PDA

View Full Version : В коя държава сте ?



Страници : [1] 2 3

Daisy11
10-15-2010, 13:52
В коя държав сте и в кой град ? Харесва ли ви там ? От колко време сте там и лесно ли научихте езика ?

nickgr7
10-18-2010, 05:02
Гърция,Атина(кв.Зографу)Дал и ми харесва?-Вече все ми е едно!!!Карам 10та година.Езика-ми до една година го знаех долу горе,но все има думи ненаучени ;)

Nakadah
10-18-2010, 05:30
Нещо като научаване лесно на език не съществува! Заблудени дечица живеещи извън България от 1-2 год няма шанс да са научили езика до ниво което да нямат проблем при общуването!!!

nickgr7
10-18-2010, 19:04
До две години се учат бая неща ако става въпрос ако учи училище в държавата дето е.В някой държави в самите часове идва един дето ти помага на ден по един два часа само с тебе за езика.Не си мисли че в България като го няма това поне не съм чувал че го няма извън България. 8)

Nakadah
10-19-2010, 05:01
До две години се учат бая неща ако става въпрос ако учи училище в държавата дето е.В някой държави в самите часове идва един дето ти помага на ден по един два часа само с тебе за езика.Не си мисли че в България като го няма това поне не съм чувал че го няма извън България. 8)

СПАМ: А ти не си мисли че живея в България или че не говора други езици...

nickgr7
10-19-2010, 08:11
:? Нямам друга работа ще се чудя какво мисля завсеки в разните форуми ;) :smt006

1n5ub0rd1na73
10-19-2010, 09:08
В Дания съм от година и малко. Езика още не съм го научил до ниво, на което могя да говоря или слушам като хората. Чета и пиша обаче.

JackHerer
10-21-2010, 16:28
В Холандия, Леуварден от 2 месеца и нещо.Тук съм студент и обучението е на английски, за това по-трудно явно ще науча холандския ..

Anf3tamin4o
10-23-2010, 11:23
В Кипър в града Никозия от 3 месеца.Гръцки не знам, но английския е по - добро ниво

tItEufFf
10-23-2010, 13:58
Във Франция съм от 2 години и 4 месеца. Първата година и половина ми беше супер трудна, но вече нещата се подреждат, намерих си компания, имам хубави оценки и т.н. Харесва ми :)
Езикът ми беше труден. И все още е... Но си говоря спокойно , мисля на френски , пиша почти без грешки. Далеч съм от това да го говоря "перфектно" но ..

anonim4e2
10-24-2010, 19:06
намерих си компания, имам хубави оценки и т.н. Харесва ми :)
Езикът ми беше труден. И все още е... Но си говоря спокойно , мисля на френски , пиша почти без грешки. Далеч съм от това да го говоря "перфектно" но ..
аз съм в германия,фрайбург от година и 2 месеца и съм мнооого повече от доволна,за езика съм на същото мнение като "tItEufFf"

gofeto917
10-25-2010, 21:05
Германия, Дармщат, от малко повече от месец тъкмо започнахме лекциите и съм много доволен защото разбирам много голяма част от тях, няма да се изсилвам и да казвам всичко, защото не е така, има думи, малко са, но ги има, които не разбирам и ги проверявам в речника, проблеми с говоренето и общуването нямам никакви, но съм учил езика 5 години в езикова и наистина гледах да си го уча, пък и много ми помогна подготовката за сертификата ДАФ.

wallmart
12-11-2010, 03:05
Аз съм в Македония, всъщност за месец в България и скоро заминавам за една година специализация в Япония.

mlakniwe3
12-11-2010, 09:42
Таджикистан :oops:

LipSy
12-13-2010, 18:22
Германия, Аугсбург. От година и три месеца съм. Говороя си го съвсем спокойно. Нови думи винаги има, обаче като цяло езикът не е толкова труден. Като влезеш в нещата всичко си потръгва. Имам хубави оценки в училище и понякога ми се чудят, че говоря толкова добре, апък съм от година тук! 8-)

jivkopp
12-14-2010, 18:10
Гърция.
Град - Патра.
От 1 година и шест месеца.
Език - почти перфектно. Имам леки проблеми с произнасянето на някой думи и има някой технически,политически думи който не ги знам.
Някой ако също живее в Патра или много близо до него , може да се видим ,че ми липсват срещите с някои съгражданин

darkness848
12-14-2010, 18:55
Амиии Испания... Провинция: Страната на Баските, град Мондраго или Арасате (едно и също е).
Тук съм от година и пет месеца... Уча два езика (баски и испански)... В началото ми беше доста трудно, но сега съм малко по-добре. Повиших си успеха иии започнах да контактувам отчасти на испански и баски )до сега говорех на англиийски). Имам още за учене.. Доста.. Ама надявам се ще се оправим. :D

[B]a[N]D[i]T[k]a
12-19-2010, 21:59
В канада жиевеяя :) (по точно във Торонто) ...
умм не е лошо, но със сигурност ако имах възможност бих го заменила за някое европейско градче :)
английския г/д лесно го научих но още си правя грешки като говоря... особено като се изморя нит на английски нит на бг мога да говоря ;Д

nadiabg
12-23-2010, 20:07
Живея в New Jersey от 6 години.Преди това със семейството ми живяхме година и половина в London и две години в Madrid.Много харесвам живота си тук и нямам никакви проблеми с езика,защото го говоря от 10 години.Съвсем спокойно мога да заявя,че у дома се чувствам само и единствено тукhttp://www.teenproblem.net/forumв New Jersey.Уча в добър университет,работя в кафето на родителите ми и имам страхотни приятели,които много обичам.Не бих живяла никъде другаде по света! :smt114 [/b]

skicA98
12-23-2010, 21:05
от 3 години живея в Чехия /Прага/ по празници си идвамм да видя приятелите си

FataMorgana
12-26-2010, 13:49
Живея в ОАЕ от 7 години някъде. В град Дубай. Тук се говори на английски, и лесно го научих, но като цяло е лесен език а пък и децата лесно научават езици, за възрастните е трудно.

Дали ми харесва?
Ами преди да дойда в Дубай живях в съседното градче и столицата Абу Даби. Но Абу Даби е като София, а Дубай като Варна. Дубай е десет пъти по красив от Абу Даби. И доста по развит.

Все пак, хората в АД са по олегнали, повече се наслаждават на живота, докато Дубай е масово сапунен сериал особенно в Гимназията. Все едно гледаш някакво американско филмче за тийнеджъри, баси и простотиите.

Все пак, е интернационална държава и се запознах с хора от много различни култури и държави из целия свят, което беше много интересно. Накара ме да уважавам другите култури и да не дискриминирам по никакъв начин.

Българския ми стана много зле обаче. Не мога да се изразявам хубаво от това че няма с кой да практикувам през годината и ми е много по лесно на английски което е наистина жалко. В момента като пиша едва се изразявам и трябва да мисля преди да го напиша все едно не ми е роден език. Няма как, за жалост. Само с мама и с тати дето мога да говоря, пък с тях не съм седнала да си приказвам надълго и нашироко.

Иначе е яко, има атракции, някои хора не се държат като от OC или One Tree Hill.

Абе става, ама като завърша след две година отивам в САЩ или Англия. Далече от тука! Много горещо, миналата седмица тен хващах на плажа моля ви се!

mikeshinoda137
01-04-2011, 16:45
Аз съм в Португалия. Градът е Порто Алто. Не е нищо осбено една улица и една магистрала. На 30 мин от Лисабон (столицата) живея. Тук съм от 7 месеца, но съм идвала 3 пъти преди тук и за това се справям добре с езика. Моя проблем е, че не мога да си развържа езика и да говоря с хората. Мога само с един определен човек да говоря. Просто не се получава. В училище учителите се чудят как се оправям толкова бързо с нещата. За първи срок даже имам 5 ( най-високата оценка) по биология. :grin: :) Тук съм добре за сега. Нямам късмета да живея в някое друго място, но и това е добре като за начало.

missEvance
01-12-2011, 22:54
И аз като 'darkness848' живея в Испания :) В едно градче на Средиземно море - Дениа :) На 90км южно от красива Валенсия..
Живея тук от 7 години и в началото ми беше трудно (нормалното за всеки) но след няколко месеца започнах да общувам благодарение на една българка, която много ми помагаше :) Вече говоря без никакви проблеми и испанския и каталунския (понеже във Валенсианска област се говори Каталунски/Валенсиано), макар, че последния ми е малко труден все още.. но се оправям :D

beautifulll
02-26-2011, 21:51
Лондон baby. :P
вече от 6 години сам тук и сам си свикнала, нищо вече не ми прави впечатление, било то климата или хората.

glamourreye
02-27-2011, 03:39
Лондон baby. :P
вече от 6 години сам тук и сам си свикнала, нищо вече не ми прави впечатление, било то климата или хората.

