PDA

View Full Version : Адвентисти - 7 въпроса



PlayMyMusic
10-09-2010, 10:17
Здравейте. Ще съм много благодарна, ако отговорите на следните 7 въпроса. :)

Анкета:
1. Чували ли сте за църквата на адвентистите от седмия ден (ЦАСД)?
2. Какво мислите за хората, които я посещават?
3. Познавате ли хора, които я посещават?
4. Знаете ли с какво са по-различни хората, посещаващи ЦАСД?
5. Вие бихте ли посетили ЦАСД?
6. Какво може да ви накара да я посетите?
7. Бихте ли опитали да прекарате една събота като адвентист от седмия ден?

gandalfepi4
10-09-2010, 11:24
1 да

2 fucking idiots

3 мервал съм няколко пъти и са опитвали да ме "конвертират"

4 не мисля че има нещо кой знае колко различно, по-скоро са малко по-лековерни и нерационални но не твърде много

5 само за смях

6 смях?

7 не знам нещо по-специално да правят на този ден, но най-вероятно не (виж ако беше за мормони въпроса определено щях сериозно да обмисля идеята за групов секс ама на :D )

Nam3less3
10-09-2010, 13:30
Здравейте. Ще съм много благодарна, ако отговорите на следните 7 въпроса. :)

Анкета:
1. Чували ли сте за църквата на адвентистите от седмия ден (ЦАСД)?
2. Какво мислите за хората, които я посещават?
3. Познавате ли хора, които я посещават?
4. Знаете ли с какво са по-различни хората, посещаващи ЦАСД?
5. Вие бихте ли посетили ЦАСД?
6. Какво може да ви накара да я посетите?
7. Бихте ли опитали да прекарате една събота като адвентист от седмия ден?1. Да.
2. Поредните фанатици и сектанти, тръгнали по грешния път.
3. Не, а и почти никой от познатите ми не е чувал за тях.
4. Не знам, но доколкото съм чувал, с това че са сектанти, което не води до добри неща.
5. Не, освен ако не съм изследовател на секти и култове.
6. Само ако Господ се появи и ме накара да отида.
7. Това са глупости със съботите и неделите.

Защо питаш, да не би да си кандидат-член адвентист :D

PlayMyMusic
10-10-2010, 06:58
:D Правя проект

HRaBr0TyYKeBaPcHe
10-31-2010, 19:48
1 да

2 fucking idiots

3 мервал съм няколко пъти и са опитвали да ме "конвертират"

4 не мисля че има нещо кой знае колко различно, по-скоро са малко по-лековерни и нерационални но не твърде много

5 само за смях

6 смях?

7 не знам нещо по-специално да правят на този ден, но най-вероятно не (виж ако беше за мормони въпроса определено щях сериозно да обмисля идеята за групов секс ама на :D )

Точно

DREAM95
11-05-2010, 06:08
1 да

2 fucking idiots

3 мервал съм няколко пъти и са опитвали да ме "конвертират"

4 не мисля че има нещо кой знае колко различно, по-скоро са малко по-лековерни и нерационални но не твърде много

5 само за смях

6 смях?

7 не знам нещо по-специално да правят на този ден, но най-вероятно не (виж ако беше за мормони въпроса определено щях сериозно да обмисля идеята за групов секс ама на :D )

Точно

:-D и аз съм на това мненеие :P

fortvilelse
11-06-2010, 18:33
Аз съм срещала такава църква.. В Русе. Мисля, че беше по Борисова някъде..

npp
12-05-2010, 17:15
Не съществува секта, която да не е опасна, всички секти водят до упадък и деградация, и дори е имало случаи, в които са довеждали разни хора до самоубийство или друг вид смърт. Най-добре е човек въобще да не се занимава с такива работи, и да не общува с такива хора.

armeici1948
04-08-2011, 07:35
Здравейте. Ще съм много благодарна, ако отговорите на следните 7 въпроса. :)

Анкета:
1. Чували ли сте за църквата на адвентистите от седмия ден (ЦАСД)?
2. Какво мислите за хората, които я посещават?
3. Познавате ли хора, които я посещават?
4. Знаете ли с какво са по-различни хората, посещаващи ЦАСД?
5. Вие бихте ли посетили ЦАСД?
6. Какво може да ви накара да я посетите?
7. Бихте ли опитали да прекарате една събота като адвентист от седмия ден?

