PDA

View Full Version : Неправилните глаголи в английския език ( Таблица )



BaffaLsc
10-08-2010, 16:23
Дано съм полезна :-)
НЕПРАВИЛНИ ГЛАГОЛИ В АНГЛИЙСКИЯ ЕЗИК
Infinitive-Past Tense-Past Participle
awake - awoke - awoken - будя се
be - was, were - been - съм, бъда
bear - bore - born - нося,поднасям
beat - beat - beat - бия
become - became - become - ставам
begin - began - begun - започвам
bend - bent - bent - свивам,навеждам се
bet - bet - bet - хващам се на бас
bite - bit - bitten - хапя,упахвам
blow - blew - blown - духам
break - broke - broken - чупя
breed - bred - bred - отглеждам
bring - brought - brought - донасям,довеждам
broadcast - broadcast - broadcast - предавам
build - built - built - строя
burn - burned/burnt - burned/burnt - горя ,изгарям
burst - burst - burst - избухвам ,пръскам се
buy - bought - bought - купувам
cast - cast - cast - хвърлям
catch - caught - caught - хващам
choose - chose - chosen - избирам
cling - clung - clung - прилепвам
come - came - come - идвам
cost - cost - cost - струвам
creep - crept - crept - пълзя
cut - cut - cut - режа,изрязвам
deal - dealt - dealt - боравя ,търгувам ,сделка
dig - dug - dug - копая
dive - dived/dove - dived - плувам
do - did - done - правя,върша
draw - drew - drawn - тегля,дърпам
dream - dreamed/dreamt - dreamed/dreamt - мечтая
drive - drove - driven - карам,возя
drink - drank - drunk - пия
eat - ate - eaten - ям
fall - fell - fallen - падам
feed - fed - fed - храня
feel - felt - felt - чувствам
fight - fought - fought - боря се
find - found - found - намирам
flee - fled - fled - бягам ,избягвам
fling - flung - flung - хвърлям ,мятам
fly - flew - flown - летя
forbid - forbade - forbidden - забранявам
forget - - forgot - forgotten - забравям
forgive - forgave - forgiven - прощавам
forsake - forsook - forsaken - изоставям
freeze - froze - frozen - замръзвам
get - got - gotten - получавам
give - gave - given - вземам
go - went - gone - отивам
grow - grew grown - раста
hang - hung - hung - вися,закачвам
hear - heard - heard - чувам
hide - hid - hidden - крия се
hit - hit - hit - удрям
hold - held - held - държа,съдържам
hurt - hurt - hurt - нараствам
keep - kept - kept - пазя (тайна)
kneel - knelt - knelt - коленича
knit - knit - knit - плета
know - knew - know - зная
lay - laid - laid - слагам
lead - led - led - водя
leap - leaped/lept - leaped/lept - скачам
learn - learned/learnt - learned/learnt - уча се
leave - left - left - напускам
lend - lent - lent - заемам,давам на заем
let - let - let - позволявам
lie - lay - lain - лъжа
light - lighted/lit - lighted - запалвам
lose - lost - lost - губя,загубвам
make - made - made - правя
mean - meant - meant - знача
meet - met - met - срещам
misspell - misspelled/misspelt - misspelled/misspelt - пиша неправилно
mistake - mistook - mistaken - бъркам(грешка)
overcome - overcame - overcome - побеждавам
overtake - overtook - overtaken - настигам
оversleep-overslept-overslept - успивам се
pay - paid - paid - плащам
prove - proved - proved/proven - доказвам
put - put - put - слагам
quit - quit - quit - напускам
read(риид) - read(ред) - read (ред)- чета
ride - rode - ridden - яздя,карам
ring - rang - rung - звъня,бия
rise - rose - risen - изгрявам
run - ran - run - бягам
saw - sawed - sawed/sawn - пиля,режа
say - said - said - казвам
see - saw - seen - виждам
seek - sought - sought - търся
sell - sold - sold - продавам
send - sent - sent - пращам
set - set - set - поставям ,слагам (масата)
shake - shook - shaken - разклащам
shave - shaved - shaved/shaven - бръсна се
shine - shone - shone - светя ,грея,сияя
shoe - shoed - shoed/shod -
shoot - shot - shot - стрелям
show - showed - showed/shown -показвам
shrink - shrank - shrunk - свивам се
shut - shut - shut - млъквам,затварям
sing - sang - sung - пея
sink - sank - sunk - потъвам
sit - sat - sat - сядам
sleep - slept - slept -спя
sow - sowed - sowed/sown - сея
speak - spoke - spoken - говоря
speed - sped - sped - скорост
spend - spent - spent - харча
spill - spilled/spilt - spilled/spilt - разливам
spin - spun - spun - въртя се
spit - spit/spat - spit - плюя
split - split - split - разцепвам се
spread - spread - spread - простирам
spring - sprang/sprung - sprung - скачам
stand - stood - stood - стоя
steal - stole - stolen - крада
stick - stuck - stuck - лепя,залепвам
sting - stung - stung - жиля
stride - strod - stridden - крача
strike - struck - struck - удрям
string - strung - strung - нижа,нанизвам
swear - swore - sworn - кълна се,псувам
sweep - swept - swept - мета
swell - swelled - swelled/swollen - надигам се
swim - swam - swum - плувам
swing - swung - swung - люлея
take - took - taken - вземам
teach - taught - taught - уча,преподавам
tear - tore - torn - късам,скъсвам
tell - told - told - казвам
think - thought - thought - мисля
throw - threw - thrown - хвърлям
thrust - thrust - thrust - забивам
understand - understood - understood - разбирам
undergo-underwent-undergone - понасям
upset - upset - upset - обръщам се
wear - wore - worn - нося
weave - weaved/wove - weaved/woven - вълна
wed - wed - wed - оженвам се
weep - wept - wept - плача
wind - wound - wound - навивам се
win - won - won - печеля
write - wrote - written - пиша
ПРАВИЛНИ ГЛАГОЛИ
Правилните глаголи като например :
work + ed = worked

watch + ed = watched

clean + ed = cleaned
~~~~~~~~~~~~~~~~~
СПЕЦИАЛНИ СЛУЧАИ:

1.Глаголи, завършващи на -y след съгласна: при добавяне на окончанието -y преминава в -i:

cry +ed = cried

try + ed = tried

carry + ed = carried
~~~~~~~~~~~~~~~~
2. Глаголи, завършващи на гласната -e: то отпада при добавяне на окончанието -ed:

live + ed = lived

smile + ed = smiled

love + ed = loved
~~~~~~~~~~~~~~~~
3. В следните случаи при добавяне на окончанието за минало време е необходимо да се удвои крайната съгласна:

~~~~~~~~~~~~~~~~

- при едносрични глаголи, които съдържат само една гласна

drop + ed = dropped

step + ed = stepped

~~~~~~~~~~~~~~~~~

- при глаголи, завършващи на кратка, затворена, ударена сричка - добре де! ето ви примери, просто ги запомнете -)):

admit + ed = admitted

sumbit + ed = submitted

refer + ed = referred

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

- в Британския английски: при глаголи, завършващи на -l&

travel + ed = travelled

level + ed = levelled

equal + ed = equalled
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ИНФОРМАЦИЯТА Е ВЗЕТА ОТ http://www.prevodach-bg.com
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1. Глагола hang има две форми:
hang - hung - hung - закачвам
hang - hanged - hanged - обесвам се

НЕ СА ВЗАИМНОЗАМЕСТИМИ!

I had hung the picture on the wall a fortnight before Dad came back home.
They found out that Hitler had hanged himself in his bunker.

2. Глаголът "broadcast" съм го срещал и като правилен и като неправилен. Препоръчвам ви, обаче, да не експериментирата особено по изпити - третирайте го като производен на cast. В училище, обаче, ако някой даскал ви санкционира - отстоявайте си правото, защото имате такова.

3. Третата форма на глаголът "bear" също толкова успешно може да се пише и с едно "-е" на финала - "borne/born."

4. Глаголи като burn, learn, leap, dream, misspell се третират като правилни в американския английски и като неправилни в британския.

AniBG
10-08-2010, 16:56
Ъмм.. Имаш една съществена грешка - неправилните глаголи са разпределени в три различни групи! Хубаво, че си го копирала от някъде, но май ти самата не разбираш много-много глаголите!?? :?

BaffaLsc
10-08-2010, 16:58
^ Защо да не ги разбирам ? Глаголите са написани по 3 това значи ,че са три колонки - Infinitive,Past Tense,Past Participle.. и защо да не съм наясно с глаголите :? Просто искам да съм полезна на някой.. ;)

xxcherry
10-10-2010, 14:57
Поне да пишеше и преводът на думите. ;д
Браво за темата. Много ми хареса.

BaffaLsc
10-11-2010, 04:21
^ Ще го редактирам и ще ги напиша.Ама сега докъдето стигна ,че сега трябва да се оправям за даскало. :D Някои дори не им пише превода.

programings
10-11-2010, 05:02
Полезно, полезно! :)

amk933
10-11-2010, 13:39
Да ви отворя и аз малко очичките по темата...
Авторката добре се е справила.

Аз имам няколко добавки:
1. Глагола hang има две форми:
hang - hung - hung - закачвам
hang - hanged - hanged - обесвам се

НЕ СА ВЗАИМНОЗАМЕСТИМИ!

I had hung the picture on the wall a fortnight before Dad came back home.
They found out that Hitler had hanged himself in his bunker.

2. Глаголът "broadcast" съм го срещал и като правилен и като неправилен. Препоръчвам ви, обаче, да не експериментирата особено по изпити - третирайте го като производен на cast. В училище, обаче, ако някой даскал ви санкционира - отстоявайте си правото, защото имате такова.

3. Третата форма на глаголът "bear" също толкова успешно може да се пише и с едно "-е" на финала - "borne/born."

4. Глаголи като burn, learn, leap, dream, misspell се третират като правилни в американския английски и като неправилни в британския.

BaffaLsc
10-11-2010, 15:26
^ Оо ,,не знам.. сега написах и превода на думите някои ги писах сама ,други - не..

OtkrovennoBezrazlichna
10-11-2010, 15:45
speed - sped - sped - скорост

weave - weaved/wove - weaved/woven - вълна

тея само не ги разбрах нещо
скорост и вълна глаголи ли са в английския ??? :-o

elito0o0o0
10-11-2010, 16:00
1 ще ти кажа - Няма никакъв смисъл от тази тема. :) (не го приемай погрешно)

BaffaLsc
10-11-2010, 16:10
speed - sped - sped - скорост

weave - weaved/wove - weaved/woven - вълна

тея само не ги разбрах нещо
скорост и вълна глаголи ли са в английския ??? :-o
:D нямам представа.. пишеше го в един сайт.
А относно последния пост - защо да няма ? Напоследък видях доста теми ,в които пише '' неправилни глаголи - помощ ! '' с тази тема се опитвам да помогна на тези ,които имат затруднения.;) Wave - може би ръкомахане е най - добрия превод ?! Аа.. за speed - движа се бързо може би..

