PDA

View Full Version : Какво да ям в училище?



MagickBlade
10-08-2010, 06:58
Здравейте :) В момента съм 2-ра смяна и се чудя какво да ям в училище.Търся нещо полезно и засищащо.Ако ям плодове след 30-40 минути отново огладнявам.Дюнери и пици не искам да ям,защото са ужасно мазни и вредни.В момента съм на 14 и не мисля,че е добре да не ям нищо в училище.Очаквам предложенията Ви :)

3oPuTy
10-08-2010, 07:02
А защо просто не ядеш малко преди да тръгнеш за училище?!
Така няма да усещаш глад,докато си там или ако случайно ти се прияде нещо ще си хапнеш някой плод.

MagickBlade
10-08-2010, 07:09
Аз умишлено ям точно преди да тръгна,но имам огромен апетит и след около 2 часа отново съм гладен,и в голямото междучасие ако ям плод след 30 мин отново огладнявам,а след голямото нямам възможност да ям,защото нямам време през малките междучасия да си всема нещо,защото магазина е много далече.

titinkaa
10-08-2010, 07:11
Може преди да тръгнеш на у-ще у вас да си направиш овесени ядки със прясно мляко или и мюсли(овесени ядки със сушени плодове-супер е),и това ще те засити.

airheads
10-08-2010, 07:15
Аз съм в абсолютно същото положение и затова си нося неща от вкъщи
Примерно: един сандвич с каквото обичаш, някакъв плод, нещо съвсем малко сладко (като десерта Фитнес например) и да кажем някакво плодово мляко за пиене или пък домашни курабиики/кекс/сладкиш. Има страшно много варианти и не е задължително да мухаш пиците, балатонките и баниците, ако не искаш. Трябва да си разпределяш храната следобяд на малки, но питателни порции, защото сега растеш-затова следобед яж поне 2-3 пъти по нещо не много голямо =]

Fx1
10-08-2010, 07:58
И да яде точно преди да излезе, най-вероятно е на училище от 2 до 7 - е, не може да не яде през това време, да не говорим, че да вечеря после след 7 не е особено полезно.

Ако искаш да ядеш нещо почти здравословно си носи неща от вкъщи - плод + сандвич с пълнозърнест хляб, например.

play23
10-08-2010, 08:21
Това че не бива да се яде след 7 е супер глупав стереотип, който не е верен !!! Няма ограничение ако искаш и в 12 яж, хората които тренират сериозно имат и нощно ядене дори.

MagickBlade
10-08-2010, 08:38
А аз попринцип като съм първа смяна винаги вечерям преди 7 часа,но към 9 часа съм зверски гладен,ама стискам зъби :) .Имаше някакви бисквити,мисля че се казваха Hogarenas може да пробвам днес.

guinessgirl
10-08-2010, 08:52
яж... и два сандвича с некво филе и маруля да изядеш няма да ти се лепне. или 2 ябълки. някви шитове като бейкролс.

ecstazy
10-08-2010, 08:57
Това че не бива да се яде след 7 е супер глупав стереотип, който не е верен !!! Няма ограничение ако искаш и в 12 яж, хората които тренират сериозно имат и нощно ядене дори. Е говорим за хора, които не тренират сериозно. Това звучи логично, защото късно вечер хората обикновено нямат особена активност и натрупаните мазнини и калории от вечерята ти се лепват. Поне аз така си го обяснявам, а ако примерно вечеряш по-рано, все имаш някаква активност и гориш нещо. През съня нищо не правиш... :D смис т'ва е мойта логика който к'вото си иска да си мисли. Аз в даскало ям най-често солети. Ябълките не ме кефят в даскало изобщо, освен да отскоча до женския да си накупя :lol:

Fx1
10-08-2010, 09:31
Това че не бива да се яде след 7 е супер глупав стереотип, който не е верен !!! Няма ограничение ако искаш и в 12 яж, хората които тренират сериозно имат и нощно ядене дори.

Ами, не, да ядеш в 12 не е полезно, че даже и в 10.

За трениращите сериозно нямам думата, те си имат специални режими , които да си следват, аз никъде не съм прочела авторката да тренира сериозно.

MagickBlade
10-08-2010, 09:36
Това че не бива да се яде след 7 е супер глупав стереотип, който не е верен !!! Няма ограничение ако искаш и в 12 яж, хората които тренират сериозно имат и нощно ядене дори.

Ами, не, да ядеш в 12 не е полезно, че даже и в 10.

За трениращите сериозно нямам думата, те си имат специални режими , които да си следват, аз никъде не съм прочела авторката да тренира сериозно.

