PDA

View Full Version : ПОМОЩ!Домашно по Физика (8 клас)



CryToDie
10-11-2010, 15:24
Здравейте! Имам 2 задачи за домашно по физика за утре и въобще нямам представа как трябва да се решат :booooomb: Давам задачите, а който успее да ми помогне ще съм му много благодарна!

зад.1
Футболист тича със скорост 18 км/ч. За да достигне топката, той 3 s се движи равноускорително с ускорение 1,6 м/с2. Какво разстояние изминава футболистът през това време?
Отг.22.2 м (не знам решението, но трябва да се получи толкова)

зад.2
В аварийни условия автомобил, движещ се със скорост 90 км/ч, започва да спира с ускорение 5 м/с2. Намерете спирачния му път.
Отг. 62,5 м

PLS ПОМАГАЙТЕ!!! :-o :-o

elito0o0o0
10-11-2010, 15:32
Прекалявате. :) Това ако не можеш да решиш.... :)

CryToDie
10-11-2010, 15:35
Ами гола вода съм по Физика, а имам да поправям 2-ка от входно :booooomb: Докато не я поправя, съм наказана да не излизам :booooomb: :booooomb:

elito0o0o0
10-11-2010, 15:36
Отиваш при госпожата, казваш й, че не разбираш и тя ти обяснява. За това са учителите. Ако досега не сте разбрали, че учителите са в училище, за да ви учат и ако има нещо неясно да ги питате.... за какво говорим просто.. :)

CryToDie
10-11-2010, 15:41
Ами точно тази не е такава :booooomb: Питаш я нещо и почва да ти крещи че си спал в часовете, а дори да си слушал, тя не може да обяснава :booooomb: Пише нещо на дъската и просто чете написанотооо :booooomb: :booooomb: Тъй че ако не можеш да ми помогнеш не си хаби твоето време да пишеш мнения и моето да ги чета :)

Destroyer89
10-11-2010, 15:51
Задачата ти няма да реша, но ще ти дам формулите, които ти трябват за да я решиш.
1-V=v0+a.t-Което означава, че средната скорост на обекта е равен на началната скорост(V0)+ускорението умножено по времето(а.t) След като намериш скоростта прилагаш следната формула S=v.t .
Провери си в тетрадките за таблицата, която е за равноускорително движение.Без нея задачата ти няма да е вярна.
пп. Имаш късмет, че следвам работи, които изискват да имаш знания по физика.(микроелектроника)Н ма нищо общо с механиката, но е полезно да знаеш ЕЛЕМЕНТАРНИТЕ неща от този раздел във физиката.

CryToDie
10-11-2010, 15:54
Задачата ти няма да реша, но ще ти дам формулите, които ти трябват за да я решиш.
1-V=v0+a.t-Което означава, че средната скорост на обекта е равен на началната скорост(V0)+ускорението умножено по времето(а.t) След като намериш скоростта прилагаш следната формула S=v.t .
Провери си в тетрадките за таблицата, която е за равноускорително движение.Без нея задачата ти няма да е вярна.
пп. Имаш късмет, че следвам работи, които изискват да имаш знания по физика.(микроелектроника)Н ма нищо общо с механиката, но е полезно да знаеш ЕЛЕМЕНТАРНИТЕ неща от този раздел във физиката.
Мерси и формулите са ми достатъчни :)