LosingMyWay
10-11-2010, 19:32
[quote=OtkrovennoBezrazlichna]
А относно последния пост - защо да няма ? Напоследък видях доста теми ,в които пише '' неправилни глаголи - помощ ! '' с тази тема се опитвам да помогна на тези ,които имат затруднения.;) Wave - може би ръкомахане е най - добрия превод ?! Аа.. за speed - движа се бързо може би..[/b]

На мен ми е полезна. И за мен има смисъл. Благодаря!

BaffaLsc
10-11-2010, 19:46
^ Радвам се. :)

babyy123
10-12-2010, 12:51
Полезна е и то много :)

JustMe92
10-12-2010, 14:13
Браво за добрата тема

EsteticLoff
10-12-2010, 14:22
Не е полезна чак толкова, защото във всеки учебник по английски (а и учебна тетрадка) ги има я на гръба, я посредата.. или пък в началото.Да, там не са всички, но пък са най-често използваните, които ще са нужни повече.. :) Но както и да е, все пак си се постарала..

BaffaLsc
10-12-2010, 14:36
^ Мерси.. :)

BeezyJey
10-12-2010, 15:11
Дрън-дрън .. Хайде да се го признаем:

Правиш темата, въпреки че знаеш, че е хипер дълга, но очакваш да се пръкне "Ди" (примерно) и да каже " Правя я "Важна" ! ".. После ти тоолкова се фукаш, ползваш се с някаква привилегия , защото си направила една кирлива тема, за едни глаголи дето ги има във всяка учебна тетрадка..

П.П. Отдалечко си се вижда, повярвай ми.

Aniiiii
10-12-2010, 15:45
speed - sped - sped - скорост

weave - weaved/wove - weaved/woven - вълна

тея само не ги разбрах нещо
скорост и вълна глаголи ли са в английския ??? :-o
:D нямам представа.. пишеше го в един сайт.
А относно последния пост - защо да няма ? Напоследък видях доста теми ,в които пише '' неправилни глаголи - помощ ! '' с тази тема се опитвам да помогна на тези ,които имат затруднения.;) Wave - може би ръкомахане е най - добрия превод ?! Аа.. за speed - движа се бързо може би..

Точно така е както си казала.

Wave означава - махам и вълна. Следователно махам е глагол.
Speed означава - скорост и засилвам -> засилвам е глагол.

elito0o0o0
10-12-2010, 15:50
Не е полезна чак толкова, защото във всеки учебник по английски (а и учебна тетрадка) ги има я на гръба, я посредата.. или пък в началото.Да, там не са всички, но пък са най-често използваните, които ще са нужни повече.. :) Но както и да е, все пак си се постарала..Точно поради тази причина смятам, че е напълно излишна... :) Пък и ако има някоя дума, която я нама отзад, госпожата или господина е насреща..



Дрън-дрън .. Хайде да се го признаем:

Правиш темата, въпреки че знаеш, че е хипер дълга, но очакваш да се пръкне "Ди" (примерно) и да каже " Правя я "Важна" ! ".. После ти тоолкова се фукаш, ползваш се с някаква привилегия , защото си направила една кирлива тема, за едни глаголи дето ги има във всяка учебна тетрадка..

П.П. Отдалечко си се вижда, повярвай ми. Мдаам....и според мен е така. :)


Вместо да си губиш времето да правиш километрични теми, от които няма полза - седни и научи нещо, което на теб ще ти е полезно.. Не очаквай сега да дойде модератор и да направи темата важна, само защото си се постарала. :) И аз утре мога да направя тема примерно с изрази и разни такива, което ще е дори полезно като се замисля, понеже изразите се срещат навсякъде, много са и няма как да се научат ако не се извадят от текста и не се обяснят... :)

BaffaLsc
10-12-2010, 16:12
^ :razz: Пхахах .. добре ,добре вярвайте си ! ;)

JZfan
10-12-2010, 16:14
Мерси!

elito0o0o0
10-12-2010, 16:17
^ :razz: Пхахах .. добре ,добре вярвайте си ! ;)Заболя ли? Истината притесни ли те? Няма от к`во да се притесняваш... от 2 години следя форума и знам к`во е положението, не съм вчерашна.


Лека вечер. :)

BeezyJey
10-12-2010, 16:17
^ :razz: Пхахах .. добре ,добре вярвайте си ! ;)

Що не си гледаш седмия клас, вместо да раздаваш "мъдри мисли" по тия форуми ? Като гледам си нямаш друга работа, че си тръгнала да постваш тема за тия неправилни глаголи, дето в 5 клас се учат :razz: :razz:

BaffaLsc
10-12-2010, 16:25
^ Както виждаш има хора ,които се нуждаят от помощ ,така че ако обичаш спри да се заяждаш ,както ти така и elito0o0o0 ;)

elito0o0o0
10-12-2010, 16:37
Не ме мисли за тъпа, защото не съм. Голямо старание, голямо чудо, ей! http://www.zapiski.info/view.php?id=10 То е толкова трудно да го копираш това и да го постнеш... леле малее... А също така е трудно да напишеш в гугъла - неправилни глаголи в Английския език.. А за тези, на които им трябва и мислят да учат сериозно, казват, че информацията им е полезна, дори могат да си закупят и това - http://www.books.bg/books/185/123737.html . Невероятно е, нали? :shock: :shock: :shock:





Казах ти... не съм вчерашна моето дИте. :)

BeezyJey
10-12-2010, 16:42
^^^ Едно мнение, както трябва. :lol:

elito0o0o0
10-12-2010, 16:45
^^^ Едно мнение, както трябва. :lol: А също така се изисква и голямо усилие да отвориш учебника по Английски и да си научиш неправилните глаголчета, които са дадени отзад. Трябва да ги пазим новички... криза е, ще ги продаваме..