Авторът :) ,момче съм :)

xKiFlA
10-08-2010, 11:24
аз в училище не ям целия ден даже не закусвам..направо отивам :D и там ям чак последния час
най често пица сандвич или дюнер купувам :P

raqtaaa
10-08-2010, 11:39
Ами аз преди да тръгна за училище обядвам както трябва (и аз съм 2-ра смяна) там каквото са наготвили наще най-често манджички.. Докато стигна до училище (пеша) изгарям всичкото това и към 3-тия час огладнявам адски.. Някой път си нося сандвичи, но ако ги няма в раницата си купувам кифла.. :oops:

BaffaLsc
10-08-2010, 12:05
Мии.. аз лично много бързам сутрин и не закусвам в нас.. има една баничарница до нас (до училището) и правят страхотни пици,банички да не говорим ,че и в 345 има много вкусни банички с кашкавал. 8) А в лафката ни има тостери - супер вкусни.. вие нямате ли нещо подобно ?

cyclops
10-08-2010, 12:31
1. Направи си сандвич с пълнозърнесто хлебче и разни неща вътре
2. Носи си плодове и зеленчуди лесни за ядене в кутийка(бананите засищат много)
3. Плодови млека, айрян, сокове...
4. Варени яйца
5. Кутийка с някаква домашна храна

cunt
10-08-2010, 12:38
и аз съм така само ябълки нагъвам в даскало всичко друго е супер вредно

Ankh
10-08-2010, 12:47
Носи си сандвичи от вкъщи.
Няма нищо срамно в това, пък нека другите нагъват мазни баници и после да реват, че задницте са им големи...

cunt
10-08-2010, 12:48
те и сандвичите са мазни :)

ameli
10-08-2010, 12:54
Прави си сандвичи от вкъщи, бисквити, солети.. едно момиче от класа всеки ден си купува кисело мляко и си го яде :D Пък и ако хапваш пица или баница веднъж в седмицата нищо няма да ти стане ;)

foreverr
10-08-2010, 13:45
Mи аз лично пък не мисля, че ще ти навреди да не ядеш в училище, но щом не издържаш на глад и щом не се наяждаш с плодове си купувай пдки или активия , за друго здравословно не се сещам.

galet0
10-08-2010, 13:53
Киселото мляко според мен е най-добрия вариант!

ri41
10-08-2010, 15:21
ако си на режим и искаш да свалиш си хапвай вкъщи сутрин плод, ако задържаш тегло просто яж солети, изобщо няма да напълнееш, още по-малко сутрин :)

fuckme
10-08-2010, 15:58
тема за това как да ходиш до тоалетна докато си на училище няма да ли пуснеш..?

BaffaLsc
10-08-2010, 16:05
Не видях ,че си втора смяна.. аз като съм втора ставам в 9 и 30 уча ,уча (колко да уча :-D) ии обикновено сме или от 12 и 30 или от 1 и 30 ии при двата случаи оставям 1 час време (половин ,за да се измия и оправя и другия половин ,за да ям (вкъщи))

EarthShaker
10-08-2010, 16:33
кисело мялко с банан.. ай да си гладен после

ValLoveYa
10-08-2010, 16:39
кисело мялко с банан.. ай да си гладен после

+

MagickBlade
10-08-2010, 16:51
Сандвич си направих днес и съм много доволен.Хапнах го в голямото и ме държа много време сит.После пийнах 1 вода да залъжа глада и като се прибрах вечерях.Аааа и голяма ли е разликата между обикновен и пълнозърнест хляб?В смисъл аз се опитвам да смъкна килца и това значи ли че трябва задължително да ям пълнозърнест?

ri41
10-08-2010, 17:57
Сандвич си направих днес и съм много доволен.Хапнах го в голямото и ме държа много време сит.После пийнах 1 вода да залъжа глада и като се прибрах вечерях.Аааа и голяма ли е разликата между обикновен и пълнозърнест хляб?В смисъл аз се опитвам да смъкна килца и това значи ли че трябва задължително да ям пълнозърнест?
все едни лайна са, само че пълнозърнестия е боядисан, трудно се намира истински черен хляб, само се лъжем

MissNothing
10-08-2010, 18:26
Сандвич си направих днес и съм много доволен.Хапнах го в голямото и ме държа много време сит.После пийнах 1 вода да залъжа глада и като се прибрах вечерях.Аааа и голяма ли е разликата между обикновен и пълнозърнест хляб?В смисъл аз се опитвам да смъкна килца и това значи ли че трябва задължително да ям пълнозърнест?
Ами аз от досат време ям само пълнозърнест хляб, освен понякога като съм на гости нещо примерно.. е и днес омахах една потчица от малките пшеничен хляб, че нямало черен хубав в магазина. :lol: Аз ям Вита и освен, че ми ие много по-вкусен от булия, съм чела, че бил по-здравословен.

