PDA

View Full Version : Безобразие !



Jumbie483
10-11-2010, 19:17
Втора вечер подред се ядосвам в един и същи магазин! Вчера вечерта си харесах кекс, на чийто етикет пишеше - 79 ст. На касата обаче ми го чукнаха за 1.29 лв. Казаха, че това което съм гледала е цената на другите кексове. Трябвало да гледам белия етикет, не жълтия. Върнах го, ядосах се, скарах им се!
Тази вечер понеже не ми се готвеше в нас, реших да си купя нещо от там. Това, което си избрах пишеше, че е - 31 ст/бр., но на касата го чукнаха като 45 ст/бр. Този път ми излязоха с това, че някой забравил да смени цената. Развиках им се, а касиерката само сви опашка като подплашено куче и дума не каза.
Магазинът не е голям, много хора от персонала се разхождат из него, но как така никой не сменя цените ?!
Яд ме е, не заради тези няколко стотинки, а защото цялата тази работа е от немарливост!

На вас случвало ли ви се е такова нещо и какви бяха оправданията на персонала?

BadEmotion
10-11-2010, 19:20
Случвало ми се е да е пише някаква цена, а на касата да излиза по-евтино :D

Deadlock
10-11-2010, 19:56
ако е такава политиката на магазина, а това не са грешки/случайности, то няма никакъв смисъл да викаш на продавачките, щото те решения не взимат. питай шефа им..

PainMonopoly
10-11-2010, 19:59
Случвало ми се е доста често, ама не ми се занимава и не ми се разправя. В крайна сметка разликите са по-малки от 10 стотинки.

Serseri91
10-11-2010, 20:52
Нека коментара ми не се приема като хейт, а като забележка.

И мен ме е яд на такива, които са много отракани, разбираш ли, и си търсят правата викайки (което също не е начинът) на обикновените служители.И дори вината да е тяхна, не напразно има началници и управители, трябва към тях да се обърнеш и без да викаш :-o

Знаеш ли колко е селско (да точно така е ! ), когато чакаш на опашката и на външен вид приятен човек започне да се разправя с продавачката за 10 стотинки ?

w0sh
10-11-2010, 20:59
Това е всеедно да се караш на шофьора за дупките по улците.

Ти хубаво се бориш за морал и другите работи по форумите, но тея неща не се оправят със силен глас и добър правопис, а с правелна преценка на място.

Jumbie483
10-11-2010, 21:08
Нека коментара ми не се приема като хейт, а като забележка.

И мен ме е яд на такива, които са много отракани, разбираш ли, и си търсят правата викайки (което също не е начинът) на обикновените служители.И дори вината да е тяхна, не напразно има началници и управители, трябва към тях да се обърнеш и без да викаш :-o

Знаеш ли колко е селско (да точно така е ! ), когато чакаш на опашката и на външен вид приятен човек започне да се разправя с продавачката за 10 стотинки ?

Знам, че е селско! Но не ме е срам, че им се развиках. Като казвам, че съм викала, нямам предвид, така, че целият магазин да ме чуе.
Попитах ги къде е управителят, те ми казаха, че го няма и няма да мога да говоря с него. Попитах и от кога са тези цени, те дори нямаха представа. Преди това, когато споменах, че на етикета пише друго, касиерката извика колежката си от онзи щанд, тя не дойде 5 минути и се наложи касиерката да отиде да провери колко пише и дали случайно аз не лъжа.
Но управителят и да беше там, едва ли щях да чуя нещо по-добро. Няма да разтягам локуми тук, но той не се слави с добри качества, така, че знам какво да очаквам и от него.
Яд ме е, че има такива магазини! Западнали, западнали, та няма накъде повече..
Персонал - 100 човека, магазин - 10 щанда и пак не могат да се справят.
То не е само това с цените! Не веднъж или два пъти съм попадала и на развалени продукти (най-често от хладилниците). Както и топлата витрина.. Можеш да чакаш половин час, без да дойде някой да те обслужи, нищо, че през това време ще минат поне 10 човека от работещите там и ще те подминат, защото имали друга работа!

Serseri91
10-11-2010, 21:10
Докато има телета - ще има кланета ! :-|

jghgh
10-11-2010, 21:16
Оф, айде стига и вие с тази "пълна смяс" - важен е принципът, а не 10те стотинки.
Не вярвам на авторката толкова да й пука за 10те стотинки.

realantisocial
10-11-2010, 21:21
И какъв е принципът ?