BaffaLsc
10-12-2010, 17:06
Не ме мисли за тъпа, защото не съм. Голямо старание, голямо чудо, ей! http://www.zapiski.info/view.php?id=10 То е толкова трудно да го копираш това и да го постнеш... леле малее... А също така е трудно да напишеш в гугъла - неправилни глаголи в Английския език.. А за тези, на които им трябва и мислят да учат сериозно, казват, че информацията им е полезна, дори могат да си закупят и това - http://www.books.bg/books/185/123737.html . Невероятно е, нали? :shock: :shock: :shock:





Казах ти... не съм вчерашна моето дИте. :)
За твое сведение превода на думите писах сама ,както и самите думи - гледах ги от един сайт и ги писах собственоръчно ! ;) Спрете да се заяждате и да се правите ,че много разбирате..

elito0o0o0
10-12-2010, 17:08
Не ме мисли за тъпа, защото не съм. Голямо старание, голямо чудо, ей! http://www.zapiski.info/view.php?id=10 То е толкова трудно да го копираш това и да го постнеш... леле малее... А също така е трудно да напишеш в гугъла - неправилни глаголи в Английския език.. А за тези, на които им трябва и мислят да учат сериозно, казват, че информацията им е полезна, дори могат да си закупят и това - http://www.books.bg/books/185/123737.html . Невероятно е, нали? :shock: :shock: :shock:





Казах ти... не съм вчерашна моето дИте. :)
За твое сведение превода на думите писах сама ,както и самите думи - гледах ги от един сайт и ги писах собственоръчно ! ;) Спрете да се заяждате и да се правите ,че много разбирате.. Леле, горката. :( За твое сведение не ме интересува какво си правила. Аз давам доказателство, това, че обичаш да бягаш от истината не е моя вина. :) Превода на думите и баба ми може да ги напише. :) Също така, не знам още колко пъти трябва да ти кажа, че да ти стане кристално ясно, че не съм вчерашна.

BaffaLsc
10-12-2010, 17:26
^ Спри с тва вече. Всички разбрахме. :-D Кой пък бяга от истината ? Божеее... ;x Ако обичаш спри да пишеш ,защото не смятам цяла вечер да се занимавам с теб. :)

elito0o0o0
10-12-2010, 17:29
^ Спри с тва вече. Всички разбрахме. :-D Кой пък бяга от истината ? Божеее... ;x Ако обичаш спри да пишеш ,защото не смятам цяла вечер да се занимавам с теб. :) Приеми го бе човек. Ако твоите приятели ги правиш на глупаци, при мен не става този номер. :)

LosingMyWay
10-12-2010, 17:34
^ :razz: Пхахах .. добре ,добре вярвайте си ! ;)Заболя ли? Истината притесни ли те? Няма от к`во да се притесняваш... от 2 години следя форума и знам к`во е положението, не съм вчерашна.


Лека вечер. :)

Ти ли каза на авторa/ката да седне и да понаучи нещо, което ще й е полезно, вместо да прави излишни теми"?
Аз тогава на теб ще кажа да седнеш и да понаучиш нещо полезно, вместо да стоиш с години да следиш един форум...

А и тя/той се е постарал/а, за което аз лично пак съм благодарна, оценявам чуждия труд, дори и малък да е - още повече ако той е опит да се помогне по някакъв начин на другите. Щом ви е безполезна - какво правите тук? А и какво значение има дали автора/авторката иска темата да бъде важна или не?! И така да е - какво ми пука. И на вас какво ви пука? За мен лично няма абсолютно никакво значение. Явно този форум заема значителна... огромна част от живота на някои хора.
Аз не се заяждам, не го приемай така. Но пиша това, защото се надявам да осъзнаеш, че е тъпо дори да пишете подобни коментари - дори темата за вас да е безсмислена, тъпа и т.н... такива ги има много тук. И е тъпо просто от скука да пишете коментари, сякаш наистина е от огромно значение дали автора иска темата му да е важна или не... ОМГ!
Ясно, че не си вчерашна, не те мислим за вчерашна, успокой се. И за тъпа не те мислим. Засега. Имаш още време да ме опровергаеш, зависи от теб.
Но за човек, живеещ свой собствен ограничен свят в един тийнейджърски форум - виж, това със сигурност си.

Лека вечер и на теб. :)

elito0o0o0
10-12-2010, 17:48
^ :razz: :razz: Мислиш, че целият ми живот е форум? :lol: Леле, с хора, които имат подобни мисли не искам да разговарям просто. :razz: :razz: Не, не.. т`ва вече ме хвърли в туш! :lol: :lol: Че то значи тук всички са такива бре.. :razz: Лелее, леле... Ти нито ме знаеш какво правя, нито нищо. :)

BaffaLsc
10-12-2010, 17:50
Мда.. всичко ,което каза LosingMyWay е вярно. :) elito0o0o0 вместо да седиш тук още 2 години да следиш форума и да се заяждаш с мен.. защо не вземеш да направиш нещо полезно ??