mlakniwe2
10-08-2010, 18:27
Аз си купувам закуски от Бай Бисер :grin: мноо са вкусни :grin:

eminemfenka
10-08-2010, 19:01
Ми в вас яж манджички преди да излезнеш , за даскало някое бананче / ябълка + плодово мляко и евентуално солети... :)

anonymous708973
10-08-2010, 19:28
Спрете се с тия солети и бисквити - не са здравословни, все едно чист бял хляб яде.
Аз си правя сандвич с пълнозърнест хляб, филе, маруля, намазан с топено сирене... абе, каквото има вкъщи, общо взето, нося си яйца, Корни-та, ябълка... Изобщо не издържам на глад, а в училище пълните глупости продават. Най-много да си взема един Данон за пиене, Активия (не е от най-полезните неща, ама обикновено я ям към 3-4 следобед и няма проблем), малкото Фитнес с шоколад за енергия.
Тая втора смяна е ужас - часовете се нижат като векове и съм вечно гладна. При първата смяна училището минава за 2 часа сякаш, имам цял следобед на разположение и не се тъпча с глупости... :?

Minerva
10-08-2010, 21:26
Аз напоследък съм на кифлички :)

xKiFlA
10-09-2010, 01:43
Ами аз преди да тръгна за училище обядвам както трябва (и аз съм 2-ра смяна) там каквото са наготвили наще най-често манджички.. Докато стигна до училище (пеша) изгарям всичкото това и към 3-тия час огладнявам адски.. Някой път си нося сандвичи, но ако ги няма в раницата си купувам кифла.. :oops:

и аз така често :D
:-)

MagickBlade
10-09-2010, 06:44
А ние в нас имаме машина за хляб,слагаш брашно,мая и другите съставки и оставяш да се пече.И как мога да си направя пълнозърнест или черен хляб?

Infinity
10-09-2010, 08:44
^ С пълнозърнесто брашно , всъщност това е най-добрия вариант, защото така ще може да си сигурен какво има всъщност в хляба.
Може да добавяш и нещо друго според вкуса ти. :)

MagickBlade
10-09-2010, 09:29
А царевичното брашно?Какво мислите за него?

zlatnata_ribkaaa
10-09-2010, 10:04
^ сложи пълнозърнесто брашно , когато го купуваш гледай да е тип 1150 или 1250 най-добре,защото ментетата са от бяло брашно и оцветители, може да се слагат всякакви зърнени работи например малко овесени ядки , сусам въпрос на вкус .

А по темата , хапвай вкъщи и в училище пии айран , ако обичаш де ( плодовите млека са пълни с оцветители , броят на Е-тата не може да го хванеш и са пълни със захар ) , примерно може и някакъв сандвич от пълнозърнест хляб, месца , кашкавалчета да си носиш , относно плодовете хубаво е , но няма да ти държат дълго особно ако хапнеш ябълка ще ти простърже стомаха и ще огладнееш още повече .
Тези десертчета , които толкова ти ги препоръчват изобщо не са за ядене ако питаш мен корнито е пълно със захар и какво ли не , ама защото се виждат някакви семена всичко го приемат за добро и едва ли не супер полезно .Най-доброто решение да не ядеш в училище , просто защото се продават само боклуци и всички се състезават да ти скапят здравето ! :wink:

cunt
10-09-2010, 10:12
Сандвич си направих днес и съм много доволен.Хапнах го в голямото и ме държа много време сит.После пийнах 1 вода да залъжа глада и като се прибрах вечерях.Аааа и голяма ли е разликата между обикновен и пълнозърнест хляб?В смисъл аз се опитвам да смъкна килца и това значи ли че трябва задължително да ям пълнозърнест?
все едни лайна са, само че пълнозърнестия е боядисан, трудно се намира истински черен хляб, само се лъжем
точно
затва и не ям хляб вече..

MissNothing
10-09-2010, 11:10
Да ти кажа и аз какво можеш да си правиш-
сандвич с пълнозърнест хляб, може да сложеиш домат вътре, от една потребителка разрах, че пуешкото филе е полезно и вече си го слагам в сандвича.
Носи си някакъв плод, въпреки че мен не ме засища.
Носи сиовесени ядки и сикупинякакво кисело мляко от магазин ако имате до училището..
Ако нете е срам можеш да си носиш в кутия някакви варени яйца, печени картофии, салата и т.н.

MagickBlade
10-09-2010, 14:11
Взех пълнозърнесто Ръжено Брашно,ще го пусна в машината да видим какво ще излезе.И ще си направя сандвич да хапна в понеделника на даскало :)

MissNothing
10-09-2010, 16:55
Ееее това, че имате машина за хляб е супер яко. Така ще си знаеш, че хлябът ти не е поредният боклук с оцветители от магазина. :)

MagickBlade
10-09-2010, 18:24
Мхм.Ама откъде да знам брашното читаво ли е?

