PDA

View Full Version : Висше Образование В Чужбина



freak.doll
10-11-2010, 18:42
Здравейте! Не зн дали има такава тема и се извинявам, ако има.
Та въпроса ми е - бихте ли кандидатсвали в чужбина, къде в кой университет и защо?
Какви документи ви трябват, за да ви приемат?
Мислите ли, че образованието там е по добро от тук в България?
Въобще - мислите ли да кандидатствате в чужбина?

Пускам тази тема, защото много ми харесва един университет в Дания, но ми трябва сертификат за английски... пък и още не съм сигурна, че искам точно там да уча. За това се допитвам до вас. Мерси за отговорите предварително. :)

xWandereRx
10-11-2010, 18:47
разбира се, че е по - добро
а щом ти трябва сертификат какво чакаш?
учи, вземай го и заминавай

rebeccaa
10-11-2010, 18:48
И аз днес за това се замислих, че искам да ходя в чужбина след 12 клас.Или тамм незнам не съм ориентирана и аз исках да питам същото като теб.Иначе съм си харесала Харвърд или Кеймбидж.

Sintya
10-11-2010, 19:20
И аз искам в чужбина - модна журналистика / журналистика.
Сертификат трябва - да, CAE на Cambridge, IELTS или TOEFL.
Първият важи до живот :-D , другите два по 2 години, но са по хубави... смисъл, повече университети ги зачитат.

Slashy
10-11-2010, 19:38
Ако може да попитам кой университет в Дания?

Yoana
10-26-2010, 18:17
И аз миналата година си бях харесала университети в Дания, защото специалностите са хубави, а и доколкото си спомням е безплатно за българи. НО после се замислих, че това все пак е Дания-разходите за живот са големи, а и по-оптималния вариант поне за мен е да уча бакалавър тук в България, а след това евентуално да запиша магистър в чужбина. А иначе за образованието къде е по-добро-ами да ви кажа виждала съм какво учат в Англия по математика студенти първа и втора година...неща, които ние тук ги учим в 9 клас сигурно.. Не знам, все пак това е само за математиката...