PDA

View Full Version : Вентилатор на видео карта



KOSOVALI
10-08-2010, 12:39
Ши*аната перка просто много ме дразни вече. АДСКИ дразнещ звук издава. Спира.. тръгва и.. Видео картата е следната; Nvidia GeForce FX 5500, ако някой може да ми даде линк да си поръчам ако ще онлайн ще му благодаря много.

П.С 2 пъти я смазаха в сервиза и отново...

GregoryHouse
10-08-2010, 15:01
Смени вентилатора просто...5-10лв струва бройката. А тея FX5500 принципно още като излязоха си бяха мегабозави :D И страшно дефектни де. Таз карта е AGPx8 ...нещо което не се произвежда от години. Потърси в мост.бг, ако имат някое чудо на склад, но само ако ти прави проблематики картата.

Иначе просто смяна вентила и си готов. Смисъл да инвестираш в такава карта - нулев.

KOSOVALI
10-08-2010, 15:12
ОК смени, но преди малко бях в сервиза да питам и ми казаха, че даже вентилатор няма да намеря. Малък град няма много магазини.. Нещо онлайн ако може да ми дадеш линк?

Мога да сложа и снимка ако трябва, защото като гледам тука са различни :( http://mallbg.com/products.php?page=0&cat=261&sort_by=price&order=asc

GregoryHouse
10-08-2010, 15:44
Къф тоз сервиз дет не могат да ти сменят охлаждането на видеокартата омг...Еми ако не могат да намерят вентилатор, да махат направо и радиатора и да слагат нов радиатор + карта. Линк няма как да ти дам да си купиш онлайн по простата причина, че AGP УМРЯ. Просто се произвеждат нови такива модели карти които са по близо 100лв и нагоре. Нема смисъл просто. Той целия кошник струва толкова. Все пак потърси някоя карта в data.bg там има доста работи.