1)Da
2) Napulno normalni hora
3)dosta
4)Hora na koito mojesh da imash doverie
5) Vsqka sybota :)
6)Curkva ,4iito vqrvaniq sa osnovani na Bibliqta i samo na Bibliqta, za razlika ot ostanalite
7)Do kraq na jivota si shte buda adventist :)

NomNomNom
04-08-2011, 18:15
Олигофренска работа.

monityY
07-12-2011, 20:31
Олигофрени без грам понятие се обадиха ...

Nam3less3
07-13-2011, 00:48
Олигофрени без грам понятие се обадиха ...Ти да не си адвентистка?

gandalfepi4
07-13-2011, 16:45
Олигофрени без грам понятие се обадиха ...

ако не знаеш че това ти изказване е грях и убида за БОК по-добре да изядеш пет хиляди трилиона слонски пишки покрити с по три кила смегма отсега, че да добиеш тренинг за един средностатистически ден в ада

Concussion
07-13-2011, 17:19
^ :D :D :D
1. Да.
2. Ами нищо, тъй като не съм много запозната, а и не познавам много такива хора.
3. Преди познавах едно момиче.
4. Не съм много наясно, имат някакви други убеждения и "правила" които спазват, може би...
5. Не.
6. Общо взето нищо.
7. Нямам си представа какво толкова се прави в този ден, помня че въпросното момиче което ми беше съученичка го взимаха от у-ще всяка петъчна вечер и прекарвали деня в църквата... :( Но не, не бих.

bazingaaaa
07-15-2011, 00:53
Здравейте. Ще съм много благодарна, ако отговорите на следните 7 въпроса. :)

Анкета:
1. Чували ли сте за църквата на адвентистите от седмия ден (ЦАСД)?
2. Какво мислите за хората, които я посещават?
3. Познавате ли хора, които я посещават?
4. Знаете ли с какво са по-различни хората, посещаващи ЦАСД?
5. Вие бихте ли посетили ЦАСД?
6. Какво може да ви накара да я посетите?
7. Бихте ли опитали да прекарате една събота като адвентист от седмия ден?
Що за глупости са това?!!?!?
Сигурно поредната прее*бана секта като православието :lol:

1.Не
2.НЕЕ!!
3.Не
4.Не
5.Не
6. Всичко що е над 50 лева.
7.Не

Auriss
07-15-2011, 01:26
^не че нещо ,ама няма да откажа да седна на столчето в Св.Ал.Невски (това по отношение на православието) 8-) Недей ги сравнява така лекомислено.

npp
07-17-2011, 11:51
една от най-опърничавите християнски секти са именно адвентистите

dinozavur
10-20-2012, 14:58
1da
2napalno ludi hora
3za moi ujas da
4vsqka carkva e sekta i pobarkva normalnite hora
5ne razbirase.ne ni se podludqva
6absoliutno nishto
7neeeeeeeeeeeeee

npp
10-21-2012, 08:01
да, сектите са крайно нелепи, и нищо не спасяват в сравнение с Исус и посочените в Новозаветните книги негови ученици, само дето се надуват с някаква чрезмерна духовност, но нямат любов към човеците, дори лично аз съм виждал с очите си как едни и същи хора с проблеми посещават всеки път техните църкви в продължение на години и си остават до последно с болестите и проклятията (без почти) никакво подобрение - човешката(666) религия е царството на суетата

Incadeptus
10-21-2012, 08:36
Та вие какви сте бе "християни".ЕГати мозъците имате та да вярвате на глупостите в тая проклета тъпа библия.Олеееееее отивам в ада сега,какво ли ще правя!?Много ми пука,тъй като няма рай и ад,ффффф вие сте невероятни просто,невероятно малоумни,кви са тия глави бе,вие се държите като АБСОЛЮТНИ КИБОРГИ НА ИЗЪНЗЕМНИТЕ,КОИТО СА СЪЗДАДЕНИ ДА ВЯРВАТ В НЕЩО ПРЕЗ ЦЕЛИЯ СИ ЖИВОТ,БЕЗ ДА ТЪРСЯТ ГРАМ ЛОГИКА.

