PDA

View Full Version : Лаптоп



faced
10-11-2010, 19:05
Бихте ли могли да ми препоръчате хубав лаптоп (не от малките) със стабилни параметри най-вече за игри, на приемлива цена (възможно най-ниската :-D понеже средствата са ми ограничени, а го искам за подарък) ?

Мерси предварително :)

faced
10-11-2010, 19:25
или поне да ми кажете какви параметри са добри за един лаптоп, който ще служи предимно за игри? Наистина, нямам си понятие от компютри и ще се радвам да ми помогнете :)

GregoryHouse
10-11-2010, 19:44
Mm кажи с какви средства разполагаш долу горе и може да ти препоръчам нещо. За какви игри говорим? Пък и лаптоп за игри не е много добре. Претоварвания на видео и процесор водят до прегряваници. Топлапите не се славят с най-доброто охлаждане на света :) И следователно доста главоблъсканици после :)

Все пак мога да ти кажа нещо от сега. Избягвай HP на всяка цена :)

faced
10-11-2010, 19:59
Ами, както казах, възможно най-ниска цена ми трябва.. Смисъл ще трябва да ги събирам :) Така че немога да кажа точна цена.
Иначе за подарък е, лаптоп иска човека а пък си цъка игрички нон стоп :д игрите са от сорта на Лол ;д

nickgr7
10-11-2010, 23:50
За лаптоп от мойта гледна точка ако си взема някога няма да е AMD,а само Intel ;)

faced
10-12-2010, 09:38
За лаптоп от мойта гледна точка ако си взема някога няма да е AMD,а само Intel ;)


нямам си понятие от компютри

Дори не разбрах какво каза. :-D

GregoryHouse
10-12-2010, 09:51
Ако се и обосновеш, ще е добре де...ама карай да е весело.

http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_5551G-Acer_Aspire_5551G_LX_R0H0C_001
и
http://laptop.bg/laptops-asus-K70-asus_K70AB_TY018L

Ей тоя за игрички бих ти препоръчал. Смисъл лаптопите не са евтини, сещаш се. Под 1000лв свестен зор се намира.
Ако искаш разгледай сайта www.laptop.bg и виж какво има. За критерий ще ти кажа следното:
- HP зоната е забранена просто :)
- ако искаш игри да вървят добре на него видеокартата да не е Intel GMA и т.н. ами ATI или Nvidia. ( като по възможност избягваш карти на Nvidia завършващи на 10 - нa 30 на ATI примерно HD4530 защото това е ниския клас карти)
- Toshiba и Dell са качествени, но са скъпички.
- Acer са балансирани не толкова качествени, и не толкова скъпи :) Аз лично имам Acer от 2г и може да се каже, че съм доволен с малки изкл, за който най-вече аз съм си виновен :)

Cybershot
10-12-2010, 14:26
Нещо като лаптоп за игри няма ! Лаптопа е за работа, вземи си ПС за игри.
Гледай да е с Интелски процесор (греят по-малко от АМД).
На 2ро място виж батерията, колко време издържа, колко клетъчна е.
След това виж видеокартата, гледай да е със собствена памет !
И на последно, но не и по важност място - ГАРАНЦИЯТА !!! (колкото може по-дълга да е)

GregoryHouse
10-12-2010, 14:37
Нещо като лаптоп за игри няма ! Лаптопа е за работа, вземи си ПС за игри.
Гледай да е с Интелски процесор (греят по-малко от АМД).
На 2ро място виж батерията, колко време издържа, колко клетъчна е.
След това виж видеокартата, гледай да е със собствена памет !
И на последно, но не и по важност място - ГАРАНЦИЯТА !!! (колкото може по-дълга да е)

XHAXHAHXAHXHAHXAHXA HAXHA XHAX AHX AXHAHXAHXHAHXAHXAHXHAXAHXHAXHAHXAH ....HXAHAHXHAXA....така сега по-сериозно.... HXHAHXAHXHAXHAHXAHXAH не,не,не. Човек спри да слушаш който там те лъже или вземи си обнови познанията или по конкретно тези от последните 7-8 години :) Едни от последните печки на AMD са Duron 1.6 ките от 2002г. След това АМД си оправиха темепратурните проблеми.

Cybershot
10-12-2010, 14:47
Земи и замълчи, АМД никога няма да настигнат Интел, особено по показателя "ГРЕЕНЕ", те даже специална фамилия си имат - Котлон :-D

GregoryHouse
10-12-2010, 15:02
Мдаааа. Говориш за фамилията Athlon кошто излезе към 2002г точно :)
Според теб от какво грее процесора? Ще ти подскажа...започва с "В".
Амд може би няма да стигнат Intel по максимална възможна производителност. Ама отдавна ги биха в цена/производителност :)
Предпочитам процесор за 90$ дет пак ще си ми вървшт игри и проложения перфектно отлкото такъв за 200$ :) Пък бил той и Intel :)