PDA

View Full Version : Как се справяте със срамежливките?



mrfahrenheit
10-13-2010, 20:34
Идеята ми не е какви теми да подхващам и как да се спрявам с неловко мълчание , а как да изтръгна думичка от такъв тип момичета ,тъй като са много постни в диалога ,отговаряйки само с "да" ,"не" и "добре" , и в един момент ми писва да съм единствения инициатор и да се правя на шут ,за да предразположа разговор.

Cassidy
10-13-2010, 22:32
Разкажи някоя забавна случка пък да видим..знам ли. :-D

ShtrudeL
10-14-2010, 05:01
С груба искреност.
Свикнали сме да ни лъжат от любезност,което е мило,но не е много полезно. Като кажеш на някой срамежлив "Защо мълчиш постоянно" и като получиш отг от сорта на "Аз амии...такова съм си...ми..."
и в този момент не трябва да се примириш и да кажеш нещо мило колкото да не обидиш другарчето си...
Когато някой се самосъжалява с цел да чуе "Нее,не си такъв/а!" ,а обикновено туй го правим ние срамежливите,просто му кажете "Ами да,ти избираш да си такъв и явно не искаш да се промениш."
Тогава дружката ви ще се обиди и разтрои и ще почне да се обяснява и защитава хълцайки. Вие ще продължите да сте искрено и грубо човече с добра цел и ще го накарате да осъзнае,че не е по нисшо същество от който и да е друг,а накрая не се извините и ще кажете,че е наистина за добро..
йей ^^

blader
10-14-2010, 06:47
Тъкмо мислех да пускам тема подобна на тази но не с цел да разбера как да се справим принципно със срамежливите момичета а конкретно в моя случай с едно...

Ситуацията е сходна с описания пример в заглавния пост но мааалко по-различна...

Аз съм на почти 18(на Halloween...тоест 31-ви октомври ги навършвам...просто трябваше да се похваля(sun)...) а тя е на почти 15...в началото разликата в годините ме притесняваше но като поговоих 1-2 пъти с нея осъзнах че е надраснала възрастта си с поне 1-2 години...

Обаче...

...е трудничко да се говори с нея...личи си че е различен и интересен човек....личи си че е по-разумна от останалите си връснички и определено ми привлече интереса...но просто ако не съм аз този който инициира разговора то няма да си кажем нищо...тя е способна да говои но просто трябва да мине доста време за да се предразположи и през това време аз движа нещата...но сещате се че е трудно постоянно да мислиш за какво да се хванеш при отговори от рода на 'мхм' или да...наистина...' ...тй че вкрайте някакви предложения ако се сещате тъй като момичето си струва...

echii
05-19-2011, 12:58
Тъкмо мислех да пускам тема подобна на тази но не с цел да разбера как да се справим принципно със срамежливите момичета а конкретно в моя случай с едно...

Ситуацията е сходна с описания пример в заглавния пост но мааалко по-различна...

Аз съм на почти 18(на Halloween...тоест 31-ви октомври ги навършвам...просто трябваше да се похваля(sun)...) а тя е на почти 15...в началото разликата в годините ме притесняваше но като поговоих 1-2 пъти с нея осъзнах че е надраснала възрастта си с поне 1-2 години...

Обаче...

...е трудничко да се говори с нея...личи си че е различен и интересен човек....личи си че е по-разумна от останалите си връснички и определено ми привлече интереса...но просто ако не съм аз този който инициира разговора то няма да си кажем нищо...тя е способна да говои но просто трябва да мине доста време за да се предразположи и през това време аз движа нещата...но сещате се че е трудно постоянно да мислиш за какво да се хванеш при отговори от рода на 'мхм' или да...наистина...' ...тй че вкрайте някакви предложения ако се сещате тъй като момичето си струва...

сигурна съм че след време с това момиче ще станете МНОГО добри приятели :D

6amanago6ko
05-19-2011, 14:07
С груба искреност.
Свикнали сме да ни лъжат от любезност,което е мило,но не е много полезно. Като кажеш на някой срамежлив "Защо мълчиш постоянно" и като получиш отг от сорта на "Аз амии...такова съм си...ми..."
и в този момент не трябва да се примириш и да кажеш нещо мило колкото да не обидиш другарчето си...
Когато някой се самосъжалява с цел да чуе "Нее,не си такъв/а!" ,а обикновено туй го правим ние срамежливите,просто му кажете "Ами да,ти избираш да си такъв и явно не искаш да се промениш."
Тогава дружката ви ще се обиди и разтрои и ще почне да се обяснява и защитава хълцайки. Вие ще продължите да сте искрено и грубо човече с добра цел и ще го накарате да осъзнае,че не е по нисшо същество от който и да е друг,а накрая не се извините и ще кажете,че е наистина за добро..
йей ^^

евала, маце, това звучи много разумно : )) много добро мнение :-P

obyrkaniq
05-19-2011, 14:30
Отпушвам им устата.

ivcheto0o
05-19-2011, 15:07
Първоначално поемай ти инициативата,говорете и с времето ще започне да се отпуска пред теб.Нужно ти е търпение.

Ssummerjam
05-19-2011, 16:46
С нокаут. :D

Щом е толкова трагично положението и чак си гълта езика от притеснение, значи не й е дошло още времето да излиза с момчета. Трябва да се научи да си преодолява срама. Ти с нищо не можеш да помогнеш, колкото и да се опитваш да я предразположиш. Просто фактът, че е с момче ще я смущава.

Angeleyes
05-19-2011, 19:48
Разкажи някоя забавна случка пък да видим..знам ли. :-D
+1 :)

jghgh
05-19-2011, 19:59
ShtrudeL, хвалка.
Точно така.

Изобщо на всяко странно нещо е редно да се реагира с провокация, без капка съжаление или съмнение, че ще обидите някого. Трябва да провокирате, провокирате, провокирате. Ама без да спичате и да стъпвате "леко", че да не обидите "жертвата".

Ако непоклатимо си задавате въпросите, напр. "Защо не говориш?", "Как мислиш, че се води разговор, като само мълчиш", давате впечатление на непоклатим човек, който знае какво иска и не играе по чужди гайди (т.е. да се прави на шут) и провокирате човека да мисли, да реагира, да направи обратна връзка за поведението си.
И, между другото, впечатляващо е да не се водите по акъла на когото и да е. Имам предвид, да ходиш по гайдата на срамежливките, ама като цяло и на хората, те прави да изглеждаш като някво мекотело и жалкар. Поне така си мисля, въпреки че зависи в някои случаи.

Задавайте смело въпросите си. 8-)

cigarettekisses
05-20-2011, 11:34
не задавай въпроси,на които може да се отговори с 'да' и 'не'.;д

peace94
05-20-2011, 13:19
Може би просто не й се говори с теб :D шегувам се.
Тва с искреността е много добро предложение, само да не е прекалеено грубо, все едно й се караш.
От друга страна ако е прекалено разговорлива и бъбрива, пак ще питате кво й има :D :D

Josefinne
05-20-2011, 13:23
да ти е идвало на ум, че тя хич не иска да си говори с теб и за това се чуди как д а закучи разговора с тези кратки отговори?