npp
10-22-2012, 10:46
по принцип не е необходимо да отидеш в още един ад, след като и без друго досега живеехме в достатъчно фатални адски условия, понеже и всичко, което се е случило и ще се случи в рамките на тази вечност, ще се повтори едно към едно в следващата само че чрез размяна на ролите, понеже посегателите ще се окажат на мястото на своите жертви, а жертвите на мястото на своите посегатели, и така всичко, което си причинил на други, ще ти бъде причинено по абсолютно същият начин, така че, не е ли това един вечен ад?!, тъй като вечността наистина е времева безкрайност, но все пак в нея има начало и край, така щото дори и самият истински Бог не може да предотврати краят, и така вечността се оказва дори времеви кръг(цикъл) с начало и край, като по този начин винаги след краят следва ново начало, и така вечността хем е безкрайна, хем има начало и край защото е кръг/цикъл, в който при всяко завъртане ролите на душите се сменят с една стъпка напред, и така аз ще бъда теб, ти ще бъдеш мен, тя ще бъде теб, и ти ще бъдеш нея, не че това е карма, защото истинският Бог никога не е създавал карма, но това е просто вечният съд, който е и вечен ад за всички човеци/одушевени, ето защо не е добре да бъде причинявано каквото и да е зло по какъвто и да е начин, понеже някой ден причинителя ще дойде на мястото на своите жертви, и тогава самият той ще трябва да понесе злото, което им е причинил в миналите завъртания на вечността

"Не съдете, за да не бъдете съдени. Защото с каквато съдба съдите(сиреч, в тази вечност), с такава ще ви съдят(сиреч, в следващите завъртания на вечността), и с каквато мярка мерите(сиреч, в настоящата вечност), с такава ще ви се мери(сиреч, в послешните цикли на вечността). И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око? Или как ще речеш на брата си. Остави ме да извадя съчицата из окото ти; а ето гредата в твоето око? Лицемерецо, първо извади гредата от твоето око, и тогава ще видиш ясно за да извадиш съчицата от братовото си око..... И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 1-12,

"И димът(т.е. и съдбата) от тяхното мъчение ще се издига(т.е. ще се повтаря едно към едно) до вечни векове(т.е. до безброй завъртания на вечността); и ония, които се покланят на звяра и образа му, не ще имат отдих ни денем, нито нощем, нито кой да е, който приема белега на името му." Откровение 14: 11

filmimilmi
10-22-2012, 17:05
понеже посегателите ще се окажат на мястото на своите жертви, а жертвите на мястото на своите посегатели, и така всичко, което си причинил на други, ще ти бъде причинено по абсолютно същият начин,

Разбирам смисълът в това, че всичко се връща, но какъв е смисълът Бог да направи пострадалите посегатели? Така те самите стават зли, а нима Бог като творец желае да повтаря абсолютно целия цикъл като дава периодично права на пострадаилите да издевателстват над по нищо неосъзнаващите за това, че са били издеватели над други в миналата вечност, после първите да се преродят отново в следващата вечност като над тях се извършват същите издевателства от вече вторите, които са вече "рециклирани изстрадали души" като отново получават правото си да издевателстват... и така до безкрайност. Обясни ми как и защо Бог би допуснал подобно "забиване на системата", ако Той е създателят й както и администраторът й като с това едновременно и безгрешен и безкористен?

JDeel
10-22-2012, 22:07
1. Вече да
2. Объркали са се
3. Не
4. Предполага се, че се държат като зомбирани
5. Едва ли
6. Изследователска цел, винаги е интересно да се наблюдават група екземпляри правещи нетипични неща
7. В това има ли смисъл?

npp
10-22-2012, 22:11
Разбирам смисълът в това, че всичко се връща, но какъв е смисълът Бог да направи пострадалите посегатели? Така те самите стават зли, а нима Бог като творец желае да повтаря абсолютно целия цикъл като дава периодично права на пострадаилите да издевателстват над по нищо неосъзнаващите за това, че са били издеватели над други в миналата вечност, после първите да се преродят отново в следващата вечност като над тях се извършват същите издевателства от вече вторите, които са вече "рециклирани изстрадали души" като отново получават правото си да издевателстват... и така до безкрайност. Обясни ми как и защо Бог би допуснал подобно "забиване на системата", ако Той е създателят й както и администраторът й като с това едновременно и безгрешен и безкористен?

с всичо това Бог просто се опитва да каже: "не причинявай зло другиму", понеже именно придържането към този принцип може да спаси всички човеци, а на въпроса защо Той допуска "тъмнината" да царува около 5-6 хилядолетия в началото на всяка вечност, (това е) за да (се) докаже че злото не е добро за нито един човек, според както е писано:

