PDA

View Full Version : Няколко въпроса.



Sunny_stz
10-08-2010, 13:37
Здравейте съфорумници и по-компетентни по темата за спортовете и отслабването!!!Имам няколко въпроса към вас!Започнах да правя упражнения в началото на тази седмица-най-вече коремни преси,клякания,упражнения за крака също.Първите 2,3 дни правих по 20 преси от всеки вид,а от вчера ги увеличих по 30.По колко най-много да ги увеличавам на серия и през колко дни?Значи първите 3 дни ги правих сутрин преди да съм яла,защото знам че има най-голям ефект,но вчера ги правих през нощта,защото сутринта нямах време...Въпроса ми е добре ли е да ги правя в различно време,сутринта ,някой път пък вечерта или няма да има ефект?Мисля скоро да започна плуване или аеробика,едно от двете,зависи много от цените,защото само с упражнения вкъщи няма да има ефект....,защото само се загрявам,не се изпотявам.Купих си ел-карнитин,но още не съм го започнала.Мога ли да го почна сега като правя само упражнения вкъщи или като добавя спорт тогава да го пия???Последен въпрос пак за упражненията.Като ги правя сутрин изчаквам няколко минути и тогава ям така ли е правилно или може да ям веднага???А вечер как да ги правя след ядене или преди???Много ме интересуват отговорите на тези въпроси ,за да мога да тренирам правилно и да има ефект от всичко това!!Моля за съвети от вас,благодаря!!!

FlipY
10-08-2010, 14:02
Хубаво е , че си се заела с упражнения , а не с диети.Ако го има постоянството и резултатите ще са налице.Не мисля ,че има кой знае каква разлика дали пресите ще са вечер или сутрин , но аз обикновено ги правя сутрин , защото ако натоваря корема вечер винаги ми се гади от храната , която съм ял през деня.Ако можеш бягай,вярно че позахладня , но все пак не е чак толкова студено.Можеш и на фитнес да ходиш , цените зависят от града ( в моя са около 12-30лв ),ако си ученичка има някакви намаления.Във фитнеса едно че ще си на топличко и ще има уреди и второ ,че помолиш ли инструкторите няма да ти откажат и ще ти кажат каква програма да следваш,което би трябвало да ускори ефекта на отслабване.
Жалко ,че не си почнала лятото,тогава ефектът щеше да настъпи по -бързо , но и сега не е трудно да сваляш.
Успехи, с постоянство ще постигнеш целите си .

YVKsport
10-08-2010, 16:04
Авторке,поздравления за мерака!Така се получава всичко!Поздравявам те и за това,че си се орентирала към аеробика или плуване-и двете са според мен перфектни за жена.Че тренираш вкъщи-също е чудесно.Аз лично избягвам да тренирам сутрин на гладно-все пак за тренировките се изисква енергия.Целта ти отслабване ли е?Защото,ако е така,без тичане/велоергометър ще стане по-трудничко.Ако все пак си тренираш на гладно,изчакай 15 минути-точно време за един кратък женски душ,и си хапни.Ако искаш още малко информация,драсни ми 1 ЛС,мисля,че ще помогна.Успех!

Sunny_stz
10-08-2010, 20:05
Хубаво е , че си се заела с упражнения , а не с диети.Ако го има постоянството и резултатите ще са налице.Не мисля ,че има кой знае каква разлика дали пресите ще са вечер или сутрин , но аз обикновено ги правя сутрин , защото ако натоваря корема вечер винаги ми се гади от храната , която съм ял през деня.Ако можеш бягай,вярно че позахладня , но все пак не е чак толкова студено.Можеш и на фитнес да ходиш , цените зависят от града ( в моя са около 12-30лв ),ако си ученичка има някакви намаления.Във фитнеса едно че ще си на топличко и ще има уреди и второ ,че помолиш ли инструкторите няма да ти откажат и ще ти кажат каква програма да следваш,което би трябвало да ускори ефекта на отслабване.
Жалко ,че не си почнала лятото,тогава ефектът щеше да настъпи по -бързо , но и сега не е трудно да сваляш.
Успехи, с постоянство ще постигнеш целите си .

