PDA

View Full Version : Въпрос към хората носещи брекети ?



wtf2
10-15-2010, 05:44
заради местенето на зъба предния зъб който е до кучешкия назад се е получило и надуване на венеца казаха ми така решениеята са 2 или да ти го извадим и кучешкия да слезне или да сложиш брекети докато ти се оправят или просто да си стоиш така на зъба ще ти отиде навътре защото кучешкия ще го измести ... въпроса ми е към хората които са сложили брекети като малак шини съм носил но ги оставих за брекетите за колко време ще има положителен ефект към изправяне 7 , 8 месеца или повече ? на 17 години и половина съм :)

AlaBalaa
10-15-2010, 06:40
Ами интересното е ходил си казал ти е вариантите и си тръгнал ? Защо не попита стоматолога той ще ти каже ние просто можем да предполагаме :) аз мисля, че ще е около година не съм запознат не съм носил

wtf2
10-15-2010, 06:59
Ами интересното е ходил си казал ти е вариантите и си тръгнал ? Защо не попита стоматолога той ще ти каже ние просто можем да предполагаме :) аз мисля, че ще е около година не съм запознат не съм носил

аз бях при зъболекарката като я попитах каза че незнае трябва да се отиде на място да ме прегледат и да кажат .... тя само ми оправи кариеса неможе да ми сложи брекети или нещо такова нит ознае дали за 7 , 8 месеца ще има ефект затова питам ХОРАТА които са ги носили :)

vapcarov
10-15-2010, 08:07
Това е строго индивидуално. Може и 2 години да ги носиш, може и 5 месеца. Само специалист и то след преглед може да ти даде задоволителен отговор.

wtf2
10-15-2010, 09:34
Това е строго индивидуално. Може и 2 години да ги носиш, може и 5 месеца. Само специалист и то след преглед може да ти даде задоволителен отговор.

Ако някой е от София да каже къде да отида ми препоръча ?

BeezyJey
10-15-2010, 16:26
Слагай брекети веднага.

wtf2
10-15-2010, 16:43
Слагай брекети веднага.


защо

BeezyJey
10-15-2010, 17:42
Слагай брекети веднага.


защо

`Щото хем ще ти се оправи тоя зъб (венец или каквото там беше..) ,хем ще ти се оправят евентуалните дефекти в устата. Но първо отиди на ортодонт, той ще ти каже какво е най-добро за теб.

wtf2
10-15-2010, 20:10
Слагай брекети веднага.


защо

`Щото хем ще ти се оправи тоя зъб (венец или каквото там беше..) ,хем ще ти се оправят евентуалните дефекти в устата. Но първо отиди на ортодонт, той ще ти каже какво е най-добро за теб.


нека някой да каже в София къде да отида улица и т.н. да ме прегледа ортодонт като за начало ????