"Познах, че всичко що прави Бог ще бъде вечно; Не е възможно да се притури на него, нито да се отнеме от него; И Бог е направил това, за да се боят човеците от Него(сиреч, за да (се) докаже че явлението на "тъмнината" е вредно/безполезно/ненужно/излишно). Каквото съществува е станало вече; И каквото ще стане е станало вече; И Бог издирва наново онова, което е било оттласнато(т.е. и Бог отново издирва всичко свършено, което някога е било, при своето новорождение). Видях още под слънцето Мястото на съда, а там беззаконието, - И мястото на правдата, а там неправдата. Рекох в сърцето си: Бог ще съди праведния и нечестивия; Защото има време(т.е. вечна съдба) у Него за всяко нещо и за всяко дело. Рекох в сърцето си относно човешките чада, Че това е за да ги опита Бог, И за да видят те, че в себе си са като животни(т.е. че са само потребители)." Еклесиаст 3: 14-18

rozaiv
06-17-2013, 15:11
Имам доста познати, които са адвентисти.
Едните, с които бях близка, се опитаха с измама да ми откраднат един наследствен имот.
Други, при всяка среща ми предлагат нови напечатани книжки(кой ги плаща?).
Аз всеки път любезно отказвам и казвам,че съм вярваща и не ми е нужно някой
да ми помага ("промива") мозъка.
(А адвентистите са с промити такива)
Вчера попитах един адвентист ще ходи ли на гробища на черешова задушница,
а той ми отговори, че не ПРАЗНУВА никакви празници (?) !

rozaiv
06-17-2013, 15:20
Църквата на адвентистите от седмия ден е считана за особено фанатичен култ. По същество тя е християнска от протестантски тип. Възникнала е през втората половина на ХIХ в. в САЩ и признава единствено каноничната стойност на Библията. Малко от съвременниците ни знаят за нея повече от това, че привържениците й почитат съботите, а не неделите.

Според последователите на култа всеки, който почита неделята, ще бъде убит от Бога. Църквата им е известна у нас като съботянска и е основана през 1891 г.

npp
06-17-2013, 19:11
тя идята на т.нар. "Събота" в Библията е да се работи за спасението на човечеството в истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, не че да се почива в съботният ден от седмицата, което така или иначе мнозина правят, понеже е един от почивните дни от седмицата, но ето какво се има предвид:

"Помни съботния ден(т.е. винаги взимай/имай предвид времето, през което истинският Бог се намира в състояние на полусън), за да го освещаваш(т.е. за да освещаваш Божието Създание/Творение докато Той се намира в това състояние на непълна състоятелност да се погрижи съвършено за всички човеци/одушевени веднъж завинаги). Шест дни да работиш и да вършиш всичките си дела(т.е. принципно сте напълно свободни да вършите всичко, с което не се причинява каквото и да е зло на който и да е от човеците); а на седмия ден, който е събота на Господа твоя Бог(т.е. обаче докато Бог се намира в състояние на полусън), да не вършиш никаква работа(т.е. да не пропускате да пазите и възстановявате Мирът, Чистотата, Неприкосновеността, Здравето, Добродетелта, Целостта и въобще Благодатта, които Бог е положил в Създанието/Творението така щото всички човеци да имат живот и да го имат изобилно), ни ти, ни синът ти, ни дъщеря ти, ни слугата ти, ни слугинята ти, нито добитъкът ти(т.е. нито в дейностите си), нито чужденецът, който е отвътре вратите ти(т.е. в вярата); защото в шест дни Господ направи небето и земята, морето и всичко що има в тях, а на седмия ден си почина(т.е. но от седмият ден нататък Той изпадна в състояние на хилядолетен полусън); затова Господ благослови съботния ден и го освети(т.е. за това Той (съз-)даде вярата така щото духовниците/духовните служители да освещават Създанието/Творението докато Той се намира в състояние на полусън)." Изход 20: 8-11

същата заповед я има и в Новозаветните книги:

"И тъй, увещавам, преди всичко, да отправяте молби, молитви, прошения, благодарения(т.е. благословии) за(т.е. за пълното спасяване на) всичките човеци, за(т.е. за пълното спасяване на) царе и за(т.е. за пълното спасяване на) всички, които са високопоставени, за да поминем тих и спокоен живот в пълно благочестие и сериозност. Това е добро и благоприятно пред Бога, нашия Спасител, Който иска да се спасят всичките човеци и да достигнат до познание на истината(т.е. и всички те да станат добри/праведни). Защото има само един Бог и един ходатай между Бога и човеците, човекът(т.е. одушевеното същество) Христос Исус, Който, като своевременно свидетелство за това, даде Себе Си откуп за всички; за което аз бях поставен проповедник и апостол, (истина казвам, не лъжа), учител на езичниците във вярата и истината. И тъй, искам мъжете(т.е. вярващите мъже) да се молят на всяко място, като издигат ръце свети(сиреч, като правят само добро), а не гневни и препирливи(сиреч, но не и зло), Така и жените да украсяват себе си със скромна премяна(т.е. така и жените да бъдат смирени), със срамежливост(т.е. с скромност) и целомъдрие(т.е. и благост), не с плетена коса(т.е. не с високоумстване) и злато(т.е. и тщеславие) или бисери(т.е. или чрезмерна мъдрост) или скъпи дрехи(т.е. или възвишеност), а с добри дела, както прилича на жени, които са се посветили на благочестието." 1 Тимотей 2: 1-10,

