PDA

View Full Version : Захранване-Dell :(



sugargirl94
10-11-2010, 18:57
Търся захранване за лаптоп на Dell...
Търсих в интернет ама са за по 100-150 лв а не ми се дават толкова :(
Някой знае ли от къде мога да си намеря на г/д прилична цена до около 70лв някъде.. :-k

DarkAngelOfHope
10-11-2010, 20:23
Втора употреба може да си намериш за 60-ина лв. Другия вариянт е да потърсиш някакво универсално зарядно. Може да си намериш и за около 40 лв ...

Cybershot
10-12-2010, 13:29
http://laptop.bg/adapters-dell-adaptor_dell_65w
http://laptop.bg/adapters-dell-adaptopr_dell_65w

По-добре ново, не знаеш това 2ра ръка в какво състояние е ...

sugargirl94
10-19-2010, 20:56
Универсалните ни ми вършат работа :( трябва ми триъгълно :o

minus273dot15
10-21-2010, 21:46
Дай ми Service Tag-a на лаптопа ти и ще ти кажа колко струва лекарстовото за проблема ти.

Малко офтопик: Универсалните зарядни не вършат работа по няколко причини, като основната е че не подават правилното напрежение. Вследствие на това най-често се случват следните неща:
1) Батерията не зарежда(веднага си проличава или спира след 1-2 седмици)
2) Батерията се износва напълно(за период от около месец)
3) Произволно гасене на лаптопа(поради лошо захранване)
4) Често се нанасят неостраними повреди по самата дънна платка на лаптопа.
Използването на лаптоп Dell с зарядно, което не е в списъка на одобрени от Dell е достатъчно условие за отказване на гаранция, ако повредата има връзка с това.

ПП. Най-честия сценарии за чисто ново оригинално зарядно на лаптоп Dell е в порядъка на 80-90 лева. Гаранцията им беше 6 или 12 месеца... кой да помни.

ППП. Service Tag-а на лаптопа ти се намира на лепенка от долната му страна. Издайнически пише "Service Tag: XXXXXXX". Състои се от буквички и цифрички. Служи за уникална идентификация, с цел по-лесно разпонаване и сервизиране. Ако кажеш това номерче, ще може да се разбере точно какъв модел, подмодел и вариант е лаптопа(съответно какво захранване му е необходимо).

sugargirl94
10-22-2010, 23:10
Service tag: 730NV21
Има и някфи др неща Ref number...IC class.. да давам ли и тях ? :)

minus273dot15
10-23-2010, 00:58
Не, няма нужда. Утре по някое време ще се обадя да видя дали ще намеря някой от Call Center-a на Dell(който да се обърка да ми даде точна инфромация в неработен ден). Ако не намеря никой - в понеделник ще има официален отговор. Сега остава търпеливо да чакаш :)

ПП. Според сървис тага, лаптопа ти е Latitude C610, който е бил в гаранция за периода от 6/1/2004 до 6/1/2006(2 години).

Samoten89
10-25-2010, 07:54
Дай ми Service Tag-a на лаптопа ти и ще ти кажа колко струва лекарстовото за проблема ти.

Малко офтопик: Универсалните зарядни не вършат работа по няколко причини, като основната е че не подават правилното напрежение. Вследствие на това най-често се случват следните неща:
1) Батерията не зарежда(веднага си проличава или спира след 1-2 седмици)
2) Батерията се износва напълно(за период от около месец)
3) Произволно гасене на лаптопа(поради лошо захранване)
4) Често се нанасят неостраними повреди по самата дънна платка на лаптопа.
Използването на лаптоп Dell с зарядно, което не е в списъка на одобрени от Dell е достатъчно условие за отказване на гаранция, ако повредата има връзка с това.

ПП. Най-честия сценарии за чисто ново оригинално зарядно на лаптоп Dell е в порядъка на 80-90 лева. Гаранцията им беше 6 или 12 месеца... кой да помни.

ППП. Service Tag-а на лаптопа ти се намира на лепенка от долната му страна. Издайнически пише "Service Tag: XXXXXXX". Състои се от буквички и цифрички. Служи за уникална идентификация, с цел по-лесно разпонаване и сервизиране. Ако кажеш това номерче, ще може да се разбере точно какъв модел, подмодел и вариант е лаптопа(съответно какво захранване му е необходимо).Ползвам универсално зарядно и напрежението си е ТОЧНО нз от къде си измисляш, че не е точно. 19.0 волта се води по-стандарт с максимален ток 4.74 ампера, който се регулира спрямо консуматора. Фортрон е зарядното и мисля, че не е много скъпо и ти идва с букси. Трябва да се проверят само напрежението и буксите ;). Проблемите, котио си написал идват от кофти зарядни.

minus273dot15
10-27-2010, 00:39
Отговорът от Dell EU(обслужване на клиентите в европейският регион, вкл. България) е, че нямат такива зарядни(или такива за друг модел, които да стават за този). Тоест, официално Dell не могат да направят нищо по въпроса, тъй като лаптопа е модел, който не се произвежда повече от 2 години. По международните закони са длъжни 2 години след спиране на производството да осигуряват резервни части за продуктите си, а са изминали около 4 години от тогава. Греда.

Все пак получих данните за типа на нужното зарядно(номер на частта "9364U"):

Изходно напрежение: 20V(допустимо отклонение до +/- 0,1V)
Изходна мощност: 70W(допустимо отклонение до +/- 0.5W)
Сила на тока: 3.5A(допустимо отклонение до +/- 0,01А)

При излизане от допустимите отклонения не се гарантира правилното действие на лаптопа(най-често зареждане на батерията куца).

Samoten89, има и хубави зарядни(плавна регулация на волтаж(12V-24V) и ампераж(1A-5A) с електронно регулируема стъпка от 0.01), но те струват около три пъти колкото чисто ново марково зарядно(започват от около 300 лева без ДДС). В случая горе, как ще осигуриш 20V с твоето зарядно? :) Не, не се хаби да ми казваш. Като започнат да минават една камара лаптопи през теб и на всеки втори, на който не му работи батерията, проблема да му е в "съвместимото универсално зарядно", ще се убедиш сам, че винаги е добре да ползваш оригинално.

Между другото Фортрон(PFC) е най-евтиният power клас, съществуващ на пазара. Единствено "no name brand" са по-зле от него(ISO, Delux и т.н.). Естествено, говорим си за ниският и среден пазар на захранвания. Но и във високият сегмент на пазата пак не са предпочитани от никого... Така че, не ми ги хвали. Каквито им захранванията, такива и зарядните :)

ПП. sugargirl94, потърси из аукционите(ebay например) за зарядно съдържащо в името си 9364U. Второупотребните трябва да са на цени от 10$ до 20$(поне за другите модели е така).

ППП. Върши ти работа и всяко зарядно(съвместимо), което покрива параметрите, които написах по-горе 20V/3.5A/70W или такова вписващо се в допустимите отклонения. Даже и да е Фортрон 8-)