Не ми се ходи на фитнес.Лятото започнах да ходя,ама много ми доскуча там,ако ходя на аеробика или плуване ще ми е по-интересно.Лятото нямах време да тренирам,защото работих и не ми оставаха сили,но сега съм решена.

Sunny_stz
10-08-2010, 20:09
Авторке,поздравления за мерака!Така се получава всичко!Поздравявам те и за това,че си се орентирала към аеробика или плуване-и двете са според мен перфектни за жена.Че тренираш вкъщи-също е чудесно.Аз лично избягвам да тренирам сутрин на гладно-все пак за тренировките се изисква енергия.Целта ти отслабване ли е?Защото,ако е така,без тичане/велоергометър ще стане по-трудничко.Ако все пак си тренираш на гладно,изчакай 15 минути-точно време за един кратък женски душ,и си хапни.Ако искаш още малко информация,драсни ми 1 ЛС,мисля,че ще помогна.Успех!


Хехе мерси за поздравленията,но като има ефект тогава :) Ами целта ми е и отслабване да.Главно да се стегна,ама то май първо отслабваш и после се стягаш.Главно корема искам да махна,а той най-бавно се маха.Тренирам сутрин,защото знам че на гладно има най-голям ефект! :)

Sunny_stz
10-08-2010, 20:14
Хубаво искаш, само че трябва да се информираш добре.
1) каква ти е диетата?
Отслабване = 1:4 тренировки : диета !
2)Не е хубаво веднага да ползваш добавки, по-добре изчисти си режима, тренирай активно и след 2-3 месеца, когато си в заастой използвай добавките за да продължиш да сваляш. Сега си пропиляваш козовете за по-нататък.
3) Каква марка е Л карнитина? Предполагам че не си навътре с нещата и ако си го взела от аптека ще е на на Нутрим или Био гейм => български марки => ефектите са само отрицателни !
4) Аеробика-плуване добре са, само че зимата наистина не е много приятно да ходиш на плуване, освен ако не тренираш отдавна и не си свикнала. Фитнеса също е добра опция, кръгова програма с леки тежести по 15-20 повторения и 30минути кардио (може да е 10-15 минути ХИЙТ кардио)
повече информация какво е Хийт-в нета или от инструктор. На кратко: Бягане/велоаргометър 30секунди бързо 30секунди бавно, много е ефективно.
С тези коремни няма смисъл. Да не говорим че ако не са на уред под наклон с изправени крака а са на земята почти няма смисъл :-D
пробвай това http://vbox7.com/play:3bce109c 3 пъти на седмица :-D

Значи аз диети съм се уверила,че не мога да спазвам,за това няма смисъл...Разчитам само на спорт.Може и някакъв режим на хранене,но в моето ежедневие...абсурд да стане!Л-карнитина си го взех от аптеката да,българска марка,знам че не е толкова качествен,но е по-евтин,а другия е 50,60 лева и ми е скъп...Чак пък отрицателни ефекти,до какво лошо може да доведе ако го пия?
За коремните преси защо не земята няма смисъл?Този линк който ми прати там също правят упражненията на земята.Някои от тях и аз ги правя и мисля да правя всеки ден :)

shinkyokushin
10-08-2010, 21:45
ако започнеш плуване ще ти се отрази много добре + упражненията вкъщи. :) А щом искаш най-вече корема да свалиш макар че е малко хладно както каза по горе колегата кардио упражненията са супер особено бягането ще ти помогне много за корема :) Успех!

ZipFail
10-08-2010, 23:15
А за корем е супер безмислено да правиш всеки ден, оше по-малко едни и същи преси..
Прави макс 3 пъти в седмицата, но разнообразни и натоварващи упражнения, ефекта ще е много по-голям ;)


И се присъдинявам към горните мнения - упражненията са много малка част от отлабването - най-важното е диетата и правилното хранене. Колкото и да тренираш, ако не се храниш правилно, ще ти е изключително трудно да се поддържаш..

