PDA

View Full Version : facebook



mimssss
10-15-2010, 16:17
някой може ли да разбива пароли?! Някой ми е разбил паролата в фейсбук и сега не мога да си вляза в профила :? моля ви ако някой може да пише !!

BeezyJey
10-15-2010, 16:28
Втори профил не можеш ли да си направиш ?

mimssss
10-15-2010, 17:41
Мога,но не искам да си правя нов в този имам толкова много неща и не искам да ги губя :?

vankovvv
10-15-2010, 17:44
Мога,но не искам да си правя нов в този имам толкова много неща и не искам да ги губя :?
Само едно нещо
Вече си го загубил 8-)

BeezyJey
10-15-2010, 17:47
Мога,но не искам да си правя нов в този имам толкова много неща и не искам да ги губя :?
Само едно нещо
Вече си го загубил 8-)

За жалост е вярно. :D Защо тогава не поискаш нова парола ?

Lancer
10-15-2010, 18:01
Пробвай със Забравена парола и се надявай този дето ти е разбил facebook-a да е забравил да смени e-mail-a ти. Успех :)

mimssss
10-15-2010, 18:38
и на email-а ми е сменена :o

vankovvv
10-15-2010, 18:44
Някой май ти е вдигнал мерника
Сигурен ли си че не си пишеш паролата на кирилица пък тя да е на латиница 8-)

mimssss
10-16-2010, 08:35
сигурна съм ;д

vapcarov
10-16-2010, 08:57
Така е, като ползвате еднакви пароли за всичко! Сега си направи нова поща с парола, която ще ползваш само за пощата (без телефонни номера, ЕГН-та, имена на домашни любимци, родители, братя и сестри, гаджета и така на татък) нещо по-сложно ако може например tEEnpr0bl3m

Gnom
10-16-2010, 09:07
някой може ли да разбива пароли?! Някой ми е разбил паролата в фейсбук и сега не мога да си вляза в профила :? моля ви ако някой може да пише !!

Не мисля,че някой изобщо от този форум и да не казвам страна е достатъчно способен да стигне до таблиците на Фейсбук-а и да РАЗБИЕ паролата - това се хеширани пароли и дори да вземеш хеша ще трябва да я декодирваш,а шанса ако е някаква лесна - голям.

Другото,което е както каза предишния потребител vapcarov като ползвате пароли,които са имената ви,емайла ви,брат сестра,рожденни дни и т.н. - ядете го много.Друг е въпроса вече,ако сте сядали някъде на чужд компютър и там са ви взели паролата с keylogger.

:?

GregoryHouse
10-16-2010, 16:57
някой може ли да разбива пароли?! Някой ми е разбил паролата в фейсбук и сега не мога да си вляза в профила :? моля ви ако някой може да пише !!

Не мисля,че някой изобщо от този форум и да не казвам страна е достатъчно способен да стигне до таблиците на Фейсбук-а и да РАЗБИЕ паролата - това се хеширани пароли и дори да вземеш хеша ще трябва да я декодирваш,а шанса ако е някаква лесна - голям.

Другото,което е както каза предишния потребител vapcarov като ползвате пароли,които са имената ви,емайла ви,брат сестра,рожденни дни и т.н. - ядете го много.Друг е въпроса вече,ако сте сядали някъде на чужд компютър и там са ви взели паролата с keylogger.

:?