^Ейй мой човек, бе! :grin: Тъкмо щях да пиша колко много хора има в Лондон .. един човек не написа .. хаха! Много се кефя някой да ми разказва в коя area,както се казва живее и подобни (ако е от тук де).. Жалко, обаче че повечето българи тук са надути и мислещи, че знаят всичко лицемери!! НО пък има и многоо маалко хора като мен (надявам се и ти си такава:) ) , които просто си живеят в друг град, далееееееееече от България, и най-важното ЗЕМНИ..!!

П.П. Къде по-точно живееш, в кое даскало, колеж, университет, че ми е много интересно 8-) ?

beautifulll
02-27-2011, 11:08
хехе. аз живея на wood green/tottenham. много предсказуемо нали. тук са повечето българи. на 17 сам. първа година в колеж. :) а тии? :P

Vamos
03-01-2011, 14:41
И аз съм в Лондон. Май бая се събрахме :) Уча в университет - Кингстън първа година. Много ми харесва, макар че още не съм се запознал с много хора тук. Малко ми е тъпичко да пътувам до юни-то или на кафе с някой за по час и нещо ама се свиква :)

VQTUR
03-03-2011, 00:23
хеей, и аз уча в Лондон, първа година, музика.
Трябва да си направим форумна среща тея които сме в Англия :D
ще бъде яко, а :grin:

Biiiitch
03-05-2011, 15:17
Емии, аз съм в Белгия (Брюксел) от 3 години.

По принцип тук се говори френски и фламандски (нидерландски), но аз съм по английския. 8-)

Френски ми е ок, т.е. мога да се оправям по магазините, ама не мога да говоря свободно. На фламандски знам само "Добър ден" и до там. :D

А за английския .. Говоря много добре, но не перфектно. Проблеми не съм имала, тъй като от малка го уча, но имах така проблеми докато свикна в началото. Сега даже на английски си мисля.

Vamos
03-07-2011, 16:25
Да, би било готино да си направим форумно-лондонска среща, тези които сме тук :))

basketcase
04-18-2011, 07:11
Испания.
Вече от 2 години, но мисля това лято да се прибера в България.
Следващата година планирам да ходя да уча в Лондон. :)

Sarge
04-22-2011, 08:19
Кьолн, Германия-следвам в тукашния университет Микроикономика. От горе-долу половин година. Горе-долу става, отвреме навреме ми е скучно, понеже немците са доста по-различни от българите, ама съм свикнал общо взето. Ако има изгодни билети си идвам към България също :D

SoAfraid
04-25-2011, 01:38
Maidstone, England.

Isildur
04-25-2011, 16:11
Живея в Берлин от 2 год. езика го знам от малък,като по празниците се върнах във БГ.Но местоживеенето ми не е постоянно,работата ми го изисква.

scytheswath
05-01-2011, 01:04
Лондон, Великобритания. Някой наоколо?

VQTUR
05-01-2011, 23:43
Лондон, Великобритания. Някой наоколо?

И аз съм в Лондон - canary wharf area. Ти къде си?

PainMonopoly
05-14-2011, 15:34
Аахен, Германия

cvetito1
05-21-2011, 18:38
Аз живея в Турция, след като поживях 1 седмица, започнах да оценявам България (колкото и странно да звучи) :) :) :) :) :)

BrookeWhitneyHogan
05-21-2011, 21:52
От 4 години съм в Испания, тук уча, живея в Сеговия, попринцип не ми харесва мн мн, но лятото като ходим на почивка и ме кефи Испания, но на мен по си ми харесва БГ/ :grin:

vde
06-01-2011, 12:33
Поздрави от Виена, Австрия - интересно, че никой не е написъл да е тук, а не са малко българите до колкото усещам.

LookAtMeNow
06-17-2011, 12:26
New York, Brooklyn

Daisy11
06-20-2011, 18:49
Поздрави от Виена, Австрия - интересно, че никой не е написъл да е тук, а не са малко българите до колкото усещам.
Май още едно момиче беше писало,че е тук и аз съм във Виена. Наистина не сме малко във Виена, ама малко са Виенчани в тийнпроблема :D

Volume_express
07-01-2011, 20:55
Здравейте и от мен - Мартинчо!
Понеже съм мотивиран да следвам в Англия, искам да питам българите, които отидоха там как се справят, колко добре знаеха английския, как се адаптираха, там какви са хората и общо казано как е животът в Англия? :wink:
Сега се готвя за изпити разни по английски и си търся специалисти за някои справки, ако има желаещи да драснат :wink: :-D
:-$

nocoment
07-16-2011, 16:25
България, а като порасна в Америка или Франция

wallmart
07-25-2011, 01:01
В момента съм на гости в България. Като порасна ще ида в Нубия да стана цар :D

xXxXnIkKyYxXxX
07-25-2011, 19:27
Лос Анджелис , Калифорния (САЩ) :grin: :grin:

XxXforeverXxX
07-27-2011, 10:47
В Англия съм. (град:Бирмингам) От 2 години съм тук. Езика се научава лесно. Тук е много по-различно от БГ .. Т'ва което ми прави най-голямо впечатление е , че тук (Англия) е 100000000000000 пъти по-чисто. :) :)

Bebolinkaf
07-28-2011, 10:55
Уча в Швейцария от 2 години вече. =)

Piiseto0o
07-29-2011, 10:24
Аз съм в Гърция,Закинтос вече 2 месеца,но идвам тук от 3 години малко ми е трудно сега,защото знам,че няма да съм само за 2 месеца както миналите пъти но пък няма как....Иначе езика вече що годе добре се справям абе не е кой знае какво тук защото ми липсват забавленията ама така ще е засега ;))

Torn
07-30-2011, 20:49
България над всичко ...

HonestbluEeyeS
08-03-2011, 20:22
UK

ch0c0late44
10-11-2011, 18:14
Germany,Rendsburg

krisinox
10-11-2011, 23:41
кинг'с лин, англия..

Средна работа.. живота, училището много, много добре, ама хората... мале мале.. всички са ГЕЙОВЕ!!! Прегръщат се, докато са седнали в коляното на някое момче и си разказват какво са правили през часа.. аз некъв ги гледам.. викам им:

- Това е гейско..
- Еми така е в Англия..

Извод: Очаквайте да са гейове всички, ако не живеете в Лондон..

CaSsIe
10-19-2011, 20:56
България.. за сега, но скоро заминавам за Тилбург, Холандия. Ако някой ще ходи натам, да драска :))

n3lka7a
11-05-2011, 22:46
В Кипър в града Никозия от 3 месеца.Гръцки не знам, но английския е по - добро ниво I az sum v Nikoziq ot 2 godini i polovinaa :-D

SunnyBrown
11-09-2011, 20:42
Лондон , Англия :)

От 4 месеца , с езика нямам проблеми защото го знаех преди да замина .. като цяло още не съм свикнала но и това ще стане :D

SHPAIdURmeN
11-09-2011, 22:34
Скоро може и аз да се присъединя към българите в чужбина.. и това ще бъде благодарение на тия министри(мутри от всякъде :( )

nerwna
11-10-2011, 11:03
Живея в Гърция , Aлександруполис .. Вече 2 години , езика го знам много добре .. Свиква се ! ; )

Aniiiii
11-11-2011, 00:04
И аз - В Лондон 8-)

radef20
11-22-2011, 10:52
Нова Зеландия..с езика малко изоставаме, понеже трудно учат български :D Иначе държавата е супер, природата е :shock: Колко много хора бягат за здраве тук..не е истина, няма как да изминеш половин километър без да срещнеш някой.. аз се задъхвам само като ги видя :) Сезоните са наопаки :D чакам декември, за да ходя на плаж :-P ако говореха с американски акцент, всичко щеше да е супер.. 8)

vqra
11-23-2011, 19:01
еми в Австрия съм. От 3-4 месеца сме тук. Езика? Езика е един такъв..... ама ще го науча друг избор нямам. Не е лесно. Даже бих казала че е доста трудно. На 14 съм и всички приятели са ми в България. Гадно е ама кво да се прави.
А и несъм съгласна че за две години неможе да се научи език. Пиш ако си в среда е много по лесно. Аз две години думичка на български не обелих и мога да ти кажа, че вече английският ми е перфектен последното ниво минах. Така че се учи. Е ако си някъв дет не ти се учи много ясно че нищо няма да знаеш ама все ак съм на мнение че се учи за 2 години.