LosingMyWay
10-12-2010, 17:52
^ :razz: :razz: Мислиш, че целият ми живот е форум? :lol: Леле, с хора, които имат подобни мисли не искам да разговарям просто. :razz: :razz: Не, не.. т`ва вече ме хвърли в туш! :lol: :lol: Че то значи тук всички са такива бре.. :razz: Лелее, леле... Ти нито ме знаеш какво правя, нито нищо. :)

Заболя ли? Истината притесни ли те? Няма от к`во да се притесняваш... :D

BaffaLsc
10-12-2010, 17:53
^ Ааа.. разбиваш ме. :razz:

elito0o0o0
10-12-2010, 17:53
^ :razz: :razz: Мислиш, че целият ми живот е форум? :lol: Леле, с хора, които имат подобни мисли не искам да разговарям просто. :razz: :razz: Не, не.. т`ва вече ме хвърли в туш! :lol: :lol: Че то значи тук всички са такива бре.. :razz: Лелее, леле... Ти нито ме знаеш какво правя, нито нищо. :)

Заболя ли? Истината притесни ли те? Няма от к`во да се притесняваш... :DНищо не ме е заболяло, просто се чудя как още си говоря с вас.. :razz: :razz:

elito0o0o0
10-12-2010, 17:56
Мда.. всичко ,което каза LosingMyWay е вярно. :) elito0o0o0 вместо да седиш тук още 2 години да следиш форума и да се заяждаш с мен.. защо не вземеш да направиш нещо полезно ??А ти какво правиш бе, мамината тя? :-) Хехе

BeezyJey
10-12-2010, 17:57
В момента ти й отговаряш, следователно ти си губиш времето и "живееш във форума" .. Мъдри мисли. :lol:

Както казах, гледай си образованието, няма какво да й се заяждаш на Елито, като тя вече е минала през твоя път. :lol: Още повече, се отваряш на доста по-големи от теб, знаем кой знае повече за живота в този случай. :wink: Да не се окаже после, че се оплакваш как си влязла в кофти даскало, защото "незнайно как ли, като всички други не си се сетила да поучиш малко". :razz:

dark_angel3
10-12-2010, 18:26
Вие накъдето сте тръгнали, ние оттам се връщаме 8-) Спрете да се заяждате вече не сте нито интересни, нито оригинални.Видя се на кой колко му е акъла.LosingMyWay е с 1 пост в темата elito0o0o0 с 10, правете си сметка кой къде живее.

BaffaLsc
10-12-2010, 18:33
В момента ти й отговаряш, следователно ти си губиш времето и "живееш във форума" .. Мъдри мисли. :lol:

Както казах, гледай си образованието, няма какво да й се заяждаш на Елито, като тя вече е минала през твоя път. :lol: Още повече, се отваряш на доста по-големи от теб, знаем кой знае повече за живота в този случай. :wink: Да не се окаже после, че се оплакваш как си влязла в кофти даскало, защото "незнайно как ли, като всички други не си се сетила да поучиш малко". :razz:
Ми аз пък да ти кажа ,че не си ти този ,който ще ми казва кога да уча и какво да уча. ;) Аз мога и сама да преценя дали ще седя на компютъра или ще си уча уроците.

BeezyJey
10-12-2010, 18:38
В момента ти й отговаряш, следователно ти си губиш времето и "живееш във форума" .. Мъдри мисли. :lol:

Както казах, гледай си образованието, няма какво да й се заяждаш на Елито, като тя вече е минала през твоя път. :lol: Още повече, се отваряш на доста по-големи от теб, знаем кой знае повече за живота в този случай. :wink: Да не се окаже после, че се оплакваш как си влязла в кофти даскало, защото "незнайно как ли, като всички други не си се сетила да поучиш малко". :razz:
Ми аз пък да ти кажа ,че не си ти този ,който ще ми казва кога да уча и какво да уча. ;) Аз мога и сама да преценя дали ще седя на компютъра или ще си уча уроците.

Не съм тАзи предполагам .. :razz:

Ами, щом аз не мога да ти кажа какво да правиш, тогава и ти не се прави на остроумна кой къде живее и какво прави.

BaffaLsc
10-12-2010, 18:44
^ Добре все едно. :D тази/този..
И.. не се правя на остроумна ,а вие започнахте с вашите глупости.

elito0o0o0
10-12-2010, 18:52
^ Добре все едно. :D тази/този..
И.. не се правя на остроумна ,а вие започнахте с вашите глупости.На всеки му е вродено да се прави на ударен, но ти и да лъжеш като хората не можеш. Това е най-смешното. :lol:

BeezyJey каня те на форумно кафе! :razz:

BeezyJey
10-12-2010, 19:49
^ Добре все едно. :D тази/този..
И.. не се правя на остроумна ,а вие започнахте с вашите глупости.На всеки му е вродено да се прави на ударен, но ти и да лъжеш като хората не можеш. Това е най-смешното. :lol:

BeezyJey каня те на форумно кафе! :razz:

Много ще ми е приятно, тъкмо щях да кажа същото ! 8-)

BaffaLsc
10-13-2010, 11:57
Браво на вас ! :)

Merveille
10-13-2010, 12:00
Втората форма на read се чете като третата - ред..

BaffaLsc
10-13-2010, 12:08
^ Мда.. вярно ,че така беше. Сега ще го поправя. Мерси ! :)

JustUnforgivable
10-13-2010, 13:01
За твое сведение превода на думите писах сама ,както и самите думи - гледах ги от един сайт и ги писах собственоръчно ! ;) Спрете да се заяждате и да се правите ,че много разбирате..

Луааал, май забрави да кажеш, че от щракане по клавиатурата те заболяха ръцете, но ти все пак искаш да помогнеш на хората в нужда :lol:
Хъхъ се тая, според мен е безмислена, ама нвм

BaffaLsc
10-13-2010, 15:20
^ Ти пък ,ако не се заядеш с мене за 3ти път просто няма да си ти !!!!

BeezyJey
10-13-2010, 16:04
^ Ти пък ,ако не се заядеш с мене за 3ти път просто няма да си ти !!!!

