PDA

View Full Version : Най-добър китарист



BladeDancer
10-11-2010, 17:35
Кой е най-великия китарист според вас ?

Лично мнени- Kirk Hammett

DesireToFire
10-11-2010, 18:13
http://wallpaper.metalship.org/images/dimebag-darrell3.jpgDimebag Darrell Lance Abbott - бивш китарист на Pantera. Пантера са ми любима група, но не това е причината той да ми е любимият китарист, даже може да се каже че е обратното. Когато ставя въпрос за велик китарист, музикант, човек просто нямам място за съмнение, Дайм е уникален. Супер голям пич, никой който го е познавал не е казал лоша дума за него. А като китарист.. Той е един от музикантите, които мога да седя и да слушам с часове, просто да се възхищавам за всеки звук. Рифовете, солата му.. Няма негова песен която да не ми хареса, някое соло което да ми омръзне да слушам. Голям талант.. А те за жалост често си отиват рано, какъвто е и неговият случай. Застрелян е по време на концерт 2004 и умира на 38. Въпреки това все още е един от най-добрите. И дам, Кърк е наистина добър, особено в трашърските години на Металика. В Exodus също супер много ми харесва.
ПП: Ако някой все още не знае, когато става въпрос за музика имам навика да се увличам маалко, така че направо ще постна клипа за да се добие по-ясна представа.
http://www.youtube.com/watch?v=BFSzXnTtObY

BladeDancer
10-11-2010, 18:29
Е той кърк не се изявява във трашерските години на металика.. Jason Newstead който е човек просто който много уважавам и кърк почват да участват в създаването на музиката чак през 95-та от LOAD... но дотогава кърк просто се е справил чудесно със солата. Мен единственото което не ми харесва чак до там на дайм са солата. Всъщност хем ми харесват хем не ... понякога неподредеността ми харесва понякога не е в неговия случай е така ..

http://vbox7.com/play:ce0e077e - solo на Kirk Seattle `89

iLovePussyJuice
10-11-2010, 20:24
Ако ми разясниш понятието 'най-добър китарист' ...

сериозно :)
какво означава най-добър китарист

pinkyy
10-11-2010, 22:31
richie sambora

Nam3less3
10-12-2010, 00:50
Jimmy Page от Led Zeppelin, признат за най-добър китарист, както и групата според много хора е най-великата за миналия век.

BladeDancer
10-12-2010, 16:05
Кой е най-великия китарист според вас ?



По ясно ?
И естесвено, че има по-добри... но всеки си има мнение както каза..

psych0
10-12-2010, 18:26
Kirk Hammett,Jimmy Page.Richie Blackmore

BeezyJey
10-12-2010, 18:59
Kirk Hammett

zahtpax
10-12-2010, 22:09
Карлос Сантана!

sunman
10-19-2010, 19:51
Jimmy Hendrix,Ritchie Blackmore,Jimmy Page,Angus Young,и мн друго :P

LosingMyWay
10-19-2010, 20:14
Карлос Сантана!

\:D/

Ravage
10-19-2010, 21:26
Само не разбрах къде слагате Кирчо Хамет между най-добрите, добре че си има Wah-Wah, няма такова мазало като неговото.

Добри китаристи - Jimi Hendrix - каквото и да се каже за него не стига,Eric Clapton - може би един от най-завършените музиканти (умения, усещане, емоция, присъствие на сцената),Карлос Сантана - страшен китарист невероятно усещане за музиката и като прибавим всичките латино елементи които добавя музиката му наистина може да ти накара кръвта да кипи , Andy Timmons - Страхотни умения, като го гледаш с каква лекота свири ще си помислиш че се е родил с китара в ръце, George Lynch, Eddie Van Halen ,Стиви Рей Вон Wolf Hoffman (Accept) - има невероятен солов проект в който свири класически произведения, но ги свири по уникален начин просто. Ингви Малмстийн - малко е скучен днешно време, но преди 15 години беше върхът, Марк Кнопфлер ( Dire Straits ) - единствен по рода си стил на свирене, доста разнообразно творчество (като изключим последния албум който ви го препоръчвам ако имате проблеми със сънят). Jake E Lee (китарист на Ози Озбърн) безгрешен когато свири на живо, Gus G (Firewind; Ozzy) убийствен като техника. И още много много много мога да си продължа така поне още 2-3 страници ...

