PDA

View Full Version : Да ги нося ли?



noproblem123
10-10-2010, 13:13
Попринцип аз нося очила, но само за гледане на ТВ или когато съм на компютъра...в училище не ги нося (има в нашия клас 4-ма) с очила и ми е някакси неудобно...Питам се да ги нося ли (малък диоптер съм 0,5) или не и да се мъча? :-o Смисъл виждам си дъската, но е друго с очилата...

MidnightSun94
10-10-2010, 13:18
Естествено,че е по-добре и в училище да си ги носиш.Все пак там четеш и пишеш.Това си е чисто натоварване за очите..А и сама казаш,че с тях виждаш по-добре.

BaffaLsc
10-10-2010, 13:39
Ако толкова се влияеш от мнението на другите не ги носи.Ако наистина мислиш за здравето ти и това кое ще е по - добре за теб ги носи. Смятай.. ;)

xxcherry
10-10-2010, 14:08
Носи ги.
Ако пък не се харесваш с тях, може у вас и през часовете да ги слагаш, а като излизаш навън да ги махаш.
Познавам една приятелка, която прави така.

4o4ina
10-10-2010, 14:13
Разбира се!

KumchoValcho
10-10-2010, 14:16
Не.

Аз съм с 2ри диоптър и почти не ги нося.
Ако го носиш постоянно очите стават по-мързеливи и диоптъра ще се покачва. :)
Аз ги нося само като не виждам от дъската хубаво.
Хубав съм си с очила, просто ми е по-удобно като съм без

xKiFlA
10-10-2010, 16:38
аз не виждам на далеко например дъската от 3тия чин не виждам нищо кво пише..и като преписвам съм с очила. но като свърши часа ги свалям никога не съм излизала с очила на вън срам ме е :?

qsiii
10-10-2010, 17:44
слагай ги само в час, колкото да препишеш урока после ги махай. И да не ти пука за хорското мнение :)

IvUsHkA
10-10-2010, 18:20
Аз пък съм късогледа и надалеч и особена като е тъмно нищичко не виждам.Имам очила и ги нося постоянно по простата причина че без тях съм като къртица :D

club33
10-10-2010, 19:12
Ако ти пречи, няма смисъл да се мъчиш и да стоиш без очила. Нито е срамно, нито е смешно да носиш очила. В нашия клас има няколко човека с очила, но никога не са получавали подигравки в класа, че носят. Даже много им се кефя как им стоят. :)

Lucho
10-10-2010, 19:36
Далекогледство или късогледство ????

Nakadah
10-10-2010, 20:19
има 1 нещо което май се казваше ъъъъъъъъъъъ лещи!?

rosencetooo
10-11-2010, 04:41
Носи ги , слагай ги само в часовете :)

programings
10-11-2010, 04:56
Че и аз си нося очила във училище, защото не виждам дъската, моят диоптер е по-голям от твоя, 0.75! Това не ми създава проблеми! :-o

SmilezZz
10-11-2010, 08:05
Аз пък съм късогледа и надалеч и особена като е тъмно нищичко не виждам.Имам очила и ги нося постоянно по простата причина че без тях съм като къртица :D Ама честно казано очилата ти ходят..

По темата:
- Носи си ги..
Няма нищо в това да слагаш очила,а и
ти ги слагаш за добро..А не само,заради
модата..Както повечето правят..

MissNothing
10-11-2010, 10:29
И аз съм така- много малък диоптер, а и на мен лекарят попрницип ми каза да ги нося пред компютъра и телевизора.Ако ти е по-удобно с тях, ги носи, но ако се притесняваш от другите просто ги слагай само когато не виждаш. Попринцип е супер тъпо да се подиграваш заради очила, но всякави изроди има. :)

1993MeMyselfandI
10-11-2010, 11:07
Попринцип аз нося очила, но само за гледане на ТВ или когато съм на компютъра...в училище не ги нося (има в нашия клас 4-ма) с очила и ми е някакси неудобно...Питам се да ги нося ли (малък диоптер съм 0,5) или не и да се мъча? :-o Смисъл виждам си дъската, но е друго с очилата...Добре...ние всичките сме доктор Хаус и можем да ти кажем :smt017 [-( :D Не верно,иди на лекар :)

Moxley
10-11-2010, 13:16
Късогледство е, де да беше далекогледство...а и ми казаха, че лещите са трудни за поддържане и изискват много грижа, примерно ако ти паднат трябва да ги сменяш с нови и т.н. Вие как мислите?

TeenageDream
10-11-2010, 13:30
Толкова ли ви липсва малко самоувереност.. :?

dessyfreak
07-19-2011, 12:10
и аз от една седмица някъде почнах да нося очила, ама ги нося само навънка .. понеже без тях нищо не виждам 8-) .. предполагам, че ще се наложи да ги нося и в дск .. :)

Uncontrollable
07-31-2011, 07:04
Носи ги, и без тва тука гледам, че някои момичета започнаха да носят очила докато нищо им няма на очите, а и сега и момчета почнаха, било модерно, така, че не се притеснявай... ;д

TVDQueen
07-31-2011, 08:34
Ами зависи и от очилата бе.Ако са готини какво ти пука.То е модно сега даже.Иначе наистина ако се чустваш неудобно пред другите слагай ги само когато преписваш от дъската и след края на часа ги сваляш.