"А Духът изрично казва, че в послешните времена някои ще отстъпят от вярата(т.е. че в послешните времена разни вярващи/духовни служители може да (по-)следват верческа(-та)/духовна(-та) неправда), и ще слушат(т.е. и че може да се предадат на) измамителни духове и бесовски учения(т.е. и неправедни вероучения), чрез лицемерието на човеци(т.е. на духовни водачи), които лъжат(т.е. които лъжепророкуват), чиято съвест е прегоряла(т.е. чиято съвест е осквернена с (всякакви) неправди в вярата), които запрещават жененето(т.е. секса(-уалността)) и заповядват въздържание от ястия(т.е. от онези, сетивни дейности), които Бог създаде, за да се употребяват с благодарение(т.е. за да се ползват за добри(-те) цели) от ония, които вярват(т.е. които вярват правилно) и разбират истината(т.е. а също и от онези, които разбират Естеството на Божието Творение). Защото всяко нещо, създадено от Бога, е добро, и нищо не е за отхвърляне, ако се приема с благодарение(т.е. ако не се употребява за зли цели); понеже се освещава чрез Божието слово(т.е. понеже е освещавано от иситнискят Господ Бог) и молитва(т.е. а също и чрез молитвите на истинските Светии). В това като съветваш братята, ще бъдеш добър служител Исус Христов, хранен с думите на вярата и доброто учение, което си следвал до сега. А отхвърляй скверните и бабешките басни(т.е. и човешките вероучения) и обучавай себе си в благочестие(т.е. в принципите на чистата любов към човеците). Защото телесното обучение е за малко полезно; а благочестието е за всичко полезно, понеже има обещанието и за сегашния и за бъдещия живот. Това слово е вярно и заслужава приемане; понеже за това се трудим и се подвизаваме, защото се надяваме на живия Бог, Който е Спасител на всичките човеци, а най-вече на вярващите(т.е. а най-вече на праведните вярващи). Това заръчвай и учи." 1 Тимотей 4: 1-11

по принцип и Десетте Божии Заповеди са в сила и до днес, понеже именно те са основните Св. Принципи на вярата, ето защо същите Заповеди ги има и в Новият Завет макар и с други думи, но съботянството в досегашната му форма определено е загуба на време, а адвентистите досега бяха едни от най-шантавите християнски сектанти заедно с петдесетните християни, сведителите на йехова, и месианските юдаисти, но като казвам това аз не съдя никого от човеците/одушевените, понеже целта (както пише и в горните библейски пасажи) е да се осигури пълно спасение за изобилен и вечен живот на всички човеци/души на вселената

JDeel
06-18-2013, 01:23
бре npp, недей така че някой може да повярва на тия неща

HollyGolightly
06-18-2013, 03:53
Здравейте. Ще съм много благодарна, ако отговорите на следните 7 въпроса. :)

Анкета:
1.Чували ли сте за църквата на адвентистите от седмия ден (ЦАСД)?
-Да
2.Какво мислите за хората, които я посещават?
- Прекалено са крайни, повечето са надменни и си мислят, че само те са прави. Имат някакви идиотски идеи за начина на живот и най-вече на хранене. Общо взето да спориш с тях е все едно да спориш със Свидетел на Яхова- загуба на време.
3.Познавате ли хора, които я посещават?
-Да
4.Знаете ли с какво са по-различни хората, посещаващи ЦАСД?
- Ходят на църква в Събота, смятат, че това е 7-мият ден от Библията. Почитат го почти по същият начин, както и Евреите, начина на хранене също им е подобен. Освен това не вярват в Ада и Рая, смятат, че всички след смъртта отиват на едно и също място и чакат "Денят на Страшния Съд"
5.Вие бихте ли посетили ЦАСД?
-Била съм, не открих нищо, което да ме грабне, тази която аз посещавам повече ми харесвам тъй че не бих отново.
6.Какво може да ви накара да я посетите?
-Приятели
7.Бихте ли опитали да прекарате една събота като адвентист от седмия ден?
Имайки се предвид колко много приятели и роднини Евреи имам, може да се каже, че съм прекарала подобни Съботи (Шабат)


чак сега видях, че темата е от преди 3 години, но писах прекалено много, че да го трия