dominoe
10-23-2010, 20:25
Хетфийлд, Мъстейн,Доунинг(От Прийст :-D )

iLovePussyJuice
10-24-2010, 09:49
Хетфийлд?! :lol: :lol:

BladeDancer
10-24-2010, 14:24
хатфийлд е да го еба в song writer-a ... :D
Кирчо има едни от най-добрите сола които съм чувал. wah wah или не просто умирам от кеф като слушам. А на живо е прасе просто. Не си знае солата ама изкарва такива импровизации че да получиш няколко eargasmа

van1
10-26-2010, 20:59
И никой не спомена Slash :?

ivandimitrovVARNA
10-27-2010, 23:26
Jimmy Hendrix,Eric Clapton,Jimmy Page,Ace Frehley

sunman
10-28-2010, 16:43
хатфийлд е да го е** в song writer-a ... :D
Кирчо има едни от най-добрите сола които съм чувал. wah wah или не просто умирам от кеф като слушам. А на живо е прасе просто. Не си знае солата ама изкарва такива импровизации че да получиш няколко eargasmа
Абе Кърк вече е много банален с тоя Wah-Wah.
На някои песни добре се получава обаче на повечето нестава! :X

BladeDancer
10-28-2010, 19:26
Мхм понякога с тоя wah wah някои сола не стават. Ама на велика песен винаги има велико соло. Не може иначе... иначе не бяхме споменали слаш а пък така му се кефя и на него :D

qazimodo
10-28-2010, 20:31
Цветан Недялков !!!

BladeDancer
10-29-2010, 05:30
Единствения добър български китарист, който аз знам. Може да има други, но само него съм слушал.

iLovePussyJuice
10-29-2010, 07:43
жалко за теб :)

TheNewReligion
12-02-2010, 13:18
Buckethead.

starburst
12-02-2010, 13:39
Joel Stroetzel (Killswitch Engage)
Dave Mustaine (Megadeth)
Slash

Thrasherr
12-13-2010, 11:29
Кърк .. ПЪЛНА БОЗАА !! Толкова еднакви сола няма .. и наистина с тоя УАХ УАХ не могат да се направят повече от 2-3 хита .. защото после става тъпо .. истински добри китаристи са Дейв Мъстейн (Мегадет) Крис Бродерик (Мегадет) Крис Поланд (Екс-Мегадет) Джейсън Нюстед (Екс-Металика ... невероятна енергия има тва момче) Бъкетхед много добър ! Може би най добрия за нашето време .. Алекси Лайхо е добър ... а да и МАРТИ ФРИЙДМАН ! Един от най добрите !

darkness848
12-13-2010, 19:19
За мен си е Kirk Hammet :D нооо Slash също има много добри сола :)

Ravage
12-13-2010, 22:07
За мен си е Kirk Hammet :D нооо Slash също има много добри сола :) Ох като почнете с тия сола. Да те бива с китара в ръце не е само въпрос на солата, присъствие, техника, скорост, фразиране, усещане на музиката ( и не говоря да слушате някакви албумни записчета, всичко там е резултат от поне 100 изсвирвания на всяка част на парчето и после сглабяне, ако искате да чуете колко добър е 1 китарист пускате живо изпълнение и слушате, то се чува кога се насира и кога всичко е "под контрол") Ако искате да разширите кръгозора си от китаристи отивате на първата страница на темата там съм изброил няколко много добри.