Преди няколко дена на опашка в малък магазин няк'ва дърта мома, която очевидно беше забъркала лютеницата, се скара на касиерката за това, че били разместени видовете хляб. Идеше ми да ѝ отвъртя е.ати плесницата на тая кака недое.ана, която със сигурност скапа деня на девойчето.
Принципът може да е принцип, но забележки се правят културно без да се крещи, вика и да се правят сцени като от латиноамерикански филми.

Serseri91
10-11-2010, 21:26
Оф, айде стига и вие с тази "пълна смяс" - важен е принципът, а не 10те стотинки.
Не вярвам на авторката толкова да й пука за 10те стотинки.

Принципът е да си търсим правата, чрез викане на погрешният човек.Мдаа :booooomb:

Cerveza
10-11-2010, 21:31
И аз имах подобен "проблем" преди време.
Бяха сложили неква смешна цена 0.10 лв на зелената салата и реших да си взема няколко бройки. На касата бяха доста изненадани от цената.Разкараха ме да проверя пак.Накрая дойде управителката ,тяхна си беше грешката,но се извини за "неудобството" и си заминах на авантата :D

Joc
10-11-2010, 21:50
аз утре ше се карам много яко в банката, че курса на долара не ме устройва ! кви са боооклуци!

Jumbie483
10-12-2010, 07:41
Да, но вие като потребител сте въведени в заблуждение, което е във ваша вреда...

Принципно трябва със спокоен глас да поискате стоката да бъде сметната на обявената на етикета цена или да помолите да бъде извикан управителя, който съответно да насолите, че в повереният му обект се нарушава правото на потребителя на инфорираност и той бива въвеждан в заблуда относно цената на продукта.

Казаха, че на касата излиза с цената, която не е на етикета и съответно си остава така. А за управителят вече казах!

Относно другите постове..
На персонала му е работата да сменя цените, когато се променят. Не казвам те да променят самите цени, а просто да сменят етикетите.
В много по-големи магазини съм виждала как веднага щом бъде обявена новата цена, човек отива и я сменя, за да не заблуждава клиентите!

И не знам защо всички се хващате за високия глас. Не ми се вярва и вие винаги да сте били спокойни в ситуации, които са ви изкарвали извън кожата ви. Да, добре, хубаво! Не трябваше да викам на касиерката за немарливостта на целия магазин. Сега защо не оставите това настрана и не обърнете внимание на основния проблем!

radeberger
10-12-2010, 07:58
За няколко стотинки няма да тръгна да правя проблем. Но повече не бих пазарувал от този магазин.

Serseri91
10-12-2010, 09:11
Някои хора се хващат буквално, като кажем 10 стотинки :shock:

Проблемът е друг - подвежда се клиента, НО уточнихме как трябва да действа клиентът.

А авторката като си имала проблеми и преди с тях, защо продължаваш да ходиш ?

guinessgirl
10-12-2010, 09:53
безобразие ахахахахах
не мога да разбера защо си усложняваш живота,къв е смисъла да се ядосваш за нещо толкова елементарно?
като не си доволна от стоките и обслужването,отиваш в друг магазин. като искаш да правиш сцени за глупости,говориш с управителя.



:-o

lalolina
10-12-2010, 16:10
Повечето питат авторката: "защо продължаваш да ходиш там???", а никой не се замисля, че може би няма друг магазин наблизо!? И въпросът не е за 10-20 стинки, а за това, че се опитват да хитруват на дребно. Кой си върши или не работата не бива да е проблем на клиента и ако разминаването в цените е било веднъж- ок, грешка, но 2 пъти... Тъпичко, че продавачката си го е отнесла, но да вика управителя си е загубена кауза в повечето случаи- или ще му е свършило работното време, или ще е болен- говоря от опит! Моят съвет е да подадеш жалба тук: http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19
а не да се ядосваш и да крещиш по продачваките :)

Jumbie483
10-12-2010, 17:24
Serseri91, продължавах да ходя, защото мислех, че имат проблеми само с хладилниците. Сега обаче не мисля отново някога да пазарувам от там! Взех си поука!

guinessgirl, смисъл няма! Темата я писах, малко след втората случка, т.е. тогава когато им бях наистина ядосана. Сега не ми пука. Докато има хора, които да се лъжат, никой от магазина няма да му пука. Защото съм виждала как повечето свиват рамене, плащат си и си тръгват.

lalolina, добре, че поне ти ме разбра от части. Не мисля обаче да подавам жалби никъде, след като си знам, че полза няма да има. Въобще дори не ми се занимава повече с този магазин, персонала му и всичко останало.

