PDA

View Full Version : География 11 клас моля помогнете!



Klorian
10-08-2010, 19:20
Здравейте ако все пак някой е буден и прочете тази тема! Тъй като на времето съм била в специализирана паралелка и не съм имала география в 11 клас, а сега ми се налага да помогна на един приятел имам следният въпрос.При развиване на въпросите за първичен, вторичен и третичен сектор в стопанството само за България ли да пиша, защото намирам темите из интернет но пише за Световното Стопанство по тези сектори!!! ?


Е надявам се да ми помогнете!Колкото се може по-скоро..моля ви...!

mrtn
10-08-2010, 19:32
Какъв ти е въпроса по точно? Ако беше специално за България, щеше да ти е точно казано, първичен сектор на България.
Еми първо пишеш какво представлява първичния сектор, това е земеделския орасъл. Пишеш кои култури включва, също с кои дялове от стопанството се занимава. И след това даваш примери, за държавите, които изнасят тези култури. Пример:
Бразилия, Колубия - Кафе
Китай - Ориз
САЩ - пшеница
Индия - Банани, естествено също пишеш и за България, но най-известното.
За Вторичния сектор, по същия начин само че там пишеш за енергетиката, химическа промишленост, фармацевтична, дърводобивна и тем.. глупости.
И третичния за развитието на траспорта, науката,туризма, банкова дейност и др.
Но обезателно включваш и България, все пак е родината ти, няма как. :)

Klorian
10-08-2010, 19:39
Марти , много ти благодаря....че почти целия материал минах и сега ако се беше оказало, че съм написала не което трябва щях да се гръмна...
Но все пък съм уцелила хе хе хе и аз така съм го направила, както ти си написал...тенкс..


Край на темата!!! :-)