DifferentLove
11-25-2011, 01:45
Живея от година и половина в Холандия град Хилверсум. Още като дойдох бях в шок.. За адски кратко време трябваше да науча езика на прилично ниво и да вляза в холандско училище. Иначе ми харесва тук. Всичко е подредено и сигурно. :)

mrankoniiii
12-01-2011, 20:28
a[N]D[i]T[k]a;9027726']В канада жиевеяя :) (по точно във Торонто) ...
умм не е лошо, но със сигурност ако имах възможност бих го заменила за някое европейско градче :)
английския г/д лесно го научих но още си правя грешки като говоря... особено като се изморя нит на английски нит на бг мога да говоря ;Д


Е най-накрая и аз живея в Канада - Торонто , а с езика и аз съм така като се изморя и български - англиски квот ми падне

mrankoniiii
12-01-2011, 20:31
Канада Езика го научих лесно

Bzzt
12-05-2011, 21:51
аз съм в oswestry - Англия тук съм от 4 години и ми харесва . гадното е че няма много българи на моята възраст с които да споделиш нещо иначе хората са готино . езика го научих за около година и мога да пиша , четя , говоря и слушам . Даже в момента уча испански и ми върви добре надявам се и в испания да поживея някой ден :))

elinanacheva
12-09-2011, 15:38
Амиии Испания... Провинция: Страната на Баските, град Мондраго или Арасате (едно и също е).
Тук съм от година и пет месеца... Уча два езика (баски и испански)... В началото ми беше доста трудно, но сега съм малко по-добре. Повиших си успеха иии започнах да контактувам отчасти на испански и баски )до сега говорех на англиийски). Имам още за учене.. Доста.. Ама надявам се ще се оправим. :D
и аз съм в Испания близо до Валенсия и уча испански (castellano) и valenciano (не знам на български как е)
От 3 години съм тук и ми отне около 3 месеца да почна да разбирам и 6 да говоря, не перфектно, но говорех а сега говоря перфектно попринцип с езици съм много добре и хора които не ме познават и като им кажа, че съм българка и се учудват, защото нямам акцент и не ми личи и знам езика просто перфектно даже може да кажа че мисля на испански :D

lileto95
12-11-2011, 05:14
В Pennsylvania съм. Тук съм от 12, близо 13 години вече. Горе долу ми харесва но постоянно си мисля за България и се чудя какъв щеше да е животът ми ако не бях напуснала...но просто такива бяха обстоятелствата и нямахме друг избор.

Dove12
12-25-2011, 15:33
Аз съм в Англия :)

StoneMan
01-03-2012, 00:54
И аз съм в Англия :)

Concussion
01-03-2012, 11:24
В най-скапаната, сред най-грозните хора.

ADMIRALKA14
01-03-2012, 11:36
В едно застрашено от изчезване петно на картата с около 7 милионно население, което е в пълна деградация.
Ех, красива ни Българийо и гнила ни държаво..

angelbg
01-06-2012, 07:37
В New York, USA

SunnyBlue
01-11-2012, 13:20
Ами аз съм в едно малко но спокойно и красиво островче наречено Кипър живея там в Никозия. От 2 години съм тук на 16 съм. Езика е труден като се има на предвид че тук не се говори чист гръцки, а кипърски. В училище уча гръцки, а на вън кипърски! ;дд

SunFlower95
02-02-2012, 15:19
Аз съм в Германия, Щутгарт вече от половин година :) В началото не беше лесно, но вече всичко си е на мястото. И с езика нямам проблеми..Ако има някой в околността може да драска ^^

anonymous708973
02-02-2012, 15:49
И аз съм в Лондон - canary wharf area. Ти къде си?

Eй, баси якото място е това!

letroa
02-06-2012, 23:46
аз съм в брюксел,белгия и единственото което не ми харесва е че е двуезична страна

crazydivane
02-07-2012, 15:51
Аз съм в Австрия,Виена.Красиво е, тук съм от 1 година и 6 месецa,езика не го знам перфектно,но..

deniid
02-26-2012, 00:20
Геермания, от около 1 год съм тук и навсякъде ме питат как така говоря толкова добре немски. В даскалото (в gymnasium съм) имам по високи оценки от германчетата. Градът е много готин Гармиш Партенкирхен. Пълно е с хора особено сега като идват да карат ски. На мне мнооогоо ми харесва и хората тук в Бавария са много усмихнати и винаги биха ти помогнали особено когато си чужденец.

DisappointedDreamer
02-26-2012, 07:45
Кралство Швеция. От 3 години, август месец ще станат 4. :) Еми, аз знаех английски, и се оправях, оттам нататък шведски бях принудена да науча, защото ходех в шведско училище. Беше по-лесно, защото бях заобиколена почти винаги от хора, които говорят шведски. Харесва ми, но след като завърша 2014-та, искам да си пробвам късмета другуде 8-)

toad
02-26-2012, 23:35
В едно застрашено от изчезване петно на картата с около 7 милионно население, което е в пълна деградация.
Ех, красива ни Българийо и гнила ни държаво..

Няма да изчезваме , ако раждате повече

windowlicker
02-27-2012, 03:28
Жени Български, раждайте на воля! Toad е готов да се грижи за всичките ваши деца само и само да спомогне за увеличаването на популацията на България.
Или друго имаше предвид?

Concussion
02-27-2012, 15:59
Няма да изчезваме , ако раждате повече

Те отгоре отдавна са се погрижили да намаляваме, не само тук, навсякъде. :)

toad
02-27-2012, 21:05
Факт е , че децата са разход , но младите жени масово нямат желание и изобщо интерес за деца.

windowlicker
02-27-2012, 23:09
Ти като представител на младите мъже имаш ли желание за дете точно сега?

mi66i7o
03-11-2012, 15:45
Ако някой учи в Австрия моля да ми пише на ЛС , имам нужда от помощ!!

x7aZzy
03-20-2012, 18:21
Германия, Лайпциг, страхотен град. Проблем е главно престъпността и многото расисти.

StolenBliss
03-22-2012, 18:33
В Белгия - Антверпен. От две години и половина. Преди тва бях две години в Холандия(Ротердам <3). Езика го научих за спокойно говорене става на въпрос след 6 месеца.След тва вече просто задълбочих познанията. Имах доста часове в началото по холандски, а и като ми съобщиха, че нарочно е забранено да се говори на английски(за да се научи по-бързо) тряяше на втория ден науча как да питам да ида до тоалетната все пак ;Д Тая система допринесе за бързото научаване на езика, а и тва че на мен езиците ми вървят.

Charles Bukowski
03-24-2012, 17:58
Миналата година завърших събрах си багажчето и дим да ме няма към Германия от 6 месеца съм тук в град Триер, малко градче на границата с Люксембург. Харесва града макар че като момче от столицата, Триер ми е малко тесен, но с времето се свиква. Плановете ми са да си взема немския изпит и да започна да следвам право. Самоиздържам се в Триер :) .

Charles Bukowski
03-24-2012, 18:00
Германия, Лайпциг, страхотен град. Проблем е главно престъпността и многото расисти.
Определено това е проблем номер една на Германия, а именно неонацизма който тресе федерацията ....

vansipansi
04-01-2012, 07:47
Лос Анджелис , Калифорния (САЩ) :grin: :grin:


Може ли да разкажеш повече за живота си в Америка, защото и аз искам да уча в Лос Анджелис

beach.ch
04-04-2012, 23:17
Америка :) ; Калифорния, близо до Лос Анджелис :)

beach.ch
04-04-2012, 23:20
Хей, и аз съм наоколо ;Д В кое даскало учиш в Л.А??

ForzaFelipe
04-04-2012, 23:30
Душевно живея в Калифорния, ЛА,а тялом съм в България.

summerxtime
04-05-2012, 17:20
Душевно живея в Калифорния, ЛА,а тялом съм в България.

И ти като мен.

complicated_
04-08-2012, 12:48
Привет и от мен :) аз съм си в България (все още) , но просто искам да се махна от тук поне за известно време.. и понеже гледам че има бая хора,които са в Лондон, а аз именно там искам да отида (друг вариянт ми е Канада,но за сега съм се спряла на Лондон) бих искала да питам хората които са там как е ? лесно ли се заминава,сами ли сте или със семейството работите ли,сами ли се издържате и т.н :дд понеже аз ако успя да замина можеби ще съм сама :( а съм едва на 18

п.п - мерси предварително за съветите и коментарите :)

inverno
04-08-2012, 14:10
Определено това е проблем номер една на Германия, а именно неонацизма който тресе федерацията ....

Защо да е проблематично,аз не съм чувал на българи да им правят проблеми(не говоря за български цигани/помаци които за жалост се броят в графа " българи " ).Би било ужасно да се напълни (то вече не че не е много зле положението е) с печки/пакита/индийци и всякакви други образи ?

Дълга тема за разговор ,просто се съмнявам да са ви притеснявали " неонацита " или нещо от сорта :)
Поздрави от Манхайм :)

x7aZzy
04-09-2012, 17:06
Защо да е проблематично,аз не съм чувал на българи да им правят проблеми(не говоря за български цигани/помаци които за жалост се броят в графа " българи " ).Би било ужасно да се напълни (то вече не че не е много зле положението е) с печки/пакита/индийци и всякакви други образи ?

Дълга тема за разговор ,просто се съмнявам да са ви притеснявали " неонацита " или нещо от сорта :)
Поздрави от Манхайм :)

Ти сериозно ли?
Давам примери от личен опит. Още първата седмица като се настаних в общежитието с една приятелка се връщахме от пазар и ни пресрещна група момчета (тогава не знаех, че са неонацита, но сега съм убедена). В началото само подвикваха нещо, после като видяха, че не им обръщаме внимание, забързаха ход и почнаха да крещят. Явно ни бяха чули, че говорим на български. Беше си доста стряскащо около 10 момчета да бягат след нас, добре, че бяхме вече близо до общежитието и не ни настигнаха.
Редовно хвърлят камъни по стъклата на всички, които са на първия етаж. И аз съм от щастливците. Съквартирантката ми обясни, че е така, защото в нашия блок има много чужденци. Вярно е. Но това не е оправдание да ме преследват и тормозят.

Няма да споменавам изнасилванията и убийствата. Бях свидетел на уличен побой една вечер след дискотека. Буквално пребиха човек да мен. Виновният избяга, а ние заведохме пострадалия в полицията. Докато давахме показания, бях оцапана с кръв.

Няма да изброявам повече примери, но има. Наистина темата е дълга, но да - притеснявали са ме неонацита.
П.С. Разбираемо е в Манхайм да нямате толкова расисти. Но при нас, в "източна" Германия, са си голям проблем.

inverno
04-10-2012, 02:33
Не знам в каква среда си попаднала,но не звучи добре.При всички положения разглеждам расизма като защитен механизъм на един народ.Като чета какво става в България направо ми се плаче (всъщност ми се насълзиха очите като прочетох изхода на историята с момичето от Перник преди няколко месеца).Много хора казват,че немците са надменни.Нямам нищо против това - поставям се на тяхно място и ги разбирам.А и човек да се научи да борави във всяка ситуация,нали ? :) Наистина няма смисъл да се продължава темата за расизма,надявам се че всичко върви добре с щудиум-а и скоро ще има абшлус (още 4 семестъра в един перфектен свят за мене :D ) :)

Daisy11
04-18-2012, 14:23
ОМГ, не занех че е толкова зле в Дойчланд, в Австрия е мн. по-добре...бтв те откъде занят дали живееш там или си турист/ на гости

michel1
04-19-2012, 10:16
Хора, мечтата ми се сбъдна - заминавам за хубава Италия. :grin:
Там ще уча и ще работя като модел и ще се пробвам за актьор в останалото време. :grin:
Много се радвам!

ch0c0late44
04-20-2012, 16:21
ОМГ, не занех че е толкова зле в Дойчланд, в Австрия е мн. по-добре...бтв те откъде занят дали живееш там или си турист/ на гости

Мислиш ли че им пука какъв си...

DS
04-21-2012, 00:25
Aз съм морско чедо от Варна дойдох на Тенерифе (Канарските о-ви)
Цяла година лято - баси кефа!

PetarN
04-21-2012, 15:07
Здравейте, аз съм студент в Шотландия, по-точно Глазгоу :)

bijou
04-21-2012, 16:32
New York, Brooklyn

Завиждам ;с

Иначе аз съм в Лондон, от 2 години. (: Не бих казала, че особенно ми харесва, но става, когато не вали.

inverno
04-21-2012, 17:00
Завиждам ;с

Иначе аз съм в Лондон, от 2 години. (: Не бих казала, че особенно ми харесва, но става, когато не вали.

Че то не вали ли 24/7 в този район :D

Hook
04-24-2012, 22:11
Абърдийн, Шотландия :)

ch0c0late44
05-18-2012, 18:36
Душевно живея в Калифорния, ЛА,а тялом съм в България.

сродна душица.. 8-)
само дето тялом не е б-я

beach.ch
05-19-2012, 18:24
Някой около Л.А? Да си чукнем една среща по български ;дд Ако въпросният човек сготви и баница равен няма да има..

ronyrony
05-19-2012, 18:55
да де бях около Л.А. :( ;(

moniks1
05-20-2012, 15:12
Привет и от мен :) аз съм си в България (все още) , но просто искам да се махна от тук поне за известно време.. и понеже гледам че има бая хора,които са в Лондон, а аз именно там искам да отида (друг вариянт ми е Канада,но за сега съм се спряла на Лондон) бих искала да питам хората които са там как е ? лесно ли се заминава,сами ли сте или със семейството работите ли,сами ли се издържате и т.н :дд понеже аз ако успя да замина можеби ще съм сама :( а съм едва на 18

п.п - мерси предварително за съветите и коментарите :)

Здравей и аз съм в подобно положение и обмислям ученето в чужбина, но по скоро за държавите където обучението е безплатно, като Дания, Швеция, та и на мен ми е интересно дали повечето заминават сами как се издържат какви са условията,обучението :) Споделете повече инфо, защото всичко ми се струва важноо когато заминаваш сам за напълно непозната държава

Charles Bukowski
05-25-2012, 15:31
добре си си ти аз сега почвам с щудиума .. фък :Д

bijou
05-25-2012, 22:01
Че то не вали ли 24/7 в този район :D

Aхахаха не винаги :D Тия дни е АДСКАТА жега, което хич не е в стила на Лондон... :D
Във вестниците било пишело, че е по-топло от Хавай-те в момента. о.О

inverno
05-26-2012, 08:41
Ако си мислиш ,че в Германия не умираме от жега...аз се преместих в библиотеката само защото температурите са поносими ;Д

ch0c0late44
06-01-2012, 18:14
Ако си мислиш ,че в Германия не умираме от жега...аз се преместих в библиотеката само защото температурите са поносими ;Д
Хах,то една жега беше...една седмица само.Тая седмица пак студ ..13 градуса беше днеска ;д (в schleswig holstein)

inverno
06-03-2012, 09:00
Хах,то една жега беше...една седмица само.Тая седмица пак студ ..13 градуса беше днеска ;д (в schleswig holstein)

Да е, застуди се малко :D Еми по-хубаво така - преди сесия не е хубаво да е хубаво времето. Проблема с мотивацията и концентрацията и без това е достатъчно голям :D

SWT
06-05-2012, 08:55
Аз съм в Швеция (Стокхолм) от 7месеца,харесва ми а езика още не съм го научила,но се старая да го науча мда :)

babyy97
06-07-2012, 21:56
Zdraveite , premestih se v Shveicariq pri maika mi predi 2 meseca . Neznam pri drugite kak e bilo , no az samo kato slusham kak si govorqt na nemski losho mi stava - prosto neznam kak shte go naucha tozi ezik , kato az trqbva da zapochna uchilishte avgust mesec , toest imam oshte 2 meseca da ponaucha neshtichko ;x Nqkoi sluchaino da jivee v grad St.Gallen , shte sum acki shtastliva ako se zapoznaq s nqkoi , zashtoto sega nikoi ne poznavam i e napravo ujas !! (sujelqvam che pisha na latinica , no tuk nqmame bg bukvi na klaviaturata :) )

inverno
06-07-2012, 22:44
Точно в Занкт Гален бях преди 2-3 месеца (минахме от там) и...градът е ПРЕКРАСЕН! Не се притеснявай - напълно нормално е в началото да ти е странно. Ще свикнеш - няма къде да отидеш.Също и с езика,като започнат да ти говорят в даска 24/7 малко по-малко ще започнеш да го разбираш. Естествено няма лошо да си помогнеш малко и сама с него сега,като не си толкова заета. Хващай някой сайт и започвай от основите, да си имаш понятие за какво иде реч - например http://nemskiezik.start.bg/ има разнообразие. Наистина швейцарците говорят малко по-странен немски,но след като го овладееш всяко друго наречие ще ти е лесно ( австрийците озорват,алеманиш,швабиш) .Само байриш-а си е отделен език ;д
А за българи там..всъщност много не ти трябват - в първите месеци е по-натрапчива нуждата от сънародници,но това е нормално.

Пак повтарям,градчето е уникално яко и имаш възможност,която на малко хора се отдава.Сега може да не го осъзнаваш напълно ,но е така и наистина се радвам за теб. Труди се - учи, бъди прилежна и плодовете на труда ти неизменно ще дойдат :)

nerwna
06-12-2012, 17:03
Аз съм в Гърция ,вече 3 години .. ; ) Преместих се при майка ми ,която е омъжена за грък..
Езика го научих, за около 6 месеца ,постепенно почнах да пиша на гръцки, да чета.. Харесва ми тук, колкото и трудно да беше в началото..

miyauuu
06-13-2012, 21:01
Абърдийн, Шотландия :)

Aз съм в Birnam & Dunkeld / Perthshire (Scotland) :) (близо сме)

classy
06-17-2012, 20:26
Франция.

kolegata88
06-21-2012, 10:58
аз съм в България от 24 години

DisappointedDreamer
06-21-2012, 12:53
Езика го научих, за около 6 месеца

Вярвай си.

Кралство Швеция. 4 години.

Ilikeliljon
06-22-2012, 09:57
Вярвай си.

Кралство Швеция. 4 години.

Jag alskar dig! Наистина ли си в Швеция? Как е там?

Bliznaca
06-22-2012, 13:55
Аз живея в италия по точно в милано ако има някой наблизо да пише че ми трябва помощ за езика :) skype:bliznacite_lukovit

DisappointedDreamer
06-22-2012, 16:18
Jag alskar dig! Наистина ли си в Швеция? Как е там?

Оо мерси мерси 8-) да, в Швеция съм. Как да е, студено.

Not_like_you
06-28-2012, 20:45
Монреал, Канада... и май сме трима живеещите в Канада от форума, пък и останалите са в Торонто :( е, така е, като живееш далеч...
А ина4е езици - тук главния е френски, за колко, 7-8 месеца го нау4их на ниво да мина изпит за едно от тукашните полу-4астни у4илища и да ме приемат с втора най-висока оценка от нивото(98%), а англ не съм зле...

FlyingUnderpants
06-28-2012, 21:00
Испания от 6 години

Cold_Tearsss
06-29-2012, 01:28
Словения!!!

Hook
06-29-2012, 15:43
Aз съм в Birnam & Dunkeld / Perthshire (Scotland) :) (близо сме)

Даам, доста сме и в този район. ;]

frostwolf
07-01-2012, 21:51
London, England - от 1 година вече

HollyGolightly
07-04-2012, 22:37
Atlanta, US вече 3 години съм тук, чак не мога да повярвам че мина толкова време от както напуснах България.
Иначе с английския никога не съм имала проблем. И хората тук са добре настроени към чужденци, което допълнително помага с приспособяването и т.н.

_InSaNe_
07-05-2012, 13:49
Има ли някой,който да е в Дания? и по-точно-в Копенхаген? след един месец заминавам да уча там и ми е интересно да чуя мнения:)

SÜß
07-09-2012, 16:08
Deutschland

crazyy13
07-27-2012, 21:55
Белгия, Лиеж от 2 години. Като цяло ми харесва защото е много добър начин на живот а законите са невероятни, държавата никога не те оставя без пари дори да нямаш 1 ден работен стаж . Езика (френски) го научих невероятно бързо даже не разбрах за колко време, но първата година си скъсах гъза от допълнителни часове .. Не съм повтаряла първата година (а нашите ме убеждаваха че няма как да не повторя заради езика и да не се притенявам) а втората година завърших с най-добрия успех в класа и най-добрия по английски от цялото училище :D . Изумявала съм много хора, някои твърдят че имам талант с езиците (и може би са прави (blush), английския ми е много добър а започвам да разбирам и испански след като ще го уча чак другата година ) след като поправям писмени грешки на съученици белгийци О.О хората които учат френски имат на представа какво представлява писменният френски ;X . Ии така само времето не ми харесва много .. зимата е по топло от бг, но пък "лятото" доста често вали и е студено (от сорта на 20°, което си е студено за лято).

werii
07-31-2012, 06:07
Има ли някой,който да е в Дания? и по-точно-в Копенхаген? след един месец заминавам да уча там и ми е интересно да чуя мнения:)

Можеш ли да ми разкажеш как е в Дания, защото скоро и аз ще заминавам натам :)

_InSaNe_
08-01-2012, 17:16
ами аз все още не съм заминала,на 21ви август ми е полета,а досега не съм била там..ти в кой град ще си? да учиш ли заминаваш,и ако да-къде? :)

werii
08-01-2012, 18:50
Ще уча, да. В Олбор :). Ти в кой университет ще си ??

x3eme
08-07-2012, 21:26
аз живея в Испания - Мадрид
идвал съм и съм си тръгвал много пъти докато миналата година не се върнах за пореден път

Tikche
08-08-2012, 21:25
В Холандия, Oosterhout. Сега съм в БГ да си почина малко и през това време майката на приятеля ми се оправя с документите за къщата и декември се връщаме в Oosterhout, когато всичко е готово, ще поседим 1/2 месеца там и после заминаваме да живеем в къщата ни в Arnhem, точно с/у 1 парк е и е супер красиво. Надявам се, че там ще мога наново да си намеря приятели и все пак Холандия е малка и за 1 час всеки от познатите ми може да дойде до мен.
Холандски почти не знам. Много ми е сложен от към произношение и засега се задоволявам с перфектен английски, но не всеки холандец е навит да говори на английски.
И все пак хората в Холандия са адски добри и печени. Хем са забавни (поне тези, които съм срещала), хем винаги са насреща да ти помогнат. Когато отидохме в Oosterhout нямахме никакви мебели. Нямахме и легло, на което да спим и съседът ни ни подари 2 матрака още с опаковката, поне да не спим на земята. Страната много ми харесва. Свъкнах с дъждовното време и грозното море, но поне съм сред културни хора с класа и не слушам глупости и ценизми по цял ден.

OutlawGirl
09-03-2012, 13:08
за мое огромно съжаление- Англия

fluffy_^
09-03-2012, 15:28
за мое огромно съжаление- Англия

:OOO why?

OutlawGirl
09-03-2012, 15:49
:OOO why?

хората са мрачни и студени като държавата им..лицемерни и изкуствени

slavenceto0o
09-06-2012, 16:03
В слънчева Норвегия,който живее там ше разбере за къкво говоря. Езика много бързо го научих, даже го говоря с норвежки диалект. Имам си приятелки и много готин клас. Има някой расисти ама като им запушиш устата по български и те гледат кат гръмнати. Има ли някой друг в Норвегия.

smeshenmc
09-07-2012, 13:46
някой от Прага,Чехия?

seraph2
09-19-2012, 21:03
Преди дни се прибрах в БГ от студентска бригада в Охайо, Сащ! Там прекарах почти 5 месеца и съм изключително доволен! Преди време отново бях на бригада на същото място! Другата година ме очаква окончателно заминаване за Маями, Флорида, където се предполага, че ще протече по-голямата част от живота ми! С езика нямам никакъв проблем!

Jack&Jones
09-22-2012, 15:19
Аз съм в Франция и определено езика е много труден за учене .. поне за мене.

shwepsy
10-21-2012, 17:53
хората са мрачни и студени като държавата им..лицемерни и изкуствени

Все едно ми описа Чехия...

Kapi90
10-22-2012, 14:27
Дания ..

CaSsIe
10-26-2012, 20:26
холандия.. от 2 месеца :D

Game_Fan98
10-29-2012, 20:07
В БГ.Най-добре си е тук.

rusoto_baby_f
10-31-2012, 22:33
Уча в Швейцария от 2 години вече. =)

аз също, от 3 години

Alchemist
10-31-2012, 22:35
London, UK

Alchemist
10-31-2012, 22:40
за мое огромно съжаление- Англия


хората са мрачни и студени като държавата им..лицемерни и изкуствени

Пълни глупости, даже точно обратното.

xPafx
10-31-2012, 23:24
London, UK
кой квартал

Alchemist
11-01-2012, 00:11
кой квартал
Chiswick
ти?

forside1
11-04-2012, 15:35
I az sum v Nikoziq ot 2 godini i polovinaa :-D

И аз уча в Никозия , 2ра година. Супер малко бълграски студенти сме тука god damn ! :)

amk933
11-05-2012, 05:01
Щатите...
В окото на урагана Санди... :D

Al3ksandra
11-13-2012, 14:07
Чехия, близо до Прага в малко градче. Езика - труден. Държавата - с висок стандарт на живот, но общо взето хората студени. И наи лошото за една година не завързах никакви приятелства със чехи... а българите тук са доста лицемерни и подли. Кофти тръпка. Иначе като цяло тук е доста по-поддържано и чисто от колкото в БГ. В интерес на истината не ми харесва много, много, но засега нямам друг избор. Може би в бъдеще бих сменила местонахождението си, ако имам възможност.

kolegata88
11-17-2012, 17:22
В България между Стара загора и Бургас близо до Сливен

SHPAIdURmeN
11-27-2012, 12:37
БЪЛГАРИЯ !! ^___^ €_€ :D

Iwanskiq
12-02-2012, 15:08
Тук живея (http://bit.ly/UYF72z)

buXti4Ka
12-07-2012, 16:21
Франция,Лазурния бряг ^^ езика го научих в България,не мога да кажа,че го владея перфектно,но общувам свободно.Никога не ми е бил труден за учене,но ще ми трябва още време да го усъвършенствам :)

ImmortalSportFreak
12-07-2012, 17:35
Швеция - Стокхолм :)

slava1
12-09-2012, 14:59
Англия,близо до Лондон.От 7 месеца..езика не знам много добре,в училище ми е много трудно с компанията и уроците.Особено сега като ми предстоят изпити за колеж и не знам как ще ги издържа!