SuNsEt
10-12-2010, 17:45
Еми хвани се на работа там и оправи нещата като толкова те е яд. :-D

...или просто не пазарувай повече от там.Между другото касиерката не е виновна.Нейната работа е да седи на касата,а не да следи дали са сложени цените на стоките и т.н.Някой друг не си е свършил работата,но не е била тя.

jghgh
10-12-2010, 18:11
Исках да кажа нещо като поста на Харли, а тва че не съм ти чела поста, Я., хич не е така. Прочетох ти го, хванах се образно на всички постове, където всички я оплюват, а не конкретно на твоите изречения. Говорих принципно..


Да, тъпо е да бучиш, обаче от др. страна една обикновена клиентка в магазин откъде ще знае от кого да иска отговорност за цените.. Не всички са толкова запознати.

Serseri91
10-12-2010, 21:49
Да, тъпо е да бучиш, обаче от др. страна една обикновена клиентка в магазин откъде ще знае от кого да иска отговорност за цените.. Не всички са толкова запознати.

Моля ?!

purple00
10-13-2010, 17:53
Нека коментара ми не се приема като хейт, а като забележка.

И мен ме е яд на такива, които са много отракани, разбираш ли, и си търсят правата викайки (което също не е начинът) на обикновените служители.И дори вината да е тяхна, не напразно има началници и управители, трябва към тях да се обърнеш и без да викаш :-o

Знаеш ли колко е селско (да точно така е ! ), когато чакаш на опашката и на външен вид приятен човек започне да се разправя с продавачката за 10 стотинки ?

Знам, че е селско! Но не ме е срам, че им се развиках. Като казвам, че съм викала, нямам предвид, така, че целият магазин да ме чуе.
Попитах ги къде е управителят, те ми казаха, че го няма и няма да мога да говоря с него. Попитах и от кога са тези цени, те дори нямаха представа. Преди това, когато споменах, че на етикета пише друго, касиерката извика колежката си от онзи щанд, тя не дойде 5 минути и се наложи касиерката да отиде да провери колко пише и дали случайно аз не лъжа.
Но управителят и да беше там, едва ли щях да чуя нещо по-добро. Няма да разтягам локуми тук, но той не се слави с добри качества, така, че знам какво да очаквам и от него.
Яд ме е, че има такива магазини! Западнали, западнали, та няма накъде повече..
Персонал - 100 човека, магазин - 10 щанда и пак не могат да се справят.
То не е само това с цените! Не веднъж или два пъти съм попадала и на развалени продукти (най-често от хладилниците). Както и топлата витрина.. Можеш да чакаш половин час, без да дойде някой да те обслужи, нищо, че през това време ще минат поне 10 човека от работещите там и ще те подминат, защото имали друга работа!

Eми не ходи повече там бе кой те кара :D

deFakto
10-13-2010, 19:15
Облужващия персонал у нас е под всякаква критика майна .. Където и да съм бил клиент ми са се набивали в очите супер дребни и супер тънки неща който служителя НЕ трябва да прави .

Не трябва и да си дребнав ,просто игнорираи дадения магазин ,други като теб бол ,ще загуби своята постоянна клиентела и докато малоумния управител не се усети да вдигне качеството на обслужване ,магазина ше иде на вятъра с огромната ни нелоялна конкуренция .

Страшно много пъти са ми правили селски номера в магазини и къде ли не ,за тях оригинални и невидими за мен ,а за мен селски изцепки от липса на възспитание и морал

Няма кво да се ядосваш брат , така ще е и ще бъде .

EarthShaker
10-13-2010, 21:50
не. не ми се е случвало

MakeMeLaugh
10-13-2010, 21:57
Не е немърливост.
По-скоро е практика при тях.
ЗЗП с кеф и без проблем може да ги санкционира.