MissNothing
10-09-2010, 18:37
Е тва вече за брашното... 8-)
Гледай му състава, пък в краен случай си прави и брашното сам. 8)
Няма бе.. каквото и да е все пак ще е по.добре от хляб от магазина.

play23
10-11-2010, 20:12
Малко бях позабравил темата, за тези които спорят за късното хранене, четете и се образовайте - http://lubomirivanov.com/2847 ако все още имате възражения лично ще ви уредя да поспорите с човека ;) ама повярвайте знае много и нямате шанс.

ri41
10-11-2010, 20:35
Липсата на хранителни вещества няколко часа преди лягане също така увеличава активността на катаболния хормон кортизол, който разгражда мускулите ви за набавяне на ценни аминокиселини за метаболитните нужди на организма и подтиска топенето на мазнините.
кортизола го наричат "хормон на смъртта" смятай брат4е 8-)

cherry97
10-12-2010, 14:55
А защо просто не ядеш малко преди да тръгнеш за училище?!
Така няма да усещаш глад,докато си там или ако случайно ти се прияде нещо ще си хапнеш някой плод.
Съгласна съм със ЗоРuТу :) По принцип аз ям винаги преди да тръгна на училище и след това не огладнявам много, защото съм яла вече.И дори и да съм гладна се засищам с плод или с нещо дребничко, защото не е нужно да се прекалява.

BeezyJey
10-12-2010, 16:11
Десерта на Фитнес с някой плодов сок, после ако искаш може и Активиа. `Що пък да не е позволено да си взимаш понякога пици ? :lol: До нашето училище има едно заведение, където правят супер яки салати и принцеси. :lol: Дават си ти салатката в пластмасова опаковка и си я ядеш с вилица и готово. Правят ти я пред тебе и можеш да видиш, че е прясна.

xKiFlA
10-12-2010, 17:08
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

BeezyJey
10-12-2010, 18:34
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !

chemist9009
10-12-2010, 18:40
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !


Да за аплодисменти е :razz: :razz: :razz:

MagickBlade
10-12-2010, 18:49
Малко бях позабравил темата, за тези които спорят за късното хранене, четете и се образовайте - http://lubomirivanov.com/2847 ако все още имате възражения лично ще ви уредя да поспорите с човека ;) ама повярвайте знае много и нямате шанс.

Напълно ми промени представите с това твое мнение :) Значи аз разбирам нещата така: ако ще си легна в 10 часа,трябва да ям най-късно до 9 часа и да гледам да ям белтъчини.Например днес в 7 часа хапнах пържола,след това към 8:20 хапнах салата от марула,домат и сирене и в 9:00 изядох още 1 пържола.Демек направих комбинация от белтъчини и зеленчуци и направих вечерята на 3 части.Това добре ли е?Правилно ли разпределих храната?
П.П До преди 2 дена вечерях само преди 7 часа и после към 9-10 часа не знаех къде се намирам от глад и едвам заспивах,мерси че ми отвори очите :)

sunshine955
10-12-2010, 20:02
ябълка и/или банан
ябълка и солетки
солети и вафла :Д

play23
10-12-2010, 21:22
Малко бях позабравил темата, за тези които спорят за късното хранене, четете и се образовайте - http://lubomirivanov.com/2847 ако все още имате възражения лично ще ви уредя да поспорите с човека ;) ама повярвайте знае много и нямате шанс.

Напълно ми промени представите с това твое мнение :) Значи аз разбирам нещата така: ако ще си легна в 10 часа,трябва да ям най-късно до 9 часа и да гледам да ям белтъчини.Например днес в 7 часа хапнах пържола,след това към 8:20 хапнах салата от марула,домат и сирене и в 9:00 изядох още 1 пържола.Демек направих комбинация от белтъчини и зеленчуци и направих вечерята на 3 части.Това добре ли е?Правилно ли разпределих храната?
П.П До преди 2 дена вечерях само преди 7 часа и после към 9-10 часа не знаех къде се намирам от глад и едвам заспивах,мерси че ми отвори очите :)
Радвам се :) Аз не съм никакъв специалист и никога не съм го твърдял, човека който е написал тази статия и още много такива обаче е, просто чета и се пробвам да науча нещо ново. Лично съм се убедил в професионализма му и мога да гарантирам, че всяка една дума написана в сайта му е истина.

xKiFlA
10-13-2010, 02:27
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !


Да за аплодисменти е :razz: :razz: :razz:

От кога простаците имат право на мнение :?

ще ям квото си искам ... с прости и елементарни не се заснимавам вече
bb

BeezyJey
10-13-2010, 13:25
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !


Да за аплодисменти е :razz: :razz: :razz:

От кога простаците имат право на мнение :?

ще ям квото си искам ... с прости и елементарни не се заснимавам вече
bb

Всеки има право на мнение - дори и "простаците". Още повече ти не си никаква ( кифла :razz: ) да ми казваш каква съм или каква не съм..
ПРЕДПОЛАГАМ, че скоро ще разбереш ,че твоя хранителен "режим" е абсолютно вреден и неправилен, защото по този начин ще станеш 100 кила.

О, уплаши ли се за фигурата си ?! Май ще трябва да минеш само на картофките от МакДоналтса ми се струва.. :lol:

zoreto
10-13-2010, 14:20
плодове/ядки/мляко/ или нещо от вкъщи,зашото аз нещо,което става за ядене освен това не виждам. :-o

xKiFlA
10-13-2010, 14:48
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !


Да за аплодисменти е :razz: :razz: :razz:

От кога простаците имат право на мнение :?

ще ям квото си искам ... с прости и елементарни не се заснимавам вече
bb

Всеки има право на мнение - дори и "простаците". Още повече ти не си никаква ( кифла :razz: ) да ми казваш каква съм или каква не съм..
ПРЕДПОЛАГАМ, че скоро ще разбереш ,че твоя хранителен "режим" е абсолютно вреден и неправилен, защото по този начин ще станеш 100 кила.

О, уплаши ли се за фигурата си ?! Май ще трябва да минеш само на картофките от МакДоналтса ми се струва.. :lol:
бееееее тъпа завислтлива путка!!
Аз да се плаша за фигурата си ? :razz: :razz:
моята е идеална 167, 53кг каквото и да ям.. всеки ден ям пици .мк доналдс и такива 'боклуци' и сам си добре! И НЕ МИ КАЗВАЙ КВО ДА ЯМ !!!
Май ти ще минеш само на картофки..щото явнно пълнееш от другата храна..тва е твой проблем
за разлика от теб мога да ям каквато искам без нищо да ми има!

TheNewReligion
10-13-2010, 15:10
Обядвай вкъщи и в училище само пий. Айрян, кафе, чай (студен/ топъл)...

bybit0o0
10-13-2010, 15:22
сандвичи от вкъщиии :)))

DesireToFire
10-13-2010, 17:25
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !


Да за аплодисменти е :razz: :razz: :razz:

От кога простаците имат право на мнение :?

ще ям квото си искам ... с прости и елементарни не се заснимавам вече
bb

Всеки има право на мнение - дори и "простаците". Още повече ти не си никаква ( кифла :razz: ) да ми казваш каква съм или каква не съм..
ПРЕДПОЛАГАМ, че скоро ще разбереш ,че твоя хранителен "режим" е абсолютно вреден и неправилен, защото по този начин ще станеш 100 кила.

О, уплаши ли се за фигурата си ?! Май ще трябва да минеш само на картофките от МакДоналтса ми се струва.. :lol:
бееееее тъпа завислтлива п***а!!
Аз да се плаша за фигурата си ? :razz: :razz:
моята е идеална 167, 53кг каквото и да ям.. всеки ден ям пици .мк доналдс и такива 'боклуци' и сам си добре! И НЕ МИ КАЗВАЙ КВО ДА ЯМ !!!
Май ти ще минеш само на картофки..щото явнно пълнееш от другата храна..тва е твой проблем
за разлика от теб мога да ям каквато искам без нищо да ми има!
Ти остави фигурата..и здраве имаш да пазиш все пак..

MissNothing
10-13-2010, 17:28
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !


Да за аплодисменти е :razz: :razz: :razz:

От кога простаците имат право на мнение :?

ще ям квото си искам ... с прости и елементарни не се заснимавам вече
bb

Всеки има право на мнение - дори и "простаците". Още повече ти не си никаква ( кифла :razz: ) да ми казваш каква съм или каква не съм..
ПРЕДПОЛАГАМ, че скоро ще разбереш ,че твоя хранителен "режим" е абсолютно вреден и неправилен, защото по този начин ще станеш 100 кила.

О, уплаши ли се за фигурата си ?! Май ще трябва да минеш само на картофките от МакДоналтса ми се струва.. :lol:
бееееее тъпа завислтлива п***а!!
Аз да се плаша за фигурата си ? :razz: :razz:
моята е идеална 167, 53кг каквото и да ям.. всеки ден ям пици .мк доналдс и такива 'боклуци' и сам си добре! И НЕ МИ КАЗВАЙ КВО ДА ЯМ !!!
Май ти ще минеш само на картофки..щото явнно пълнееш от другата храна..тва е твой проблем
за разлика от теб мога да ям каквато искам без нищо да ми има!
Бе това, че ся не ти се лепи, не значи не после няма.
Не се заяждам просот казвам, въпреки че знам, че квото и да кажа ще ме нападнеш. :?

vagarious
10-13-2010, 17:39
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

А ти не беше ли от Плевен !? Какъв МакДоналдс ? :Д

Infinity
10-13-2010, 17:51
В какво се е превърнала темата .. :x :?
Май е най-добре да се заключи вече. :-x

ablaazee
10-14-2010, 21:10
ако съм гладна ям марети или бейк ролс .. ако не съм пия някакво мляко.. например Fibela Wave .. : ))) :)

Fx1
10-15-2010, 07:09
Малко бях позабравил темата, за тези които спорят за късното хранене, четете и се образовайте - http://lubomirivanov.com/2847 ако все още имате възражения лично ще ви уредя да поспорите с човека ;) ама повярвайте знае много и нямате шанс.

