PDA

View Full Version : Обичам те,но не те харесвам.



Soundish
10-07-2010, 15:54
На всички ни е ясно,че може да харесваме някого без да го обичаме,но дали е възможно обратното?На вас случвало ли ви се е и какво точно ще рече това?Истинска ли е тази любов/обич?
Малкото дете пораства и изведнъж вижда,че родителите му са хора ,понякога не съвсем покриващи представите му за "добър" човек.Порасналото дете се пита:"Защо ги обичам?",а единственият отговор,който изниква в главата му е:"Ами,защото са ми родители."Това истинска обич ли е или обич,"наложена" му още от раждането?Благодарност или навик?Или просто защото "т'ва е нормално"?
Млада двойка.Твърдят,че се обичат.Момичето среща момче,което я отвращава с думи и действия и изцяло като личност.Тя го критикува и е открито негативно настроена към него.Да,обаче нейният приятел е досущ като въпросния тип.Той мисли,говори,върши същите онези неща,които я отблъскват у другото момче,но когато стане дума за нейния приятел тя го обича "такъв,какъвто е",защото:"Ами приятел ми е,как да не го обичам!".
Защо се получава така?Каква е логиката според вас в тези противоречия?А трябва ли да се търси логика в любовта/обичта?Ненужно/грешно ли е да се търси смисъл и причина за тези чувства?Смисъла убива ли чувствата или двете могат да съществуват паралелно без проблеми?Има ли (голяма) истина в мисълта : "Половината от нашите грешки в живота идват от чувства там, където сме длъжни да мислим, и от мисли там, където трябва да чувстваме."?
Много въпроси,много нещо :-D Айде приятно ви разсъждаване.Ако не сте разбрали някъде какво точно имам предвид,тълкувайте както намерите за добре :)

cherinka
10-07-2010, 16:30
"Той е мил, добър, умен, отзивчив, културен, възпитан - Обичам го!" - тогава го приемаш за нещо нормално?

"Той е арогантен, отблъскващ, глупав - Обичам го!" - и хайде има нещо странно.

И дюнерът е отблъскващ, мазен, ВРЕДЕН, висококалоричен, и въпреки тези му качества доста хора го уважават и харесвати мине, не мине, посягат към него. И точно заради всички онези чувства, които той наслагва у вас след изяждането му.


....аз па ебати примера дадох...

FuckedUp
10-07-2010, 17:23
Жалко, нищо не разбрах 8-)

SuperBadSuperFresh
10-07-2010, 19:23
За родителите не мога да кажа,ама тия връзки тип "песента на Еминем и Риана" са голям филм.Не знам защо много момичета се инатят че обичат някой си,който айде не да ги бие,ама ги обижда,унижава и унищожава психически.Не знам...толкова да нямаш уважение към себе си,че да позволяваш на някой да прави това с личността ти.
Чувствата не трябва да се мислят,макар че всички сме я правили тази грешка.

PyCoKoCkA93
10-07-2010, 19:41
Противоположностите са в основата на всичко-има два полюса,два пола,солено-сладко,красив-грозен,умен-глупав и т.н..Отделно винаги в нас има противоречия-"да направя това или това;да ям това или онова,да съм с него или с него..." + това от омразата до любовта има една крачка по простата причина,че дали изпитваш + или - емоции към някого ти все мислиш за него...Човешката психика е много сложно нещо и цял един човешки живот не стига,за да я разгадаеш ГЛОБАЛНО,а какво остава за ИНДИВИДУАЛНО...В нас има нещо,което ни кара да обичаме някого,дори е пълната противоположност на това,което търсим и колкото и да се мъчим да си обясним защо не става и не става.Просто се случва и е по-силно от самите нас и му се отдаваме,изживяваме момента,за да не се питаме после "Какво щеше да е,ако бяхме заедно.." :) Дори нещо да е против всякакви твои принципи,но и едновременно да те привлича адски много-направи го,за да разбереш какво е и да не съжаляваш,че си пропуснал/а момента :)

RoSKo0o0
10-09-2010, 10:03
Аз не търся логика и смисъл в любовта, така че нема как да ти помогна 8-)

П.С. Всъщност на мен са ми го казвали :lol:

YouDontKnowMe
10-09-2010, 15:11
Темата е адски малоумна .
Да беше пуснал някоя задачка.
И нека спамчето на форумните философи да започне СЕГА .
Ще гледам да не влизам в темата, защото дозата простотия ще ми дойде в повече.

YouDontKnowMe
10-09-2010, 19:54
Няма форумни философи ?!?!??!?!?! ^^
Чувствам се адски тъжна в момента.
Щях да следя темата, въпреки че казах, че няма .

Wits
10-09-2010, 19:59
Щях да следя темата, въпреки че казах, че няма .

A сега де? Ти следиш темата, а казваш че няма да я следиш. Защо така става? Дано форумните философи ми дойдат на помощ.

П.С:Убийствен правопис

YouDontKnowMe
10-09-2010, 20:02
Щях да следя темата, въпреки че казах, че няма .

A сега де? Ти следиш темата, а казваш, че няма да я следиш. Защо така става. Дано форУмните философи ми дойдат на помощ.
Ех, че си неграмотен значи.
И после се чудя защо отличник по БЕЛ има 3.25 на теста.
Ще те убия за него, казвам ти !

valdesbg
10-09-2010, 20:03
Въх.. тая тема търси дискусия по грешния начин.

Намери правилните доводи за и против ситуацията и ги поднеси по провокиращ начин.

С трици маймуни не се ловят.