Айде бе, целия свят се заяжда с тебе, като не искаш "спорове" си гледай темичката без да НИ ( :lol: ) обръщаш внимание, къф е проблема ?! :lol:

elito0o0o0
10-13-2010, 16:08
^ Ти пък ,ако не се заядеш с мене за 3ти път просто няма да си ти !!!!

Айде бе, целия свят се заяжда с тебе, като не искаш "спорове" си гледай темичката без да НИ ( :lol: ) обръщаш внимание, къф е проблема ?! :lol:Недей, ще се разплачка и ще каже на мама. :( А ние водим вечерен форумен живот ... :razz: Не знаех, че вече е забранено, след като човек си свърши работата и си е научил, да влиза във форуми. :razz: :razz: :razz:

BeezyJey
10-13-2010, 16:11
^ Ти пък ,ако не се заядеш с мене за 3ти път просто няма да си ти !!!!

Айде бе, целия свят се заяжда с тебе, като не искаш "спорове" си гледай темичката без да НИ ( :lol: ) обръщаш внимание, къф е проблема ?! :lol:Недей, ще се разплачка и ще каже на мама. :( А ние водим вечерен форумен живот ... :razz: Не знаех, че вече е забранено, след като човек си свърши работата и си е научил, да влиза във форуми. :razz: :razz: :razz:

Не знам дали ми вярваш, ама докато го четох ,се напиках от смях 8-) .. ии авторката да извинява за спама.. :lol:

BaffaLsc
10-13-2010, 17:07
Не знаех, че вече е забранено, след като човек си свърши работата и си е научил, да влиза във форуми. :razz: :razz: :razz:
Сама го каза. ;) Затова не ми дръжте сметка какви теми ще пускам,дали ще уча и дали искам да са важни или не. ;)

BeezyJey
10-13-2010, 17:22
Вече ме мързи и да отговарям от простотии..

elito0o0o0
10-13-2010, 17:31
Не знаех, че вече е забранено, след като човек си свърши работата и си е научил, да влиза във форуми. :razz: :razz: :razz:
Сама го каза. ;) Затова не ми дръжте сметка какви теми ще пускам,дали ще уча и дали искам да са важни или не. ;) Кое съм казала сама бе, момиче? :razz: Ти що не си гледаш глаголите дали ТИ самата ги знаеш, пък тогава да даваш акъл на този и онзи?! :razz:

JustUnforgivable
10-13-2010, 18:35
^ Ти пък ,ако не се заядеш с мене за 3ти път просто няма да си ти !!!!

Няма отърване от мен :razz:

Sisito941
10-13-2010, 18:43
Браво! Доста добра темичка..който има проблеми само поглежда тук и се оправя! :grin: :) :)

WaterLilly
10-13-2010, 19:18
Браво! Доста добра темичка..който има проблеми само поглежда тук и се оправя! :grin: :) :)
Да, сигурно точно тийпроблем ще им е първия сайт, в който ще влязат, като търсят неправилни глаголи. На кой му трябва гугъл така или иначе? Нека другите да ни го намерят и да го постнат наготово тук.

wali00
10-13-2010, 19:44
Поредната тема, която осрахте, карайки се.. :? :?


И все пак подкрепям Елито.. Темата е изключиително безсмислена.. Има много места, от където можеш да видиш/провериш тези неща.. Няма нужда да се създават излишни теми.. :x

dark_angel3
10-14-2010, 10:29
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

BeezyJey
10-14-2010, 13:31
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

Да, аз си нямам друга работа и идвам тук да се заяждам. :)

BaffaLsc
10-14-2010, 13:43
^ Поне си го призна.Край със спамовете !

flyingmonkey
10-14-2010, 15:17
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

Да, аз си нямам друга работа и идвам тук да се заяждам. :)

Купи си един вибратор като си нямаш друга работа. Аман от хора с комплекси.

BaffaLsc
10-14-2010, 15:58
^ Ми аз не мога да разбера какъв им е проблема.

BeezyJey
10-14-2010, 16:50
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

Да, аз си нямам друга работа и идвам тук да се заяждам. :)

Купи си един вибратор като си нямаш друга работа. Аман от хора с комплекси.

Олеле не .. :razz: :razz: комплексирана ?? Айде стига, май си личи кой е комплексиран .. :razz:

П.П. освен т`ва, май не разбираш от сарказъм и ирония.. :razz:

elito0o0o0
10-14-2010, 16:59
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

Да, аз си нямам друга работа и идвам тук да се заяждам. :)

Купи си един вибратор като си нямаш друга работа. Аман от хора с комплекси.

Олеле не .. :razz: :razz: комплексирана ?? Айде стига, май си личи кой е комплексиран .. :razz:

П.П. освен т`ва, май не разбираш от сарказъм и ирония.. :razz: Недей използва такива сложни думи, че ще се наложи да отварят речника бе.. :razz: :razz:

BeezyJey
10-14-2010, 17:03
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

Да, аз си нямам друга работа и идвам тук да се заяждам. :)

Купи си един вибратор като си нямаш друга работа. Аман от хора с комплекси.

Олеле не .. :razz: :razz: комплексирана ?? Айде стига, май си личи кой е комплексиран .. :razz:

П.П. освен т`ва, май не разбираш от сарказъм и ирония.. :razz: Недей използва такива сложни думи, че ще се наложи да отварят речника бе.. :razz: :razz:

:razz: :razz:

WaterLilly
10-14-2010, 17:07
^ Ми аз не мога да разбера какъв им е проблема.
