PDA

View Full Version : Тривитаминол-няколко въпроса за нанасянето.



Sharron
10-10-2010, 16:28
Търсих из милионите форуми,но нямаше точно обяснение как трябва да го нанасяш в/у косата си,така аз си купих тривитаминола онзи ден, обаче не знам направо в ръката ли да си го сипя и после да го разтрия в/у главата си или?

POLLINA
10-10-2010, 17:52
има ли значение дали ще е първо на глават ти или на главата :-o

tfk94
10-11-2010, 12:50
намокряш си пръстите и почваш да разтриваш по главата

3oPuTy
10-11-2010, 13:06
С Тривитаминола се прави маска и така се нанася.
Не е хубаво да го нанасяш чист,защото концентрацията му е доста висока и може да получиш някой неприятен страничен ефект :?

vanchetox
10-11-2010, 14:09
Например с какво да го смесим за да си направим маската ? :?

3oPuTy
10-11-2010, 14:43
Гуугъл знае всичко ... Не е трудно да напишете "Маска с Тривитаминол",нали?! :?

YouDontKnowMe
10-11-2010, 14:45
Аз правех така :
В една купичка две спринцовки тривитаминол, един жълтък , стрит аспирин/домашна ракия, малко лимон/оцет . Нанасям първо с четка за зъби, после с пръсти разтривам.

Sharron
10-11-2010, 14:48
Окей,последни въпроси..преди да се изкъпя ли да го смеся с маската? (и 1 или 2 лъжици да добавя в маската) после само в корените ли трябва да я втрия или по цялата дължина? и колко време трябва да седи? после отмива ли се? :)

YouDontKnowMe
10-11-2010, 14:52
Окей,последни въпроси..преди да се изкъпя ли да го смеся с маската? (и 1 или 2 лъжици да добавя в маската) после само в корените ли трябва да я втрия или по цялата дължина? и колко време трябва да седи? после отмива ли се? :)
Не знам за каква маска ми говориш.
То самата маска е Тривитаминола + джигерите, дето искаш да си сложиш.
Слагаш го на суха коса, такава навремила за миене . Слагаш две спринцовки (4 лъжици , примерно). В корените втриваш. Стоиш 2-3 часа. Измиваш след това косата много добре. Тривитаминола е по-мазен и от зехтина. Прави си изводите.
Иначе- и зехтин можеш да сложиш в маската.

3oPuTy
10-11-2010, 14:52
По принцип е хубаво да се изкъпеш,след това нанасяш маската,слагаш една кесийка на главата,а отгоре увиваш с кърпа и спиш така.На сутринта отмиваш.
А ако не ти се стои така цяла вечер гледай да стоиш поне 1-2 часа с маската.

YouDontKnowMe
10-11-2010, 15:01
По принцип е хубаво да се изкъпеш,след това нанасяш маската,слагаш една кесийка на главата,а отгоре увиваш с кърпа и спиш така.На сутринта отмиваш.
А ако не ти се стои така цяла вечер гледай да стоиш поне 1-2 часа с маската.
За да не се налага предварително къпане (което ще изтощи косата мъничко) се слага ракия/аспирин, те затоплят главата, порите се отварят и поемат лекарството (същото като с предварителното къпане).
Спането така е добра идея, но аз , лично, сутрин се събуждах с невероятен косопад. Не трябва да се прекалява, защото порите се запушват и се получават нежелани реакции ^

sunshine955
10-11-2010, 15:38
може и с четка от боя за коса може и с ръце .. както си решиш

vanchetox
10-14-2010, 16:01
Гуугъл знае всичко ... Не е трудно да напишете "Маска с Тривитаминол",нали?! :?

нали и за това служат форумите за да се попита :-D