TheManTheLegend
10-09-2010, 12:49
За Л карнитина няма смисъл ако е БГ. Не е проблема че е по-малко качествен. Пълно менте е, само си си изхабила парите :-D
Една приятелка която по принцип има голям опит с добавките в началото си беше взела на Био Гейм Л карнитин (от аптеката) и каза че имала много сериозно проблеми-акне, гадене, повръщане, отпадналост а кг разбира се не свалила. Като го спря всичко й мина :-D

Sunny_stz
10-10-2010, 16:07
Zipfail Според мен едва ли ще има ефект ако правя упражнения само 3 пъти в седмицата,отколкото всеки ден....Защо мислиш че като правя по-малко ще е по-добре и ефекта ще дойде по-бързо?Диети не мога да спазвам,защото ми трябва енергия,но съм си казала че няма да ям след 19 часа.Мислих си също да започна да ям разделно,но ще е доста трудно,защото трябва да ям и без хляб ииии......... :x

YouDontKnowMe
10-10-2010, 16:09
Знаех си , че си дебела.

Wits
10-10-2010, 16:21
Мислих си също да започна да ям разделно,но ще е доста трудно,защото трябва да ям и без хляб ииии......... :x

:razz: "Ни стаа без хляб моето момиче!"

Ааа, щях да забравя, искам и аз да се присъединя към групата от хора които те поздравиха за това, че си си размърдала дебелият задник. Сега отиди в гугъл, потърси какво представлява кардио тренировка, вместо да тормозиш невинните същества в този форум.

Greennight
10-10-2010, 16:23
Zipfail Според мен едва ли ще има ефект ако правя упражнения само 3 пъти в седмицата,отколкото всеки ден....Защо мислиш че като правя по-малко ще е по-добре и ефекта ще дойде по-бързо?Диети не мога да спазвам,защото ми трябва енергия,но съм си казала че няма да ям след 19 часа.Мислих си също да започна да ям разделно,но ще е доста трудно,защото трябва да ям и без хляб ииии......... :x Не прави корем всеки ден,няма да има голям ефект,даже почти никъв,щото мускулите на корема се възстановявт бавно и им трябват ден,два за да се възстановят от хубава,натоварваща тренировка.Иначе плуването би ти помогнало доста ;-)

YouDontKnowMe
10-10-2010, 16:26
400 коремни на ден и корема + краката ще са ти бомба.
Прави серии по 20 клякания, когато се сетиш.
Тичай сутрин и вечер.
Плувай, ако имаш възможност.

Sunny_stz
10-10-2010, 16:28
За Л карнитина няма смисъл ако е БГ. Не е проблема че е по-малко качествен. Пълно менте е, само си си изхабила парите :-D
Една приятелка която по принцип има голям опит с добавките в началото си беше взела на Био Гейм Л карнитин (от аптеката) и каза че имала много сериозно проблеми-акне, гадене, повръщане, отпадналост а кг разбира се не свалила. Като го спря всичко й мина :-D


Моя е на биогейм...Ами купих си българско,защото е по-евтино,а нали ти казвам че иначе е 50,60 лева и не ми е по джоба...Няма смисъл да си купувам нещо,което не знам дали ще подейства....Не знам на кого да вярвам всички различни неща казват.По новините са казвали че добавките ,които продавали по фитнесите били ментета.Също така българското знам какво производство е ,а другите не ги знам къде ги произвеждат и точно те може да са ментета..... :?

Greennight
10-10-2010, 16:31
400 коремни на ден и корема + краката ще са ти бомба.
Прави серии по 20 клякания, когато се сетиш.
Тичай сутрин и вечер.
Плувай, ако имаш възможност. По скоро трябва да прави различни упражнения и през 2 дни,и кляканията май е по-добре да са по 35 на серия,но все пак може момичето да не може :lol:

LastFN
10-10-2010, 16:58
Много глупави съвети и давате.КОРЕМНИТЕ ПРЕСИ НЕ ТОПАТ МАЗНИНИТЕ,ТОПИ ГИ БЯГАНЕТО.Правиш по 50 коремни за горна, долна част и паласки през ден или през два.Тичаш сутрин НА ГЛАДНО,защото тогава се топат мазнините.Свеждаш въглехидратите до минимум.Сутрин пиеш по 1 кафе.Клекове и разни други няма смисъл да правиш.Трябва да тичаш всеки ден с умерено темпо.Относно Л-карнитина , аз когато съм в период на чистене пия течен Л-карнитин на Explode - струва 22-26 лв и е супер качество(макар марката да е българска тези добавки могат да се сравняват с американските и немските по качество)

Greennight
10-10-2010, 17:11
Е то,че не ги топи,не ги топи нали затова ше се записва на аеробика или плуване,но коремните ше я стегнат.

TheManTheLegend
10-10-2010, 17:59
Виж сега, относно добавките-ако беше навътре в нещата щеше да знаеш че това е бизнес, не по-малък от бизнеса с техника да кажем. Има си отвърдени американски производители които имат сертификати от най-високо ниво. Казвам ти че БГ Л-карнитина не е с по-ниско качество а е с НУЛЕВО качество! По-добре като нямаш пари да не взимаш, от колкото да се дадеш парите за глупости.
Оправи си храната. Диета не означава да гладуваш!
Ще си направя труда да ти покажа примерна програма за момиче, което в специализираните сайтове не биха направили а просто ще ти кажат да четеш, което е и ПРАВИЛНО!
9:00 30минути бягане
9:30 80грама овесени ядки със 200мл прясно мляко
12:00 часа 3 яйца цели+салата
15:00 Месо 100грама+салата
19:00 Месо 100грама+салата
22:00 преди лягане 100-150грама извара
Гледай след тренировката (плуване/фитнес/аеробика/домашна тренировка) да има ядене с месо или яйца. Това е обяснено по най-прост начин. Ако яденето не е като хората-нищо няма да стане. Един ден от седмицата си позволявай да ядеш повечко въглехидрати но не прекалявай-примерно ориз, картофи, черен хляб, спагети, макарони но само пълнозърнести и то пред 17:00 !!!
Плодовете не са от полза а са само минус защото са захар.

Myrth
10-10-2010, 18:09
Към горното бих добавил да се ориентира към източници на енергия от мазнинен характер, за да поддържа ниско нивото на инсулина. Ядки, сланина, зехтин, масло, сметана и тн. са все неща, от които ще има полза. За плодовете съм напълно съгласен, нека набляга на салатите, в плодовете има яко захар, а тя е крайно нежелана. Яйцата цели задължително. Нека месото да е свинско, а не пилешко. На едно активно тяло му трябва много енергия, набавяй си я от мазнините, защото те са по-добрият източник на енергия.

Sunny_stz
10-10-2010, 19:10
400 коремни на ден и корема + краката ще са ти бомба.
Прави серии по 20 клякания, когато се сетиш.
Тичай сутрин и вечер.
Плувай, ако имаш възможност. По скоро трябва да прави различни упражнения и през 2 дни,и кляканията май е по-добре да са по 35 на серия,но все пак може момичето да не може :lol:


Това е цел подигравка ли беше?Правя 2 серии по 30 клякания всеки ден :)

Sunny_stz
10-10-2010, 19:15
LastFN сигурна съм че тичането ще ми е от полза,но стана студено и няма как да тичам....За сметка на това ще ходя на аеробика,но само 2 пъти седмично не е много...А за упражненията ще помисля може наистина да ги правя през ден.А моя Л-карнитин също е български както казах по-нагоре на Био гейм по-евтин е и не знам вече,казват ми че не е качествен от другаде други неща чувам...ще потърся повече информация за марките л-карнитини