Проблемът си е твой. Казаха ти 300 пъти, че има 3487427842 сайта с тия глаголи и че никой няма да си прави труда тук да ги търси. Ти продължавай да се правиш на тъпа.

elito0o0o0
10-14-2010, 17:12
^ Ми аз не мога да разбера какъв им е проблема.
Проблемът си е твой. Казаха ти 300 пъти, че има 3487427842 сайта с тия глаголи и че никой няма да си прави труда тук да ги търси. Ти продължавай да се правиш на тъпа.Очаква 21453524341832645 човека да й кажат - "Мерси и браво за хубавата тема.Трябва да стане важна!" След това да дойде Ди и да я направи такава, ама НЕ... Тоя път няма да стане. :)


ПП: Авторке, спри да се правиш на нискоинтелигентна ако не си такава..

BeezyJey
10-14-2010, 17:18
^ Ми аз не мога да разбера какъв им е проблема.
Проблемът си е твой. Казаха ти 300 пъти, че има 3487427842 сайта с тия глаголи и че никой няма да си прави труда тук да ги търси. Ти продължавай да се правиш на тъпа.Очаква 21453524341832645 човека да й кажат - "Мерси и браво за хубавата тема.Трябва да стане важна!" След това да дойде Ди и да я направи такава, ама НЕ... Тоя път няма да стане. :)


ПП: Авторке, спри да се правиш на нискоинтелигентна ако не си такава..

Пфу, Слава Богу, уплаших се че ще водим спора само с Елито. :lol:

BaffaLsc
10-14-2010, 17:53
Офф,, гледайте си работата и стига сте спамили.

WaterLilly
10-14-2010, 17:56
Офф,, гледайте си работата и стига сте спамили.
Буахаха, ама ние съвсем по темата говорим.
Като не можеш да се аргументираш и да се защитиш, веднага за спам нападаш.

BaffaLsc
10-14-2010, 17:58
Божеее... :razz: :razz: Думи нямам.. честно !!!!!

WaterLilly
10-14-2010, 18:01
Божеее... :razz: :razz: Думи нямам.. честно !!!!!
Ми нямаш, много ясно, като нямаш с какво да ми възразиш...

BaffaLsc
10-14-2010, 18:14
^ Явно си нямаш друга работа.

elito0o0o0
10-14-2010, 18:22
^ Явно си нямаш друга работа. Ти ли беше тази, която ми се присмя, че живея във форума? :razz: Оп, да, ти си. Трай, щото като гледам от 3-4 часа следобед висиш тук. Явно ти си нямаш работа. Преди да нападаш някого, се замисли дали можеш да се аргументираш. :)

BeezyJey
10-14-2010, 18:29
Абе недейте бе, мърсим й ВАЖНАТА тема.. :razz:

П.П. Честно ми кажи, за к`во направи тая ЛАБАВА тема тука, да се излагаме.. :razz:

flyingmonkey
10-14-2010, 19:42
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

Да, аз си нямам друга работа и идвам тук да се заяждам. :)

Купи си един вибратор като си нямаш друга работа. Аман от хора с комплекси.

Олеле не .. :razz: :razz: комплексирана ?? Айде стига, май си личи кой е комплексиран .. :razz:

П.П. освен т`ва, май не разбираш от сарказъм и ирония.. :razz: Недей използва такива сложни думи, че ще се наложи да отварят речника бе.. :razz: :razz:

Много сте за-бавни нещо, речници, ирония, сарказъм :D Само гледайте да не ви вземат в комиците за оригиналността, която показвате :>

dark_angel3
10-14-2010, 19:48
Не знам как човек, може да възрази срещу простотията.

elito0o0o0 не тя ти каза това за живеенето във форума, не бързай да пускаш отрова.За стотен път не разбрах какъв ви е проблема? Не знам как решихте, че момичето иска темата да е важна, а дори да е така вас какво ви бърка ? Имате се за много умни, ако бяхте отдавна щяхте да сте спрели със заяждането/спама или високо аргументираните ви постове.

BaffaLsc
10-15-2010, 04:20
elito0o0o0 не вися от 4 часа тук.Да не мислиш ,че много ме е грижа кой какво пише и с какво се заяжда в тая тема ?

LosingMyWay
10-15-2010, 09:00
Точно в този раздел се пускат 1000 такива теми, в които всеки пита нещо, което може САМ да намери в гугъл, така че спрете да спамите. Една безсмислена тема от много, не виждам какъв ви е проблема или просто няма с кого да се заядаде.

Да, аз си нямам друга работа и идвам тук да се заяждам. :)

Купи си един вибратор като си нямаш друга работа. Аман от хора с комплекси.

Олеле не .. :razz: :razz: комплексирана ?? Айде стига, май си личи кой е комплексиран .. :razz:

П.П. освен т`ва, май не разбираш от сарказъм и ирония.. :razz: Недей използва такива сложни думи, че ще се наложи да отварят речника бе.. :razz: :razz:

Ти, ако смяташ тези думи за сложни, си не само нискоинтелигентна, ами направо тъпоумна.
И не авторката каза, че форума заема значителна част от живота ти - аз бях. Не се изказвай неподготвена, ЕлитоОоо. Укроти се. Злобеенето и избиването на комплекси във форумите е вече изтъркано и шаблонно явление. Измисли нещо по-различно, с което да бъдеш оригинална.
