PDA

View Full Version : Защо всички придават такава важност на ..



Zaqkkk
10-14-2010, 16:12
Абе защо всички придават голяма важност на у-щата след 7-8кл. ?
Дали ще завършеш авто или математическа ти пак можеш да влезеш в университет и да станеш лекар или нещо друго, нали така? :D

Cybershot
10-14-2010, 16:15
Абе защо всички придават голяма важност на у-щата след 7-8кл. ?
Дали ще завършеш авто или математическа ти пак можеш да влезеш в университет и да станеш лекар или нещо друго, нали така? :D

Учи в техническо училище, като 10/11/12 клас не учиш биология/химия дали ще те приемат после медицина ......

Zaqkkk
10-14-2010, 16:19
Абе защо всички придават голяма важност на у-щата след 7-8кл. ?
Дали ще завършеш авто или математическа ти пак можеш да влезеш в университет и да станеш лекар или нещо друго, нали така? :D

Учи в техническо училище, като 10/11/12 клас не учиш биология/химия дали ще те приемат после медицина ......Хубаво айде лекар няма да стана, ами мога да запиша Национална сигурно, копютърни техники и много много други.. пощи няма значение какво у-ще учиш след 7кл..

BeezyJey
10-14-2010, 16:20
Абе защо всички придават голяма важност на у-щата след 7-8кл. ?
Дали ще завършеш авто или математическа ти пак можеш да влезеш в университет и да станеш лекар или нещо друго, нали така? :D

Учи в техническо училище, като 10/11/12 клас не учиш биология/химия дали ще те приемат после медицина ......Хубаво айде лекар няма да стана, ами мога да запиша Национална сигурно, копютърни техники и много много други.. пощи няма значение какво у-ще учиш след 7кл..

Е има разлика между 26то и 1ва Немска примерно. :D То като кандидатстваш за работа и училището гледат..

Merveille
10-14-2010, 16:35
Има голямо значение,защото в различните училища хорариума по предметите е различен,методите на преподаване също. Ако искаш да учиш медицина , тогава политехническия едва ли ще ти е от полза.

JustMe92
10-14-2010, 16:40
Няма толкова голямо значение,но по добре влез в хубаво училище,а не механотехникум или спортно, където е пропаднало обучението и освен да станеш някой наркоман едва ли ще научиш нещо.

Tempest
10-14-2010, 16:56
в мойто даскало 11 и 12 клас география и биология няма... в 12 клас история няма... ето от там идва придадената важност на училищата...

ecstazy
10-14-2010, 17:04
защото има някои хора които ги интересува каква диплома ще вземат и в кой университет ще влезнат след това ;)

Extremescream
10-14-2010, 17:59
На мен ми пилиха да вляза в 'елитно' училище.Влязох (доколкото може да сметнем 31 СУЧЕМ за елитно).Езиково училище,влязох филология после.Обаче много съученици влязоха с химия,биология,математика. одиха на уроци просто.А и уроците са си необходими,за жалост. :?

Greennight
10-14-2010, 18:01
Щото нали се сещаш,че в автото няма да учиш и 1/3 от тва дето го учат в математическата....да не говорим за средата,в която израстваш....

SmilezZz
10-14-2010, 18:29
Да,съгласна съм да не са важни училищата след седми клас - АКО не знаеш какво искаш да работиш в бъдеще...Тогава няма значение за къде имаш желание,а просто ей така пишеш някакво си даскало и това е...

Но пък ако искаш да станеш лекар например,търсиш някакво училище с профилирана паралелка - Биология,за да се подготвиш по предмета,да си направиш изпити за кандидатстване по Биология и да те приемат..Няма как да влезеш в медицински университет,ако си учил например в някакво техническо училище,защото там не се учи биология и сам/а е абсурдно да се подготвиш за изпитите..

mrtn
10-14-2010, 19:30
Да,съгласна съм да не са важни училищата след седми клас - АКО не знаеш какво искаш да работиш в бъдеще...Тогава няма значение за къде имаш желание,а просто ей така пишеш някакво си даскало и това е...

Но пък ако искаш да станеш лекар например,търсиш някакво училище с профилирана паралелка - Биология,за да се подготвиш по предмета,да си направиш изпити за кандидатстване по Биология и да те приемат..Няма как да влезеш в медицински университет,ако си учил например в някакво техническо училище,защото там не се учи биология и сам/а е абсурдно да се подготвиш за изпитите..
Защо пък да е абсурдно, да се готвиш за кандидат-студентски изпит сам? Ако знаеш материала и си го разбрал, или четеш странична литература, защо ти е частен учител?
Почни да учиш за този изпит и тогава говори, все още си 8 клас.. много прибързано говориш. :)

Sham
10-15-2010, 11:42
пощи няма значение какво у-ще учиш след 7кл..
да бе, почти няма:Д:Д:Д

разликите са на ниво:
* средата (конкуренцията стимулира желанието за самоподготовка и развитие)
* качество на преподаването, съответно - различните нива на подготовка
* възможностите, които ти предоставя доброто училище, от извънкласни, социални и пр. дейности, до ученическа обмяна с чужбина и контакт с качествени преподаватели и престижни университети.

