PDA

View Full Version : съвети плс.. :x



unstopable007
10-12-2010, 20:44
Здравейте. Скоро навърших 14 години. През лятната ваканция ходих редовно да тичам, а на фитнес 3-4 пъти в седмицата. Всичко беше ОК, но за зла участ започна учебната година. Та сега ходя на карате 3 пъти в седмицата.Лошото е, че през останалите 2 учебни дни нямам време за нищо, тъй като нашите здраво ме натискат да уча и не ми остава време за фитнес. Правя само лицеви опори, коремни преси, кофички на пейка и вдигам дъмбели [ 2 x 5kg]. Моля кажете ми така ще се развивам ли добре, или без фитнес съм обречен на застой ? ВСЯКО МНЕНИЕ Е ОТ ЗНАЧЕНИЕ. Благодаря предварително! :)

TheManTheLegend
10-13-2010, 04:50
С каратето ще отслабнеш и ще станеш малко по-издържлив и жилав от лицевите и другите упражнения за сила, но хубаво тяло няма да направиш. Аз тренирах около 3 години, обаче не направих хубаво тяло докато незапочнах фитнеса. Разбира се ако избереш друг спорт предполагам ще останеш по-доволен (мисля че каратето е тЪшак раУта) :-D

Mitkoni
10-13-2010, 08:10
(мисля че каратето е тЪшак раУта) :-D
А защо мислиш така?Тренирал ли си?Ако си тренирал и мислиш така значи си тренирал като малък, а тренировките на малките наистина са "тЪшак"!

По темата:
Вдигай си дъмбелите и прави лицеви опори и коремни преси.Прави и клекове за да се развиваш равномерно.Ако имаш възможност ходи и се набирай на най-близкият лост.По този начин може да не качиш много маса, но сила със сигурност ;]

TheManTheLegend
10-13-2010, 08:34
(мисля че каратето е тЪшак раУта) :-D
А защо мислиш така?Тренирал ли си?Ако си тренирал и мислиш така значи си тренирал като малък, а тренировките на малките наистина са "тЪшак"!

По темата:
Вдигай си дъмбелите и прави лицеви опори и коремни преси.Прави и клекове за да се развиваш равномерно.Ако имаш възможност ходи и се набирай на най-близкият лост.По този начин може да не качиш много маса, но сила със сигурност ;]
Тренирал съм 3 години , преди 4 месеца спрях и започнах ММА. И не, не съм малък, другия месец ставам на 17. (отделно 2ри и 3ти клас тренирах ама това не мога да го броя)
Играхме спаринг да, правихме упражнения за физическа сила.
1) Спаринга е скучен и еднообразен, само удряне в корема и хамалщина с крака, на което някои му викат техника. Всичко в този спорт е до физика. На улицата не може да ти помогне.
2) Катата е най-тъпото измислено нещо
3) Треньора ти едва ли не е хванал господ за шлифера
4) Кихона-пълна гавра, ще се научиш да се биеш като махаш ръце във въздуха ли?
5) 1/3 от годината е подготовка за състезания, гоире-долу бива. Останбалото време се готвиш за състезания по ката, или пък за изпит. Ако някой те срещне на улицата ще та пита ли дали си син колан или син с черта? Аз само в началото ходех на изпити, взех 3 и спрях. За цялото време можех да се явя на поне 6-7 изпита ;)

redbul2
10-13-2010, 11:30
Още си малък за фитнес. Може щанга да падне на крака ти, да се осакатиш. Може дъмбел да те прасне по главата и мозъчното сътресение е най-малкото,което може да получиш. Фитнесът е много опасен за малки момчета. И освен това трябва здраво да учиш. Вашите са прави,само мързелуване не може. :)

unstopable007
10-13-2010, 11:49
Още си малък за фитнес. Може щанга да падне на крака ти, да се осакатиш. Може дъмбел да те прасне по главата и мозъчното сътресение е най-малкото,което може да получиш. Фитнесът е много опасен за малки момчета. И освен това трябва здраво да учиш. Вашите са прави,само мързелуване не може. :)


Кой е казал, че ме мързи. Просто не ми остава време за тренировки, за учене и за фитнес, а да не говорим, че си тряа и малко свободно време дето да излизам с приятели и т.н. Все пак благодаря на всички за отделеното време. :)

Mitkoni
10-13-2010, 14:51
...
1)В каратето освен семи контакт може да тренираш както лайт така и фулл-ти избираш.
2)Катите в нашия клуб ги премахнаха отдавна.
3)Тренира се за разтоварване, забавление и изразходване на излишната енергия.
4)Кихона не е за учене на удари, а за изчистване на техниката.
5)Не е вярно, че не става за самозащита ТЪЙ като някои от техниките които учиме са от БОКС-ъпъркъти,коршета,куки и т.н.Не е от най-ефективните спортове за самозащита, но определено помага ;]
През останалите 2/3 от времето не се готвя за изпити понеже не искам и както каза ти няма много смисъл. ;]

TheManTheLegend
10-13-2010, 18:50
Казвам ти как стояха нещата. Все пак 3 години ги понасях тези неща, ако изброя причините заради които предпочетох ММА-няма да ми стигне вечерта да пиша, а постоянно намирам нови и нови предимства. Иначе тренирах при Емил Костов-световен шампион, има състезател европейски шампион в тежка категория... Само че има 1 състезател, и 100 други които тренира по коренно различен начин, във всеки случай не такъв че да станат състезатели. Лично мнение
На кратко: при ММА треньорите и самите трениращи в клуба са много по-дружелюбни и интелигентни хора. Може би защото са на по-голяма възраст като цяло. Представата за трениращите спортове като бокс и борба, представени като малоумни мутри и тем подобни в съзнанието на българина е изцяло грешна. По-скоро е валидна за каратистите от предния клуб-не можеха да се бият, ама имаха желание да го правят със всеки срещнат със или без причина.



Тва с ъперкътите много интересно, и ние тренирахме удари в главата(имай предвид махане с ръце или така наречения кихон), като семпая ни твърдеше че трябва да се научим да играем с ръце, защото боксьор на улицата би ни смачкал. Ама само с махане на ръце не става, трябва и практика :)

Ekoto
10-14-2010, 07:19
Еми аз ти предлагам след Училиште да ходиш на лостове поне 30 мин да отделиш пак е фаида кофички набирания + коремни преси.
Аз след даскало с един приятел слагахме сичките тетратки учебници в едната чанта на гърба и бои на кофичките и набиранията :D :D :D :D

play23
10-14-2010, 07:41
14 е като цяло перфектна възраст да почнеш фитнес, ако не внимаваш и на 20 и на 50 да си може да си изпуснеш щангата върху краката...

TheManTheLegend
10-14-2010, 08:25
Тва с дъмбелите е супер тъпотия който го е измислил. Много рядко се случва и трябва да си кретен или доста непредпазлив...
Пък и във всеки спорт има възможност да се контузиш ;)

Myrth
10-14-2010, 10:07
Фитнесът е най-щадящото спортно занимание откъм контузии.

cunt
10-14-2010, 12:35
Според мен ти е много рано още от 14 годишен да почваш фитнес. Спортувай сега нещо друго , прави си лицеви опори , за да ти е стегнато тялото и след 2-3 години вече почни да ходиш и в залата.

Greennight
10-14-2010, 18:06
Що пък да не е готов ? Може и на 12 да е готов,зависи колко бързо се развива.

Everytime
10-14-2010, 18:46
www.bb-team.org