PDA

View Full Version : Любов между приятели ..



juj4elinka
10-11-2010, 21:18
Та значи харесвам един свой приятел и дълго умувах какво да правя понеже аз самата не бях сигурна в чувствата си. Типа момчета, които харесвам нямат нищо общо с него, ама уви какво стана.. Стана тя каквато стана осъзнах се, че го харесвам и сега какво? .. Реших се аз да му кажа и една вечер докато си пишехме му казах: Някой ден ми напомни да ти кажа нещо. Той ми отговори, ако искам да му кажа сега, защото сигурно ще е забравил. Идва новият ден и ето денят е хубав мислейки си, че той няма да помни и че съм се измъкнала от глупавата си постъпка. Идва вечерта, сядам пред компютъра и малко по-късно започнахме да си пишем. Той беше запомнил и ме попита какво съм искала да го питам. Съжалих, че предния ден изобщо съм си отворила устата. Стига се до тази ситуация, че трябваше да му разкажа. Знаех, че ще реагира с нещо от рода на ОМГ и дамм бях права. Разказах му на кратко как какво защо.. Той наистина си беше шокиран , защото знае по какви момчета си падам по принцип. Та когато подробно му обяснявах,казах че го харесваМ (в сегашно време) ,като му го казах на кратко в едно изречение казах харесваЛА .. Отговор какво мисли не получих може би, това че казах харесваЛа 2-я път или и аз не знам. Продължихме да си говорим, естествено за други неща. Когато бях решила да му кажа, очаквах да ми бие шута директно или да започне да ме избягва, но точно обратното. Докато си пишехме ми беше казал (въпреки, че вече беше на ясно какво чувствам), че съм станала по-симпатична (за характер говореше), а когато вече реши да си ляга каза: "Мислеше си, че ще те игнорирам и отбягвам нали?" Аз нямаше как да го излъжа за това потвърдих, след което той отговори: "Аз не съм такъв." Казахме си лека нощ и това беше.. Объркана съм, защото очакванията ми бяха други, а сега си нямам и идея какво да направя, за да го забравя или да направя така да започне и той да ме харесва, защото преди година, две, той ме харесваше .. Искам отговори, които явно той не може да ми даде. Искам да знам защо той не каза нищо от сорта, че съжалява, но не ме харесва или нещо подобно.. Защо прави нещата толкова по-трудни като ми прави комплименти и се държи ужасно мило ... Моля ви за някакъв съвет как по един или друг начин да сложа край, дали като негово гадже или просто приятели без да изпитвам никакви чувства към него.. :(

pinkyy
10-11-2010, 22:06
Според мен приятелят ти е доста готин пич. По твоите думи го приема добре - не е започнал да те отбягва, не те е отрязал. Това е добре като за начало. Но не насилвай нещата, остави му време да помисли все пак след като си му го сервирала така.. Ии няма за какво да се притесняваш, щом не те е отрязал веднага значи има надежда все пак. Мисли позитивно и не се отчайвай от сега още. А иначе ще те посъветвам да внимаваш много, защото това, че го харесваш може да се окаже временно (както и той те е харесвал преди) и само да си усложните отношенията и да развалите приятелството си. Но горе главата, пожелавам ти късмет ! ;р

ladykeisy
10-11-2010, 22:15
pinkyy е прав/а. Остави нещата така, дай му време да се осъзнае и той сам ще ти каже отговора, когато най-малко очакваш. Времето е много добър съветник. Бъди търпелива, колкото и трудно да ти е да чакаш, защото като пришпорваш нещата, може да се получи кофти ефекта, който най-малко искаш. Търпението играе много важна роля. Просто си бъдете приятелите, които винаги сте били и чакай момента, в който той сам ще отвърне на чувствата ти, без значение в какъв аспект. Сама виждаш, че не е лош човек. Заслужава да сте приятели, дори и да нямате никакви интимни отношения. Винаги приятелите са с по-чисти и искрени отношения от гаджетата.

AceXe
10-12-2010, 06:41
juj4elinka, изключително тъпо си постъпила. Да се обясниш в любов едва ли не по скайп и то чат... Какво повече да си говорим. После пищиш, защото не си му видяла реакцията. Ми да му беше казала "искам да се видим" и да му го кажеш лично. Така щеше да знаеш какво мисли той, а може би ако и той изпитваше нещо щеше директно да реагира. Примерно да те целуне.

juj4elinka
10-13-2010, 06:46
juj4elinka, изключително тъпо си постъпила. Да се обясниш в любов едва ли не по скайп и то чат... Какво повече да си говорим. После пищиш, защото не си му видяла реакцията. Ми да му беше казала "искам да се видим" и да му го кажеш лично. Така щеше да знаеш какво мисли той, а може би ако и той изпитваше нещо щеше директно да реагира. Примерно да те целуне.