JeezBG
12-12-2012, 15:32
Германия , Хам.Горе долу става , нищо особено.От година и половина.Когато си в съответната държава и имаш желание езика можеш да го научиш 1година (перфектно и с документи ще можеш да се оправяш) аз лично го знам , но не на такова ниво , че да се занимавам с документи и административни неща !!

П.П : Бих се върнал във България (просто много ми липсва всичко) !!

marin_9867
12-28-2012, 15:07
Еми аз живея в Англия/ Лондон :Д
От вече една година езика ебиго не ми тряя и без него се оправям :Д Иначе го знам г/д като за шамари :Д тука не ми уйдисва много много ама кво да се прай такъв е живота :Д

WesSneijder
12-30-2012, 19:35
Aбсолютно. Хората са си много готини и изобщо не са студени. Ако се държиш като човек с тях ще ти отвърнат със същото, че и повече. Пътувал съм доста пъти за мачове на Интер до Лондон, Ливърпул и Манчестър и винаги ми е било приятно да се върна в Англия. :) Дано сега за Лига Европа да се паднем пак с Тотнъм, задължително отивам на мача ;)

Kristiyana
01-02-2013, 11:30
Краков,Полша.

alexilaiho
01-05-2013, 18:04
Чикаго,САЩ (Brainerd,Washington Heights). Живея тук 11 година вече, но въпреки това ми е адски мъчно за България и приятелите ми там. На 9700км от родината, прибирането е по-сложно и най-вече,скъпо. Не съм се прибирал от 2010, но тази година най-сетне ще се прибера лятото !! С езика не съм имал проблем, както знаете е англо-говоряща страна. Иначе, не помня как съм се интегрирал понеже си беше отдавна (на 19 съм). Уча в българско училище, "John Atanasoff Bulgarian Language School", учи се интензивен български,средно около 10 часа седмично. Отделя се особенно внимание на Българската история и география. В училището сме 450 българи и има три американски паралелки. Града е красив,огромен и повечето квартали са бъкани с богаташи,но всъщност положението е в пъти по-различно от това което гледате по филмите.. Приятните къщички,зелените ливадки,лъскавите автомобили паркирани отпред и огромните басейни (The American dream) са факт, но само в предградията на града, където къщите са предимно на звезди като Oprah Winfrey,Jake Gyllenhaal,Will Smith,Wiz Khalifa,Mike Clifford,Jessica Friedman,Brad Pitt и дори Steve Jobes.Града е дом на 10,000,000 човека и 2млн. автомобила. Въздуха е пълен с вредни емисии, но на върха на всяка сграда има абсорбатор който пречиства въздуха.Всеки един жител на Чикаго е задължен след навървашне на 18г, да засади дърво !! И това се прави с цел,подобряване качеството на въздуха :) Надявам се това,което ви разказах да ви е било интересно и стискайте палци това лято да се прибера в красивата ни и уникална БЪЛГАРИЯ !! Хора,пишете на кирилица <3

zealots
01-07-2013, 15:34
В Deutschland съм,хубавата бавария с нейния измислен баварски.

Daisy11
01-10-2013, 20:08
И аз да си кажа. В Австрия съм, вече почти 3та година, езика не го знам перфектно, но на доста добро ниво. По немски имам главно 5 и 4 ( по бг система ). Първата година ми беше мн трудно, мразех всичко и всички, но сега вече е по-добре.

Millen4ety
01-14-2013, 14:05
Хамбург, Германия, от 5 месеца
езика го уча от половин година, интензивно преди да дойда, не го знам супер добре, но се оправям без проблеми :)
жалко, че е само за една година..

PURExGOLD
02-04-2013, 16:33
Аз съм осми месец в Германия.. По-точно в Мюнхен. На мен лично езика ми е много лесен. Учила съм италиански, руски и английски в училище, корейски и японски на свободна практика :D От всички изброени - немския и корейския са най-лесни..
Ако има някой от Мюнхен - да пише на лично ако иска..
П.П. Аз съм на почти 15.. :)

ValentinXO
02-12-2013, 18:06
Jiveq v italiq v edno selo, Mede,PV mn sa zadrasteni horata tuk "italiancite" dori da se namiram na 70 km ot Milano i e pylno s hora ot Velingrad i Dupnica,daje ima 1 bar ot koito chesto se chuva pop-folk.Ot 8 godini sam tuk i e mnogo monotonno vsichko,inache ezika go nauchih za 2 meseca daje pochnah ot BG

babyy97
02-17-2013, 17:19
Ееее , няма ли някой в St.Gallen , Swiss ? На възраст между 14 -17 ( на 15 съм)

vetard
03-04-2013, 15:25
В Белгия бях 5 години а сега в Косово за 1на ,но скоро ще се местя или в Естония или в Шфеция а може и Дания :P имах-планове да се прибера ама няма да стане тая май :S

DisappointedDreamer
03-04-2013, 20:33
Къде в Швеция :Д звънни ако кацнеш в Стокхолм

gecatabg
03-10-2013, 17:12
В Германия, Франкфурт на майната си :D
Нямам проблеми с езика, свикнах вече за толкова време :)

Nicksey
04-01-2013, 21:47
Аз уча във Франция и там прекарвам повечето от времето си. Там е чудесно и образованието е на ниво! От време на време се връщам в България. Обикновено е, когато имам ваканции, но не се връщам всеки път, когато имам ваканция, тъй като няма много неща, които да ме задържат в България.

pepelqnkata
04-07-2013, 20:26
Във Америка съм щата Сейнт Луис Мисури имигрирах 2010 година и сам много доволен от заплатата си и от начина на живот много е красиво там особено в щата Мисури. Бил сам и в Ню Йорк и там също е много красиво навсякаде реклами с големи плоски монитори много е красиво имам апартамент там както и къща в Сейнт Луис ако има българи там да пишат! :)

pepelqnkata
04-07-2013, 20:31
Щатите...
В окото на урагана Санди... :D

И аз така мани мани .. :D :D

kolegata88
04-07-2013, 20:37
Аз пък съм в България

DaNGeRousLy
06-20-2013, 16:02
Берлин, Германия.
Езика не го знам за сега..

Cооkie
06-20-2013, 18:11
Много хора в тая Германия :D

Gang Starr
06-20-2013, 20:12
Чикаго,САЩ (Brainerd,Washington Heights). Живея тук 11 година вече, но въпреки това ми е адски мъчно за България и приятелите ми там. На 9700км от родината, прибирането е по-сложно и най-вече,скъпо. Не съм се прибирал от 2010, но тази година най-сетне ще се прибера лятото !! С езика не съм имал проблем, както знаете е англо-говоряща страна. Иначе, не помня как съм се интегрирал понеже си беше отдавна (на 19 съм). Уча в българско училище, "John Atanasoff Bulgarian Language School", учи се интензивен български,средно около 10 часа седмично. Отделя се особенно внимание на Българската история и география. В училището сме 450 българи и има три американски паралелки. Града е красив,огромен и повечето квартали са бъкани с богаташи,но всъщност положението е в пъти по-различно от това което гледате по филмите.. Приятните къщички,зелените ливадки,лъскавите автомобили паркирани отпред и огромните басейни (The American dream) са факт, но само в предградията на града, където къщите са предимно на звезди като Oprah Winfrey,Jake Gyllenhaal,Will Smith,Wiz Khalifa,Mike Clifford,Jessica Friedman,Brad Pitt и дори Steve Jobes.Града е дом на 10,000,000 човека и 2млн. автомобила. Въздуха е пълен с вредни емисии, но на върха на всяка сграда има абсорбатор който пречиства въздуха.Всеки един жител на Чикаго е задължен след навървашне на 18г, да засади дърво !! И това се прави с цел,подобряване качеството на въздуха :) Надявам се това,което ви разказах да ви е било интересно и стискайте палци това лято да се прибера в красивата ни и уникална БЪЛГАРИЯ !! Хора,пишете на кирилица <3

Ти вярваш ли си въобще?

girlwithblueeyes
06-21-2013, 05:19
Deutschland,München

radi023
06-21-2013, 20:43
от август 2012 в едно село в испанската област Гипузкоа (не знам как се пише на български), уча и живея там, но сега съм си в София за 2 месеца...езика го проговорих за около месец и нещо и сега се осъвършенствам... хората в началото са леко дръпнати, но след като ги опознаеш се отпускат.. не че не ми харесва, напротив.. но все пак БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО

ThEKiNgG
06-22-2013, 20:49
София, Бояна и ми се по - добре от вас ;)

`Fairytale`
06-25-2013, 09:49
БУлгария 8-)

Krisy.Georgieva
06-25-2013, 15:15
Във Испания-Барселона тук сам вече 11 години.

shusha
06-25-2013, 15:47
Човек да се депресира от вас :d
От нашата мила родина съм...

