PDA

View Full Version : Различни градове



cveteto64
10-09-2010, 08:50
Искам да ви попитам какво мислите за връзките от разстояние и то не малко (Бургас-София)... Запознах се с едно момче лятото и напоследък след времето пекарано с него осъзнавам, че няма ден в който не съм си помислила за него и това ме плаши. Чудя се да прекъсна ли всяка връзка, която имам с него или да се впусна в непознатото. Какво ще ме посъветвате?

valdesbg
10-09-2010, 08:59
Въх, не ви ли писна скайп истории да правите?

Дъвкали сме го милион пъти - онлайн връзките са обречени на провал. Няма ли контакт между хората(физически) то.. всичко е просто буквички, които спокойно можеш да си пишеш с кой да е.

speciFy
10-09-2010, 09:00
Чувал съм много рядки случаи такива връзки да оцеляват след определен период от време,но като цяло - ако се виждате 1 път в годината или малко повече... :?

cveteto64
10-09-2010, 09:06
Въх, не ви ли писна скайп истории да правите?

Дъвкали сме го милион пъти - онлайн връзките са обречени на провал. Няма ли контакт между хората(физически) то.. всичко е просто буквички, които спокойно можеш да си пишеш с кой да е.
Не е скайп истории, а съвсем истинка дори му нямам скйпа

valdesbg
10-09-2010, 09:07
И как си комуникирате тогава, ако не е тайна? С пощенски гълъби? С писма?

cveteto64
10-09-2010, 09:08
И как си комуникирате тогава, ако не е тайна? С пощенски гълъби? С писма?
Вижда ме се, но е дълго за обяснение въпроса ми беше има ли шанс такава връзка или не

ladykeisy
10-09-2010, 09:09
По телефон. Как може?
Аз съм "за" тези връзки. Винаги са по-сладки и по-хубави. Винаги има какво още да си кажете и какво още да направите заедно, липсвате си, не си омръзвате.. Какво по-хубаво?

valdesbg
10-09-2010, 09:12
Всякакви връзки, в които индиректния контакт е повече от директния такъв са.. хм.. да кажем обречени.

Другото е самонавивация че нещата са такива каквито ти се иска да бъдат. Което си е чиста самозаблуда :)

RoSKo0o0
10-09-2010, 09:31
...

asdfjkfkklsdlslf
10-09-2010, 10:24
Против връзките от разстояние съм. Естествено, ако връзката е здрава и е много години, да - бих ги подкрепил такива. Аз само с един човек бих държал подобна връзка.

ladykeisy
10-09-2010, 10:37
Повечето семейства, които познавам, са от различни градове. Запознали се в някое заведение на някой случаен купон и с течение на времето всичко се е получило. Искрата пламва, започвате да се издирвате, търсите се, после излизате няколко пъти, влюбвате се, в последствие заживявате заедно, ставате семейство искате деца....

vesito13
10-09-2010, 11:19
По телефон. Как може?
Аз съм "за" тези връзки. Винаги са по-сладки и по-хубави. Винаги има какво още да си кажете и какво още да направите заедно, липсвате си, не си омръзвате.. Какво по-хубаво?
Не можеш да казваш, че такива връзки винаги са по-сладки и по-хубави. С човек, с който си подхождате и 24 часа в денонощието да сте заедно пак ще има какво да си кажете, какво да направите заедно. Това, че прекарваш много време с някой, с който се чувстваш добре, не значи, че автоматично ще си омръзнете. Когато държиш на някой, може и половин час след като си го видял да ти липсва. Има много по-хубави неща от това да си далеч от човека, когото обичаш.

ladykeisy
10-09-2010, 11:43
По телефон. Как може?
Аз съм "за" тези връзки. Винаги са по-сладки и по-хубави. Винаги има какво още да си кажете и какво още да направите заедно, липсвате си, не си омръзвате.. Какво по-хубаво?
Не можеш да казваш, че такива връзки винаги са по-сладки и по-хубави. С човек, с който си подхождате и 24 часа в денонощието да сте заедно пак ще има какво да си кажете, какво да направите заедно. Това, че прекарваш много време с някой, с който се чувстваш добре, не значи, че автоматично ще си омръзнете. Когато държиш на някой, може и половин час след като си го видял да ти липсва. Има много по-хубави неща от това да си далеч от човека, когото обичаш.

