PDA

View Full Version : Изправяне на мнооого къдрава коса



Anelle22
10-15-2010, 19:11
Значи имам много къдрава и гъста коса. Искам да я изправям добре, но пресата, която използвам в момента е много стара и слаба и косата ми се накъдря и бухва 10 мин. след като съм се изправила. Искам да си взема нова, до 150 лв., но ако може да е качествена и като се изправя с нея, да държи косата ми права повече. Та бих искала да ми предложите някоя, която според вас би била най- подходяща за моята коса и ще ми върши най- добра работа. Аз съм си харесала някои модели на Белисима и Ремингтън, ама не съм сигурна коя да избера. Ще се радвам на мнението ви. МЕРСИ :)

Minerva
10-15-2010, 19:29
Ами 150 лева са си доста сериозна сума, за които можеш да си вземеш много добра преса. Смисъл във форума можеш да останеш с друго впечатление, обаче повечето момичета не могат да дадат толкова пари за преса. Та искам да кажа, че за толкова пари 100% ще е качествена. Аз лично имам Белисима, но е мини преса и не мисля, че става за много къдрава коса, още повече цената и "не е много представителна" . :D Обаче сега има една нова (не помня на коя фирма беше, има я по всички списания), която се настройва според състоянието на косата. Ремингтън пък имаха една shine therapy, за която също съм чувала много добри отзиви.
Изобщо хубаво разучи, погледни и тези на Браун, на Филипс - това са си доказани марки, правят хубави неща.

Anelle22
10-15-2010, 20:58
Minerva, първо мерси, че отговори. Значи що се отнася до мини пресата, и аз мисля, че не става много за моята коса. Тази, където се настройва според косата съм я виждала по реклами, само че не съм и обръщала по- голямо внимание. Ще разгледам :) А за Филипс и Браун не съм се интересувала и ще потърся по- обстойно. И иксам само да попитам коя от пресите не Белисима ви се струва най- хубава за къграва коса. Засега се колебая между Bellissima Creativity B1 700, Bellissima Style Creator, Remington S1005 или тази, която ми каза на ремингтън Shine Therapy. Коя ще е най- подходяща?

j_adore2
10-15-2010, 21:35
Имам Bellissima Creativity B1 700 и е супер.

Minerva
10-15-2010, 23:04
Втората на Белисима, която е новият модел е по-добра. Има една камара защити, разни приставки...не гледай, че на тая другата пише, че става и за мокра коса - това, че е направена така, че да не те удари тока, не значи, че не си пърлиш ужасно много косата. Изправянето на мокро съсипва зверски. И нали знаеш, която и да вземеш - heat protector ;)

sunshine955
10-16-2010, 09:45
на Ремингтън и на Белисима са мн добри :) [/i]

Anelle22
10-16-2010, 10:07
Ми аз за сега най- много съм за втория модел на Белисима. За защита на косата си имам флуид, ще си взема и кристали. Но и тази на Ремингтън Shine Therapy много ми харесва. Абе сигурно ще е една от двете. Мерси много пак и все пак ще се радвам на нови мнения, особено на момичета, които имат много къдрава коса и се изправят :)

sunshine955
10-16-2010, 10:29
аз ползвам един гел за защита на косата от пресата .. защитава косата до 200 градуса .. :) доволна съм ;п

vagarious
10-16-2010, 10:29
аз ползвам един гел за защита на косата от пресата .. защитава косата до 200 градуса .. :) доволна съм ;п

Кой ? :)

Infinity
10-16-2010, 11:32
Не си взимай Белисима не изправя мноого къдрава коса , от опит го казвам. Филипс или Ремингтън според мене.

cappuccin0
10-16-2010, 13:07
Не си взимай Белисима не изправя мноого къдрава коса , от опит го казвам. Филипс или Ремингтън според мене.

Зависи от косата!Майка ми също е с много къдрава, но я изправя идеално. ;)

shokoladd
10-16-2010, 19:32
Тая където я рекламират по ТВ-то мисля че е хубава :)

Anelle22
10-16-2010, 20:47
Не си взимай Белисима не изправя мноого къдрава коса , от опит го казвам. Филипс или Ремингтън според мене.