Sunny_stz
10-10-2010, 19:19
Виж сега, относно добавките-ако беше навътре в нещата щеше да знаеш че това е бизнес, не по-малък от бизнеса с техника да кажем. Има си отвърдени американски производители които имат сертификати от най-високо ниво. Казвам ти че БГ Л-карнитина не е с по-ниско качество а е с НУЛЕВО качество! По-добре като нямаш пари да не взимаш, от колкото да се дадеш парите за глупости.
Оправи си храната. Диета не означава да гладуваш!
Ще си направя труда да ти покажа примерна програма за момиче, което в специализираните сайтове не биха направили а просто ще ти кажат да четеш, което е и ПРАВИЛНО!
9:00 30минути бягане
9:30 80грама овесени ядки със 200мл прясно мляко
12:00 часа 3 яйца цели+салата
15:00 Месо 100грама+салата
19:00 Месо 100грама+салата
22:00 преди лягане 100-150грама извара
Гледай след тренировката (плуване/фитнес/аеробика/домашна тренировка) да има ядене с месо или яйца. Това е обяснено по най-прост начин. Ако яденето не е като хората-нищо няма да стане. Един ден от седмицата си позволявай да ядеш повечко въглехидрати но не прекалявай-примерно ориз, картофи, черен хляб, спагети, макарони но само пълнозърнести и то пред 17:00 !!!
Плодовете не са от полза а са само минус защото са захар.


И каква марка от американските е качествена тогава и на каква цена?То има много марки и не се знае коя е менте...Тази диета която ми написа ми се вижда много еднообразна,значи трябва да ям само яйца,месо и салата?И след 17 часа не трябва да ям нищичко?Невъзможно ми е нещо......Мерси все пак!

Sunny_stz
10-10-2010, 19:23
Знаех си , че си дебела.


Ако бях толкова дебела нямаше да пиша тук изобщо,щото знам че всички ще ме оплюват и някои хора ще избиват комплекси.Виж сам/а как изглеждам ,ако ти се отвори този линк http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1292398009604&set=a.1279380884184.41171.1819902637&ref=nf#!/album.php?aid=80846&id=1022189023
Пиша тук,защото смятам че има какво да се желае от моето тяло да свали,именно,че не се смятам за перфектна,но никой не е !

TheManTheLegend
10-10-2010, 19:27
19:00 Месо 100грама+салата
22:00 преди лягане 100-150грама извара


това му викаш нищо?


По-добре не си взимай Л карнитин щом сега започваш, а щом нямаш хранителен режим и тренираш в домашни условия-напълно безмислено!!!
Хубави марки са:
Scitec, Optimum Nutrition, USP Labs, Peak, PhD, Scivation, MegaPro, BSN, NOW, Dymatize, Primaforce, EFX, Gaspari...
Твърде много са да ги изброявам всички, но гледай да не попадаш на марки като BioGame, Nutrim, JC Nutrition, Power Food, Explode (за последните 2 има и добри мнения, но не са доказани БГ фирми)
Scitec предлагат прилични цени за качествени добавки :)
това само информативно, засега добавки за само хабене на пари.

ZipFail
10-12-2010, 20:28
Zipfail Според мен едва ли ще има ефект ако правя упражнения само 3 пъти в седмицата,отколкото всеки ден....Защо мислиш че като правя по-малко ще е по-добре и ефекта ще дойде по-бързо?Диети не мога да спазвам,защото ми трябва енергия,но съм си казала че няма да ям след 19 часа.Мислих си също да започна да ям разделно,но ще е доста трудно,защото трябва да ям и без хляб ииии......... :x

При всеки ден упражнения вариантите са 2..
1. Да правиш прекалено често и пракалено натоварващи тренировки и вместо да се стегнат мускулите ще се претоварят и отпуснат.
2. При постоянно леко натовраване мускулите(особено корема) свикват с рутината и спират да растат, т.е. стягат.