"Основната причина да се набеди късното хранене за водещо до напълняване, идва от милионите хора по света, които качват наднормени килограми благодарение на ежедневната си обилната вечеря. Типичният модел на хранене на съвременния човек включва пропускане на закуската, евентуален обяд (не винаги) и богата вечеря, чрез която се компенсира и свръхкомпенсира калорийният недостиг за целия ден. Толкова много калории наведнъж не могат да бъдат усвоени, още повече че след тяхното поглъщане обикновено не следва двигателна активност. Ситуацията се усложнява и от факта, че нередовното хранене 1-2 пъти дневно довежда до голямо забавяне на метаболизма. Всичко е съпроводено и от тотална липса на физическа активност. Така че само по себе си храненето късно вечер не води до напълняване. Това се получава от съчетаването на обилно късно хранене всеки ден, забавен метаболизъм и намалена двигателна активност. При такива случаи налагането на ограничение по отношение на късното хранене, естествено ще даде някакъв ефект, но той ще бъде далеч от този на един балансиран хранителен режим."

Точно в това е идеята - аз правех описаното горе - не закусвах, обядвах каквото падне и като се прибера вечер стой та гледай, вечеря в 9-10 и после пак в 12.

Като вечеряш рано - към 6-7, искаш, не искаш ще закусваш, защото ще си гладен сутринта, а съм на мнение, че закуската е много много важна. Разбира се, това не означава да гладуваш след 6, винаги можеш да изядеш плод/зеленчук, ако си много гладен. Идеята е да не се тъпчеш с шоколади по нощите.

Така че аз си оставам на мнението, че не е добре да се яде късно вечер, статията не ме убеди в противното..

xKiFlA
10-15-2010, 11:49
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

А ти не беше ли от Плевен !? Какъв МакДоналдс ? :Д

а кой каза че няма :о
провери в мола и са мн вкусни :P

xKiFlA
10-15-2010, 11:58
аз пъък не ям нищо в училище нито закусвам в нас...
последното междучасие си купувам мк доналдс или дюнер или сандвич и ям
:-)

Колко полезно и колко умно ! Просто аплодисменти !


Да за аплодисменти е :razz: :razz: :razz:

От кога простаците имат право на мнение :?

ще ям квото си искам ... с прости и елементарни не се заснимавам вече
bb

Всеки има право на мнение - дори и "простаците". Още повече ти не си никаква ( кифла :razz: ) да ми казваш каква съм или каква не съм..
ПРЕДПОЛАГАМ, че скоро ще разбереш ,че твоя хранителен "режим" е абсолютно вреден и неправилен, защото по този начин ще станеш 100 кила.

О, уплаши ли се за фигурата си ?! Май ще трябва да минеш само на картофките от МакДоналтса ми се струва.. :lol:
бееееее тъпа завислтлива п***а!!
Аз да се плаша за фигурата си ? :razz: :razz:
моята е идеална 167, 53кг каквото и да ям.. всеки ден ям пици .мк доналдс и такива 'боклуци' и сам си добре! И НЕ МИ КАЗВАЙ КВО ДА ЯМ !!!
Май ти ще минеш само на картофки..щото явнно пълнееш от другата храна..тва е твой проблем
за разлика от теб мога да ям каквато искам без нищо да ми има!
Бе това, че ся не ти се лепи, не значи не после няма.
Не се заяждам просот казвам, въпреки че знам, че квото и да кажа ще ме нападнеш. :?

що да те нападам..тва ми харесва и го ям.
пък и ми е близко до училище :D аз ям всичко по малко и е по полезно отколкото тези които се ограничават :P

BeezyJey
10-15-2010, 13:16
От толкова "умни" идиотки като теб направо вече ме мързи да отговарям..
Така, 1во: Кой ти каза, че съм дебела ?
2ро: Кой ти дава право да ме обиждаш все едно съм някаква к*рва ?
3то: Който каквото и да каже, ти несъмнено смяташ, че ти завижда..

Не ме е*е х*я за т`ва какво мислиш ти за мен, не ми пука, че мислиш, че ти завиждам, абе не ме е*е за нищо.. Сама показваш колко си проста, като псуваш наляво-надясно.
За ТВОЕ ( :razz: ) сведение съм 55 кг, и съм висока 1.73 .. опаа, май ти си в малко повечко с килата ,а ? :lol: Не искам да се разправям повече с теб, както казват "По-умния винаги отстъпва."

xKiFlA
10-15-2010, 15:28
От толкова "умни" идиотки като теб направо вече ме мързи да отговарям..
Така, 1во: Кой ти каза, че съм дебела ?
2ро: Кой ти дава право да ме обиждаш все едно съм някаква к*рва ?
3то: Който каквото и да каже, ти несъмнено смяташ, че ти завижда..