darkness848
12-14-2010, 12:04
Ами.. просто ми харесват... :)
Все пак... Въпрос на лично мнение...
Нооо от край време моя любим китарист си ми е Кърк... НЕ казвам, че е най-добрия. Сигурна съм, че има още мнооого пък дори и по-добри от него.
Просто... предпочитание... :)

bitchwolf
12-14-2010, 16:05
и аз съм за Kirk Hammet като цяло,но има много други наистина добри китаристи,така че млъквам до тук :)

iLovePussyJuice
12-14-2010, 16:37
Но никой не казва защо харесва (всъщност...защо е най-добрия ) Кърк Хамет 8-)
отговор от типа "щото харесвам Металика" не искам да чета 8-)

bitchwolf
12-14-2010, 17:36
Никой не пита.. и никой не те кара :)

BladeDancer
12-14-2010, 17:44
Аз например не мога да обясня защо е Кърк ... Кефи ме просто. От бак вокалите му (като пее все едно не знае де се намира) до импровизациите му на live на Seek n Destroy!

HolyRollerNovocaine
12-14-2010, 18:54
а Хендрикс? да не забравяме, че е левичар все пак и свири на обърната китара

iLovePussyJuice
12-14-2010, 18:58
добре де'ба Пол Гилбърт, Сатриани, Петручи и още много...никой не споменава...
също един Ингви Малмстийн има място в такава тема :-o

iLovePussyJuice
12-15-2010, 20:59
http://www.youtube.com/watch?v=_ZgEu3p3WSA&feature=related

watch n learn 8-)

sunman
04-13-2011, 15:07
Никой не споменава Clapton,B.B King,SRV,направо почти всички блус китаристи! :)

iLovePussyJuice
04-13-2011, 17:24
Никой не споменава Clapton,B.B King,SRV,направо почти всички блус китаристи! :)Б.Б Кинг е пропуснат, но Ерик го споменаха
аз имам оригинално копие на "riding with the king" от Копенхаген 8)
и е най-ценното нещо от скромната ми колекция 8-)

Steve Vai също никой не каза.
Зак Уайлд!
Ерик Джонсън
Дейв Мъри (и 3мата китаристи от Мейдън са добри
а да не споменаваме какъв бас китарист имат, но т'ва е друга тема 8) )

Nithael
04-13-2011, 19:08
Chuck Schuldiner, James Murphy
Eric Peterson, Alex Skolnick

nana26
04-14-2011, 16:24
за всичко съм съгласна с Ravage =D> евала! :)
но тъй като съм много голяма любителка на класическата китара ще кажа Аna Vidovic :smt007
http://www.youtube.com/watch?v=KCE5aPnB5aI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Y9DM8gWuK3c ОБОЖАВАМ! :mrgreen:

iLovePussyJuice
04-14-2011, 17:02
а Хендрикс? да не забравяме, че е левичар все пак и свири на обърната китаравъзможно нааааааааааааай-тъпия аргумент :-o
к'во като е левичар? :-o

BladeDancer
04-14-2011, 18:05
а Хендрикс? да не забравяме, че е левичар все пак и свири на обърната китаравъзможно нааааааааааааай-тъпия аргумент :-o
к'во като е левичар? :-o
който както е свикнал да свири така ще свири. АКо на хенрикс му е било удобно да свири с лява ръка на обърната китара значи така му е било удобно. За него това е все едно ти да свириш с дясната ръка ( ако не си левичар).

iLovePussyJuice
04-14-2011, 18:21
а Хендрикс? да не забравяме, че е левичар все пак и свири на обърната китаравъзможно нааааааааааааай-тъпия аргумент :-o
к'во като е левичар? :-o
който както е свикнал да свири така ще свири. АКо на хенрикс му е било удобно да свири с лява ръка на обърната китара значи така му е било удобно. За него това е все едно ти да свириш с дясната ръка ( ако не си левичар).аххахаха защо ми го написа всичкото т'ва? :lol:
много си тъп Саше 8-)

не знам нарочно ли го правиш или наистина не мислиш :-o

RaisedOnRock
04-14-2011, 18:36
Jimmy Page от Led Zeppelin, признат за най-добър китарист, както и групата според много хора е най-великата за миналия век.