Зависи от косата!Майка ми също е с много къдрава, но я изправя идеално. ;)

Ми аз съм се изправяла с Bellissima Creativity B1 700, косата ми беше наистина права, но като излязох и времето беше влажно и разбира се бухна и се накъдри. Искам да питам ти j_adore2 къдрава коса ли имаш, защото ако ти е горе- долу права, разбира се, че ще те изправя добре белисимата. А пък за ся ремингтън получава много хубави отзиви, така че сериозно се замислям за нея :P

n3zabrawiimaa
10-18-2010, 14:36
Косата ми е отварително къдрева и я изправям с Ремигтон и става супер права, а и държи до 2-3 дена...

Anelle22
10-18-2010, 20:08
Косата ми е отварително къдрева и я изправям с Ремигтон и става супер права, а и държи до 2-3 дена...

Оооо супер. Много чаках да пише човек, който се изправя и има много къдрава коса :-) А с ква точно Ремингтън се изправяш? :)

shanell1
10-18-2010, 20:08
Аз я имам Bellissima Creativity B1 700, 100 лв е.. много съм доволна - Препоръчвам ти я :)

stelit0
10-19-2010, 07:53
имам тази --> http://www.technomarket.bg/products/09061296/rowenta-cf-7710d0.Много съм доволна.Косата ми не е чак толкова къдрева,но самия косъм ми е много дебел и не се подлага на термична обработка.Но с тази преса става иделно права.Няма да сгрешиш ако си я вземеш.Когато аз си я копувах преди 1-2 седмици я представяха и можеше да се пробва в магазина да си исправиш няколко кичура и да видиш дали седи права.

n3zabrawiimaa
10-19-2010, 11:29
Модела който е, нямам представа кой е. ;д Но, ето качих снимки. ;д Дано да съм ти помогнала! (:
http://i55.tinypic.com/2j31fz7.jpg
http://i54.tinypic.com/34zje55.jpg
http://i53.tinypic.com/30hu79t.jpg

Anelle22
10-26-2010, 12:23
Мерси много. Наистина ми помогна :-)

Anelle22
10-28-2010, 17:05
Ами аз се реших да си взема Ремингтон. Ремингтон с широки плочи ли е по- добре за къдрава коса или не? Ии дали някои може да ми каже кой е най- хубавия им модел и кой би най- успешно се справил със задачата да ми изправи косата :)

mokka
10-28-2010, 17:30
Ами аз се реших да си взема Ремингтон. Ремингтон с широки плочи ли е по- добре за къдрава коса или не? Ии дали някои може да ми каже кой е най- хубавия им модел и кой би най- успешно се справил със задачата да ми изправи косата :)

Този който момичето е дало по-горе ще ти е идеален. Плочите са широки, ще те изправя по-лесно като си много къдрава. Мисля че беше S3003 ама провери за по-сигурно.

thelux
10-30-2010, 08:18
коя реши да си вземеш или си си взела :) ..ако можеш да кажеш кой модел и дали си доволна естествено,по колко време се изправяш и ти остава права.. задавам толкова въпроси,тъй като моята коса е УЖАСНО къдрава и многоооо трудно я изправям :( :-# ..аз мислех да си купя Bellissima creativity B1 700 .. но все още не съм решила ,за това ако може да споделиш впечатлението си ..както и други ако искат :-D

P.S. благодаря ти предварително..и главните букви са за да наблегна на "къдрава" , не за да крещя на някой :-D

Anelle22
10-31-2010, 09:17
Ами ще си взема началото на ноември. Спряла съм се на тази- http://remington.bg/product/presa-za-kadrene-i-izpraviane-na-kosa-s-shiroki-plochi-remington-sleek-curl-s1052 засега. Ще разгледам тука магазините за техника и такива неща и ако я няма ще я поръчам :) А колкото до белисимата, изправяла съм се- в началото е добре, но после бухва, апък и ми казаха, че пресите Белисима не изправят толкова добре къдрава коса. Надявам се да съм ти била полезна :)

thelux
10-31-2010, 10:10
=D> да мерси многоо ,а за белисима смисъл след като я изправяш бухва или само ако е влажно на вън :o :( ...аз се колебая между белисимата и rowenta respect ( http://www.pazaruvaj.com/presi-za-kosa-c4209/rowenta/cf7710-beauty-respect-p38252045/#prices )
a изправяла ли си се с тази респект от ровента :?

