PDA

View Full Version : Гаден проблем :(:(:(



PricelessGirl
10-09-2010, 15:49
Здрвайте!Предварително ще благодаря на тези,които ще се опитат да ми помогнат. :)


Значи .. косата ми е дълга малко под раменете и е чуплива.След,като се изкъпя и започна да се суша с сешуара при самото сушене косата ми се оплита и бухва цялата .. дори не мога да я вържа на опашка.
Когато е влажно времето или вали е същата работа за това съм принудена да съм постоянно с вързана коса. :(

Ако можете да ми кажете някакъв балсан или нещо др.

Harum_Scarum
10-09-2010, 16:03
Ако се сушиш с кръгла четка, косата ти ще става перфе ;)

ValLoveYa
10-09-2010, 16:06
Аз имам същия проблем, но намерих начини да я оправя:
1. Правя си домашна маска за коса с хума, кисело мляко, белтък разбит на сняг, мед, 1 лъжица хининова вода, 1-2 лъжици ракия
2. Правя си отвара от коприва: 5-6 супени лъжици коприва се кипват във вряла вода, тази отвара трябва да престои минимум 30 минути за да се извлекат ценните съставки от копривата. Косата се облива с тази отвара всеки път след като отмиеш шампоана от косата си.
3. Купих си шампон на Елсев със протеин от перла и цитрус-чувала съм добри отзиви за него, той заглажда и омекотява косата.
5. Слагам си балсам с отмиване на Глис Кюр с течна коприна и настина косата ми става като коприна
6. И на края си слагам течни кристали.

Понеже балсама ми е на свършванe си взех отново на Глис Кюр но без отмиване-жълтия с подхранващи масла.

Надявам се да съм била полезна :)

Minerva
10-09-2010, 16:06
Балсам без отмиване някакъв, обаче под формата на крем. Не си взимай от тия дето се пръскат - гола вода са!
http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=101&products_id=447
Ето това е нещото!

MissNothing
10-09-2010, 16:51
И аз имам подобен проблем, но за щастие като я изправя се оправя. Когато я връзвам слагам лак или пяна отгоре, защото иначе седи отвратително стърчащо отвсякъде, и отзад опашката не изглежда някакав прекрасна, но все пак. Има едно на Лореал розово Хот Лис, което като го ползвам косата ми не седи толкова бухнала.То попрницип е за изправяне.

Rebirthing
10-09-2010, 17:38
Имах същия проблем, но го оправих лесно. Вземи си качествен зехтин екстра върджън и преди да си измиеш косата сложи малко от него и го разнеси хубаво, изчакай минимум половин, един час (даже може и два) и после го измий с хубав шампоан. Аз ползвам шампоан на L'Oreal Elseve, после и балсам от същата серия. Винаги ползвам балсама без него не мога :D ! Накрая си изплакни косата с много студена вода, по този начин косъма се "запечатва".