PDA

View Full Version : къкъв upgrade е възможен



ponomen
10-07-2010, 09:56
така .сегашния ми комп е интел (не му знма модела )двуядрен на 2.8 гхз(компа е зет 2006) дано асус п5лд 2 видео карта 9600 гт асус silent дето са без вентилатор че предната изгоря.захранване маи е по малко от 500вата. та въпроса ми е кав упграде до 100лева мога да му направя ? или направо ново пс това което хоусе ми каза в прведните теми.струва ли си упграед.а рамта е 4 платки по 512 .2 платки работят на 800мхз две на 667 нз 6то.компа главно за игри.мислех за интел кое и5 ддз. пи6ете не6то

ponomen
10-07-2010, 09:59
гре6ка сру до 1000лв гледах пс уорлд ама за 1000 лв пални чекии слагат

GregoryHouse
10-07-2010, 10:39
Дъното те ограничава много. Поддържа LGA775 процесори и то само двуядрени. Проца не е лош. Видето...в новите игри на минимални настройки даже...забрави.

Единствения ъпгрейд които можеш да цапнеш е да си купиш още 2гб - нещо от рода на кингстон 2х1 800мхз и да ги сложеш във 2рите слото където рама бичи на 667мхз...всъщност сигурно и кингстъна ще бичи на толкова. Прост при 2х дуалчанел няма как всичките да ти бачкат на по 800мхз...
Другото е да си вземеш една видеокарта 9800GT Ultra. И скока за тези пари въобще ама вътобще няма да те уледотвори. Да не говорим, че твоето захранване не се знае какво е и ако е от 15лв Made in "гаража отзад" въобще няма и да издържи.

Вземай си нов комп направо като имаш парите. Дадох ти свят конфигурации...поръчвай си ги от sky.bg или most.bg онлай и не се занимавай. Ама асемблирани...не ги асемблирай, че като съдя по компетенцията ти ще омажеш нещо.

DarkAngelOfHope
10-07-2010, 11:15
Абе ти да не си koko95 ???

ponomen
10-07-2010, 16:49
къв е тоз коко е ? хоусе компа ми който е зет 2006 го взима баща ми не съм сиго избирал аз, но бях с него.отидохгме и каза за 1600 най доброто.мисля 4е тогава процесора ми струваше адски много понеже тогава на мода бяха едноядрените.и аз съм на мнение за ново пс понеже вече никой няма да иска да купи тия части.ше го продам на дядо ми там за хотела ше му кажа ддз 500 800 лв с монитора и кабелите :D ше добавя малко и ..............а хоусе не чатнах последно коя конфиг ? с двуядрения или с четириядрения я ми я напиши наново плс.и мнмого не ми стана ясно как от двуадрен стана четириядрен.четох някви статии там .

ponomen
10-07-2010, 16:50
хоусе я си дай скайпа че както каза няма смисал да спамя форума като само аз и ти контактуваме чат пак +- някой.

GregoryHouse
10-08-2010, 01:25
http://img819.imageshack.us/img819/5746/nawe.jpg (http://img819.imageshack.us/i/nawe.jpg/)

Направих ти я наново...надявам се това е последния път в който питаш за конфигурация повече няма да се занимавам.

Избрал съм ти i5 щот глеам си некъф див фен на Intel. Карта е машина просто, избрал съм ти Вапора щото ти от клок идея си немаш, пък тази си е заводски клокната! Дъното има USB3.0 и поддържа високи мхз на РАМ...не, че някога ще ги достигнеш де...ама да има. РАМ-а е 1333мхз по простата причина, че повече просто не ти трябва. Дори и с 2гхз рам разликата ТИ няма да я усетиш, а цената е бая осезаема. Като иская по нататък си земай разни клокърски корсари или кингстони ХайперХ и гони разни честоти там за забавление. Харда ти е луд за парите си с тоя кеш...
Захранването е тема на която ще обърна повече внимание, защото има и забележка. Принципно конфига ти може да работи и със Fortron SAGA II 500W, НО гоолямото НО! Изчислявах, че ако натовариш всичко на макс достигаш 435W колкото му е и долу горе макса на безопасна работа. Принципно за да го достигнея това трябва да натовария процесора,видеото,дъното,в ички периферий, да мушнеш флашка във всеки порт, да записваш диск със записвачката + мишка и клавиетура! Принципно МНОГО невероятно да се случи някак си, но се научих да не се изненадвам от клиентите. От тях трябва да очакваш всичко! Затова препоръчвам 600W, пък ти ако смяташ, че няма да правиш подобни разни супер претоварващи системата бози, и фортрона би трябвало да те издържи.
Кутия и CD не съм ти слагал. Земай CD-to от стария си! А кутия...кфат да е за 20-30лв :D

П.С: Скайпа си не давам, точно поради причината, че разни хора само ме търсят за глупости с които не ми се занимава.
П.С2: Има бутон "Редактиране" пич. ПОлзвай го!