Anelle22
10-31-2010, 20:22
Не съм се изправяла с респект от ровента, а що се отнася до тая белисима- като се изправях, вън не валеше, но беше валяло преди и въздухът беше някакъв влажен. А иначе в по добри условия не съм се изправяла с нея :)

FuckingFreak
11-01-2010, 08:03
Моята коса също е гъста и много къдрава, едвам я реша понякога, също така и дълга. Имам една приятелка която преди половин година, може и повече ме изправи доста добре. Да, наистина тя имаше търпение и изправяше всеки кичур от косата ми бавно и внимателно. Резултата беше 3 дни права коса (3тия ден беше неделя и трябваше да се къпя), като казвам права значи имам предвид права без никакви извити кичури и без капка лак или пяна. Каза ми че я е взела от Англия на промоция за 60 паунда. До преди това нейно изправяне си мислех,че косата ми е дефектна и като се изправи не държи и някакви такива работи, е тя ме увери.Попринцип момичето също е с леко чуплива коса,попринцип се изправя и си прави вафлички в корените и и издържа с дни.

п.п : Забравих да напиша, че пресата й е Remington, керамична. Не знам модела,съжалявам...

ri41
11-01-2010, 08:36
http://www.bellissima.bg/?36,bellissima-b20-50 а тази новата дали изправя като по-скъпите модели на белисима и дали е трайно, в смисъл като се изправиш да е права до следващото миене?

n3zabrawiimaa
11-01-2010, 13:01
Ами ще си взема началото на ноември. Спряла съм се на тази- http://remington.bg/product/presa-za-kadrene-i-izpraviane-na-kosa-s-shiroki-plochi-remington-sleek-curl-s1052 засега. Ще разгледам тука магазините за техника и такива неща и ако я няма ще я поръчам :) А колкото до белисимата, изправяла съм се- в началото е добре, но после бухва, апък и ми казаха, че пресите Белисима не изправят толкова добре къдрава коса. Надявам се да съм ти била полезна :)

Да, това е точно моята преса.
А колкото за на другите въпросите,лично мое мнение е,че ако косата ти е мнооооооого къдрева е по-хубаво пресата да ти е с по-широки плочи..

thelux
11-02-2010, 11:32
n3zabrawiimaa може ли да дадеш подробности как изправя,колко време седи права,бухва ли от влагата..и т.н. :D ии ако си писала някъде в тематаа,извинявай но не съм чела всичко :D :)

n3zabrawiimaa
11-02-2010, 12:43
n3zabrawiimaa може ли да дадеш подробности как изправя,колко време седи права,бухва ли от влагата..и т.н. :D ии ако си писала някъде в тематаа,извинявай но не съм чела всичко :D :)

Когато ти е хубаво изправена,няма да бухне. Щом като съм 1ва смяна,сутринта рано в 6.30 седя на спирката и не бухва.. ;д Как се изправя ли..ами хващаш един кучир и плъзгаш пресата от горе до долу. :lol: Права седи...ми поприницп много зависи от косъма. Моя е тънък,лесно се изправям и може да седи права до 2-3 дена,но след това почва да се чупи и трябва пак малко да я опънеш...

thelux
11-02-2010, 15:21
мерсиии за отговоора ии бтв за : "Как се изправя ли..ами хващаш един кучир и плъзгаш пресата от горе до долу. :D " ,попитах как изправя ,а не как се изправя,да не ме помислиш за няк'ва неъндерталка,все пак имам преса,макар и скапана :D

n3zabrawiimaa
11-04-2010, 14:01
мерсиии за отговоора ии бтв за : "Как се изправя ли..ами хващаш един кучир и плъзгаш пресата от горе до долу. :D " ,попитах как изправя ,а не как се изправя,да не ме помислиш за няк'ва неъндерталка,все пак имам преса,макар и скапана :D

Еми мен ме изправя супер. ;д