BladeDancer
04-14-2011, 20:07
Вика се мързел. мързеше ме да цитирам човека малко по-отгоре ( трябваше да скролвам и т.н.) и цитирах твоя коментар.

iLovePussyJuice
04-14-2011, 20:41
добре извинявай тогава 8-)

ivandimitrovVARNA
04-16-2011, 22:09
BB King слага всичките метал/рок китаристи в малкия си джоб.Изключение правят може бi - Tony Iommi,Jimmy Hendrix,Yardbirds->Jimmy Page,Jeff Beck,Eric Clapton,Carlos Santana,Chuck Berry,Dave Mustaine,David Gilmore,Ritchie Blackmore,Uli John Roth,Joe Satriani,Steve Vai и разбира се единствения и неповторим - Eddie Van Halen.Има още няколко чиито имена не си спомням в момента.

Като цяло в техниката на свирене блус и джаз музикантите са най,най,най-добрите!

Escarina
04-17-2011, 00:17
Ингви, Сатриани, Дъг Алдридж, Gary Moore, Петручи, Gus G, Слаш, Dimebag.. Много зависи от това на каква вълна съм в момента. Като цяло си падам повече по техничари, но добрият музикант се познава далеч не само по това :)

GregoryHouse
04-17-2011, 01:30
Като фен на металика заявявам, че Кърк е бати дръвника... гледал съм репетиции на Металика където Хетфийлд обяснява на Кирката така и така...свирят оня изкарва некъф нечовешки риф нямащ нищо общо...ситуацията се повтаря още няколко пъти... Хетфийлд го свиреше 2 пъти по-добре :lol:

Относно обърнатата китара...има си обърнати китари ...струни и т.н. просто се обръщат и става същата работа и на обикновена китара (с отва че грифа ще ти е наобратно ама... ся 8-) )

За най-добри - Ritchie, Еric Clapton, Axel Rudi Pell и Carlos Santana.

theuntouchable1
04-17-2011, 06:53
Synyster Gates,Slash и още много ....

П.С.

Песен посветена на Dimebag http://www.youtube.com/watch?v=ueAVUmb_M2I

BladeDancer
04-17-2011, 11:45
Като фен на металика заявявам, че Кърк е бати дръвника... гледал съм репетиции на Металика където Хетфийлд обяснява на Кирката така и така...свирят оня изкарва некъф нечовешки риф нямащ нищо общо...ситуацията се повтаря още няколко пъти... Хетфийлд го свиреше 2 пъти по-добре :lol:

Относно обърнатата китара...има си обърнати китари ...струни и т.н. просто се обръщат и става същата работа и на обикновена китара (с отва че грифа ще ти е наобратно ама... ся 8-) )

За най-добри - Ritchie, Еric Clapton, Axel Rudi Pell и Carlos Santana.
Сложил съм го като любим не защото не е ебати дръвника. Да той си е дръвник ама олд дейс солата му много ме зарибяват. Хетфийлд всеки го е признал ;D

iLovePussyJuice
05-08-2011, 15:06
ъп^

http://www.youtube.com/watch?v=iQrrgdXYQsA&feature=related

още един мноооого голям, който сте пропуснали 8)

Mooo6no
05-08-2011, 17:26
Безспорният номер едно според мен е Джон Петручи от Dream Theater.

А сред най-добрите със сигурност включваме и Гери Мур, Стийв Вай, Ингви Малмстиййн, Джо Сатриани, Ерик Клептън, Карлос Сантанаа, Ричи Блекмор, Джими Хендрикс и колкото и да не го харесвам - Ван Хален. Тия общо взето ми идват на първа мисъл.