PDA

View Full Version : Малък/голям проблем



h0peless
10-14-2010, 12:22
Здравейте,
имам голям проблем с приятели ми. С класа ми ще ходим на екскурзия с една нощувка в някакво село. Вчера му съобщих новината и от начало я прие горе-долу добре, но днес вече се държи ужасно. Ревнува ме от всичко и всички, няма ми доверие и си мисли, че като съм на 15 и ще правя какви ли не глупости. Всъщност не е така, много го обичам и никога не бих му изневерила. За него "екскурзия с преспиване" означава "ще ти изневеря с някой/някоя". Цял ден ми се цупи, не ми говори. Моля ви, дайте съвет какво да правя, как да му обясня нещата така, че да не се сърди за глупости. Писна ми от това, че ми няма доверие без нищо да правя, дори спрях да излизам заради него.

Моля Ви, дайте съвет, защото не издържам вече !

Justify
10-14-2010, 12:31
Просто му обясни ,че така седят нещата,не си негова собственост за да ти казва къде да ходиш и какво да правиш.Давала ли си му поводи за такава ревност?Голяма грешка си направила като си спряла да излизаш,така един вид си се примирила с това което иска той!

gaidalcain
10-14-2010, 12:36
Просто му обясни ,че така седят нещата,не си негова собственост за да ти казва къде да ходиш и какво да правиш.Давала ли си му поводи за такава ревност?Голяма грешка си направила като си спряла да излизаш,така един вид си се примирила с това което иска той!

+1
Задай му въпроса " Като си нямаме доверие, защо сме заедно???".

h0peless
10-14-2010, 12:38
Никакви поводи, просто е такъв. Не спира да ме сравнява с бившата си приятелка, вече не издържам. Държи се така сякаш съм му длъжна за нещо .. незнам какво да правя, каквото и да му обяснявам, както и да му обяснявам не го приема и продължава да се държи ужасно ..

Justify
10-14-2010, 12:55
Ми значи почни да си излизаш и да си гледаш живота и му кажи да свиква,а ако не може, да пътува.Как така ще се опитва да те ограничава отвсичко,егоистично е!

gaidalcain
10-14-2010, 12:55
Зарежи го, намери си някой по-добър щом е такъв! Не ставай от жените които седят при мъжете си и се оставят да ги мачкат! Нямаш добро бъдеще с този човек!

pavelvasilev
10-14-2010, 13:04
Кажи му, че Любовта и връзката ви се гради на ДОВЕРИЕ и УВАЖЕНИЕ! Щом още отсега вече си почнала да не излизаш заради недоверието му към теб, а ти си само на 15 години, какво ли ще е по-нататъка...

soul1199
10-14-2010, 13:48
кажи му,че с това държание само те отблъсква и ако още те притисне ще го оставиш

h0peless
10-14-2010, 15:28
Благодаря на всички, че ми помагате. Доста ми е трудно аз съм с него от доста време и какво ли не съм му казвала. А той знае само "С всеки изминат скандал чувствата ми се притъпяват и не знам до кога ще издържа така. Не знам кога ще спре въобще да ми пука". Не мога изобщо да седна и да поговоря с него спокойно, тъй като той се изнервя много лесно и започва да крещи, а в такива моменти направо умирам от страх. Вярно никога не ми е посягал, но това ограничение ми действа доста зле и на психиката и на всичко. Започнала съм да се превръщам в онези момиченца, които до преди време не можех да понасям.. Усещам го и все пак продължавам да го правя ..

sasha_90
10-14-2010, 15:32
Фактът,че ти няма доверие,говори за липса на чувства от негова страна.От там нататък си прави изводите и реши дали си струва да си с човек,който си мисли,че му принадлежиш.

h0peless
10-14-2010, 15:39
Благодаря много ! Много ми помогнахте.. :-# :smt089 :smt089

Merveille
10-14-2010, 16:09
И все пак поговори с него. Опитай се да му обясниш , изкарай си добре на екскурзията , пък ако след като се върнеш продължи да се държи като задник му дай да разбере , че без доверие не става. Изхода го знаеш. Може пък да те ревнува , защото го е страх да не те изгуби. Ако е така ще разбере от дума.

sh3_1s_7h3_0n3
10-14-2010, 19:21
Мацко, мисля да ти кажа една доста груба и грозна истина: много си зле!

От какъв зор ще спираш да излизаш с когото и да било понеже имаш някакъв мухльо, който е толкова неуверен, че си позволява да те ограничава? Ти тъпа ли си, че се съобразяваш с болестната ревност на някого?! Я се взимай в ръце и го остави да се цупи!
Да се сърди колкото си иска! Имаш си личен живот, свое пространство.
Ти представяш ли си, ако един ден се омъжиш за човек, който ти прави проблем, ако закъснееш със 7 минути за вкъщи? Никакво излизане с приятелки! Никакви барове и дискотеки по женски. Целият ти живот да е обвързан с един ревнив мъж, който да ти прави проблем на всяка крачка и скандал за най-малкия повод.

Или се вземи в ръце - или си страдай и си търпи съдбата!

strave
10-14-2010, 19:31
Обясняваш ме,че нищо няма да стане и ти нямаш идеята да става и ако не те разбере му биеш шута.

tuzaro
10-14-2010, 19:55
е то на екскурзии се ходи точно за тва майна

mArMaLaDkA
10-14-2010, 20:02
по-интересно е той на колко е. :-o

Paramour
10-14-2010, 20:45
Как си издържала?
Аз нямаше да издържа непрекъснатото сравнение с бившата, с непрекъснатата ревност и искането на обяснение за какво ли не.

Единственото, което можеш да направиш, щом толкова много го обичаш, е да му обясниш, че не си толкова жезотговорна и че няма нужда да се притеснява за глупости... Не знам дали ще ти повярва, или по-скоро дали ще спре да те ревнува и да се цупи, но това е... Другият вариант е или ти да не ходиш, или да го вземеш с теб, но е малко тъпо... все пак е на класа ти.

fenastz
10-14-2010, 21:57
Еми поне си му го кажи в очите, като ще му изневеряваш.

h0peless
10-15-2010, 11:53
Поговорих с него доста сериозно и спря да се цупи, започна да се държи добре. Поговорихме и на темата с излизането и му обясних, че не мога да оставя всичките си приятели заради неговата ревност и от днес вече съм нов човек. Започвам да излизам и да си правя кефа ! Благодаря адски много на всички, дадохте ми много верни съвети :) :smt003 :-P

Justify
10-15-2010, 14:27
Пак заповядай :-D