01-25-2011, 09:50
Добре бе, за банелите - съгласих се, обаче малкия размер ми е по-важен, а не мога да плащам 30-40-80 лева всеки път, когато си купувам сутиен.

ПП По принцип нося 80В, щото А не мога да си намирам... Но не е много удобно...

sexa_na_kompleksa
01-25-2011, 12:08
Ако си купиш по-скъп сутиен, ще ти издържи по-дълго време. А ако не ти се дават толкова пари, може да си вземеш от пазара - не ми се вярва там да няма 80 А. Проверила ли си навсякъде?

Tiin
01-25-2011, 16:53
В Джъмбо има....На 12 съм и нося сутиени някъде от 4клас,защото си имаше нужда.На мен лично ми е адски гнусно някое момиче без сутиен...
Защо да е гнусно? :-o
Повечето момчета го намират супер секси (е, ти си на 12, простено ти е да мислиш иначе), ако мацката е със стегнат бюст. Аз понякога (лятото) съм без сутиен, когато нося някакъв изрязан потник\бюстие или пък онази ефирна супер къса рокличка в тютюнев цвят. 8-) И ми се кефят хората... :)
Амиии...Недоразвити гърди ми е гнусно да гледам,но добре оформени стоят добре :Д

fenkatakrisi952
01-25-2011, 18:11
Вземи си спортен сутиен :)

puffyyy
04-07-2012, 10:21
Az sum na 11 g. i nosq sutien ot JUMBO mn sa udobni v 4-ti klas sum

SunT
04-07-2012, 22:40
Аз май съм виждала такива бюстиета, обаче с чашки, точно като сутиен, за всякакви размери.Защо не потърсиш примерно на Илиянци?
Включвам се към клуба на мразещите банели.За съжаление обаче са необходимо зло.

1Пуканка1
04-08-2012, 09:36
Ами 13 годишни могат ли да пишат :D

Hayashi
04-08-2012, 15:52
Темата е от 2010....

NeVeR-aNyOneee
08-19-2012, 20:37
Шансът да объркате размера си, когато избирате сутиен без подплънки е значително голям. Ако чашките не са плътни, то имайте предвид, че платът трябва плътно да прилепва към гърдите Ви (без да ги 'смазва' разбира се).
Когато сутиенът е без подплънки, използвайте презрамките и степените на коригиране на обиколката, за да можете да наместите бельото добре. Не забравяйте, че тъканта не трябва да се нагъва по гърдите Ви - това показва, че сутиенът не е Ваш размер.

LoveMac
08-23-2012, 08:15
Половината сутиени са ми от etam щото са супер удобните :D Вярно че са леко скъпички ама качеството е хубаво :)

kitty02
08-23-2012, 09:06
Само на мен ли банелите не ми убиват?

PeaceOfMe
08-23-2012, 10:20
^ Не! :D

belieberxforever
08-23-2012, 14:52
Не знам дали е вярно това със забавянето на растежа, но на мен лично банелите не ми убиват, но просто ми изглежда грозно, когато облека по-тясна блуза....
Обаче днес реших на един сутиен да му махна банелите и стана адски безформен... ужасно беше... така че нямаме друг избор освен да се примирим с тези банели ;д

belieberxforever
08-24-2012, 07:18
Не разбирам какъв е проблемът с банелите, никога, ама никога не са ми правили проблеми, не са ми се вадили, бодяли или нещо друго, а сутиените си ги пера и в пералня.

Освен това, авторката банел ли има предвид или твърдата чашка?? Как една тел ще ти спре развитието на гърдите..
80А не е толкова рядко срещано, поне по нормалните магазини, ако си търсиш сутиен за 5-10лв, може и да няма такъв размер. Даже по намаления ще си намираш по-лесно, най-гадно е да си 75Б - най-разпространен е и винаги първо свършва..

+1 и да, аз съм 75Б...наистина свършва най-бързо... :D

annamari
08-24-2012, 14:06
Спортен сутиен...