PDA

View Full Version : Моля за съвет..



Merveille
10-13-2010, 20:42
ОК,без гадни коментари. Имам си приятел от вече 2 години и се разбираме. Имаме си хубави и лоши моменти , но се обичаме.Наскоро аз го излъгах и то за нещо сериозно. С добри намерения,но темата за благородната лъжа е дълга и необятна. Въпросът е,че когато разбра,че съм го излъгала,се вбеси. Никога не го бях виждала такъв , а той беше толкова бесен,че започна да говори доста гадни неща и дори ми посегна. Никога не се е случвало и никога не съм предполагала,че ще се случи,защото той попринцип е адски мил и добричък. Тогава го отрязах,защото за мен това да ми посегне е ... доста гадно. И не сме се виждали от тогава,но той ми пише непрестанно с извинения и обяснения в любов. А да си призная и на мен адски много ми липсва. Дайте ми съвет,защото се разкъсвам. От една страна това да ми посегне,каквото и да съм направила, е непростимо. От друга много го обичам , а и той не веднъж ми е показвал,че обича мен. Имахме толкова планове и изобщо. Не съм някое хлапе на 12-13 , наясно съм кое как стои , но той е до мен вече толкова години,дори преди да тръгнем. Липсва ми,обичам го,гадно ми е. Но нещо ме спира преди да съм му се обадила,защото никога никой не ме е удрял и не съм сигурна дали трябва да му го простя. Не се заяждайте с мен,наистина за 1 път ми се случва такова нещо и съм много объркана..Извини се хиляди пъти , но ....

tuzaro
10-13-2010, 20:51
щом е посегнал веднъж пак ще го направи, намери си друг.

ladykeisy
10-13-2010, 20:56
Предишния ми приятел прекаляваше с мен, удряше ме "на шега", а се е случвало да ми посяга и честно казано сега ме е яд и съжалявам, че съм оставало до него, а не си тръгнах още тогава и търпях това мъчение.Веднъж бяхме на море и ме би, защото седях до друго момче. После 3 месеца лицевите ми мускули бяха претръпнали и като говорех усещах болка. Ако ме питаш дали съм му простила, не, не съм, ако ме питаш дали съм забравила, не , не съм и няма да го направя.Просто тогава му дадох шанс и той без да се усети пропиля всички шансове, които му дадох, не само този.Тогава той си мислеше, че дава шанс на мен, а всъщност аз дадох на него, защото в цялата ни връзка аз страдах непрекъснато и се раздавах, а той не правеше нищо. Само вземаше, без да дава. Защо ти казвам всичко това ли? Защото трябва да помислиш и да разбереш, че винаги може да е по-лошо. Щом веднъж ти е посегнал, накарай го да съжалява, но моето мнение е да му дадеш втори и единствен шанс. Повтори ли се, значи ще се потрети. Тогава не прощавай. Щом ви е хубаво, прости му, всеки човек греши, важното е да се учи от грешките си. Постави му ултиматум и му кажи, че ако ти посегне отново, повече няма да те види. Дано те разбере. Успех.

Merveille
10-14-2010, 09:23
Май ми трябва още малко време да помисля,но...Смисъл той не ме е ударил яко , той ако ме удари ще ме свали на земята. Въпроса е , че изобщо си позволи. Не знаам :(

rebeccaa
10-14-2010, 11:11
Това да удариш жена е най-долното нещо според мен..за да го направиш трябва да си голям глупак.И ти не е трябвало да го лъжеш, но не го защитавам.Остави го, защото както казаха горе винаги може и по - лошо.Не се занимавай въобще със такива момчета, на скоро четох в тийнпроблем, че момиче убила приятеля си от ревност.Прави си изводите.

gaidalcain
10-14-2010, 12:53
Както казаха дамите по горе щом те е ударил един път, ще има и втори дори може и побой да е!!! Ти си решаваш не искам да ти се меся, но дори да останеш с него винаги трябва да имаш едно на ум!!!

Mi6inka
10-14-2010, 13:04
Също като теб, авторке, и за мен това е едно от най-непростимите неща.... Но все пак всеки човек греши (както казаха по-горе от мен) и всеки има право на ВТОРИ шанс.... сигурно и ти си грешила или пък ако не си ще ти се случи, и ще осъзнаваш и ще искаш втори шанс.И ще го заслужаваш! Защото всеки заслужава.... Ти сама каза, че ти липсва, че го обичаш, нали знаеш, че понякога ни боли най-много от тези, които обичаме....На твое място аз бих се опитала да простя (защото затова сме хора, за да си прощаваме) , бих дала втори шанс, но наистина втори и единствен! Успех!

pavelvasilev
10-14-2010, 13:10
Мъж който посегне на жена, не е никакъв мъж!!! Ако не ти беше посегнал, нещата можеха да се оправят!

ImSoInLove
10-14-2010, 13:18
Дай му шанс в яда си човек прави неща за които после съжалява. (ест ако е искрен)

soul1199
10-14-2010, 13:46
щом е посегнал веднъж пак ще го направи, намери си друг.ей един път да съм съгласна с теб

sasha_90
10-14-2010, 15:46
Може да се обичате,но замисли се: какво ще правиш,ако след месец-два отново ти посегне?Аз съм на принципа изневери ли веднъж пак ще го направи,за побоя съм на същото мнение.Щом веднъж те е ударил и му простиш,ще му дадеш да резбере,че може да прави каквото си иска,в това числи и да те мачка като парцал.

flyingmonkey
10-14-2010, 16:03
Кофти. Може след време пак да ти посегне или да те удари, а пък може и да не си го помисли дори. Няма начин как да разберем какво ще направи, ние не го познаваме, но ако бях аз, бих простил и да разбера в последствие. Все пак съм оптимист (;

spopi
10-14-2010, 16:24
Дай му шанс когато човек е под власт на емоциите не знае какво прави пък и от доста време сте били заедно. :)