PDA

View Full Version : Хотел в София.



bloodyF
10-07-2010, 20:34
Трябва ми резервен вариант за едно събитие в София. Трябва да спя там.
Та.. някакъв хотел или къща или нещо такова, близо до площад Славейков..не много скъп..за 1 вечер само спане. Ако има идеи казвайте : )

bloodyF
10-07-2010, 21:21
други идеи?

иначе мерси

amk933
10-07-2010, 21:54
Колко близо до Славейков трябва да ти е, защото това е много общо понятие...в радиус 1-2 км?

За мен и НДК е близо, но, ако не познаваш София, ще ти е проблем.

bloodyF
10-07-2010, 23:37
определено не познавам София.
а близо, ми достатъчно близо, за да стигна пеша сравнително бързо (20тина минутки примерно път)

PinkFloydSound
10-10-2010, 10:48
И ти ли ще ходиш на изпита за САЩ?

bloodyF
10-10-2010, 11:09
Бианка, да ;д

terrorclub, май ще се възползвам от предложението на харли ^^

PinkFloydSound
10-10-2010, 11:28
Аз и аз мисля да ходя, така че ще следя темата. ;д Кофти е само, че е твърде вероятно да повтарям 11-ти клас заради невзети приравнителни изпити...
Ако го взема, де. :lol:

AcrossYourFace
10-10-2010, 12:05
bloodyF, предполагам, че с Бианка говорите за стипендията на YES.

Не знам от къде си ама изпита може да се държи още в Пловдив, Русе и Бургас май...не съм много сигурна. Провери в училище : )


Иначе има още една стипендия, която е по друга програма и изпитът е началото на ноември. Тя е няколко кръга(4 май бяха) и първият е на национално ниво - писане на есе. По-лесно се взима, отколкото YES. :wink:

bloodyF
10-10-2010, 14:04
ами за YES става въпрос да
от Благоевград съм и е определено да се регистрираме в София (област Благоевград)

а за другата стипендия не знам каква е, но има някаква от Американското посолство, която ти дава право да учиш безплатно английски (1 ниво) в България..не знам подробности, една позната ми казваше че я е взела..


а Би, знаеш ли втория ден какво се прави? че не ми е ясно все още :lol:

AcrossYourFace
10-10-2010, 15:13
знаеш ли втория ден какво се прави? че не ми е ясно все още

Втория ден имаш Listening, Close test(граматика) и 30 минути Free Write по 3 теми като нямаш лимит на думите и сама си преценяш, по коя от трите да пишеш най-много.

Наблегни повече на Free write-a, защото основата, на която те избират за 3-ти кръг е точно този компонент. Когато пишеш по темите не се притеснявай за граматиката, а гледай съдържанието - те търсят хора с по-разчупено мислене.

AcrossYourFace
10-10-2010, 15:20
Аз и аз мисля да ходя, така че ще следя темата. ;д Кофти е само, че е твърде вероятно да повтарям 11-ти клас заради невзети приравнителни изпити...
Ако го взема, де. :lol:
Проблемът с приравнителните изпити е ако не успееш да се върнеш навреме в България за тях.
Иначе не е трудно да се вземат. С малко помощ няма да имаш проблем : )

Иначе дочух, че при отличен успех първата година може да ти отпуснат стипендия за още 1 и всъщност да изкараш и 12-ти клас там. Ама не съм сигурна дали беше по тая програма или по една друга :neutral:

Деебиш...те станаха супер много и се обърквам : / Примерно от даскало ни предложиха да кандидатстваме по 3 като всяка има различни тестове, различни програми на обучение и т.н. : /

PinkFloydSound
10-10-2010, 17:59
Втората може и да се взима по-лесно, ама там стипендията покрива доста по-малко неща => не е вариант.
YES се провежда в три града – Пловдив, София и Русе. Ако минеш на изпита през първия ден (на същия ден вечерта обявяват миналите) се явяваш на този през втория ден. И ако вече си минал втория, оттам нататък знания по английски език НЕ се гледат...
http://www.ac-see.org/programs/yes-bulg.htm