POLINUTE
06-25-2013, 22:42
Аз съм в Испания (Валенсия), живея тук от 8г. и говоря каталунски и испански.

Nakadah
06-26-2013, 08:15
София, Бояна и ми се по - добре от вас ;)

Коя част на Бояна по-точно?

crazydivane
06-26-2013, 10:41
Аз живея в Австрия от 3 години.Не говоря перфектно немски,но пиша почти без грешка.

Muntean
06-27-2013, 21:40
в българия съм, иначе съм роден в Румъния :)

SHPAIdURmeN
06-27-2013, 21:45
Нойшвабенланд :D

Hayashi
07-17-2013, 17:24
Аз уча във Франция и там прекарвам повечето от времето си. Там е чудесно и образованието е на ниво! От време на време се връщам в България. Обикновено е, когато имам ваканции, но не се връщам всеки път, когато имам ваканция, тъй като няма много неща, които да ме задържат в България.

Къде си? Аз ще почвам да издирвам българи около мен. :D

pepa97
07-18-2013, 14:17
Deutschland,München

научи ме на немски хихи :D

avantata
07-24-2013, 21:24
London 4 години живот си живея. Английски за 1 год. от 0-та до приемливо, за 2 год. супер.

Cryphisss
07-28-2013, 18:33
Кралство Швеция. От 3 години, август месец ще станат 4. :) Еми, аз знаех английски, и се оправях, оттам нататък шведски бях принудена да науча, защото ходех в шведско училище. Беше по-лесно, защото бях заобиколена почти винаги от хора, които говорят шведски. Харесва ми, но след като завърша 2014-та, искам да си пробвам късмета другуде 8-)

Здравей сестра ми :'3

DisappointedDreamer
07-28-2013, 19:13
^Not funny, bro.

Cryphisss
07-28-2013, 19:52
^Not funny, bro.
:(

FuckDaPolice
12-22-2013, 10:02
Краков,Полша.
Аа Полша..обожавам Полша. Разкажи ми повече за хората и за живота там.

broken_hearted
12-28-2013, 17:33
В САЩ съм вече 14 години почти. Не ми харесва като цяло, но не мога и да се върна да живея в България въпреки, че всяко лято си идвам и стоя там по месец два.

SétiiSomerhalder
01-02-2014, 15:37
Белгия :)

SHPAIdURmeN
01-02-2014, 22:18
България, страната на мечтите :D

DoubleDMG
01-03-2014, 13:26
Russia

SHPAIdURmeN
01-03-2014, 13:36
Russia

Лъжеш не си в Русия е

DoubleDMG
01-03-2014, 17:31
neka.

Aleksandra_93
01-03-2014, 17:44
В балгариа.

Zlennox
01-04-2014, 15:00
От 7 години вече съм в Глазгоу,Шотландия и мога да кажа че нямам никакви намерения да се връщам в България. Предполагам че колкото по млад толкова по-добре се учи език, нямам никакви проблеми с езика имайки предвид че акцента и по-голямата част от речника на един шотландец няма нищо общо с типичния английски език.

Образователната система като цяло е добра и улеснена за ученици и студенти. Вече в отделен план социалната им система бих казал че е по-добра от тази на англичаните и с радост бих останал тук още 30 години ако трябва... :)

HristoGavrilov
01-05-2014, 15:38
Кралство Швеция. От 3 години, август месец ще станат 4. :) Еми, аз знаех английски, и се оправях, оттам нататък шведски бях принудена да науча, защото ходех в шведско училище. Беше по-лесно, защото бях заобиколена почти винаги от хора, които говорят шведски. Харесва ми, но след като завърша 2014-та, искам да си пробвам късмета другуде 8-)

Как е там? Не мога да реша дали да ходя в Glasgow или Malmo. По принцип съм приет студент в Glasgow Caledonian с Electronic Engineering and Computer Systems, но се чудя дали да не кандидатствам и в University of Malmo. Как е животът, наемите, цените? Има ли шанс човек да работи, ако знае само Английски, без шведски?

А иначе по темата, в Англия съм в момента.

DisappointedDreamer
01-05-2014, 17:57
Как е там? Не мога да реша дали да ходя в Glasgow или Malmo. По принцип съм приет студент в Glasgow Caledonian с Electronic Engineering and Computer Systems, но се чудя дали да не кандидатствам и в University of Malmo. Как е животът, наемите, цените? Има ли шанс човек да работи, ако знае само Английски, без шведски?

А иначе по темата, в Англия съм в момента.

Писах лично.

anonymous708973
01-05-2014, 21:24
Не знам доколко мога да съм полезна, но съм била на презентация за Малмьо и не беше зле... обаче не се ли води University of Applied Science, което е една стъпка под баш университет? Освен това май е сравнително нов, следователно не е реномиран.

DisappointedDreamer
01-06-2014, 11:14
http://en.wikipedia.org/wiki/University_of_applied_sciences

Не е една стъпка под баш университет, според уики-то.

HristoGavrilov
01-06-2014, 14:06
Разликата е, че магистър е най-високата степен. Няма докторат.

ГРЕН
01-09-2014, 11:57
BG Но за в бъдеще мисля да пътувам до Германия :)

ГРЕН
01-09-2014, 11:58
В САЩ съм вече 14 години почти. Не ми харесва като цяло, но не мога и да се върна да живея в България въпреки, че всяко лято си идвам и стоя там по месец два.

Как прекарвате тоя студ ?

HollyGolightly
01-09-2014, 12:04
Какво всички говорят за този "студ" :lol: баба ми и тя вчера ми звъня, на припадане беше, някакви страшни неща се говорят в България явно. Днес е минус 2 градуса, до Събота ще се качат до 15 температурите. На север все още е студено, но Америка е доста голяма страна, за да има разнообразие. На който му идва много -20 градуса и 70 см сняг, да не е ходил в Чикаго 8-)

ГРЕН
01-11-2014, 07:29
Какво всички говорят за този "студ" :lol: баба ми и тя вчера ми звъня, на припадане беше, някакви страшни неща се говорят в България явно. Днес е минус 2 градуса, до Събота ще се качат до 15 температурите. На север все още е студено, но Америка е доста голяма страна, за да има разнообразие. На който му идва много -20 градуса и 70 см сняг, да не е ходил в Чикаго 8-)

Ем в сравнение с Австралия e студ .. :D

Lady_Chanel
01-21-2014, 22:10
В Мурсия,Испания от 2 год. :)

yakuza_
01-23-2014, 19:46
Чили

Didko_Beats
01-24-2014, 16:54
Какво всички говорят за този "студ" :lol: баба ми и тя вчера ми звъня, на припадане беше, някакви страшни неща се говорят в България явно. Днес е минус 2 градуса, до Събота ще се качат до 15 температурите. На север все още е студено, но Америка е доста голяма страна, за да има разнообразие. На който му идва много -20 градуса и 70 см сняг, да не е ходил в Чикаго 8-)

Пичове аз съм на Северния Полюс и ми е много топло поне 30 градуса.....много почнах да се пОтя .......8-)

vladii
01-30-2014, 09:20
Толкова мои приятели и познати имам в Лондон,сигурно са поне 10 души :)ще ходя на гости живот и здраве след месец.Пътуващите дотам,кои авиокомпании използвате най-често?Сега гледам Bulgaria air имат промоция за 73euro,дори на Wizz са по-скъпи,пък все пак БГер не е нискотарифна..

shmatarok
01-30-2014, 15:48
За Лондон обикновено Bulgaria Air са най-добре от към цена.

anonymous708973
01-31-2014, 14:21
Толкова мои приятели и познати имам в Лондон,сигурно са поне 10 души :)ще ходя на гости живот и здраве след месец.Пътуващите дотам,кои авиокомпании използвате най-често?Сега гледам Bulgaria air имат промоция за 73euro,дори на Wizz са по-скъпи,пък все пак БГер не е нискотарифна..

