PDA

View Full Version : Манту



aske
10-07-2010, 20:21
Във вторник ми биха манту, обаче въобще не ми се зачерви или поду, а утре трябва да отида на котролен преглед. Едвам може да се види, че е малко по релефно. Вие едва ли можете да ми кажете дали се е хванало, но моля да споделите вашия опит дали е имало хора, на които не им е било зачервено и да не им са били втора ваксина. До колкото знам втория път ти го бият в рамото и е много болезнено...

djuki
10-07-2010, 21:59
ами мисля че мантуто трябва да червеничко и надуто ама не прекалено защото и това не беше добре . сигурно ще ти бият ваксината , но не мога да ти кажа дали боли аз винаги се разминавам

Biskfitka
10-07-2010, 22:14
2рата не боли толкова,колкото казват ;) Аз имам страх от такива неща и щом мен не ме е боляло чак толкова смятай :D

batkodoki
10-07-2010, 23:59
Във вторник ми биха манту, обаче въобще не ми се зачерви или поду, а утре трябва да отида на котролен преглед. Едвам може да се види, че е малко по релефно. Вие едва ли можете да ми кажете дали се е хванало, но моля да споделите вашия опит дали е имало хора, на които не им е било зачервено и да не им са били втора ваксина. До колкото знам втория път ти го бият в рамото и е много болезнено...

е НЯМА такава апликация, която да " е много болезнено" - повярвай ми!

китайците са измислили Иглотерапията преди нашата Медицина, било е преди 3000 години - как мислиш, дали САМОТО убождане ако би било болезнено би оцеляло до днес като практика?

Claymore
10-08-2010, 12:40
Първата ваксина всъщност не е манту, а е проба за манту. Ако не се подуе и зачерви ще ти бият вече манту. Мисля, че дължината трябваше да е минимум 1.4см, за широчината не помня.
Болката при хората е различна. Имам няколко приятели, едни ги болеше, други не, обаче имах и един приятел чиято ръка беше...неподвижна поради силната болка около 2-3 дни. [болеше го само като си мръднеше рамото.]
И моята проба не се зачерви до 1.4, но ми казаха, че ще мине и без манту. :?

kalpazanka
10-08-2010, 19:39
Първата ваксина всъщност не е манту, а е проба за манту. Ако не се подуе и зачерви ще ти бият вече манту.
Нищо подобно! Това си е пробата Mantoux! Вкарва се пречистен протеинов дериват и се следи за отговор и за мащабите му! Ако е над 15 мм- аларма за ТВС. Ако го няма изобщо- поставя се BCG/ бацил на Калмет и Герен- отглеждан в специални условия микобактерий, който е отслабен и няма да предизвика инфекция, но ще накара имунната система да изработи защита/.

titinkaa
10-08-2010, 20:12
И на мен ми биха мин.седмица и изобщо не стана голямо или червено,чак на 3-я ден стана леко розово,та си пролича къде е,и като отидох лекаря каза че е станало,и слава Богу не ми бива второ.Така,че си е до организъм,на кой кво ще стане,на една приятелка мин.година й биха и й стана огромно и червено,чак и се беше схванала ръката.