PDA

View Full Version : Как се възвръща доверие



MsIrony
10-09-2010, 17:53
в дадена любовна връзка ,с една приятелка сме вкъщи и нейната теза е ,че доверието е базирано на много крехки основи и никога не се възвръща ! Аз мисля ,че след даден период на доказване има малък процент на просветление в отсрещния ,но не напълно .
Вие как мислите ?

fcukz
10-09-2010, 17:59
в дадена любовна връзка ,с една приятелка сме вкъщи и нейната теза е ,че доверието е базирано на много крехки основи и никога не се възвръща ! Аз мисля ,че след даден период на доказване има малък процент на просветление в отсрещния ,но не напълно .
Вие как мислите ?
Всичко си зависи до човека. Например аз веднъж загубя ли доверие у някой не мога да му се доверя отново (:

Lashes
10-09-2010, 18:00
Това е нещо относително... Зависи от ситуацията, зависи и от хората. Но в повечето случай доверието се връща след известен период от време... Е, естествено, ако си го заслужиш...

Lyubeto
10-09-2010, 18:03
Ако си струва да дадеш шанс на сгрешилия , доверие се връща. Бавно и трудно, но се връща.

MsIrony
10-09-2010, 18:10
Аз съм съгласна с максимата че някой направил ли е нещо ,ще го направи и втори път ,след като доверието е сринато доста трудно се връща ,но това не е гарант че няма да се случи отново .
Плюс това ти живееш с мисълта ,че веднъж е станало , а тази мисъл може да не позволи всичко да си бъде както преди.
Определено ,нищо няма да е както преди ,фалшиво - изградено доверие му викам аз .

Lyubeto
10-09-2010, 18:16
Никой не е казал , че ще бъде както преди . За това и казах ако човека си струва. Няма гаранция ,че изневярата няма да се повтори (щом говорим за това) , но никога не можеш да бъдеш сигурен и че ще се . Грешката е станала , ако е осъзната като такава и е поискана искрена прошка , тогава е по - добре да се даде шанс. Ако човек не може да дава втори шансове , предпочита да играе на сигурно и да реже с голямата ножица при всяка грешка, тогава и с него ще се отнасят по същия начин винаги. А нали знаеш - няма безгрешни хора.

MsIrony
10-09-2010, 18:44
Даване на несигурност в партньора не е ли по-ефикасен начин за предотвратяване на евентуална изневяра ,един страх той да го направи. Отколкото ,да знае че меката мариика прощава всичко .
Според мен е по-добре 'голямата ножица' да я има , отколкото 'малкия бръснач' който се пренебрегва винаги и се знае че ножчето му е тъпо .

kokinski
10-09-2010, 19:01
За да дадеш втори шанс на човек, трябва да го познаваш добре. Иначе доверие се връща, понякога лесно понякога и доста трудно. Зависи изцяло от ситуацията и от хората.
Подкрепям казаното от Lyubeto :wink:

RoSKo0o0
10-09-2010, 19:04
И според мен е относително и зависи от супер много фактори!

sladur4etyYy
10-09-2010, 19:09
моето доверие не се възвръща. когато човекът с/у мен сгреши, дори не си правя труда да му обяснявам защо повече не желая да ме занимава със себе си.

MsIrony
10-09-2010, 19:19
Доста хора са грешили докато са били с мен ,винаги съм се замисляла защо и кое е повлияло да го сторят ,релания извод който съм си вадила е че им е сбъркана природата на мъжете .

RoSKo0o0
10-09-2010, 19:31
Пънк, цици, наркотици!

valdesbg
10-09-2010, 19:49
Човек се учи и израства от преживяното, а не от това, коетому се спестява по един или друг начин. Във втория случай човек остава с измамното усещане че щом сега му се прощава, вечно ще се случва така. Дори и да го отрича, това усещане се загнездва дълбоко в психиката и съзнанието му.

Затова... един път загубено, доверието е по добре да не бъде връщано.

Така ще можеш да оцениш нещата, които си имал. И да имаш стимул следващия път, когато попаднеш на нещо/някой значим и ценен за теб да го осъзнаеш навреме, да си спомниш как си претръпнал предния път при загубата и да те жегне веднага, че не искаш подобно развитие и сега. И да се отнасяш по подобаващия начин с човека, за да не се налага да ти се дава втори шанс.

Самият аз винаги съм се ръководил от този принцип. И за всички които ще попитат - не искам и не давам втори шанс. Случвало се е да ми се предложи такъв. Културно отказвам и си тръгвам.