Colouring
07-31-2011, 08:39
Носи си ги без да се притесняваш от нищо!Ако пък все още имаш притеснения-слагай си само в часовете,когато работите с дъската,а в междучасията и навън(ако си виждаш достатъчно добре) не ги носи.В нашия клас доста носят очила,но вече всички им свикнахме и никой не подмята някакви неща.Недей да се притесняваш от чуждото мнение.Едва ли някой би ти подхвърлил някаква подигравка,а ако го направи-еми,аз лично ще го съжелявам,защото това са хора със супер ограничено и плоско мислене.
Да не ти пука!На някои хора даже повече им ходи с очила. :wink:
Даже и на мен ще ми се наложи скоро да слагам май-май,защото не виждам надалеч.

Altamira
08-24-2011, 13:43
Аз съм си късогледо, обаче и аз не обичам да си нося очилата, въпреки че очевАдно са ми нужни. Като доста хора те съветвам да ги носиш и сваляш, аз също правя така, макар да е малко непрактично. А и в крайна сметка, какво ти пука за мнението на другите? Очилата са средство да изглеждаш 2х по-интелигентна, а и очилата могат да бъдат секси. :)

boom29
08-26-2011, 15:12
Здравето на ПЪРВО място.

MuRocLaW
08-26-2011, 16:28
Аз също съм бил с очила и знам какво е. Носи си ги в часовете макар и да ти е неудобно няма от какво да се притесняваш. Наистина неудобно е да риташ с тях примерно или нещо друго но при писането от дъската и стонето на компа няма от какво да ти пука. Късогледството не се лекува и няма как да се оправиш от самосебе си. Единствено можеш да покачиш диоптрите и тогава вече ще слагаш големите цайси или ако можеш - лещи.
Единствения начин да си коригираш зрението е с лазерна операция която струва доста и се прави чак като станеш на 20 и нещо. Оставям те сам да со прецениш дали ще ги носиш в часа или ще се срамуваш и ще се киориш. Лично на мен някой като сложи очила ми прави впечатление само 1вия път и то за 5-10 мин после свиквам и изобщо не ги забелязвам :)

Runaway11
08-26-2011, 19:09
Ако не са ти казали на даскало да ги носиш НЕ ги носи! Не слушай хората тук, които само раздават "съвети" насам натам. Ако ти е казано от очния - носи, ако не - не! Колкото по-дълго ги носиш - толкова повече се увеличава диоптера и след години ще ти се наложи да ги носиш постоянно - не говоря след 5-10 год...след повече, но все пак! :? :? :?

illiy
08-26-2011, 19:24
И аз съм с очила и рядко ги нося навън ..В моя случай и да ги нося и да не ги нося няма да се промени диоптера ... Напоследък забелязвам очилата са модерни-и хора които нямат нужда ги носят ...Има стилни очила и стоят добре,а не някакви лупи xD

Supernaturalfan
08-26-2011, 21:13
Късогледо съм, с доста висок диоптер -3...и си ги нося постоянно, понякога вкъщи ги свалям но иначе без тях въобще не виждам...

raqtaaa
08-26-2011, 22:02
И аз съм носила очила но от 3 до 5 клас.. имах кривогледство ( когато чета или си напрегна по някакъв начин очите едното трябваше да го "изкривя" за да виждам нормално ) носих ги само в училище и в къщи като четях или гледах телевизия.. Вече се оправих и не мисля, че има нешо лошо в това да носиш очила... Вярно, бяхме малки и се подиграваха.. но не ми пукаше и явно го разбраха.. :) Не се притеснявай.. :-)

sexa_na_kompleksa
08-27-2011, 07:35
Носи ги! Моите очила са със същия диоптър и винаги съм ги носила на училище. Никой не ми се е подигравал и не съм и чувала някой някога да се е подигравал на някой от училище, защото носи очила. о.0

chereshka7
08-27-2011, 13:08
и аз в началото бях толкова, но на мен ми казаха само за ТВ и компа. Т.е. нямах нужда да ги нося постоянно. Пък и диоптера не е много голям, че да не виждаш нали? Не знам ти си решаваш...

anney98
08-27-2011, 13:32
Ако те е срам но ти е по-добре с тях си избери рамки който харесвашнапример дебели черни рамки те са стилни и отиват на всичко. Аз съм с очила и мойте са точно такива и за мен е удоволствие да ги нося . :wink: :wink:

chereshka7
08-27-2011, 14:43
има 1 нещо което май се казваше ъъъъъъъъъъъ лещи!?
няма нужда от лещи с такъв малък диоптер