PDA

View Full Version : Пукане на ставите



Concussion
10-09-2010, 11:21
Здравейте! От доста време насам имам един много гаден навик - пукам си палците на краката почти постоянно и все ме дразнят. Интересува ме дали това може да доведе до някакви проблеми със ставите след време и как да се откажа от навика? :(

cveteto64
10-09-2010, 12:26
И аз съм така пръстите на ръцете и кръста си "пукам", чувала съм както, че е опасно, така и че не е, но не знам със сигурност...

Viche
10-16-2010, 22:53
Аз си пукам пръстите на ръцете,на краката,врата,лактите и китките :D :D Ии не е хубаво,защото ставите се разхлабват особенно на ръцете и после паркинсон :D

jivkopp
10-17-2010, 07:29
дам опасно е след време ,но има и млади хора които заболяват + като остареете хващатате остеопороза - В резултат от намаленото усвояване на калций костите изтъняват и губят плътността си. Нарушава се равновесието между процесите на изграждане и разграждане на костната тъкан в полза на разграждането. Костите стават крехки, което води до по-чести счупвания-особено в областта на китките, гръбнака и тазобедрените кости.

И така които части си пукате от дълго време по нататък ще се отрази това което не го препоръчвам на никого защото боли адски много.