Повечето хлапета имат нужда да са дале един от друг. А конкретно за мен не можеш да определяш, защото с приятеля ми веднага щом се разделим, си липсваме и започваме да говорим по телефона, след което редовно се получава някой от двамата да иска да останем още време заедно и го правим. Просто констатирах за момичето, по начина и стила й на писане, какво би било добре.

cveteto64
10-09-2010, 11:44
Такова животно любов по скайп НЕМА! Осъзнай се. Това със скайпа върши работа да поддържаш връзка с приятели, но нищо повече. Намери си някого, с когото можеш да излизаш и да си прекарваш добре. :)
По-нагоре казах, че няма нищо общо с скайп... С него се запознах на авобусната спирка по чиста случайност от тогава винаги когато той е в моя град сме се виждали, а през останалото време комуникираме по телефона. Чувствам се добре с него, пък след като той продължава да ме търси значи и от негова страна има нещо. Въпроса е, че не знам дали да се оставя нещата да станат по-сериозни.

pinkyy
10-09-2010, 11:46
Имала съм такива "връзки". От една страна е по-наивно и сладко, защото някак като не се виждате много време си изграждаш определена (преувеличена) представа за човека. Също така, като не сте заедно няма толкова за какво да се карате, а сте мили един с друг. От друга страна обаче това си е чиста заблуда. Ако след това видиш и наистина опознаеш другия, разбираш че не припокрива всичките ти представи. А и все пак нито можеш да си сигурен че ти е верен, нито пък е нормално да се обричате на връзка без физически контакт. Затова любовта според мен трябва да е невероятно силна за да издържите в една такава връзка от разстояние, или да направите така, че да се виждате от време на време.. Успех!

Stef93
10-09-2010, 11:48
Смятам , че връзките от разстояние са изключително трудни,но не и невъзможни,ако и двамата държите един на друг нищо няма да ви спре да бъдете заедно.Зависи обаче какви връзки сте имали преди тази,дали ще може да се приспособите към условията,които ви се налагат! Не се отказвай,ако смяташ,че можеш да имаш бьдеще с този човек,бори за щастието си,отново казвам няма да ви е лесно в началото,но успех ! За любовта-граници няма. 8)

TheAceOfLove
10-09-2010, 11:50
Ако това ти носи щастие - защо не, давай! Ако обаче се измъчваш и се натъжаваш по-често отколкото с радваш на връзката, ще е по-добре да сложиш край. Никоя връзка не идва с гаранция, така че опитай и ще видиш.

YouDontKnowMe
10-09-2010, 11:56
Повечето хлапета имат нужда да са дале един от друг.

Хич не съм съгласна , какичко (макар, че може да си от "наборитета").

Имат нужда да прекарват повече време заедно за да се видят каква стока са. Не всичко е любов от пръв поглед, искрата няма да съществува цял живот.
Тук се намесва и разума. Пък и нека да бъдем реалисти.
Те са малки. Имат нужда от физическа близост (там натискания, млясканици, та дори и секс, така е вече). Тази близост не стига, че им идва от вътре , ами и е внушена. Искат, не искат - те си липсват главно физически (нали си говорят често).
А тази любов , колкото и да е сладка - почва да те товари. Яд те е , че не може да сте заедно постоянно, иска ти се да се виждате по-честичко - ама няма как, поради ред причини.
На всичкото отгоре има и една отговорност. Ти си обвързан с онзи човек по някакъв начин, което означава, че трябва да контролираш поведението си . Защото не се знае дали любимият ти/ любимата ти няма да има нещо против да излезеш със смесена компания, да пийнеш едно-две. (а знаем, че малките сега обичат да ходят по купони, да се напиват и да флиртуват, просто е така и не можем да го променим - това също тежи и на двете страни).
Да не говорим, че често бива изграждан един нереален образ на човека отсреща.
А пък ако се съберат да живеят заедно - не винаги потръгва.

