PDA

View Full Version : Пъпка на венеца



wtf2
10-12-2010, 10:13
Значи сутринта като се събудих осетих зад горните зъби в горната част на венеца подутина и според мене е пъпка напипвам я с език смисъл не ме боли щипе или нещо такова да попитам опасно ли е някой имал ли е как е минала и т.н. неприятно е да ти е тая пъпка на венеца и да ми кажете просто дали минава за ден два или е нещо сериозно без тъпи коментари отиди на заболекар сега точно не ми се занимава с заболекъри е кажете ?

StolenBliss
10-12-2010, 13:19
'Пъпка на венеца' ... :-o На тва му се вика абцес (ако така се пишеше :lol: ) и се получава от кариес. Възпалено е. Ако не се махне до ден два - на зъбопоправач :D

wtf2
10-12-2010, 13:37
'Пъпка на венеца' ... :-o На тва му се вика абцес (ако така се пишеше :lol: ) и се получава от кариес. Възпалено е. Ако не се махне до ден два - на зъбопоправач :D


аз откъде да знам как се казва бе ..... преди се сетих , че ми се появяви нещо подобно самоче беше от страната към бузата и мина до ден два надявам се и това да мине от ден 2 точно зад този зъб който е нямам кариес нямам нито 1 кариес последния път когато ходих на зъболекър мисля че имам 1 в момента но той е назад и не съм сигурен дали е кариес или е пукнат зъба дано това ми се оправи до ден 2 но мисля че просто нещо с мръсни пръсти ли съм се пипнал и аз незнам според мене е така

wtf2
10-13-2010, 10:45
абе хора никой ли е нямал подобно нещо ? от вчера сутринта ми седи като подуто зад предния горен зъб самия венец е леко подут малка част от него не ме боли или нещо такова ама ми е от вчера сутринта и не се маха още ? викам да изчакам още един ден и ако не мине ще се наложи зъболекар ама странното е че и преди ми се е появявало такова подуване на различни места на венеца минавало е за няколко дни според мене съм се пипнал с мръсни ръце нещо вие как мислите сериозно ли може да е или ако е абцес или нещо такова както каза маняка по горе не е ли трябвало да ме боли или щипе постоянно

SwEeTMuFFiN
10-13-2010, 11:50
като бях малка на женеца и аз имах нещо такова. ако има вода вътре е мехур (и аз имах такова). ще мине само само не го пукаи

wtf2
10-13-2010, 13:10
като бях малка на женеца и аз имах нещо такова. ако има вода вътре е мехур (и аз имах такова). ще мине само само не го пукаи

до колкото мога да го видя на огледалото има черно по него и тфоето ли е било така ? значи не е опасно такали

zoreto
10-13-2010, 14:24
отиди на зъболекар да го види/щото може и да е нещо сериозно ,не чалай 1-2 дни ,щот може много по-зле да стане ;)
Успех

wtf2
10-13-2010, 16:29
отиди на зъболекар да го види/щото може и да е нещо сериозно ,не чалай 1-2 дни ,щот може много по-зле да стане ;)
Успех

абе незнам и преди съм имал такова и ми е минавало за 2 дена ще изчакам и утре и ако не мине ще хода на зъболекър имам от предните зъби 1 крив и си помислих , че е тръгнал да разсте кам гърлото или нещо такова и от него може да е зад венеца такова подуто но съм на 18 години им мисля , че зъбите трябва да са спряли да разстът ... (от подутото се намира зад предните зъби )

zoreto
10-13-2010, 17:53
^зъбите ,цялата захапка и зъбните дъги се местят цял живот ,така че изчакай и утре щом си решил и ако не ти мине задължително отиди на зъболекар

wtf2
10-13-2010, 17:58
^зъбите ,цялата захапка и зъбните дъги се местят цял живот ,така че изчакай и утре щом си решил и ако не ти мине задължително отиди на зъболекар

имали шанс да е защото тоя крив зъб от горните е тръгнал да расте смисъл не надолу а към гърлото и заради това да се подува венеца ? и ако е кфо се прави трябва да го вадят ли ](*,)