ZipFail
10-13-2010, 23:36
Само дето ако не е немърливост, а преднамерено, при скандал вероятността да има ефект е доста по-голяма, понеже най-малкото гониш клиентелата и раздухваш случая ;)
Много му пука на управителя като му отидеш в офиса насаме и му кажеш културно "Ама това е лошо, недейте така."..

Виждал съм такъв случай и още на другия ден цените бяха оправени(а не бяха 1 или 2 по невнимание).

Serseri91
10-13-2010, 23:40
После политиците ни виновни !

ZipFail
10-13-2010, 23:44
Вместо да се обаждаш на всеки пост, вземи си аргументирай мнението ;)

Serseri91
10-13-2010, 23:53
Само дето ако не е немърливост, а преднамерено, при скандал вероятността да има ефект е доста по-голяма, понеже най-малкото гониш клиентелата и раздухваш случая ;)
Много му пука на управителя като му отидеш в офиса насаме и му кажеш културно "Ама това е лошо, недейте така."..

Виждал съм такъв случай и още на другия ден цените бяха оправени(а не бяха 1 или 2 по невнимание).


Щом искаш ... не исках да се повтарям, за това.


А ефекта какъв е ? Ще направят това, което си искал, но само за теб.После ще ти теглят една майна и всичко по старому.
Ама не разбира българина, не разбира, бе ! Свикнали сме си на сеири, само така се решават проблеми.

не напразно казах - "политиците ни виновни", че ние сме си селяни.Прави ни гордост да вдигнем скандал и да получим 10 (ах, тези 10 ст.) ст. отстъпка, или да се прередим на опашка.


Аргументи с Камаз да ви лея, вие пак ще си знаете, че вдигането на панаир върши работа.

ZipFail
10-13-2010, 23:59
Аз говоря от опит..ти следващия път отиди да говориш с управителя и сподели какъв е бил ефекта :)

Serseri91
10-14-2010, 00:02
Ходил съм и само веднъж получих негативна реакция, точно този път, когато се изрепчих.Мислех си, че е готино пред всички да викаш и си търсиш правата :D

ZipFail
10-14-2010, 00:06
И кво са ти казали ?
"Няма да оправим цените !" ? :lol:

Serseri91
10-14-2010, 00:11
Казаха ми, че не мога да викам и да им правя панаири и мога да напусна ако не ми харесва :-o нещо такова беше

Serseri91
10-14-2010, 15:06
Проблема е, че точно с панаирите се оправят подобни случаи, защото това е порочна практика, която "минава", защото никой не надига глас.
В случая клиента е жертва на измама и трябва да си потърси правата, аз лично бих звъннал на КЗП и бих стоял на касата, докато не дойде някой от там, за да състави акт. ;)

А виж с това не съм запознат, наистина идват ли ? Предприемат ли се някакви действия при сигнал, или КЗП съществува само на хартия ?

Lucho
10-14-2010, 21:29
Типично по нашенски. За съжаление, никой не се занимава да ги следи и да им слага големи глоби.

lalolina
10-15-2010, 07:45
Повечето питат авторката: "защо продължаваш да ходиш там???", а никой не се замисля, че може би няма друг магазин наблизо!? И въпросът не е за 10-20 стинки, а за това, че се опитват да хитруват на дребно. Кой си върши или не работата не бива да е проблем на клиента и ако разминаването в цените е било веднъж- ок, грешка, но 2 пъти... Тъпичко, че продавачката си го е отнесла, но да вика управителя си е загубена кауза в повечето случаи- или ще му е свършило работното време, или ще е болен- говоря от опит! Моят съвет е да подадеш жалба тук: http://www.kzp.bg/index.php?mode=viewd&group_id=12&document_id=19
а не да се ядосваш и да крещиш по продачваките :)

глопосте.

в големите магазини си има дежурен управител през цялото работно време - от началото на първа смяна докрая на втора. дори да не е баш управителя,ще е някой от зам. управителите/отговорниците на отдел.

личи си колко "говориш от опит" :lol:

Tи някъде в поста ми да срещна словосъчетанието:"голям магазин"?? Не говоря за Била, Метро или Технополис (примерно)- става въпрос за магазините тип квартално супермаркетче, където, колкото и да настояваш за управителя- той няма да се появи, защото го има на само на хартия през 3 офиса в 4-ти!!

filmimilmi
10-15-2010, 14:16
Голяма работа, че момичето малко е повишила тон. Като служител на магазина, касиерката си е достатъчно компетентно лице, което да се извини от името на веригата и любезно да отмаркира стоката.

w0sh
10-15-2010, 14:31
Чак пък в тази тема да се изразяват такива силни принципи.