Идеята ми беше, че хич не са хубави тези връзки в тийн възрастта . И хич не са полезни за хлапетата. Нищо, че отношенията са чисто платонически - понякога могат да донесат повече стрес и от сексуалните.

pisentseto
10-09-2010, 11:59
Имала съм такива "връзки". От една страна е по-наивно и сладко, защото някак като не се виждате много време си изграждаш определена (преувеличена) представа за човека. Също така, като не сте заедно няма толкова за какво да се карате, а сте мили един с друг. От друга страна обаче това си е чиста заблуда. Ако след това видиш и наистина опознаеш другия, разбираш че не припокрива всичките ти представи. А и все пак нито можеш да си сигурен че ти е верен, нито пък е нормално да се обричате на връзка без физически контакт. Затова любовта според мен трябва да е невероятно силна за да издържите в една такава връзка от разстояние, или да направите така, че да се виждате от време на време.. Успех!

Съгластна съм напълно

cveteto64
10-09-2010, 12:01
Тъй като стана въпрос за възрастта нека спомена, че не се смятам за хлапе аз съм на 18, а той на 22

YouDontKnowMe
10-09-2010, 12:11
Тъй като стана въпрос за възрастта нека спомена, че не се смятам за хлапе аз съм на 18, а той на 22
В такъв случай сама можеш да си прецениш.
Както каза, не си хлапе, надявам се сама да намериш отговора дали имате шанс.
Ние можем само локуми да си разтягаме тук.

vesito13
10-09-2010, 12:51
Повечето хлапета имат нужда да са дале един от друг. А конкретно за мен не можеш да определяш, защото с приятеля ми веднага щом се разделим, си липсваме и започваме да говорим по телефона, след което редовно се получава някой от двамата да иска да останем още време заедно и го правим. Просто констатирах за момичето, по начина и стила й на писане, какво би било добре.
Конкретно за теб нищо не съм определяла. Просто изказах мнението си. Но така и така казваш, че някой може да има нужда да е далеч от любимия си и какво по-хубаво от това. Ти би ли се радвала да си далеч от приятеля ти? Да не би случайно да си омръзнете? Или само защото така било по-сладко?
А да и повечето хлапета нямат нужда да са далеч един от друг, защото те търсят близост, търсят човек, който да е до тях. Защо им е да са с човек, с който не могат да се виждат, когато имат нужда? Това усложнява толкова много нещата. И няма значение на колко си години.
Не съм против тези връзки, който може да поддържа такава, нека си я има, но това въобще не ги прави най-хубави, най-сладки и т.н.

cveteto64, ако искате да сте заедно, разстоянието не би трябвало да е това, което да ви спре. Преценявате ситуацията, дали може да сте заедно или не и решавате какво ще правите след това. :)

ladykeisy
10-09-2010, 13:06
Весито, психологията ти е слабо ясна, маци. Да не помислиш, че се заяждам, защото най-малко това е целта ми, пък и днес съм в особено добро настроение. Хлапетата имат нужда от близост, да, но когато я получат дали вече я искат? Тук вече се намесва старата поговорка за забранения плод, че е най-сладък и т.н. Вярно е. Всеки иска това, което не може да има, но като го отима вече не му е интересно и започва да се насочва към друго, което да е забранено. Не можем да имаме всичко, защото ако всичко беше перфектно, нямаше да го оценяваме. Живота не е еднозначно хубав или еднозначно лош, той просто е живот, който искаме или не, правилно или не, трябва да го живеем.Човек се учи от грешките си, не от чуждите. Такава връзка има много недостатъци, но и много хубави черти. Нима другите връзки, които са между хора, живеещи в един град са перфкетно? НЕ! Всяка една връзка има нещо, което й куца. Всеки трябва да се научи да цени своята себестойност и тази на половинката си и по този начин не е особено трудно това нещо. Какъв е проблема? Едното разстояние... Ами, майната му. Другите пък живеят заедно и се избиват едни други.