За да ти се развива корема трябва да се правят разнообразни упражнения, максимум 3 пъти в седмицата...
Ефекта не идва от броя повторения и тренировки, ефекта идва от баланса между правилни тренировки, достатъчно почивка и правилно хранене ;)
То ако ставаше само с повече тренировки щангистите нямаше да тренират 2, а 20 часа на ден :)

Sunny_stz
10-12-2010, 21:29
19:00 Месо 100грама+салата
22:00 преди лягане 100-150грама извара


това му викаш нищо?


По-добре не си взимай Л карнитин щом сега започваш, а щом нямаш хранителен режим и тренираш в домашни условия-напълно безмислено!!!
Хубави марки са:
Scitec, Optimum Nutrition, USP Labs, Peak, PhD, Scivation, MegaPro, BSN, NOW, Dymatize, Primaforce, EFX, Gaspari...
Твърде много са да ги изброявам всички, но гледай да не попадаш на марки като BioGame, Nutrim, JC Nutrition, Power Food, Explode (за последните 2 има и добри мнения, но не са доказани БГ фирми)
Scitec предлагат прилични цени за качествени добавки :)
това само информативно, засега добавки за само хабене на пари.


Това след 19 часа не съм го видяла...Както и да е скоро ще започна този л-карнитин който си купих,а пък ако има нежелани ефекти или сметна че не действа след известно време като го пия,го спирам!!!Писах също че няма да тренирам само в домашни условия а вече тръгнах и на аеробика!Още след тренировката усещах мускулната треска просто :Д:Д:Д Значи в деня в който ходя на аеробика няма да си правя другите упражнения,също не всеки ден,а три пъти седмично....Много странно наистина мислих че трябват повече тренировки...

Sunny_stz
10-12-2010, 21:32
Zipfail Според мен едва ли ще има ефект ако правя упражнения само 3 пъти в седмицата,отколкото всеки ден....Защо мислиш че като правя по-малко ще е по-добре и ефекта ще дойде по-бързо?Диети не мога да спазвам,защото ми трябва енергия,но съм си казала че няма да ям след 19 часа.Мислих си също да започна да ям разделно,но ще е доста трудно,защото трябва да ям и без хляб ииии......... :x

При всеки ден упражнения вариантите са 2..
1. Да правиш прекалено често и пракалено натоварващи тренировки и вместо да се стегнат мускулите ще се претоварят и отпуснат.
2. При постоянно леко натовраване мускулите(особено корема) свикват с рутината и спират да растат, т.е. стягат.

За да ти се развива корема трябва да се правят разнообразни упражнения, максимум 3 пъти в седмицата...
Ефекта не идва от броя повторения и тренировки, ефекта идва от баланса между правилни тренировки, достатъчно почивка и правилно хранене ;)
То ако ставаше само с повече тренировки щангистите нямаше да тренират 2, а 20 часа на ден :)


Zipfail Значи да горазбирам само да си ходя на аеробика 2 пъти седмично и още веднъж в седмицата да си правя упражнения и нищо друго??? :?

TheManTheLegend
10-13-2010, 04:55
Упражненията ти нямат нищо общо с аеробиката, освен ако там не правите същите упражнения (за корем и т.н.)
Ако е така=>само веднъж, иначе ако не ги правите, тренирай си у вас 2-3 пъти. Все пак само с 2 кардиота на седмица, няма да постигнеш много добър ефект.
Хубаво тяло се постига не с бързане, а с неспиране

Sunny_stz
10-13-2010, 10:09
Упражненията ти нямат нищо общо с аеробиката, освен ако там не правите същите упражнения (за корем и т.н.)
Ако е така=>само веднъж, иначе ако не ги правите, тренирай си у вас 2-3 пъти. Все пак само с 2 кардиота на седмица, няма да постигнеш много добър ефект.
Хубаво тяло се постига не с бързане, а с неспиране


Знам че няма да стане бързо,а с постоянство,но нямам възможност повече да ходя,все пак знаеш всеки си има други ангажименти...Мисля че с постоянство би могло да стане!На аеробиката правихме упражнения за корем ,но не бяха съвсем същите,имаше доста трудни които не можех да направя......Ами мерси за съветите много!Така ще правя значи!Днес няма да правя че всичко ме боли!! :razz:

Sunny_stz
10-13-2010, 10:43
И друго въпросче упражненията,които ги правя в къщи мога ли да ги правя в деня в който трябва да ходя на тренировка или по-добре в други дни?