Сега вече ще ми е малко по-малко безинтересно да разбера как ще процедираш в опитите си да ме впечатлиш и да ме накараш да си кажа "Права си, грешах за теб"?! :)

BeezyJey
10-15-2010, 12:53
Ох, айде пак глупости.. Ако се заяжда с нея е комплесирана, така ли ? Това какво общо има, дори да е така ? Да те светна само, че с изказването си "Не използвай такива СЛОЖНИ думи, че.." тя ИРОНИЗИРАШЕ. Не знам сега кой е разбрал и кой не. Освен това, тя няма никакво намерение да й се извинява, или да си променя "че каквото и мнение да има за нея." .. Затова ако обичаш, не казвай погрешни неща, преди да си помислил (а)..

elito0o0o0
10-15-2010, 15:01
^ Явно си нямаш друга работа. Ти ли беше тази, която ми се присмя, че живея във форума? :razz: Оп, да, ти си. Трай, щото като гледам от 3-4 часа следобед висиш тук. Явно ти си нямаш работа. Преди да нападаш някого, се замисли дали можеш да се аргументираш. :)Казах присмя. Едно е да кажеш нещо, друго е да се присмееш. В смисъл такъв - ти ми каза, че съм живяла във форума, а след това тя се изсмя. :)

"Ти, ако смяташ тези думи за сложни, си не само нискоинтелигентна, ами направо тъпоумна. " :razz: :razz: Ти обаче не знам каква си.. :razz: Щом тя не разбира, че иронизираме... к`во следва? Че аз ли не разбирам? :razz: :razz: Стига, стига.. и от кога изразяването на мнение и поднасяне на факти е избиване на комплекси? Леле... не използвай думички без да знаеш значението им... :)

BeezyJey
10-15-2010, 15:05
Стига, стига.. и от кога изразяването на мнение и поднасяне на факти е избиване на комплекси? Леле... не използвай думички без да знаеш значението им... :)

Това се опитвам да кажа, откакто пиша в темата .. ?! :lol:

BaffaLsc
10-15-2010, 15:56
^ Спрете тогава да пишете и двамата.

BeezyJey
10-15-2010, 16:01
^ Спрете тогава да пишете и двамата.

И двете искаш да кажеш ?

BaffaLsc
10-15-2010, 16:04
^ Охх,да.. 8-)

BeezyJey
10-15-2010, 16:30
^ Охх,да.. 8-)

Запомни, че сме момичета, мама му стара. 8-) 8-)

sifon4o
10-15-2010, 16:36
Xора без работа.. за кво спорите? Темата за някои хора може да е полезна, за повечето най-вероятно не, ама заслужава ли си да си губите времето :-o

BaffaLsc
10-15-2010, 16:57
^ Охх,да.. 8-)

Запомни, че сме момичета, мама му стара. 8-) 8-)
Аватарът ти яко ме обърква ! 8-)

BaffaLsc
10-15-2010, 17:54
Xора без работа.. за кво спорите? Темата за някои хора може да е полезна, за повечето най-вероятно не, ама заслужава ли си да си губите времето :-o
Аз не съм казала ,че искам да споря.Напротив.. момичетата явно имат някакъв проблем и се опитвахме да го разрешим.

BeezyJey
10-15-2010, 17:57
Xора без работа.. за кво спорите? Темата за някои хора може да е полезна, за повечето най-вероятно не, ама заслужава ли си да си губите времето :-o
Аз не съм казала ,че искам да споря.Напротив.. момичетата явно имат някакъв проблем и се опитвахме да го разрешим.

Е, не беше точно опит .. :lol:

Бтв, Сифоне ,ти чак сега ли се разписа по тая тема ?! 8-)

LosingMyWay
10-15-2010, 20:47
Ох, айде пак глупости.. Ако се заяжда с нея е комплесирана, така ли ? Това какво общо има, дори да е така ? Да те светна само, че с изказването си "Не използвай такива СЛОЖНИ думи, че.." тя ИРОНИЗИРАШЕ. Не знам сега кой е разбрал и кой не. Освен това, тя няма никакво намерение да й се извинява, или да си променя "че каквото и мнение да има за нея." .. Затова ако обичаш, не казвай погрешни неща, преди да си помислил (а)..

Да, заяждането без причина може да се счете и като избиване на комплекси. Това е вариант. Всъщност доста често това е типично за комплексарите. Инъче какво общо има това?! Ами, аз само казах, че злобеенето по форумите е шаблонно явление и няма нужда повече от него. Между другото, ти защо отговаряш вместо elitoOoOo...? Защо ми казваш дали е иронизирала, какви са й намеренията, как се чувства... Защо говориш вместо нея или ти СИ нея? :D Не разбирам. Както и да е, обаче.

elito0o0o0
10-15-2010, 22:22
Комплексирани сме, злобни сме, не знам к`во си сме.. Ев, не се занимавай повече... няма смисъл..
LosingMyWay това не е злобеене, а изказване на мнение. И ще ти кажа нещо - Присвояването на чужд труд си е живо престъпление, скъпа. :) Ако не ме разбираш - твой проблем.

Не си създавай грешни впечатления за някого, съдейки по коментарите му в някакъв форум. Не си ми никаква, че да ти се обяснявам и т.н. Още по-малко ме интересува какво мислиш за мен... смешното е, че тълкуваш нещата погрешно и си измисляш простотии разни...

BaffaLsc
10-16-2010, 06:34
elito0o0o0 СТИГА ! Спрете и ти и LosingMyWay .

amk933
10-16-2010, 07:08
Ла финито.

Всички, които сте спамили се чувствайте предупредени без изключение. Дали една тема е полезна или не е работата на модератор да прецени, не на потребителите. Ако смятата, че дадена тема е безполезна, си има тема в раздел "Новини", където можете да пуснете сигнала и някой от нас да прецени. Това не е начинът.