cveteto64
10-09-2010, 13:08
cveteto64, ако искате да сте заедно, разстоянието не би трябвало да е това, което да ви спре. Преценявате ситуацията, дали може да сте заедно или не и решавате какво ще правите след това. :)
Мерси за отговорите, това и мисля да направим :)

vesito13
10-10-2010, 07:58
ladykeisy никога не съм твърдяла, че психологията ми е ясна, маци. Никога не ме е вълнувала, както и да е.
Всяка връзка има проблеми, да, така е. То не може без тях, но ти ми обясняваш колко хубава би била една връзка от разстояние. Я стига. Представи си, че си на 2000 км. от човека, когото обичаш и се виждате веднъж на 3 месеца. Какво по-хубаво от това? Така ли? Ако кажеш да, много лошо ще излъжеш и сама няма да си повярваш.
Разбирам, че понякога такива връзки се налагат, но разстоянието не ги прави по-хубави. И не ми казвай, че някой само защото е хлапе заслужава да е далеч от човека, с който иска да е. Никой не заслужава това, никой няма нужда от това. Ако си омръзнат, защото са от един град, значи просто не са един за друг. И тук нямат значение годините.
Сама обясняваше, че хлапетата имали нужда от връзка от разстояние, после изведнъж заговори за колко семейства си познавала, които са от различни градове. Толкова лукуми разтегна, само за да се правиш на особено компетентна, но по никакъв начин не можеш да ме обедиш, че това да съм далеч от човека, когото обичам е по-хубаво.
Дори хора, които са далеч един от друг, по някакво стечение на обстоятелствата, ще ти кажат, че не искат да е така и много биха се радвали, ако могат да са заедно, един до друг. Понякога се налага да имаш такава връзка, нормално е, но това не прави връзката по-хубава. Тя или е хубава, или не, без значение от разстоянието.
И ако трябва да съм честна, и на най-големия си враг не бих пожелала да е далеч от любимия си.

bebchoOoOoOo
10-10-2010, 13:15
Аз пък съм ЗА тези връзки. Няколко пъти съм разказвала истoрията във форума, с приятеля ми сме от различни градове на 300 км един от друг, но сме разделени точно по две седмици, и сме заедно пак по две, а и цяло лято бях при него. Мога да кажа, че до сега това е най-хубавата ми и истинска връзка, но и двамата със започването и си поехме отговорността и бяхме наясно как ще стоят нещата. И си я запазихме, определено си струва. Преди няколко часа го изпратих и много ми липсва, но знам, че след две седмици ще се видим, през това време постоянно по телефона. Иначе наистина зависи от чувствата - ако не са кой знае колко силни е почти сигурно, че нищо няма да излезе. Прецени сама според това какво изпитваш към него, колко често ще имате възможност да се виждате, и струват ли си за теб нервите и всичко останало ;)

DirtyIce
10-13-2010, 11:02
Имах такава връзка.Ама да си призная връзка ли беше?!Когато имаш най-голяма нужда от него,той е на 12345 км от тебе.Дори немога да кажа,че съм го познавала добре,а бях ме заедно няколко години.Не съжалявам,с него имам незабрави ми спомени.Ама не си е работа и не бих повторила.

ForzaFelipe
10-13-2010, 13:14
Една връзка поне трябва да започне с чести срещи и т.н. От разтояние е просто много глупаво да се създава връзка.Ако все пак решиш да правиш такова нещо,най-важното е да си говорите,не по скайпове и фейсбуци а по телефона.Това е единствения начин ;) Трябва да говорите,да си чувате гласовете и така :)

