PDA

View Full Version : Безсъние



Ins0mnia
10-09-2010, 21:20
Така,проблемът ми е от доста време вече.Работата е там,че не мога да заспя по-рано от 3ч.В същото време сънят ми е непълноценен,в смисъл че постоянно се събуждам.Ако си легна по-рано,да кажем към 11ч. ,и успея да заспя,се събуждам след час някъде и след това не мога да заспя цяла вечер.Когато съм първа смяна на даскало,заспивам в 4-4.30,ставам в 6,не знам къде се намирам,връщам се от даскало,заспивам за 2 часа,вземам си съня и след това отново съм буден цяла вечер.Нашите ми казват,че това от много седене пред компютъра,а аз не седя толкова много,най-много за 1-2 филма...Най-лошата част от всичко това,са кръговете под очите,които ми се появяват.Слагам ролка за очен контур,слагал съм и варена лайка,но не мога да ги махна.Просто ми трябва здравословен сън,а не мога да заспя.Баба ми ми казва,че това може да се дължи на напрежение,а аз не се напрагям за каквото и да е било...дори и да се случи нещо,бързо се отърсвам от него.Та кажете ми какво да пия или ям или не знам,че да мога да си поспя хубаво...Благодаря!

П.П. Съжалявам ако съм допуснал правописни грешки.

ImmortalSportFreak
10-09-2010, 22:15
Колкото и да си изморен след даскало се опитай да не си лягаш да спиш следобяд.Направи една здрава тренировчица през това време,а през останалото време учи или се занимавай с нещо и ще видиш как вечерта ще спиш като къпан.След 16 часа не пий кафе,какао и не яж шоколад.Най-много няколко дена тоя режим и трябва да подейства.Лягай си към 23.Успех. :)

nerdrage
10-10-2010, 05:33
Пробвал ли си всеки ден да си лягаш с 1/2 час по-рано от предходния ден, докато почустваш, че си лягаш в нормалното за тебе си време. Другият начин е да не спиш повече от 24 часа и да си легнеш вечерта. Гледай да имаш поне 8 часа сън. Нормално е като не си спал 24-30 часа да имаш нужда от 10-12 часа сън, така че си прецени с времето когато трябва да ставаш.

Би ли казал само, от колко време присъства този твой проблем?

StolenBliss
10-10-2010, 12:40
Колкото и да си изморен след даскало се опитай да не си лягаш да спиш следобяд.Направи една здрава тренировчица през това време,а през останалото време учи или се занимавай с нещо и ще видиш как вечерта ще спиш като къпан.След 16 часа не пий кафе,какао и не яж шоколад.Най-много няколко дена тоя режим и трябва да подейства.Лягай си към 23.Успех. :)

Съгласна съм. И също каза, че лесно преодоляваш напрежението, но може би подсъзнанието ти не може и то те държи буден. Торбичките под очите може и да са ти по ген. Аз ги имам от прекалено малко сън и от прекалено много пак ги получавам. А може и биологичния ти часовник още да не се е пренастроил. Но като цяло пробвай нещата които ти предложи ImmortalSportFreak. Успех :)

Ins0mnia
10-10-2010, 21:10
до имортал - значи не пия кафе след 16ч,нито ям шоколад или каквито и да е било сладки изделия,дори гледам и да не пия кола заради кофеина.Та сега си легнах в 11 без 10,защото съм на даскало утре и трябва да ставам в 6 ,но просто не мога да мигна...

нърдрейдж,пробвал съм да лягам с 1/2-1 час по рано но си е същата работа,а колкото до другото-правил съм го-даже беше скоро,не бях спал цяла вечер,след това гледах да не заспя през деня и вечерта си легнах към 11-12,спах 14 часа и след това си е същото...

Благодаря ви за съветите все пак :]

Greennight
10-11-2010, 06:48
до имортал - значи не пия кафе след 16ч,нито ям шоколад или каквито и да е било сладки изделия,дори гледам и да не пия кола заради кофеина.Та сега си легнах в 11 без 10,защото съм на даскало утре и трябва да ставам в 6 ,но просто не мога да мигна...

нърдрейдж,пробвал съм да лягам с 1/2-1 час по рано но си е същата работа,а колкото до другото-правил съм го-даже беше скоро,не бях спал цяла вечер,след това гледах да не заспя през деня и вечерта си легнах към 11-12,спах 14 часа и след това си е същото...

Благодаря ви за съветите все пак :] Запиши се на някъв спорт,за да се натоварваш физически и виж как ше спиш като къпан :wink:

OneGuy
10-11-2010, 13:34
първата аптека и си взимаш преспивателни ... като се върнеш от даскало ако може да издържиш до 8 вечерта теглиш си хапа ... и ставаш 6 за даскало като маргаритка ...