//колкото до тезата, че без странични курсове и частни уроци не можеш да влезеш еди-коя-си-специалност, ще кажа - глупости, входът в което и да е ВУЗ, зависи от капацитета и мотивацията на кандидатстващия. (както и от политиката на дадения университет, разбира се)

Във всеки случай, дипломата ти за средно образование по стойност не е толкова важна (защото не се съпоставят различните средни училища), но времето, прекарано в тези години, пътят, който успяваш да извървиш, е основополагащ за изграждането ти като личност.;

cherrygloss
10-15-2010, 13:18
Горното мнение изчерпа темата, напълно съм съгласна с Sham :)
Ако не учим сега, в бъдеще ще си блъскаме главите и ще си казваме "защо не учих в гимназията, а само си правих кефа" 8-)

Unendlich
10-15-2010, 15:39
- Придават важност, защото това е една стъпка по-нагоре към развитието ти. Дали ще ставаш зидаромазач или току-виж нещо повече.
- Авто и математическа - просто няма база за сравнение :)
- Не случайно има балообразуване - с високи оценки влизаш в по-престижно училище, с по-ниски в някое по-обикновено
- Нивото на подготовката (по език, природни науки и друго) е на много по-различно ниво от това в някое авто или селскостопанско.
- Много минимален е броят на тези, които от подобни училища прогресират и отиват да се развиват. Не, че е невъзможно, просто са редки случаите.
- Средата е по-различна. Едно е да те дърпат нагоре да учиш и да се доказваш, а друго е да не ти пука, защото другите са по-слаби от теб.
- Пък и който иска да учи - ще учи. Това му дава много по-големи шансове да се развие, отколкото да чака на готово от мама и тате. Както и да е обществен работник. :)

Lucho
10-15-2010, 19:01
Не, защото е важна подготовката и средата. И авторитета на учебното заведение (ако държиш на това).

GossipGirl89
10-15-2010, 19:17
Абе и аз така си виках едно време... Даже докато завърших си го виках - все се тюхкахме с една съученичка кой ни би през ръцете да влизаме точно в това училище (учех във финансово-стопанската) ама да ти кажа от полза си е после... Сега уча Счетоводство и контрол и повечето от нещата, които ни преподават аз си ги знам, защото вече съм ги учила в гимназията... Е не всичко, разбира се, но все пак си имам някакво улеснение :) Различно е например за хора, които за първи път чуват за счетоводен баланс и мемориален ордер и такива дето няколко години са работили по тях и знаят за кво иде реч :) Пък и средата е различна, преподавателите, всичко... Ако си решил какво ще учиш след това ще ти е от полза и училището дето си завършил да е подобно. Аз да речем ако бях учила в някоя по-обикновена гимназия едва ли сега щях да се занимавам със счетоводство и финанси :) Пък и на едно елементарно интервю за работа да отидеш.. не навсякъде, но почти навсякъде ти гледат къде си завършил... При мен до сега не е имало работодател, който да не го е забелязал и да не ми е казал ЧОоо ти си учила еди къде си браво тва училище е много добро" :) В плюс си е за много неща така че определено има значение къди си учил

LosingMyWay
10-16-2010, 15:31
Абе защо всички придават голяма важност на у-щата след 7-8кл. ?
Дали ще завършеш авто или математическа ти пак можеш да влезеш в университет и да станеш лекар или нещо друго, нали така? :D

Има значение. Ако си в икономическа гимназия и после искаш да влезеш в университета с икономическа специалност - ще ти е по-лесно, отколкото тези, които са били в английската и нищо не знаят относно счетоводство и икономика.
От друга страна - аз съм ик. специалност с немски език, а английски след 7-ми клас учих като втори само 10 и 11 клас. А мисля да държа матура по АЕ и ще ми е по-трудно от тези, учили в английската.
Както в моето даскало - предмети като физика, химия, биология, география, дори история (тя е до 11кл.) не се учат до 12 клас. А ако искаш да държиш примерно матура по един от тези предмети като не си ги учил, както се изучават в обикновена гимназия... ще ти е 10 пъти по-трудно.
Е, това е само пример, с който да обоснова отговора си. :) Според мен има значение.

GreenEye
10-16-2010, 19:37
Ами според мен не е важно.
1.Аз изрично забраних на родителите си да се панират преди изпита по БЕЛ и МАТ, самата аз до последно отказах да ходя на частни уроци, защото, както винаги се борех и протестирах срещу нещо (пубер xD).Някой родители стояха пред училището по време на изпитите и коментираха колко са натоварвали децата и пр.Веднага след като отрочетата им излязоха ведна се започна - ,,Теста труден ли беше?" и т.н.На другия ден, теста е пререшен задължително два пъти, и вече знаеш оценката си.
2.Цялото семейство е въвлечено в манията на някои родители, които непременно искат тяхното дете да влезе в гимназията в която те искат.
3.Изключително смешното поведение на някой ,,по-дейни" майки, който всяка седмица ,,съвсем" случайно посещават г-жата ви по математика и БЕЛ в училище.
4.Ако ,,недай си Боже" не влезе в дадената гимназия се плаща, зада влезе.
Аз влязох в най-обикновенна гимназия, а имам повече часове по Английски език от ЕГ Пловдив :D :D :D

shokoladd
10-17-2010, 11:52
Е има си значение сега 8)