Wizzair са пълни педераси. Без извинение. Гадни условия, заяждат се за глупости, искат пари за всичко и накрая цената ти е като на нормален полет, ама без удобствата.
На България Еър самолетчетата са много готини, достатъчно са широки. Подозирам, че и даже ще те нахранят.

stynioo
01-31-2014, 16:55
Wizzair са пълни педераси. Без извинение. Гадни условия, заяждат се за глупости, искат пари за всичко и накрая цената ти е като на нормален полет, ама без удобствата.
На България Еър самолетчетата са много готини, достатъчно са широки. Подозирам, че и даже ще те нахранят.

и имат хубави стюардеси.

anonymous708973
01-31-2014, 22:03
Съгласявам се. Последния път едната ми взе акъла. Много ми направи кеф, че беше чиста българка мацката.

shmatarok
02-01-2014, 02:35
Wizzair са пълни педераси. Без извинение. Гадни условия, заяждат се за глупости, искат пари за всичко и накрая цената ти е като на нормален полет, ама без удобствата.
На България Еър самолетчетата са много готини, достатъчно са широки. Подозирам, че и даже ще те нахранят.

Да, дават хубави сандвичи обикновено, стига да не си с нощния полет София - Бс. 8-)

anonymous708973
02-01-2014, 09:28
Я, сериозно ли имаме такъв полет :д

Сандвичите им са дебела бяла багета с парче филе и кашкавал, нищо особено не са.

Hayashi
02-01-2014, 10:06
При положение, че KLM и Lufthansa са ми предлагали сандвичи със сурово месо, а полските LOT бяха толкова скръндзави, че даже и чаят беше платен, нашите са направо върха от към храна.

stynioo
02-01-2014, 13:39
При положение, че KLM и Lufthansa са ми предлагали сандвичи със сурово месо, а полските LOT бяха толкова скръндзави, че даже и чаят беше платен, нашите са направо върха от към храна.

просто не си попадала на издънка от страна на нашите.

луфта са доволни , поне на мен ми харесва храната..

shmatarok
02-01-2014, 14:31
Мда, и аз съм най-доволна от Lufthansa като храна. Не че летя с тях да се наям, де, ама си е важно уточнение. :D

Air France са ужасни, едно, че редовно губят багажи, второ, че храната е френско кроасанче, което се изяжда на една хапка. :(

Иначе Hayashi, ako LOT са нискотарифна, нормално чаят да е платен. Wizz & Ryan AIR също са платени абсолютно всички храни и напитки.

Тая тема я превърнахме в "Коя авиокомпания предлага най-свястна храна" 8-)

DisappointedDreamer
02-01-2014, 15:14
Ryan Air са ужасни. Много гаден персонал.

Аз съм доволна от Lufthansa и Air Berlin. Не разбирам, обаче, защо коментирате храната. Получавала съм опаковка от чипс/бисквитки с размерите на юмрукът ми; получавала съм и някакви яйчени сандвичи и вафли, ама никога не ми е правило впечатление. Спомням си веднъж дадоха готин, огромен шоколадов мъфин 8-) И винаги ми е било непонятно как всички започват да нагъват веднага щом им ги дадат тези хапки.

Виж, кофти е да не получиш чаша вода/чай/кафе/кола, примерно.

stynioo
02-01-2014, 15:28
Ryan Air са ужасни. Много гаден персонал.

Аз съм доволна от Lufthansa и Air Berlin. Не разбирам, обаче, защо коментирате храната. Получавала съм опаковка от чипс/бисквитки с размерите на юмрукът ми; получавала съм и някакви яйчени сандвичи и вафли, ама никога не ми е правило впечатление. Спомням си веднъж дадоха готин, огромен шоколадов мъфин 8-) И винаги ми е било непонятно как всички започват да нагъват веднага щом им ги дадат тези хапки.

Виж, кофти е да не получиш чаша вода/чай/кафе/кола, примерно.

С Ryan Air не получаваш.

Bubblegumz
02-09-2014, 14:41
В Англия,Южен Йоркшир,Шефийлд.Мен си ме кефи града и Англия като цяло;естествено,съществува т си и известни различия между милата родна страна и кралството,но лично аз им свикнах неочаквано бързо.

DaNGeRousLy
02-10-2014, 18:13
Скоро правя година в Берлин, Германия .. :cool:

TheDevilInMe
02-17-2014, 04:48
В България съм в момента, но има голяма вероятност да запиша магистратура в Англия :)

skok
02-19-2014, 08:25
Във Франция, но до година почвам работа в Англия

Sunny_stz
02-19-2014, 11:56
Здравейте! Аз в момента живея в Турция - Анталия.Много е красиво тук, но не мисля да оставам за постоянно да живея.Просто сега имаме работа тук с приятеля ми музиканти сме, но мислим да пробваме за други държави нещо.Много са ми интересни държавите Италия, Испания .В Италия съм била преди години , но в Испания изобщо не, за там знам че търсят музиканти и за Канарските острови също, но нямам много координати на агенции за там, но ако някой ден се отвори парашута ще заминем, даже ако ни хареса ще останем за постоянно.Няма работа в нашата държава за жалост и нищо не ме кара да остана там, освен близките ми хора.Видях че има хора , които живеят там, като гледам на всички им харесва, само езика да се научи и да се намери постоянна работа и всичко си идва на мястото.Ако има и някой музикант , който работи там може да ми пише или дори и да не е музикант пак може да ми пише на skype - sunny_stz5357

skok
02-20-2014, 19:08
За Лондон обикновено Bulgaria Air са най-добре от към цена.Wizz air до лутон са по евтини. А и българия еър са мизерници. British Airways цените редовно са им по-ниски а качеството е 10 пъти по-добро. Дават пълен обяд + пиене на корем в сравнение с умрелия сандвич и количка на БГ еър. Пък и е по-широко

G3GaSa
03-10-2014, 08:00
Гърция/Атина.

sofie
03-13-2014, 10:41
Аз бях в Лондон началото на годината, пътувах с Bulgaria air, останах доволна, платих с карта и взех един безплатен чекиран багаж. С British Airways не съм пътувала.

SHPAIdURmeN
03-21-2014, 11:13
БЪЛГАРИЯ . < Строго патриотично !!!

The Cheetah
03-21-2014, 16:52
И аз съм в моята хубава, скъпа България 8-)

JustaLittleKid
03-22-2014, 17:18
В България ^^
Но края на август, стискайте палци, заминавам да уча в Утрехт, Холандия.
Приемам предложения как да стигна до там :Д

686
03-24-2014, 22:33
В Преториа-ЮАР

Evjenq
04-02-2014, 10:57
БЪЛГАРИЯ . < Строго патриотично !!!

+1

amk933
04-22-2014, 18:49
Какво всички говорят за този "студ" :lol: баба ми и тя вчера ми звъня, на припадане беше, някакви страшни неща се говорят в България явно. Днес е минус 2 градуса, до Събота ще се качат до 15 температурите. На север все още е студено, но Америка е доста голяма страна, за да има разнообразие. На който му идва много -20 градуса и 70 см сняг, да не е ходил в Чикаго 8-)

Ах, тоя коментар го видях сега и съм върло възмутен. :D Не знам къде си, обаче аз съм в Бостън и тая зима ни е*а цялото родословно дърво, без извинение. Като се почна от ноември та до преди седмица си валеше сняг най-редовно, от време на време и без да спира с дни. Температурите бяха от -15 до -25С поне 2-3 месеца подред. Имаше едни седмици, през които просто не спираше да вали...аз през живота си толкова сняг не съм виждал. То студ, уж свикваш, уж не знам к'во, ама аз вече далтонист станах. Само бяло разпознавам. Никога на рождения ми ден не е валяло сняг...е, не беше до тая година по-точно. Ба...вече нямам търпение да не се обличам по половин час всяка сутрин и да не се движа с 0.5км/ч, бродейки в някакви преспи до ушите. :D От 5-6 дни насам е, най-накрая, малко по-добре...т.е. 5-10С, вали дъжд или грее слънце. Миналата година не беше така - имаше една огромна буря и приключи. 6 месеца зима идва вповечко.