PDA

View Full Version : Да свържа лаптопа и компютъра чрез рутер?



sa6opi4a
10-10-2010, 15:42
Значи, искам да питам дали трудно се свърза чрез рутер, лаптоп и компютър.... компютъра ми си е с кабел тук но искам и на лаптопа да сложа интернет... демек ще купа един рутер за 20-30 лв... и ще ми трябва кабел явно и за лаптопа после? Като бутна кабел в лаптопа ще имам ли интернет на него или ще трябва да правя някакви настройки? Ако е свързан чрез рутер компютъра ми, ИП-то ми ще се промени ли ?

GregoryHouse
10-10-2010, 16:16
На БТК ли си или на някоя ланка?
Но при всички положения ще ти се промени IPто на PC-то. Рутера създава вътрешна мрежа между лаптопа и настолния и просто им пуска интернет. А ИП-то на настолния ти ще отиде на рутера. Най-вероятно си на LAN мрежа. Кажи все пак и ще ти обясня. А да пишеш ли разни пароли и т.н. за да се конектваш към интернета?

YouDontKnowMe
10-10-2010, 16:21
Взимаш си кабела от компа и го ръгаш в рутера.
Взимаш друг кабел (в магазина ще се сетят като им кажеш, с накрайник RJ45 ) и го ръгаш и него в рутера, като първият ти е във WAN изхода, вторият в някой от LANовете.
Пускаш компа, пускаш браузер и набираш 192.168.1.1 (или на рутера ти пише прайвит адреса по дефоулт) .
Надяваш се ОСто на рутера ти да е с графичен интерфейс.
Ако е - в интернет бол материя как да си конфигурираш безжичната мрежа, за да не ти трябва кабел за лаптопа.
Публик ай пи на всичките компове ще ти е старото ай пи.
Ще си имате в мрежата прайвит ай пи-та .

GregoryHouse
10-10-2010, 17:59
Не знам, ама аз го прочетох 2 пъти докато осмисля какво си му казала и знам за какво става на въпрос :D Нищо лично, това което му казваш е така, само че мн сложно си му го обяснила :)

Пък и нали се сещаш, че много операторчета органичават по мак. Нали се сещаш, че няма описание на кутията как да клонирва макове :D

sa6opi4a
10-10-2010, 19:39
Не съм бтк, адсл или тея там...... има го в няколко града моя нет и съм с реално ип. Най-важното е ИП-то на компютъра ми д си остане същото! Не ме интересува какво ще е на лаптопа... може ли с рутера да ги свържа така, че ип-то ми да си е това, което си е на компа? Или направо да хвана с един слитч... да бодна кабел в моя комп, кабел в лаптопа и да му пренеса мак адрса на компа? Да не се занимавам с рутер и т.н.?
(Веднъж като пренесах мак адреса на лаптопа и му боднах кабела за нета, после на компа ми се наеба нета като го върнах и трябваше да се обадя на ония да ми реснат мака)

GregoryHouse
10-10-2010, 20:10
Е ако обясниш причините защо го искаш може да ти кажем как, но магазините вче затвориха и няма откъде да вземем боб да хвърлим...

sa6opi4a
10-10-2010, 20:38
Еми ИП-то си ми трябва... доста неща са ми по него, пък и едно радиоце тук си имам и така пък и не случайно давам 30 лв за Реал Ип... трябва ми начин просто да пусна нет и на лаптопа без да ми се промени моето ип на компа.