AceXe може би си прав, че е глупаво да му кажа по скайп, но в момента съм в подготвителен клас и съм от 9 сутринта до 7 вечерта в училище. Да допълня факта и че с него сме в различни смени, различни гимназии.. Събота имам извънредни часове по физическо.Прибирам се уча и сядам на компютъра. Неделя също уча, след което си почивам малко и излизам. По принцип с приятелките ми се чакаме в двора на моето училище където те играят обикновено, но и да искам от игра не мога да го измъкна, а последния път когато завързах уж сериозен разговор с него когато си тръгваха и то не пред всички, а насаме, той побърза да си тръгне колкото може по-скоро и разговорът да свърши. Не пищя, че не съм му видяла реакцията, защото го познавам много добре и знам как ще реагира, за целувка и преди ни се е налагало, ама той или го притеснява нещо или и аз не знам и това беше с всяко момиче, което го накараха да целуне. Проблемът е там, че той не каза нищо.Нищо имам предвид, че примерно не каза, че не ме харесва така както аз, или пък, че иска да сме само приятели. Просто НИЩО. Прави ми комплименти и пак не мога да го разбера какво иска, мисли .. Колебая се дали той не опитва да мине ей така без да ме нарани, не осъзнавайки, че го прави по-трудно или е нещо друго и искам, ако някой има предположения какво може да значи, а ако не съвет как да разбера :) :-o

SonataArctica
10-13-2010, 06:57
Романи... Има ли резюме :?

ПП - Тъпо си постъпила. Донякъде съм съгласен с AceXe

juj4elinka
10-13-2010, 07:19
Романи... Има ли резюме :?
На кратко: Казах на един свой много добър приятел, че го харесвам. Той пък не каза, че не ме харесва или че иска да сме само приятели. С две думи нищо не каза. Очаквах да ме отбягва - не го направи дори започна да пише по-често и т.н. Прави ми комплименти и се държи мило. В крайна сметка не мога да го разбера опитва се да не ме нарани, безразлично му е или ме харесва и не можа да си го признае или просто и самия той не знае. :(

AceXe
10-13-2010, 07:20
juj4elinka, изключително тъпо си постъпила. Да се обясниш в любов едва ли не по скайп и то чат... Какво повече да си говорим. После пищиш, защото не си му видяла реакцията. Ми да му беше казала "искам да се видим" и да му го кажеш лично. Така щеше да знаеш какво мисли той, а може би ако и той изпитваше нещо щеше директно да реагира. Примерно да те целуне.

AceXe може би си прав, че е глупаво да му кажа по скайп, но в момента съм в подготвителен клас и съм от 9 сутринта до 7 вечерта в училище. Да допълня факта и че с него сме в различни смени, различни гимназии.. Събота имам извънредни часове по физическо.Прибирам се уча и сядам на компютъра. Неделя също уча, след което си почивам малко и излизам. По принцип с приятелките ми се чакаме в двора на моето училище където те играят обикновено, но и да искам от игра не мога да го измъкна, а последния път когато завързах уж сериозен разговор с него когато си тръгваха и то не пред всички, а насаме, той побърза да си тръгне колкото може по-скоро и разговорът да свърши. Не пищя, че не съм му видяла реакцията, защото го познавам много добре и знам как ще реагира, за целувка и преди ни се е налагало, ама той или го притеснява нещо или и аз не знам и това беше с всяко момиче, което го накараха да целуне. Проблемът е там, че той не каза нищо.Нищо имам предвид, че примерно не каза, че не ме харесва така както аз, или пък, че иска да сме само приятели. Просто НИЩО. Прави ми комплименти и пак не мога да го разбера какво иска, мисли .. Колебая се дали той не опитва да мине ей така без да ме нарани, не осъзнавайки, че го прави по-трудно или е нещо друго и искам, ако някой има предположения какво може да значи, а ако не съвет как да разбера :) :-o

Ти си идиот. :)

Първо, ако ти знаеше какво си мисли той и как би реагирал, нямаше да пуснеш тази тема и да ме оборваш, при положение, че искаш мнение. За да я пускаш значи не си сигурна. А не си сигурна, защото не си го видяла. Не си го видяла, защото не си му го казала в очите, а по най-кифленския и смотан начин, през чат. Смея да мисля, че само заради това той може да те отбягва. Аз ако съм, дори да те харесвам, честно, ще ти тегля майната ако ми го напишеш в скайп. Да, чувствителен съм на тема разговори очи в очи и чат, но това са си мои принципи, които очевидно и ти трябва да преосмислиш.

Второ, имаш време за приятелки, но нямаш време да им кажеш "другия път" и да се видиш с него?! Нали си падаш по него?! Имаш време като някаква зубърка целия ти уикенд да ти мине само в учене, но нямаш време да отделиш два часа да се видиш с него?! Имаш време след 7 вероятно да се прибереш и пак да учиш, но нямаш време за час да се разходиш с него?! Защо да му се не види аз трябва да ви правя разчети на графиците?! Аз как ходя на даскало, на уроци, на снимки и пак имам време да излизам с приятели, да се виждам с момичета, да релаксирам, да гледам филми, да чета книги и да изкарвам добри оценки?!

Трето, целувката я дадох просто за пример, който сто процента ще се случи, ако ти ЛИЧНО си с него и чувствата са ви взаимни. Ако той не изпитваше същото, щеше веднага да го разбереш и така да не седиш в напрежение дни наред и да те разсейва това да си учиш уроците.

замисли се.