PDA

View Full Version : Проблем с очите



MissDeadly
10-14-2010, 17:17
От известно време, като затворя лявото си око, с дясното виждам някакво "плуващо" топченце (като движа погледа си то плавно се придвижва). До сега не ми правило голямо впечатление... С другото око нямам този проблем. Също така... това не знам дали изобщо е проблемно или е нормално, но на мен ми се случи за 1 път. Снощи като си легнах и си затврих очите виждах бяло-синя светлина светеща нагоре (изключвам всякакви фигурки, които винаги съм си виждала). Беше доста силна имах чувството, че нещо ми свети под възглавницата и го виждах (в стаята беше пълен мрак). На някого сучвали ли са му се тези неща... нормално ли е? :shock:

п.с. Не съм взимала никакви наркотични вещества или алкохол 8-)

amnessia
10-14-2010, 17:46
И на мен ми се случва същото всяка вечер само че с 2те очи :D . Според мен е от това,че очите постоянно са били под напрежението на светлина и изведнъж като лягаш ,загасяш и става така.Поне при мен.Иначе аз нося очила с малък диоптър 0.75 поради късогледство . Иначе не е лошо да посетиш очен лекар :)

vapcarov
10-14-2010, 20:12
Най-честата причина за това е изсушаване на окото. Гледала си прекалено дълго време в една точка - компютър, телевизор, книга. Обикновено до 1-2 дена се оправя. Почини си малко и ако продължи иди на очен лекар.

MissDeadly
10-22-2010, 16:59
Ох... облекчение. Мерси за отговорите :)