PDA

View Full Version : безразличие или омраза



ecstazy
10-08-2010, 20:03
Кое според вас е по кофти.. Когато станеш безразличен за приятел или когато той те намрази. Стана ми още по-любопитно, след като прочетох и това в интернет:
" Безразличието е по-силно от омразата, а това убива" Е? Вие какво мислите.. Кое боли повече?

GossipGirl89
10-08-2010, 20:21
И аз мисля че безразличието е много по-гадно :) Попринцип смятам че когато обичаш един човек, било то като гадже или като приятел, няма как след това да го мразиш... Но виж безразличието наистина убива

LosingMyWay
10-08-2010, 22:21
Ами зависи от гледната точка, а и от човека. Различните хора биха се чувствали по-малко зле в единия случай, други - в другия случай. Ако отчаяно си влюбен в някого, за когото ти си никой - това боли, да. И да знаеш, че те мрази, знаеш, че поне изпитва нещо към теб... нещо. Значи, че си някой за него поне.

Аз обаче предпочитам безразличието, именно поради тази причина. Предпочитам да не изпитва нищо, отколкото омраза...

И какво? Влюбен си в някой, който изпитва омраза към теб? Ти какво можеш да сториш... толкова, колкото и когато е безразличен. С разликата, че ще има някакви чувства и то негативни. Надали това е по-успокояващо.

Мен са ме питали кое е противоположното на любовта - омразата или безразличието. Казах омразата. Безразличието е точно средата между любовта и омразата. Това, което не е нито любов, нито омраза. Просто нищо.

Та инъче... зависи си.

Доколкото последният пост - възможно е да мразиш след като си обичал. Не си ли чувала изтъркания шаблонен израз: "Има само 1 стъпка между любовта и омразата"?!
Мисля, че това е по-типично за по-импулсивните хора... Аз лично съм била свидетел на такива. Може да е било временна омраза. Но я е имало, нали...

Омразата носи само проблеми. Безразличието поне ти спестява излишни неприятности.

kobrichka
10-08-2010, 23:41
Според мен безразличието е много по-гадно от омразата. Не е за предпочитане нито едно от двете, но определено безразличието би ми причинило мн по-голяма болка от омразата. Много е лошо, когато в очите не виждаш нищо, безразличен си за този човек. Това ужасна болка, предпочитам да видя в очите му омраза, да показва с действията, че ме мрази... но не и да е безразличен към мен.

Unendlich
10-08-2010, 23:44
Безразличието определено убива. Това да показваш на някого, че е нищо за теб, наистина е отвратително. Както казаха в по-долния пост - безразличието е нищо - нито омраза, нито любов. Най-гадно е да се чувстваш игнориран, отхвърлен, безразличен. Лично според мен е това.

flearness
10-09-2010, 09:09
Кое според вас е по кофти.. Когато станеш безразличен за приятел или когато той те намрази. Стана ми още по-любопитно, след като прочетох и това в интернет:
" Безразличието е по-силно от омразата, а това убива" Е? Вие какво мислите.. Кое боли повече?


и двете са доста болезнени...и то от страна на приятели.. зависи в какъв случай си.. безразличието попринцип наранява повече от омразата...а понякога обратното :? ако става дума за гадже или за най-добър приятел сигурно безразличието е по-гадно.Да сте адски близки и накрая кво... да се държи все едно те няма...а с омразата все пак ти обръща някакво внимание :D но пък с омразата приятелят ти въпреки че ти обръща внимание прави всичко за да ти направи нещо лошо. Така че и двете не са за искане...

fenastz
10-09-2010, 21:11
По-скоро първото.

asdfjkfkklsdlslf
10-10-2010, 07:58
Безразличието. Все пак, когато някой те мрази/обича, знаеш че мисли за теб, а когато си безразличен на някого - все му е тая дали съществуваш или не, което е по-лошото.