PDA

View Full Version : Херпес



sladakmarmot
10-14-2010, 12:23
Като се събудих сутринта и видях, че ми е излезнал херпес. Какво кога да му сложа за да се изчезне по- бързо? Пастата за зъби помага ли?

MissDeadly
10-14-2010, 17:23
Чети тук http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/p10404.html опитай с паста за зъби, но има и специални пастички за херпес... Може да си купиш от някоя аптека.

Infinity
10-14-2010, 17:29
Преди време , аз като имах пастата за зъби изобщо не ми помогна. :-o
Дори мисля , че зарастването му стана още по-бавно от нея , затова
те съветвам да си вземеш някаква специална паста за целта.

Anny05
10-14-2010, 18:14
Аз когато имам херпес използвам паста за зъби ;) .. преди няколко дена ми излезна вечерта и го намазах, но на сутринта имах още два :( пастата уж изгаря..

batcountry24
10-14-2010, 18:23
И аз имам този проблем често.. Но ми помага виното. Ето статия от един сайт:
Компреси със сок от черно грозде или още по-добре - с червено вино, наложени директно върху устните, поразени от вируса на херпес симплекс, намаляват болката и пречат да се образува грозна коричка.

Херпесът изгаря и после го мажа с крем здраве, за да зарасне по-бързо (:

п.п. Иначе и специалното кремче за херпеси става. ;D

TheGirlNextDoor
10-14-2010, 18:49
от тия бабините рецепти мед помага аз съм много доволна...иначе лекарства има много

aguilera
10-14-2010, 19:24
На мен ми помогна следното нещо... вечерта, преди да си легнеш си намажи херпеса и околко херпеса с памуче, напоено с алкохол ( аз използвах ракия 8-) ), след това намажи мястото с нещо мазно ( аз използвах един балсам СПАСИТЕЛЪ, но сигурно ще стане и със зехтин) и така до сутринта то ще се е абсорбирало. И тази процедура си я правиш няколко дена, докато видиш ризултат. Ако не се подобрява пробвай нещо друго.

sladakmarmot
10-15-2010, 10:50
Аguilera, като си сложа алкохола след колко време да си сложа нещо мазно? Веднага ли?

aguilera
10-15-2010, 12:30
^да... изчакваш 5-6 секунди да попие малко и веднага слагаш нещо мазно

shanell1
10-17-2010, 11:40
Аз ще ти предложа едно кремче '' Ациклостад'', струва към 5 лв, в малка тубичка ! След първото нанасяне има ефект.. за ден, макс 2 дни херпеса ти ще се махне, подходящо е за всякакви рани по и около устата :) Пробвай, ефектът е задължителен :)