ladykeisy
10-13-2010, 14:15
ladykeisy никога не съм твърдяла, че психологията ми е ясна, маци. Никога не ме е вълнувала, както и да е.
Всяка връзка има проблеми, да, така е. То не може без тях, но ти ми обясняваш колко хубава би била една връзка от разстояние. Я стига. Представи си, че си на 2000 км. от човека, когото обичаш и се виждате веднъж на 3 месеца. Какво по-хубаво от това? Така ли? Ако кажеш да, много лошо ще излъжеш и сама няма да си повярваш.
Разбирам, че понякога такива връзки се налагат, но разстоянието не ги прави по-хубави. И не ми казвай, че някой само защото е хлапе заслужава да е далеч от човека, с който иска да е. Никой не заслужава това, никой няма нужда от това. Ако си омръзнат, защото са от един град, значи просто не са един за друг. И тук нямат значение годините.
Сама обясняваше, че хлапетата имали нужда от връзка от разстояние, после изведнъж заговори за колко семейства си познавала, които са от различни градове. Толкова лукуми разтегна, само за да се правиш на особено компетентна, но по никакъв начин не можеш да ме обедиш, че това да съм далеч от човека, когото обичам е по-хубаво.
Дори хора, които са далеч един от друг, по някакво стечение на обстоятелствата, ще ти кажат, че не искат да е така и много биха се радвали, ако могат да са заедно, един до друг. Понякога се налага да имаш такава връзка, нормално е, но това не прави връзката по-хубава. Тя или е хубава, или не, без значение от разстоянието.
И ако трябва да съм честна, и на най-големия си враг не бих пожелала да е далеч от любимия си.

Мило момиче, радвам се, че се опита да ме опровергаеш, но за твое съжаление неуспешно. На никого не пожелавам да е далеч от любимия и не съм казала, че е хубаво, а тъкмо напротив. Децата обаче, тъкмо израстващите тийнейджъри имат нужда да се самовъзпитат по отношение на връзки и да осъзнаят ценностите в тях. Това би помогнало много на самоизрастването, защото именно то е нещото, което хората започват да правят първо, без родителите си.Връзките от разстояние са тежки и да, има пречки, но в коя връзка няма такива? Ако не е разстоянието, ще е нещо друго. Винаги има проблеми, но ако двама души ги изтърпят заедно и преживеят всичко хубаво и кофти един до друг, значи бъдещето е пред тях.Да си далеч от любимия не е особено хубаво и приятно, но понякога човек има нужда и от това. Всяка връзка си има своите предимства и непредимства. И лично за себе си да ти кажа, защото си решила да ме определяш, че ако приятеля ми е на 2000 км от мен, ще се виждаме няколко пъти в месеца. Именно за това казвам, че е до хора, отношения, разбирателство и възможности. Ако едното липва, става все по-трудно и по-невъзможно.Тогава вече има защо да се отказваш, но иначе не. Човек трябва да се бори до последно за това, което желае. Ти си стой в твоя град, намери си гадже от твоя квартал, ако искаш от твоя блок и на твоя етаж, някои хора имат връзки от различни държави и пак са щастливи.

xinfamous
10-13-2010, 14:20
аз живея в ямбол и преди време имах една аверка от пловдив и всяка събота и неделя влака.. :) 6 часа път не си струва колкото и да ви е яко заедно,защото има моменти в които искаш да си с тоя човек на момента а е невъзможно.А пък да не говорим че при такова разстояние всеки може да прави квото си иска без другия да знае

missidol
10-17-2010, 12:07
Много позната изтория аз бях в подобна ситуация..разтоянието което ни делеше с това момче беше 250 км, не малко.АЗ съм ЗА,, ще бъде трудно ,но тфа не означава че връзката няма бъдеще.Родителите ми също са имали връзка от 250км ..и то 4 години,а сеа имат вече 19 години брак,така че .. нищу не коства да опиташ : ))

moneycomeme
10-17-2010, 20:30
Мацка...аз съм от Бургас,той е от друг град.Цяло лято живяхме дори заедно.Ако я има любовта и континент не може да ви раздели.Стига да я има и да е споделена.Така,че....ако смяташ,че чувстваш силни емоции към този човек,а той спрямо теб също-давай,само можеш да спечелиш!Искрено ти желая успех!