И да.. страха е по-мощен и траен стимул за изграждане на каквото и да е.

Lyubeto
10-09-2010, 20:02
И какво значи, когато примерно в един брак настъпи момент на изневяра, но въпреки това хората искат да останат заедно е по- добре да се разделят?Да не му мислят много , много, а? Ще си намерят други партньори с които няма да постъпват така, вместо да седнат да поговорят къде е проблема и как може да се реши и т.н. . Е да, забравих .. "веднъж загубено доверието е по - добре да не се връща" . Има хора , които си осъзнават грешката и не я повтарят повече , защото са осъзнали какво могат да загубят. Не подценявайте искреното човешко разкаяние. Всеки човек заслужава да му бъде даден втори шанс.Както казах няма безгрешни хора. Има много да развивам локуми по тази тема , но нали всички сте безкомпромисни и безгрешни , май не си струва :)

valdesbg
10-09-2010, 20:12
Изневярата не бива да се разглежда самостоятелно. Изневярата е просто по крещящ начин да се каже на двамата съпрузи че нещо отдавна им куца в брака.

Т.е. изневярата е следствие, а не причина.

Номера със сядането и говоренето е трябвало да бъде свършен доста по отдавна. В подобен момент няма да оправи нищо. Могат да седнат и да се разберат кой и защо е направил еди какво си. В подобен момент се казват многосилни думи, които обачен е са подкрепени с никакви действия в бъдещето. Защото целта в този случай е да не си загубиш покрива над главата. А да спасиш брка си с тоя човек е много назад в приоритетите, щом си решил да изневериш а не да говориш с партньора ти примерно.

Искреното човешко разкаяние съществува. И е точно толкова безполезно само по себе си, колкото и болта без гайката. Което ме връща към първия пост.

spopi
10-09-2010, 20:16
Веднъж загубиш ли доверие 2 път не може да го върнеш. :) На този принцип съм. :)

Lyubeto
10-09-2010, 20:24
Валдес ... Никога не можеш да бъдеш сигурен кое, какво и защо е направено. Отношенията между хората могат да бъдат деликатни до болка.Такова генерално заключение е безсмислено , защото не може да бъде направено.Нали знаеш ,че понякога думите не помагат.Когато човек е вглъбен в себе си , не приема нищо или не може да възприеме нещо - думите не помагат. Изписали са се хиляди неща как една изневяра може да закрепи един брак и т.н. (макар ,че нека не стигаме чак до там)От ясно по - ясно е ,че това е някакво следствие , но за това се изискват двама души.Разговорите помагат във всеки един момент без значение от ситуацията. Искреното човешко разкаяние не е безполезно , защото където има грешка има и прошка. Различни гледни точки. Аз предпочитам да дам втори шанс, този втори шанс да бъде едно ново по - добро начало в което и двамата да са променени и израснали нагоре, отколкото да не го дам и да тая някакви лоши чувства в себе си, да разбия още повече себе си и да знам ,че е можело да бъде и по - добре.

valdesbg
10-09-2010, 20:28
Любе - щом това работи за теб и се чувстваш комфортно в кожата си от практикуването му - I wish you best in life :)

Иначе не се старая да те убеждавам в нищо. Авторката пита за нашата позиция и аз я изразявам.

Lyubeto
10-09-2010, 20:29
Е,то е така и благодаря , ама не е хубаво да бъдем безсърдечни сякаш :)

valdesbg
10-09-2010, 20:36
Често безсърдечието е синоним на справедливост. Само че от страната на засегнатия.

Въпрос на гледна точка казало кучето...

GossipGirl89
10-09-2010, 21:03
Зависи от ситуацията :)
Мойто доверие, примерно, се печели много трудно и се губи адски лесно. А един път изгубят ли го после и невъзможното да направят трудно ще ме впечатлят... И въпреки всичко понякога съм склонна да давам втори шанс, но само когато видя, че човека отсреща си заслужава и прави нещо, за да ме спечели отново. Безграшни хора наистина няма и всеки бърка някъде, но мисля че по-важното е да се поучим от грешките си и да не ги допускаме занапред :) Има шанс да си върнеш доверието у някого, стига наистина да държиш много на него и да се стараеш да си го върнеш...

babygirl00
10-09-2010, 21:35
Аз мисля , че е възможно да се възвърне , но зависи от много фактори :) :)