PDA

View Full Version : Как да не си горя косата?



n3zabrawiimaa
10-11-2010, 15:06
Здравейте! Искам да ви попитам един въпрос относно пресата за коса. Моята коса е къдрева (смисъл, не чак на "пружинки", но е доста къдрева). Гъста е, в корените дебела, а в краищата тънка и е суха. Аз я изправям с преса на Ремингтон, която има възможност за температура до 200 градуса. Коя температура няма да ми овреди косата, ако се изправям всеки ден? И бихте ли ми препоръчали някакви кремове, от които косата ми да не се "скапе" от изправяне.?
П.С: Съжелявам, ако има такава тема, но прегледах доста теми и неможах да открия такава.
Благодаря предварително! :) :smt007

Paramour
10-11-2010, 20:10
а защо трябва всеки ден да я изправяш ?

extreme16
10-11-2010, 20:45
След 1-2 години ще останеш без коса, ако си я изправяш всеки ден..Поне 2 пъти в седмицата си я изправяй ...Температура зависи... попренцип на пресата си пише колко градуса за ква коса. Мисля, че най-добре ще е 180-200..Задължително пресата ти трябва да е керамична не гори толкова много. Препоръчвам ти да използваш шампоани на Syas за суха и итощена коса. Маска на Glise пак за същото..и едно задължително нещо..купи си крем за преди изправяне, просто попитай в някой магазин за козметика и т.н и те ще те разберат. Аз като крем използвам Stylish Smooth поне така пише де ;d

n3zabrawiimaa
10-12-2010, 11:41
а защо трябва всеки ден да я изправяш ?
Ами, понеже като стана и си видя косата и някъде се е понак1дрила и решавам,че трябва да я "пригладя" ;д


След 1-2 години ще останеш без коса, ако си я изправяш всеки ден..Поне 2 пъти в седмицата си я изправяй ...Температура зависи... попренцип на пресата си пише колко градуса за ква коса. Мисля, че най-добре ще е 180-200..Задължително пресата ти трябва да е керамична не гори толкова много. Препоръчвам ти да използваш шампоани на Syas за суха и итощена коса. Маска на Glise пак за същото..и едно задължително нещо..купи си крем за преди изправяне, просто попитай в някой магазин за козметика и т.н и те ще те разберат. Аз като крем използвам Stylish Smooth поне така пише де ;d

Да, това, че ще остана без коса наистина ми е ясно. :? Но, когато мама е била тийнейджър е била със същата като моята коса, но като е родила първо брат ми, малко и се е изправила, а после мен, тогава вече косата и напълно се е изправила. ;д Но аз нямам никакво намерение в близките 10 години да раждам. :D Пресата ми е керамична. Професионална преса и изправя супер. Този шампоан не съм го ползвала, но скоро ще си го купя! Иначе, имам един крем на Londa, който се слага за по-добро изправяне май.. А този крем Stylish Smooth, за да не ти гори косата ли е?

extreme16
10-14-2010, 09:23
Попринцип да..предпазва косата =]

amnessia
10-14-2010, 13:10
Как да не си горя косата?
Ми като не я гориш :D

sasha_90
10-14-2010, 17:18
Единственият начин да не си гориш косата е да не я изправяш,поне не и всеки ден.

djigitoriq
10-14-2010, 17:36
Защо ти е всеки ден да се правиш с преса? Това само ти изтощава косата и я прави по-суха. Препоръчвам ти да използваш преса по-рядко.

n3zabrawiimaa
10-15-2010, 07:43
Попринцип да..предпазва косата =]
Мерси! Ще го видя!


Как да не си горя косата?
Ми като не я гориш :D
Като неможеш да кажеш нещо, по-добре не казвай нищо. ;))) :?


Единственият начин да не си гориш косата е да не я изправяш,поне не и всеки ден.
Опитвам се. ;д


Защо ти е всеки ден да се правиш с преса? Това само ти изтощава косата и я прави по-суха. Препоръчвам ти да използваш преса по-рядко.
По-горе са написани причините. А моята коса е мнооооого суха и ще стане на... :D

kaRamella
10-31-2010, 23:03
Недей да я изправяш всеки ден. Като се сушиш косата, я суши с четка .. Мен фризьорката ме изправя само докато ме суши, не ме е изправяла с преса. И все пак един ден ходи с права коса, на другия я вържи - на опашка, или пък плитка .. и така няма да я гориш толкова често .. :)
Бтвв.. преместете темата в Козметика и диети, така ще и отговорят повече хора ;]]

xdanitox
11-01-2010, 07:07
След 1-2 години ще останеш без коса, ако си я изправяш всеки ден..Поне 2 пъти в седмицата си я изправяй ...Температура зависи... попренцип на пресата си пише колко градуса за ква коса. Мисля, че най-добре ще е 180-200..Задължително пресата ти трябва да е керамична не гори толкова много. Препоръчвам ти да използваш шампоани на Syas за суха и итощена коса. Маска на Glise пак за същото..и едно задължително нещо..купи си крем за преди изправяне, просто попитай в някой магазин за козметика и т.н и те ще те разберат. Аз като крем използвам Stylish Smooth поне така пише де ;d



+1

OldSchoolRebel
11-01-2010, 08:24
Ако я изправяш всеки ден, просто ще я съсипеш. И впрочем, не знам за женските, но мога да ти кажа че доста голям процент мъже предпочит къдравата коса пред изправената, доста по-секси е.

neeDaBosS
11-01-2010, 12:01
аз бях същата..
къдрава дебела коса а краищата сухи като метла..след 1 година останах без коса,подстригах я мноооооого късо и сега едвам съм я възтановила от тея преси,маши и други глупости.Та съветът ми е да спреш да я изправяш,оформяй си къдриците с някакво балсамче 100% съм сигурна че ще започнеш да се харесваш след 1-2 опита

n3zabrawiimaa
11-02-2010, 13:53
Майка ми се занимава с префисонална козметика за коса... всичко съм опитвала за да си оформя къдриците... един път стана хубаво,но после не можах да постигна същия резултат...