AlaBalaa
10-14-2010, 08:41
мисля, че ваденето е краен вариант ... спокойно

wtf2
10-14-2010, 10:09
мисля, че ваденето е краен вариант ... спокойно


мамка му точно един от предните зъби зад него е подуто мисля че не е кариес защото е някак си е тръгнал да разсте навътре към гърлото а не както обикновенно надолу (крив е ) а имам и кариес на най задния зъб нз може и да е от него неска отидох на зъболекар вика запиши си час за утре в 8 часа сутринта дано само да не ми махнат зъба ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

wtf2
10-14-2010, 10:11
ако е тръгнал да разсте на вътре и заради това венеца зад него се е подул и има черно на подутото ако е тръгнал към гърлото да разсте аз незнам зъбокеларката как може да го спре примерно без да го извади :(

SK0RP10N
10-14-2010, 15:04
И аз имах преди нещо подобно, оказа се абсцес - пукна го с клечка за зъби (не боли) и след минута-две отново е пълен (съдържа нещо гноеподобно, да не кажа точно гной).
Оказа се, че в зъба има кариес и след неговото излекуване проблемът изчезна

wtf2
10-14-2010, 20:45
И аз имах преди нещо подобно, оказа се абсцес - пукна го с клечка за зъби (не боли) и след минута-две отново е пълен (съдържа нещо гноеподобно, да не кажа точно гной).
Оказа се, че в зъба има кариес и след неговото излекуване проблемът изчезна

човек зъбът хлътна на вътре да не земе да падне мислех че разсте към гърлото накриво и затова зад него е подуто ясно утре в 8 часа сутринта съм на зъболекар да ми оправят 1 кариес отзад на задните зъби 1 и отпред явно имам дано не се наложи вадене на зъб :)

TykaSePisheNick
10-14-2010, 21:11
Я се успокой и обясни наново.Отначало започна с пъпка на венеца и стигна до крив зъб, растящ към гърлото, който на всичкото отгоре и е хлътнал?Няма да ти го вадят, можеш да бъдеш спокоен.

wtf2
10-15-2010, 04:34
Я се успокой и обясни наново.Отначало започна с пъпка на венеца и стигна до крив зъб, растящ към гърлото, който на всичкото отгоре и е хлътнал?Няма да ти го вадят, можеш да бъдеш спокоен.



не ми слиследиш мисълта започна с надут венец зад преднитят зъб зад него беше надуто ( само да кажа ч най в задните зъби имам 1 кариес така) след това кривия зъб който зад него е подуто до колкото видях има черно на надутото място самият зъб не ме боли то при храна като се докосва на надутото място е гадно в момента е 3 ти ден надуто сега след малко отивам на зъболекар .... и точно тоя зъб който попринцип от предните е крив е хлетнал на зад за 1 ден с е е изместил много което си е невазмоъжно и помислих че е тръгнал да разсте на криво към гърлото защото е хлътнал на зад и заради това се е подул зад него венеца .... след малко като отида на зъболекар ще се разбере дано не се наложи вадене или нещо такова :x

wtf2
10-15-2010, 05:44
мамак му оказа че наистина тоя зъб е тръгнал да разсте на вътре защото кучешкия от горе го бута да се намести (оправиха ми на задния зъб кариеса иначе )
заради местенето на зъба назад се е получило и надуване на венеца казаха ми така решениеята са 2 или да ти го извадим и кучешкия да слезне или да сложиш брекети докато ти се оправят или просто да си стоиш така на зъба ще ти отиде навътре защото кучешкия ще го измести ... въпроса ми е към хората които са сложили брекети като малак шини съм носил но ги оставих за брекетите за колко време ще има положителен ефект към изправяне 7 , 8 месеца или повече ? на 17 години и половина съм :)

mdmark
11-03-2012, 15:27
абе хора никой ли е нямал подобно нещо ? от вчера сутринта ми седи като подуто зад предния горен зъб самия венец е леко подут малка част от него не ме боли или нещо такова ама ми е от вчера сутринта и не се маха още ? викам да изчакам още един ден и ако не мине ще се наложи зъболекар ама странното е че и преди ми се е появявало такова подуване на различни места на венеца минавало е за няколко дни според мене съм се пипнал с мръсни ръце нещо вие как мислите сериозно ли може да е или ако е абцес или нещо такова както каза маняка по горе не е ли трябвало да ме боли или щипе постоянно


Sorry, приятел, най-вероятно си се заразил с човешки папилома вирус.

sexy15
11-03-2012, 18:49
Операция трябва, може да ти сложат чене :D