Не ме е*е х*я за т`ва какво мислиш ти за мен, не ми пука, че мислиш, че ти завиждам, абе не ме е*е за нищо.. Сама показваш колко си проста, като псуваш наляво-надясно.
За ТВОЕ ( :razz: ) сведение съм 55 кг, и съм висока 1.73 .. опаа, май ти си в малко повечко с килата ,а ? :lol: Не искам да се разправям повече с теб, както казват "По-умния винаги отстъпва."

ми не съм в повеече аз съм добре ти също ама понякога се дразня като ми казват как да ям..неисках така да пиша :D

BeezyJey
10-15-2010, 16:06
От толкова "умни" идиотки като теб направо вече ме мързи да отговарям..
Така, 1во: Кой ти каза, че съм дебела ?
2ро: Кой ти дава право да ме обиждаш все едно съм някаква к*рва ?
3то: Който каквото и да каже, ти несъмнено смяташ, че ти завижда..

Не ме е*е х*я за т`ва какво мислиш ти за мен, не ми пука, че мислиш, че ти завиждам, абе не ме е*е за нищо.. Сама показваш колко си проста, като псуваш наляво-надясно.
За ТВОЕ ( :razz: ) сведение съм 55 кг, и съм висока 1.73 .. опаа, май ти си в малко повечко с килата ,а ? :lol: Не искам да се разправям повече с теб, както казват "По-умния винаги отстъпва."

ми не съм в повеече аз съм добре ти също ама понякога се дразня като ми казват как да ям..неисках така да пиша :D

Се едно..айде ПИИС :lol:

LipSy
10-15-2010, 18:57
И аз съм на 14. В повечето случаи си нося по някой друг сандвич. Друг път си купувам от училище, друг път си вземам някакво малко сладкишче. Има случеи и в които нищо не ям. Това се случва 1 или 2 пъти в седмицата!

xKiFlA
10-15-2010, 20:00
:-)

PsychoBitchFromHell
10-15-2010, 20:07
Нищо не ям в даскало 8-)

daru6a1
10-15-2010, 21:58
Може преди да тръгнеш на у-ще у вас да си направиш овесени ядки със прясно мляко или и мюсли(овесени ядки със сушени плодове-супер е),и това ще те засити.

Да , и аз го препоръчвам , защото е много вкусно , а засища за целия ден ..
В момента се продават в едни пакетчета , дори ги рекламирват Nesvita беше мисля .. само във вода го правиш и е много хубаво =]

PaLqChOtO
05-28-2015, 11:54
Какви ся тея глупости за киселото мляко всеки ден??Вие не знаете ли че ако се яде всеки ден над 8 годишна възраст ефекта на калция се обръща и отслабват костите

ssm
05-28-2015, 12:38
ОМГ, хора, вие не сте наред..Момчето иска да се храни здравословно,а някои го питат няма ли до училището павилион за банички,а други му предлагат кифли

today_was_a_charytale
06-04-2015, 17:32
Здрасти, съветът ми е отново да ядеш преди излизана, а за голямото междучасие си вземи мюсли приготвено по-ранно. Също ако нещо ти се прияде си вземи и ядки.
Имам същия проблем :D

Rakshy
06-04-2015, 20:46
Здрасти, съветът ми е отново да ядеш преди излизана, а за голямото междучасие си вземи мюсли приготвено по-ранно. Също ако нещо ти се прияде си вземи и ядки.
Имам същия проблем :D

От къв хуй Up-на тема от преди 5 години бе, бате..?

today_was_a_charytale
06-05-2015, 11:32
Защото не видях, че е отпреди 5 години защото последните коментари са от май месец.

Rakshy
06-05-2015, 21:19
http://su-stories.panayotov-consult.com/admin/data/img/uploads/tumblr_mlyw55YJsF1s373hwo1_500.gif

strawberry88
06-06-2015, 01:50
:ДДДДД

anonymous708973
06-06-2015, 20:40
Ти мани тва, страшно е забавно как се засищат за цял ден от мюсли :lol:

fanton1
06-06-2015, 20:43
Аз с много храна се засищам едвам за половин ден(даже и по-малко) ,а не ми се мисли какво ще е с някакви ядки ....

Lv4e
06-06-2015, 20:50
А защо просто не ядеш малко преди да тръгнеш за училище?!
Така няма да усещаш глад,докато си там или ако случайно ти се прияде нещо ще си хапнеш някой плод.

+1 . Можеш също плодово мляко. Не звучи ли добре сандвич с хубав кашкавал, зеленчуци направени вкъщи?

