PDA

View Full Version : Sapphire Radeon HD5550 2GB



ponomen
10-11-2010, 15:40
Заслужава ли си и каде се нарежда мейду класацията от видео картите?? а друго щях да попитам две такива в crossfire ще бият ли 5*** или това е просто ефтин клокнат боклук

GregoryHouse
10-11-2010, 17:21
Ако каеш къф комп си зе ще ти кажа.

DarkAngelOfHope
10-11-2010, 18:21
Аз ще ти кажа ... никакъв :D

ponomen
10-11-2010, 18:22
понеже компа е за рд-то ми и вече съм си поръчал phenom 965 3.4 ghz със раедон 5770 вапор 4 гб ддр 3 1333 там двд кутия абе общо кам 1200 излзе но понеже е за 27 ноември мога да променя нещо.и ся те питам дали да махна 5770 и да сложа две 5550 от по 2 гб съща цена няма ли да е по голяма производитрелност.все още се чудя за компа не съм твърдо ре6ил.че 6е имам нов комп сигурно но за правиланта конфиг не съм сиг.хоусе я ми дай скайпа си !

ponomen
10-11-2010, 18:36
amd phenom 965 3.4 ghz -303лв
gigabyte ga-ma785gmt - 146лв
3x2 kingston value ram ddr3 1333 -200лв
vapor 5770 -298лв
gigabyte superb 550w -109лв
seagate 750gb -110лв
cooler master centurion -130лв
там охлажане двд -60лв
проблема е че доакто съм проверявал цените съм забравил да добава цената на центуриона и сега идва малко повече триябва нещо да махна ? но кое ?нещо подобро дами предложиш??????????????

GregoryHouse
10-11-2010, 18:51
Мн яко дъно!! ...като за офис компютър...
Оставяш 5770ката. Vapor-X е клокната достатъчно и си е повече от достатъчно производителна. 5550 2Gb e далеч по-малко производителна.
Махай центуриона и слагай JNC от 20лв. без PSU.

От толкова писаници дето изписах, пак си зе такова дъно... и захранването не е кой знае какво. Дори не съм ги тествал тези. 2та най-важни компонента за пореден път пренебрегнати.
Не си прави труда да пишеш повече, няма да ти отговарям на темите. Блъскай ядра и гигабайти и дерзай...

Cybershot
10-12-2010, 14:18
Дъното ти мирише от километри.
Не ти трябват 6гб рам.
Ориентирай се към Интел базирана система.

GregoryHouse
10-12-2010, 14:31
Прав си в някои отношения но се обоснови поне :-o

Cybershot
10-12-2010, 14:41
Прав си в някои отношения но се обоснови поне :-o

Като те гледам си достатъчно грамотен, да си отговориш защо съм казал това. Човекът си мисли, че като блъска ядра и рам ще направи "по-мощно" ПСто си, но далеч не е така. Ако иска ПСто му да има по-висока производителност, ще си сложи Интелски процесор (HT предполагам знаеш какво е).
За домашен компютър оптималната РАМ памет е от 2 до 4 гб. Всичко на горе е за гъзария и като му лепне 32бит ОС, после ще има тема "Защо само 3гб ми чете windows".
Дъното горе-доло бива, но може да се заложи на някой Asus, някои хора подценяват дъното.
За PSU - някой FORTRON.

GregoryHouse
10-12-2010, 14:55
Аз HT знам какво е, ама да не да го има само при Intel това?
Gibabyte са си марка в дъната. Просто това дъно е направено за офис щайги, а не за геймъри ентусиасти. Същото е и при Asus. Пък и AMD си имат достатъчно производителни процесори. На всичкото отгоре и по-евтини. Със процесор от 89$ на AMD без OC съм стигал производителност на Intel от 200$. Не винаги става, вярно е. Ама тука 120$ са си пара и то бая. Intel са си по производителни само ако залагаш на качествена рам от рода на Corsair или Kingston поне. Иначе със тея PQI и A-DATA дет ши ги нашвяткат за количество...мн зле ралтата. Intel са залагали винаги на комбинацията CPU<->RAM, докато AMD си залагат на тактова честота. Което в игрите си е важно. Аз за игри в момента процесор над Phenom II x2 550 да ме убиеш няма си взема и пак ще си джиткам на max.

Cybershot
10-12-2010, 15:10
Че интел са по-скъпи, по-скъпи са, но поне знаеш за какво плащаш. Това амд за 89$ случайно да е клоквано? (тая тема няма да я отварям, то има ли смисъл?)
Сети се кой на времето е копувал патенти от Интел, за да произвежда процесори.
АМД са за нискобюджетните компютърни конфигурации, ако ще давате пари за компютър, дайте ги за Интелска платформа !

GregoryHouse
10-12-2010, 15:24
Ммм не всъщност не е клоквано...ако не знаеш, заводски клокнатите *каквото и да е* са по-скъпи от заводски не клокнатите *каквото и да е*. Логично нали?

Не казвам, че Intel не са добри. Напротив. Добри са много. Просто Intel ще си взема, ако мисля да правя някакъв зверски клок със водно. Тука като гледам хората идея си нямат какво е OC, камо ли да тръгнат да го правят :) Btw очевидно не следиш отблизо развитието на процесорите, всъщност и на компчтрите като цяло. Имаш си понятие, да. Ама ако следеше щеше да знаеш, че в момента най-мощните Super-Computers които се използват за лабораторни и научни изследвания са със процесори на AMD :)

Cybershot
10-12-2010, 15:33
Следя си новостите, спокойно, просто съм фен на Интел и трудно могат да ме убедят в противното. В момента на пазара за обикновенния потребител процесорът с най-висока производителност е Интелски. (оня гълфтаун 6 ядрения ако не се лъжа). Май на АМД Фенома Х6, може да се конкурира с 920-ките :lol: