PDA

View Full Version : Много бързо се омазнява косата ми :((



Lady95
10-13-2010, 14:04
така така така .. косата ми е мн зле много бързо се омазнява всяка сутрин преди даскало трябва да си я мия и ако вечерта ще излизам пак ... незнам какво да правя много ама много бързо се омазнява, ползвала съм различни шампоани за мазна коса ама не помагат вобще, маски също но пак без никакъв резолтат или поне достатъчен така или иначе всяка сутрин трябжа да си я мия .. то попринцип колкото по ччесто си я мия се омазнява повече до колкот съм чувала но няма как да изляза с мазна коса ... :( :( :o :-o :lol: :lol: :x

katericArofl
10-13-2010, 14:05
знаеш решението, но не искаш да си помогнеш.. интересно 8-)

zoreto
10-13-2010, 14:12
Ами защо не посетиш дерматолог и да ти каже какво точно да правиш,защото всеки е с различна кожа и той ще ти препоръча най-доброто за теб.Така както не е хубаво да се мие всеки ден, също така не е и препоръчително да се ходи с мазна/мръсна коса.

j_adore2
10-13-2010, 16:06
Една приятелка си прави маска с хума,витамин А,рициново масло (зехтин) и кисело мляко иии доста и се регулира омазняването на косата.

Minerva
10-13-2010, 16:08
Има едно шампоанче на Bioderma за мазна коса, дето много го хвалят, че помага. Виждала съм го по аптеките, но никога не съм имала такъв проблем и от личен опит не мога да ти кажа нищо.

anonim4e2
10-13-2010, 16:23
аз използвам сух шамоан когато се омазнява 4есто или нямам време да я измия,сигурна съм 4е в българия има просто поразпитай :-)

whitebunny
10-13-2010, 17:49
аз използвам сух шамоан когато се омазнява 4есто или нямам време да я измия,сигурна съм 4е в българия има просто поразпитай :-)може ли да ни кажеш какво представлява и как се използва :oops:

MegiBoOm
10-13-2010, 17:53
аз използвам сух шамоан когато се омазнява 4есто или нямам време да я измия,сигурна съм 4е в българия има просто поразпитай :-)може ли да ни кажеш какво представлява и как се използва :oops:

то е в бутилка в повечето случаи и е като спрей :)

gabi7u
10-13-2010, 18:18
аз използвам сух шамоан когато се омазнява 4есто или нямам време да я измия,сигурна съм 4е в българия има просто поразпитай :-)може ли да ни кажеш какво представлява и как се използва :oops:

Във флакон като лак за коса е. Впръсква се от 30 см. растояние.
Измислено е за хора, на които косата се омазнява много бързо като на авторката, а е вредно да се мие всеки ден. Аз го ползвах преди като имах бретон, понеже много се омазняваше от челото.
Нали там оставяш го 2-3 минути да попие излишния себум, сресваш се и воалааа. Чиста косица + обем. Идеално е за успалите се. :D

btw същата работа съм чувала, че става и с талк(бебешка пудра), но не съм пробвала.

Klorane Oatmilk Gentle Dry Shampoo Spray < тва беше моя. 15 лв. от ДМ го взех.

IfeTyy
10-13-2010, 19:37
оо да много познато преди и аз бях така по 2 пъти на ден я миех чудо голямо, но фризьорката ми каза, че от там мии идва проблем. спри да я миеш всеки ден или като за начало мий я по 1 път на ден и постепенно започни през ден. Щом се омазни можеш да я връзваш и не си личи.. докато се нормализира косата прави така. аз съм с тънка коса и я мия през ден, а когато е мазна решението е да я вържа въпреки, че не с ехар. с вързана коса, но е за мое добро. дано съм ти помогнала :) просто сиси премила косата, затова се получава този ефект на мазна коса

Rebirthing
10-13-2010, 22:52
Разрови се в гугъл за маски с хума, хумата поема влагата и е подходяща за мазна коса.

ledenakrasota
10-14-2010, 12:34
Сухият шампоан е чудесно решение,но много бързо заминава :D Последните няколко дни се замислям за шампоан за пърхот.

Забелязвали ли се,че когато сте на морето от солената вода косата ви така не се омазнява?Защото моята на всеки 2-ри ден е мазна все едно не съм я мила няколко дни.И ми се налага да я мия всеки ден.Просто няма друго решение,а и доста добре се чувства.Все едно самата коса си го изисква.Иначе какво ли не съм използвала. :D

BeezyJey
10-14-2010, 14:10
На мен косата ми от морската вода става много чиста.. :lol:

Lady95
10-14-2010, 14:26
благодаря много за всички коментари, мнения и така ... помогнахте ми бая :D :grin:

iiirish
10-14-2010, 19:55
Ако я миеш по два пъти на ден още повече ще ти се омазнява :D то намерил кой да го каже я, и аз съм същата, всяка сутрин преди лекции съм в бойна готовност със шампоана :?

sunshine955
10-15-2010, 11:34
прави си маски с белтък :)
eто пример - белтък, 1 ч. л. сол и сока на един лимон се приготвя смес. Тя се държи половин час

Indiana2330
05-17-2011, 07:44
Когато се омазни и сложи пяна за коса изсуши я със сешоара и я нареши. Косата ще придобие обем. Дано Ви помогне . :-D :-D :-D

:lol: :lol: :lol: :lol: [/b]