EliTo165
06-10-2015, 18:09
Ябълки не яж, защото от тях се огладнява! По принцип и аз имам проблема с храненето в училище, защото е едва ли не невъзможно там да се яде здравословно. Има няколко варианта.
1) Носи си храна от вкъщи. Така ще можеш да избереш нещо здравословно, но и засищащо.
2) Ако близо до вас има магазин, от където да си купиш плодове. Мисля, че най-добър избор са бананите. Вземи си повече и няма да огладнееш.
4) Ако около училището ти продават салати (до моето има), това е незаменимо!!!
3) Активията е страхотен вариант, защото засища, а и е вкусна.
Последно ще ти кажа, че ако много ти се дояде нещо сладко, препоръчвам малко черен шоколад (60-70% какао), ако обичаш. А ако много ти се дояде пица, дюнер и т.н. - не яж! :D

Rakshy
06-10-2015, 19:09
лафите колко да не заспите....

galaxy29
06-14-2015, 12:32
........ боже .. щъркелът пак е изпускал бебета без каска..... ;/
може и да засити ябълката, зависи как се приема просто и дори да огладнееш от нея, кво? ядеш и готово ...
и имаш проблем с храненето, не защото е невъзможно там да се яде здравословно, а защото мозъкът ти е куц, вземи мерки..
и като почнете да възхалявате тая лайнивия, ми иде да помоля вълшебник илиян да съживи хитлер ... по-скъпа е от хубавите кисели млека, не е здравословна, а дори не е и яка вредна храна... т.е. чатнете се малко, не бъдете мухи и спрете да кацате по това албиносово лайно ..
и сигурно има и куп други глупости, ама не ми се занимава да чета, но накратко.. разберете, здравословно е когато ядете балансирано, тва ще рече да ядете, както домашни домати и краставици, така и менделеев чипс.. да, не е хубаво да ядеш само менделейки, ама и само натурелки не е здравословно, по-скоро е кухословно.. и спортувайте, ама не забравяйте и мозъчно .. схващате ли
тва е, дано бог ви благослови, амин
-.-

Rakshy
06-14-2015, 19:19
........ боже .. щъркелът пак е изпускал бебета без каска..... ;/
може и да засити ябълката, зависи как се приема просто и дори да огладнееш от нея, кво? ядеш и готово ...
и имаш проблем с храненето, не защото е невъзможно там да се яде здравословно, а защото мозъкът ти е куц, вземи мерки..
и като почнете да възхалявате тая лайнивия, ми иде да помоля вълшебник илиян да съживи хитлер ... по-скъпа е от хубавите кисели млека, не е здравословна, а дори не е и яка вредна храна... т.е. чатнете се малко, не бъдете мухи и спрете да кацате по това албиносово лайно ..
и сигурно има и куп други глупости, ама не ми се занимава да чета, но накратко.. разберете, здравословно е когато ядете балансирано, тва ще рече да ядете, както домашни домати и краставици, така и менделеев чипс.. да, не е хубаво да ядеш само менделейки, ама и само натурелки не е здравословно, по-скоро е кухословно.. и спортувайте, ама не забравяйте и мозъчно .. схващате ли
тва е, дано бог ви благослови, амин
-.-

шо па натурелките да не са здравословни? галактичке мнол рейдж мнол нещо

galaxy29
06-14-2015, 20:18
имах предвид, че прекалено здравословно е вредно .. ;/

anonymous908491
06-14-2015, 20:25
имах предвид, че прекалено здравословно е вредно .. ;/



суровоядството е адски полезно, но не всеки според мен е способен да се храни цял живот така, но не пречи да пробваш ден-два, седмица, пък докъдето откараш ^^ аз лично за себе си бих преминала към веганство първо, после с някакви периоди плодоядство, но за суровоядство.. дзз

Заеми се, не знам с бой или с любов, но трябва да я поправиш, виж как се е счупила.

Rakshy
06-15-2015, 00:11
имах предвид, че прекалено здравословно е вредно .. ;/

ако е "прекалено здравословно", то вече не е здравословно thus no logic, princess :D

Rakshy
06-15-2015, 00:11
имах предвид, че прекалено здравословно е вредно .. ;/

ако е "прекалено здравословно", то вече не е здравословно thus no logic, princess :D

galaxy29
06-17-2015, 23:37
има си логика ;/ ама щом не откриваш, паси само риба тогава...

а дагичка не ме слуша, не знам ко да правя вече...... ще звънна на езотв да я изцелят освен ;/

Rakshy
06-18-2015, 19:37
а?

galaxy29
06-18-2015, 19:56
какво -.-

Rakshy
06-18-2015, 22:02
а дагичка не ме слуша, не знам ко да правя вече...... ще звънна на езотв да я изцелят освен ;/

ква дагичка бе, момиче

galaxy29
06-18-2015, 22:35
към на папугай поста беше бе, момче

Rakshy
06-18-2015, 22:38
soz, mb