TheManTheLegend
10-13-2010, 18:34
По-добре в други дни. Иначе 2 пъти на седмица не ми се струват достатъчни, като се има предвид че често се случва да не можеш да отидеш-ангажимент, здравословни проблеми, нежелание, празник и т.н.

Sunny_stz
10-14-2010, 13:02
По-добре в други дни. Иначе 2 пъти на седмица не ми се струват достатъчни, като се има предвид че често се случва да не можеш да отидеш-ангажимент, здравословни проблеми, нежелание, празник и т.н.

Добре.Аз ще започна да пия тоя л-карнитин макар че казвате че е менте ,но както казах ако видя някакви нежелани ефекти го спирам.Та за приемането му намерих следното:
Примерен прием на л-карнитин:
За да се засили ефекта се приема при въмозжност на празен стомах. - added - 27.02.2008
Тренировъчен ден - приема се преди тренировка и вечер преди лягане
1-2 гр. 60мин преди тренировка и 1-2 гр. преди лягане
Не тренировъчен ден - сутрин след ставане и вечер преди лягане.
1-2 гр. сутрин след ставане и 1-2 гр. преди лягане

Но се чудя как да го пия.В смисъл кой ден да смятам за тренировъчен?Само този в който ходя на аеробика (2 пъти седмично) или да смятам също и дните в които правя упражнения.Демек почти всеки ден да го пия преди да си правя упражненията(преди аеробика) и вечер преди лягане?Извинете ако вече ставам досадна с въпросите си :oops:

TheManTheLegend
10-14-2010, 18:52
В тренировъчен ден се пие 1 доза преди тренировка 1 след
в нетренировъчен 1 сутрин 1 преди лягане.
Ако правиш упражнения, а не аеробика, може да го взимаш преди упражненията и после след тях, или преди лягане.
Така е по принцип, не очаквай ефект от този л карнитин. ДОри и качествен л карнитин не може да се усети без хубава диета и достатъчно тренировки :-D

Sunny_stz
10-14-2010, 19:43
В тренировъчен ден се пие 1 доза преди тренировка 1 след
в нетренировъчен 1 сутрин 1 преди лягане.
Ако правиш упражнения, а не аеробика, може да го взимаш преди упражненията и после след тях, или преди лягане.
Така е по принцип, не очаквай ефект от този л карнитин. ДОри и качествен л карнитин не може да се усети без хубава диета и достатъчно тренировки :-D

Мерси!С желание и постоянство всичко се постига!Стига да си правя тренировките периодично ще получа желания ефект ,макар и бавно!

Sunny_stz
10-14-2010, 19:54
Веднага след тренировка бърз въглехидрат (нещо много сладко) > баня > веднага като си във вас и примерно 200гр пиле с 200гр ориз Smile Хубаво е 20-ина минути след тренировка да се яде с изключение на кардиото тогава 40-50 мин не ядеш и без простия въглехидрат

Във връзка с това,което прочетох в друг форум искам да питам.Щом след тренировка е хубаво веднага да се приеме бърз въглехидрат,мога ли да хапна малко шоколад по пътя и колко?И вече след 20,30 минути нещо за вечеря...По принцип мислих след 7 вечерта да не ям ,но тренировката ми е в 19:30,а чета че задължително трябва да се яде след тренировка,заради мускулите?Или това се отнася за хората които искат да качват?

play23
10-14-2010, 20:24
Шоколада въобще не е бърз въглехидрат, бърз въгледират - локумена вафла(2бр) обикновено, захар, декстроза, но в никакъв случай шоколад.

