PDA

View Full Version : Пиер Дюкан



POLLINA
10-09-2010, 11:40
значии ... от доста време си търся някоя диета , която да ми допадне 8-)
нямам за сваляне кой знае колко , просто искам да поддържам желаното тегло. е в момента имам да сваля 2 кг някъде.. 8-)
таа.. разгледах диетата на Пиер Дюкан ии има едно нещо , което не ми е ясно.
ето това е втория етап, който е СМЕСЕН РЕЖИМ
СМЕСЕН РЕЖИМ

Редуват се: няколко дни на белтъчини със зеленчуци с няколко дни отново само на белтъчини. Белтъчините са от списъка. Зеленчукът може да е всякакъв, но трябва да се внимава с количеството въглехидрат в него.
Времетраене: до достигане на желано тегло. Дните се определят по преценка: ако има повечко за сваляне, тогава дните се въртят 5/5. Ако има по – малко за сваляне: 2/8 или 3/7.
Сваляне: средно по 1 кг на седмица.




Как да тълкувам времетраенето 5\5 , 2\8 , 3\7 ?

AniBG
10-09-2010, 12:02
5/5 - 5 от 5 дена
2/8 - 2 от 8 дена
3/7 - 3 от 7 дена

^^Поне аз така го разбирам! Да ти кажа, че майка ми ползва диетата, както и една нейна колежка, много близки са! И двете трябва/ше да свалят килограми, майка ми - 2-3 килца, но колежката ѝ - 10-12 кг! 8-) И двете са страшно доволни от диетата и са в отлична форма! :o

titinkaa
10-09-2010, 12:11
Само едно ще кажа.
Госпожата ми по химия миналата година се разболя от тая диета и едвам се възвърна,нямаше сили да върви,едвам говореше,беше станала директорка на мойто у-ще и се махна около 5-6 месеца не работеше в у-ще,защото имаше здравословни проблеми точно от тая диета,ето че се оправи и тая година си е пак на работа.

ВНИМАВАЙТЕ С ТАЯ ДИЕТА,ОСОБЕННО НИЕ МЛАДИТЕ МОМИЧЕТА!

POLLINA
10-09-2010, 12:43
хм.. ми значи и тази диета отпада.... няма да рискувам..
не знам вече...
titinkaa,предложи ми нещо като за мен 8-)
мога да се огразничам от каквото и да е.. не ми пречи .. ( може би само от млечните продукти не мога)
мразя еднообразната храна... от тук ми идва проблема :(
кажете нещо.. някакъв режимм , диета ?

titinkaa
10-09-2010, 13:00
Ми Витаминно-протеиновата според мен е за теб,щото има всичко,за ядене,само ги редуваш,зеленчуци-плодове и после месо,млечни пр. :) Прочети я в гугъл,че ме мързи да я обяснявам.

http://www.hubavotialo.com/2009/12/11/%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%BD%D 0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D 0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B0/

Aniiiii
10-09-2010, 13:27
Защо не си създадеш твой си режим?

Закуска, Обяд и Вечеря и между закуската и обяда и обяда и вечерята някакъв плод?

За закуска ядеш каквото искаш - е не баничка ;д
После плод - ягоди, праскови, ябълки, портокали, банан или каквото искаш
Обяд - също каквото искаш или каквото има във вас но малко, смисъл не да не се наядеш, но гледай да е малко-по малко от което си хапвала преди.

После пак плод или може кисело мляко (пробвай със степче, става като плодово кисело мляко)

После вечеря - пак каквото има в вас, но гледай да има много зеленчуци.

Според мен, за хората които имат да свалят малко кг, и после искат да си ги задържат, всичко зависи от порцийте.
Яж по малко и режимно и 100% съм сигурна че за по малко от 2 седмици ще си свалила 2-3,4 кг, че може и повече ! (зависи колко тежиш сега)

Също, ако не можеш така, смисъл искаш да следваш нещо (ако ти е по-лесно) можеш да вземеш един лист и да си напишеш какво ще ядеш всеки ден и кога. Съобрази се с това ваще какво готвят (ако живееш с родителите си) или каква храна ще има около теб за седмица.
След седмица, можеш да си промениш режима, с други храни :)

Хляб - знаеш - пълнозърнест.
Мазно - махни го от всякъде. Майка ми готви всичко със супер много олио, и аз спрях да ям от тези неща.
Като има нещо мазно или пържено, аз си правя нещо сама - яйца, 2 варени картофа или сандвич от пълнозърнест хляб. ;д

Какво значение има дали ти си си измислила диетата или някаква си Боряна, Мария, Петка ;д

Хайде успех :-P

POLLINA
10-09-2010, 13:29
хах благодаря ти много :-)

Aniiiii
10-09-2010, 13:34
хах благодаря ти много :-)

Е нищо ;д

А това забравих, за Пиер Дюкан - 5/5 и 2/8 - напр. 5 дни на белтъчини с зеленчуци, 5 само на белтъчини без зеленчуците.
Аз не съм и фен, защото не ям месо, но и аз също съм чувала за много хора че имат проблем с бъбреците.

