PDA

View Full Version : предварителен изпит



cool_angel
10-09-2010, 06:57
Досега не съм се интересувала от това и ако може някой да ми изясни каква е целта на този изпит,може ли да се влезе направо с него и трябва ли да се явяваш на на другия?

GossipGirl89
10-09-2010, 08:09
Става дума за кандидат-студентски изпит нали?
Попринцип всеки университет май има такива предварително изпити - целта им е по-ранно освобождаване от редовния изпит, т.е. явяваш се на предварителния, изкарваш хубава оценка, която смяташ че ще ти стигне да влезеш специалността, която искаш и след това може да не се явяваш на редовния изпит :) Но също така го има и другия вариант - явяваш се на предварителен изпит, но не изкарваш добра оценка и след това имаш право да се явиш и на редовния :) Аз те съветвам да се явиш на предварителен, дори и да не си много подготвен/а просто, за да придобиеш представа за това как стоят нещата, как протича самия изпит и т.н.

cool_angel
10-09-2010, 08:30
Става дума за кандидат-студентски изпит нали?
Попринцип всеки университет май има такива предварително изпити - целта им е по-ранно освобождаване от редовния изпит, т.е. явяваш се на предварителния, изкарваш хубава оценка, която смяташ че ще ти стигне да влезеш специалността, която искаш и след това може да не се явяваш на редовния изпит :) Но също така го има и другия вариант - явяваш се на предварителен изпит, но не изкарваш добра оценка и след това имаш право да се явиш и на редовния :) Аз те съветвам да се явиш на предварителен, дори и да не си много подготвен/а просто, за да придобиеш представа за това как стоят нещата, как протича самия изпит и т.н. мерси :)