TheManTheLegend
10-14-2010, 20:29
Кой те излъга?
В шоколада има много захар. Само че има и мазнини които го правят неподходящ за след тренировка. Само че това по-скоро важи за вманиачени бодибилдъри които целят мускулна маса, защото след тренировка е нужен и протеин който да се усвои бързо, а евентуално мазнини при бързия въглехидрат биха забавили усвояването. При липса на такива цели и на специален хранителен режим, дали ще яде мед/глюкоза или ще си набива шоколад е все тая! Но нека това е единственото време през деня, когато си позволяваш такива неща ;)

Sunny_stz
10-14-2010, 20:35
Кой те излъга?
В шоколада има много захар. Само че има и мазнини които го правят неподходящ за след тренировка. Само че това по-скоро важи за вманиачени бодибилдъри които целят мускулна маса, защото след тренировка е нужен и протеин който да се усвои бързо, а евентуално мазнини при бързия въглехидрат биха забавили усвояването. При липса на такива цели и на специален хранителен режим, дали ще яде мед/глюкоза или ще си набива шоколад е все тая! Но нека това е единственото време през деня, когато си позволяваш такива неща ;)

Абе и аз си мислих ,че има нещо гнило,че само за тея дето качват се отнася....значи определено няма да ям шоколад след тренировка,може да си позволя преди това и то не всеки ден...Та задължително ли е наистина да се яде след тренировка нещо повече от плодове или салата?Защото днес изядох само една ябълка след трен. и нз дали не е грешка..

TheManTheLegend
10-14-2010, 20:40
Яж месо/яйца/млечни продукти. И май не ме разбра. Тези които целят мускулна маса по-добре да не ядат шоколад а мед/глюкоза/банани/стафиди/локум... Не пречи да си хапваш шоколад след тренировка, но малко... И все пак по-добре е някой плод ;)

Sunny_stz
10-14-2010, 20:56
Яж месо/яйца/млечни продукти. И май не ме разбра. Тези които целят мускулна маса по-добре да не ядат шоколад а мед/глюкоза/банани/стафиди/локум... Не пречи да си хапваш шоколад след тренировка, но малко... И все пак по-добре е някой плод ;)


А друго освен месо,яйца може ли :Р

TheManTheLegend
10-14-2010, 21:13
Яж зеленчуци/месо/яйца/млечни продукти/не прекалявай с плодовете те са захар !!!
До обяд може да ядеш въглехидрати-овесени ядки, някоя филия пълнозърнест хляб, ориз, картофи., спагети и макарони (пълнозърнести).. След това по-добре недей

Sunny_stz
10-14-2010, 21:17
Яж зеленчуци/месо/яйца/млечни продукти/не прекалявай с плодовете те са захар !!!
До обяд може да ядеш въглехидрати-овесени ядки, някоя филия пълнозърнест хляб, ориз, картофи., спагети и макарони (пълнозърнести).. След това по-добре недей

А това до обяд до колко часа се смята :? Значи да изключа белия хляб от менюто си,само пълнозърнест :? А знаеш ли на какви фирми да е тоя хляб,защото не всички са хубави.Чувала съм ,че черния хляб е като белия ,но оцветен и за това питам....А за пълнозърнести спагети и макарони не бях чувала??? :?

TheManTheLegend
10-15-2010, 06:53
Ми аз ям на Вита. Разбира се не е перфектен, то вече такъв няма но е по-добър от обикновения. До обяд разбирай, ако си лягаш към 10-11 вечерта, яж въглехидрати до 2-3 часа на обяд! Гледай да не ядеш повече от 2-3 филийки на ден все пак. И като цяло не прекалявай с въглехидратите, горе долу максимум 1-1.5 грама за ден на килограм телесно тегло.
Пълнозърнести макарони и спагети има в магазините за здравословно хранене както и в по-големите супермаркети (пикадили, бурлекс...)