Хайде вече спирам, че изписах цялата тема :-D

AniBG
10-09-2010, 14:09
Защо не си създадеш твой си режим?

Закуска, Обяд и Вечеря и между закуската и обяда и обяда и вечерята някакъв плод?

За закуска ядеш каквото искаш - е не баничка ;д
После плод - ягоди, праскови, ябълки, портокали, банан или каквото искаш
Обяд - също каквото искаш или каквото има във вас но малко, смисъл не да не се наядеш, но гледай да е малко-по малко от което си хапвала преди.

После пак плод или може кисело мляко (пробвай със степче, става като плодово кисело мляко)

После вечеря - пак каквото има в вас, но гледай да има много зеленчуци.

Според мен, за хората които имат да свалят малко кг, и после искат да си ги задържат, всичко зависи от порцийте.
Яж по малко и режимно и 100% съм сигурна че за по малко от 2 седмици ще си свалила 2-3,4 кг, че може и повече ! (зависи колко тежиш сега)

Също, ако не можеш така, смисъл искаш да следваш нещо (ако ти е по-лесно) можеш да вземеш един лист и да си напишеш какво ще ядеш всеки ден и кога. Съобрази се с това ваще какво готвят (ако живееш с родителите си) или каква храна ще има около теб за седмица.
След седмица, можеш да си промениш режима, с други храни :)

Хляб - знаеш - пълнозърнест.
Мазно - махни го от всякъде. Майка ми готви всичко със супер много олио, и аз спрях да ям от тези неща.
Като има нещо мазно или пържено, аз си правя нещо сама - яйца, 2 варени картофа или сандвич от пълнозърнест хляб. ;д

Какво значение има дали ти си си измислила диетата или някаква си Боряна, Мария, Петка ;д

Хайде успех :-P
+1! Най-полезното и изчерпателно мнение досега! :? Аз също съм си създала собствен, разнообразен режим на хранене за поддържане на форма въпреки, че не ми трябва, защото винаги съм в нормалното тегло и не се променя за възрастта си независимо какво ям! Имам предвид, че нито напълнявам, нито отслабвам! Ако да кажем сега съм 44 кг си оставам на това тегло, докато тялото ми не израства, тоест съм си в нормата! :shock: :-P При това, че спортувам много! Не знам дали сте ме ръзбрали, но дано! :D

Infinity
10-09-2010, 16:05
Мисля , че варинта със създаванео на собствен режив в случая е най-удачен , защото не търсиш някакъв УАУ ефект , примерно. 8-)
Закуската е желателно да ти включва някаква въглехидратна храни :
Пълнозърнест хляб , плодове , овесени ядки/ трици , мюсли може също.
Обяда може да ти е пилешко / телешко / риба + зеленчуци.
Веднъж-два пъти седмично може да ти е картофи или ориз.
Следобяд може да хапваш плодове или малко ядки.
Прясно / кисело мляко също.
Вечерята може да ти е някаква салатка + пилешко филе да кажем. :)

fuckme
10-09-2010, 16:21
хей, и аз да се включа.. такамм като говорим за измисляне на собствен режим, искам да видите дали този, който аз си "изобретих" 8-) е добър... аз по принцип съм слаба, но искам да спазвам някакъв режим, за да си остана такава :D
закуска - варено яйце. (въпрос:може ли да му сложа сол? :D ) , фитнес или кисело мляко.
после плод - ябълка,банан,грозде,порток л или ягоди.
обяд - каквото има вкъщи, ако е много мазно сандвич с пълнозърнест хляб, включващ зеленчуци : маруля, краставици, домати; сирене.
следобяд - кисело мляко.
вечеря - зеленчуци.

месо мисля да ям най - вече на обяд. също така вечерята да ми е преди седем, ии да пия по два литра вода на ден. одобрявате ли ? :D

AniBG
10-09-2010, 16:33
^^ Ами мисля, че е г/д добре, а относно солта - не знам със сигурност, но мисля, че няма проблем, но гледай да не прекаляваш, а да е в умерено количество! По-добре е да е по-малко, отколкото повече! :)

Infinity
10-09-2010, 18:17
Пълното изключване на солта не е полезно. Все пак , чрез консумацията и си набавяш известно количество йод.
А , да знаете , че доста йод има и в семките на ябълките.
Винаги ги ям с тях. 8-)
Не трябва да се прекалява , със солта иначе , защото от това опасността да се чувстваш подута след това е много голяма. :)

POLLINA
10-09-2010, 19:04
аз реших да мина на 90 дневната диета отново , колкото и да ми е противна 8-)
има ли някой,който иска да започне с мен 8-) ?