Няма ли наоколо някакви по-драстични социални неравенства, против които да надигнете глас? Пазарната икономика ни предлага шанс да сменим доставчика си на блага.

MakeMeLaugh
10-15-2010, 15:46
Пак повтарям - държавните инситуции пишат актове за такива случаи!
Понеже се води заблуда на клиента!

Използвах го като аргумент, ако ти се занимава - сезирай съответната институция ;)

Доста опарени магазини има, няма да си първият случай.

w0sh
10-15-2010, 17:51
Смятам, че когато потребителите се осъзнаят, то производителите и разпространителите няма да могат да правят такива номерца, защото по този начин ще изгонят собствената си клиентела, която ще отиде при честната конкуренция.


Ако ви е е случвало в банка да не можете да си откриете смека какво се прави?
Не се караме на касиерката или главния счетоводител, а си откриваме сметка в друга банка. Те губят, те няма да разполагат с парите ви.

w0sh
10-15-2010, 17:55
Тази стиуация е толкова абсурдна, колкото и обратната. Не мисля, че си говорим с утопии или постапкалиптични сценарии и смятам, че не е нужно да се дават крайности като пример.

Идеята е,че продавачът си позволява да спекулира със стоката, защото не се страхува,че ще загуби клиенти, а напротив, ще спечели добри пари.

w0sh
10-15-2010, 18:18
С риск да изместя центъра на полемиката.
Проблемът ми се струва е такъв, че гледаме на проблема в контекста на държавата, където живеем. Щом се случва при нас, тази криминална проява очевидно няма как да бъде санкционирана от съответите органи.

Тогава спорът преминава към това дали трябва да поемем защитата на своите права във свои ръце (или по-скоро в свои гласни струни). Коренът на проблема не е нито в институциите, нито в продавачите, а в отношението на клиента, който определя пазара. Когато той действа в ущърб на тези измамници на дребно, те няма да имат реална печалба от измамите си - няма да ги прилагат.

Използвах думата "спекулирам" не в търговския и смисъл, а по-скоро в социалния, междуличностен такъв.

Мился, че изказах мнението си. Не мога да се обоснова по-подробно от това, защото не съм специалист в този сектор. Разбира се вижданията ми са по-скоро наивни и идеалистични, но това не им пречи да са резонни и да имат своята логика.

А къде изчезна amk?

shadow4e
10-15-2010, 19:00
Всъщност в повечето случаи дори не е необходимо да се обръщаш към КЗП, достатъчно е само да ги споменеш. :)

ZipFail
10-16-2010, 01:03
Мда, всеки човек би си изгубил от собственото си време и енергия за да преебе живота на някой друг, който дори на познава. И то заради 30 ст. Голям стимул :)



Никаква логика.

PainMonopoly
10-16-2010, 08:03
Отидете при управителя и кажете "майка ми е данъчна". :D

До половин час етикетите ще са оправени, документите подредени и магазина блестящ от чистота. :D

Serseri91
10-16-2010, 08:50
Не съм достатъчно грамотен и интелигентен за да разбера логиката на теръра.Факт !

chucknorisismyPR
10-16-2010, 09:09
Логиката му е голяма,защото все пак е прав.Почнахте да говорите за соя в 'Стара Планина'.Виж това е съвсем различно от два объркани етикета.Теръра каза,че тия два етикета никой не ги оставя там нарочно и е адски прав,защото никой не иска да губи клиенти.Ако винаги е коректен > повече клиенти > повече пари

Другата българска работа заради която никога нема да станем хора е примерно бай Киро има гумаджийница.Обаче леля ти Цецка,която сглобява химикалки видела че се правят пари от гумаджийницата и тя си прави гумаджийница макар,че не разбира и грам от това.Така е с почти всичко.

Надявам сте ме разбрали :)

Serseri91
10-16-2010, 10:04
Никой не ги оставя нарочно, ама и никой не ги сменя.В СБА има 50 етикета един върху друг и всичките с еднакъв надпис - различни цени.