BaffaLsc
10-18-2010, 04:10
Абе, хора кога ще разберете ,че връзките от
растояние не е добър избор.Нито пък скайп връзките.
То си е за вас.Веднъж ше си изпатите и после ше знаете,
че такива връзки са невъзможни !!!

bebchoOoOoOo
10-18-2010, 09:07
Мацка...аз съм от Бургас,той е от друг град.Цяло лято живяхме дори заедно.Ако я има любовта и континент не може да ви раздели.Стига да я има и да е споделена.Така,че....ако смяташ,че чувстваш силни емоции към този човек,а той спрямо теб също-давай,само можеш да спечелиш!Искрено ти желая успех!
Напълно съгласна \:D/ Той е от Айтос, аз съм от друг мноого далечен град, и също лятото живяхме заедно.

Абе, хора кога ще разберете ,че връзките от
растояние не е добър избор.Нито пък скайп връзките.
То си е за вас.Веднъж ше си изпатите и после ше знаете,
че такива връзки са невъзможни !!!
Можеш да говориш за себе си, но не можеш да слагаш всички под общ знаменател, защото не всички връзки от разстояние са "скайп връзки", а една такава връзка би трябвало да започне с често виждане.По същия начин, както ти го казваш, така и такива като мен, които само са спечелили от това могат да кажат "Абе, хора, кога ще разберете, че връзките от разстояние не са невъзможни." Не става - за един е едно, за други е друго. Не може да наложиш нещо на някого, всеки за себе си. Не признавам общите знаменатели ;)
P.S. Нищо лично, не си мисли, че се заяждам, просто изразявам мнение :)

camea83
10-18-2010, 10:22
Аз лично имах такъв проблем докато бях студентка.
Да не повярвате изучих 5 години и се върнах при гаджето
в родния град. Изобщо не съжалявам въпреки че беше
труден период.

BaffaLsc
10-18-2010, 12:29
Абе, хора кога ще разберете ,че връзките от
растояние не е добър избор.Нито пък скайп връзките.
То си е за вас.Веднъж ше си изпатите и после ше знаете,
че такива връзки са невъзможни !!!

Можеш да говориш за себе си, но не можеш да слагаш всички под общ знаменател, защото не всички връзки от разстояние са "скайп връзки", а една такава връзка би трябвало да започне с често виждане.По същия начин, както ти го казваш, така и такива като мен, които само са спечелили от това могат да кажат "Абе, хора, кога ще разберете, че връзките от разстояние не са невъзможни." Не става - за един е едно, за други е друго. Не може да наложиш нещо на някого, всеки за себе си. Не признавам общите знаменатели ;)
P.S. Нищо лично, не си мисли, че се заяждам, просто изразявам мнение :)
Хах.. просто казвам мнението си, защото ми се е случвало подобно нещо и съм си патила.

bebchoOoOoOo
10-18-2010, 16:04
Хах.. просто казвам мнението си, защото ми се е случвало подобно нещо и съм си патила.
Разбирам те, точно за това казвам, че при някои се получава, при други не, не можеш категорично да кажеш "това е невъзможно" или "това е най-добрият избор". Разни хора, разни идеали :)

chemist9009
10-18-2010, 17:10
Аз съм против връзките с разстояние,...друго си е око да види,ръка да пипне :D :D :D

music0is0my0life
10-18-2010, 18:51
Разстоянието няма ама никакво значение..
Имах 3 годишна връзка с момче, което не е от моя град.. и беше най-хубавото нещо, което ми се е случвало някога... да наистина е малко по трудно, защото се виждате по рякдко.. но за това пък като се видите.. :grin:
Според мен няма значение дали сте далеч един от друг или сте по цял ден заедно.. ако наистина искаш нещо.. нищо не може да те спре... :)

ohluv
10-18-2010, 19:03
тежко ви е мейна :D

XTREMEFREERIDE
10-18-2010, 19:17
Ами точно за твоята ситуация и толкова голямото разстояние между вас съм против.