Мм в голяма грешка си относно начина за разбиване. Да и така става. Само, че това е начин който никой не използва. За да стигнеш до хеша, трябва да хакнеш целия фейсбук (сървъри-мървари със защити правени точно от такива дето хакват :D ), което само по себе си е ...да речем доста трудоемко. Начина за хакване е далеч по елементарен който използват редовите хакерчовци :) Просто трябва да се поблъскат да вземат root права за мрежата ти и си гг от всякъде. А колко елементарно се постига това, ако отсрещните субекти са от типа "цъкай ферми у фейсбуки" не е истина. Другия начин е, ако вътрешен човек. Демек просто казано някой с административен достъп до LAN мрежата ти примерно. Нали се сещаш, че всички данни минават от там :D Вярно, че са кодирани, но всеки достатъчно кадърен администратор може да ги разкодира :)

Иначе най-елементарния начин. Пращаш пик със скрит кейлогер в него. Такива програмки бол. Даже имам такава дет антивирусите не, я броят за вирус :D Пращат ти пика, отваряш и честиткa :D

Помня навремето как се забавлявахме с едно Beast-че... тогава просто ебаваш майки :D

Gnom
10-16-2010, 20:40
някой може ли да разбива пароли?! Някой ми е разбил паролата в фейсбук и сега не мога да си вляза в профила :? моля ви ако някой може да пише !!

Не мисля,че някой изобщо от този форум и да не казвам страна е достатъчно способен да стигне до таблиците на Фейсбук-а и да РАЗБИЕ паролата - това се хеширани пароли и дори да вземеш хеша ще трябва да я декодирваш,а шанса ако е някаква лесна - голям.

Другото,което е както каза предишния потребител vapcarov като ползвате пароли,които са имената ви,емайла ви,брат сестра,рожденни дни и т.н. - ядете го много.Друг е въпроса вече,ако сте сядали някъде на чужд компютър и там са ви взели паролата с keylogger.

:?

Мм в голяма грешка си относно начина за разбиване. Да и така става. Само, че това е начин който никой не използва. За да стигнеш до хеша, трябва да хакнеш целия фейсбук (сървъри-мървари със защити правени точно от такива дето хакват :D ), което само по себе си е ...да речем доста трудоемко. Начина за хакване е далеч по елементарен който използват редовите хакерчовци :) Просто трябва да се поблъскат да вземат root права за мрежата ти и си гг от всякъде. А колко елементарно се постига това, ако отсрещните субекти са от типа "цъкай ферми у фейсбуки" не е истина. Другия начин е, ако вътрешен човек. Демек просто казано някой с административен достъп до LAN мрежата ти примерно. Нали се сещаш, че всички данни минават от там :D Вярно, че са кодирани, но всеки достатъчно кадърен администратор може да ги разкодира :)

Иначе най-елементарния начин. Пращаш пик със скрит кейлогер в него. Такива програмки бол. Даже имам такава дет антивирусите не, я броят за вирус :D Пращат ти пика, отваряш и честиткa :D

Помня навремето как се забавлявахме с едно Beast-че... тогава просто ебаваш майки :D

Кхм описах просто самото РАЗБИВАНЕ на парола,защото аз това разбирам - хеш кода,бреак иначе ми е пределно ясно,че шепа хора са способни на атака kъм сайт като фейсбук.Ако говорим обаче за краденето на самата парола на някой потребител - ей това вече...МНОГО варианти,както и които си описал. :D

Пределно ясно ми е как стават нещата със самото хакване - занимавал съм се с такива неща и честно казано само и единствено неприятности си навличаш и все пак е забавно после да слушаш как някой ти описва проблема си - "някой май ми е откраднал паролата,ползвам една и съща..." :lol:

"ращаш пик със скрит кейлогер в него" - навеждаш ми някакви спомени... :lol:

GregoryHouse
10-17-2010, 06:00
A като ме удари на скука съм способен на големи простотий просто за фъна :) Проблеми не съм имал. Все пак да правиш мизерийки е едно, а да правиш мизерийки без да имат и представа как е станало и кой го е направил (което е и идеята главно, и интересното) - съвсем друго :)

Btw eдно приятелче, беше написало една мн луда програмка за декодване. Тва пароли от по 20 символа ги ядеше за норматив :D


Прост начин, да се предпазите от крадене на пасове - стабилен антивирус+мозък и всичко е 6. :) Аз примерно даже и от фрндс като ми пратят нещо по скайп си го сканвам задължително :)