PDA

View Full Version : НАУЧИХ,ЧЕ...



awesomesheepy
10-16-2010, 08:14
кажете,какво сте научили от живота като цяло,и всички области в него..

Disrespect
10-16-2010, 08:46
че смърди понякога

spopi
10-16-2010, 11:11
Много работи.Макар че съм още малка и има да видя още работи.
Живота е несправедлив. Разбрах че трябва много работа да постигнеш нещто в този живот.Видях повече лоши нещта и ме изгради като песимист и то голям.Научих се да следвам мечтите си :smt007 Има още не ми се пище. :)

cherinka
10-16-2010, 11:25
Аз, пък, научих, че всичко си минава... ей така... просто си минава... идва и си отива и всииииичко си минава...

Whoopdedoo
10-16-2010, 11:25
много работа да постигнеш нещто нещта пище. :)

what the fuck am I reading

Disrespect
10-16-2010, 11:51
много работа да постигнеш нещто нещта пище. :)

what the fuck am I reading

One of life's tragedies :D

Infinity
10-16-2010, 12:34
^ :lol: :lol: ..

Научих , че най-важното е да се чувствам добре - АЗ ! 8-)
Иначе всичко ми е много безсмислено и тъпо.
8-)

PinkFloydSound
10-16-2010, 16:08
Доскоро не си давах голяма сметка за това, какво всъщност е животът и какво трябва да извлечем от него.
Но отскоро постоянно се питам какъв всъщност е смисълът на този живот, има ли смисъл въобще и така нататък. Дали фактът, че съществуваш, автоматично означава, че просто трябва да живееш, да си правиш кефа, докато можеш. Или трябва да оползотвориш битието си по някакъв начин, какъвто и да било... Има хора, които живеят само за яденето, пиенето, купонясването и излизането с приятели.. Аз такива хора наричам повърхностни, защото самият факт, че ти е даден живот, предполага, че трябва да се интересуваш от предшествениците си, от историята на света, от нещата, които ни заобикалят. "Обща култура" е едно доста разтегливо понятие, но за мен тя е нещо доста важно при издигането на един човек. Какъвто и да си, трябва да знаеш какво се случва около теб, какво се е случвало (във всякакви аспекти) и какви са причините за това. За престоя си на Земята един човек трябва да постави духовното над материалното и така всъщност да проведе един пълноценен живот. Голям процент от хората смятат, че всичко е така просто, няма Бог, няма смисъл да се запитваме как точно се е стигнало дотук, как се е почнало.. Но не е така. Всичко е повече от една "материя". Само фактът, че имаме душа, чувства и т.н. трябва да ни наведе на мисълта, че не всичко е така просто, както ние го виждаме. Винаги ме е тревожило това, че има толкова незаинтересовани хора.
Може пък всъщност да не сме на тоя свят, за да анализираме дълбоки духовни каузи, да търсим смисъл и т.н. Може просто да сме тук, за да го изживеем кой както си иска. Не знам. Доста сложен въпрос.
Общо взето, това е, което съм научила за живота. В най-сериозен аспект, разбира се. Но естествено, научила съм и други, по-маловажни неща. Маловажни на фона на горните, де.

Elenichkaa
10-16-2010, 17:10
НАУЧИХ,ЧЕ ...си струва да помогнеш,без да искаш нищо в замяна!
....си струва да признаеш,че обичаш,колкото и да те е страх!
.....си струва да говориш за неща,които те притесняват,без да мислиш,че изглеждаш като идиот!
.....струва си да се усмихваш и да гледаш позитивно.
.....трябва да се радваш на дъжда,буболечките,животинк ите,дърветата,хората...въоб е всичко около мен е ценно!!!
....има още хиляди,за което се радвам...
излиза,че знам доста 8-)

cherinka
10-16-2010, 18:42
НАУЧИХ,ЧЕ ...си струва да помогнеш,без да искаш нищо в замяна!

като даваш,после вземаш
малко цинично звучи, но си е истина...

guinessgirl
10-16-2010, 19:01
Аз, пък, научих, че всичко си минава... ей така... просто си минава... идва и си отива и всииииичко си минава...

дам,болки,щастие,хора,секви чувства,кинти,всичко. идват и си заминават

Dopeass
10-16-2010, 19:29
че смърди понякога
Пумба 8-)

Смърди през повечето време.

Хората са лайна.

Dopeass
10-16-2010, 21:59
принципно "Да", но мн добре знаеш, че не винаги Life is great. Въпрос на гледна точка е всичко като се замисля. Ако съумееш да игнорираш нещата, които ти прецакват "прекрасното", то тогава наистина животът би бил супер. Само че в един момент губим тази способност и тогава кофите с лайна се изливат върху нас. Може би просто повече се впечатлявам от лошите неща, но не мога да ги игнорирам просто. Дразнят ме адски много и за това се скапвам сигурно. Иначе ми се ще да ми е отново такова безгрижно и да си кажа Life is great :) Цел номер 1 ми е :)

Pwnmaster
10-16-2010, 22:23
Всеки сам за себе си :)

Serseri91
10-16-2010, 22:48
Доскоро не си давах голяма сметка за това, какво всъщност е животът и какво трябва да извлечем от него.
Но отскоро постоянно се питам какъв всъщност е смисълът на този живот, има ли смисъл въобще и така нататък. Дали фактът, че съществуваш, автоматично означава, че просто трябва да живееш, да си правиш кефа, докато можеш. Или трябва да оползотвориш битието си по някакъв начин, какъвто и да било... Има хора, които живеят само за яденето, пиенето, купонясването и излизането с приятели.. Аз такива хора наричам повърхностни, защото самият факт, че ти е даден живот, предполага, че трябва да се интересуваш от предшествениците си, от историята на света, от нещата, които ни заобикалят. "Обща култура" е едно доста разтегливо понятие, но за мен тя е нещо доста важно при издигането на един човек. Какъвто и да си, трябва да знаеш какво се случва около теб, какво се е случвало (във всякакви аспекти) и какви са причините за това. За престоя си на Земята един човек трябва да постави духовното над материалното и така всъщност да проведе един пълноценен живот. Голям процент от хората смятат, че всичко е така просто, няма Бог, няма смисъл да се запитваме как точно се е стигнало дотук, как се е почнало.. Но не е така. Всичко е повече от една "материя". Само фактът, че имаме душа, чувства и т.н. трябва да ни наведе на мисълта, че не всичко е така просто, както ние го виждаме. Винаги ме е тревожило това, че има толкова незаинтересовани хора.
Може пък всъщност да не сме на тоя свят, за да анализираме дълбоки духовни каузи, да търсим смисъл и т.н. Може просто да сме тук, за да го изживеем кой както си иска. Не знам. Доста сложен въпрос.
Общо взето, това е, което съм научила за живота. В най-сериозен аспект, разбира се. Но естествено, научила съм и други, по-маловажни неща. Маловажни на фона на горните, де.


Хахах .. ъъъ ... има още, има.

PinkFloydSound
10-16-2010, 22:52
Трай, Mr. I-know-everything.

Serseri91
10-16-2010, 22:56
Не вярвах, че ще го казвам в някой етап от живота си и въпреки че съм само с 3 години по - голям от теб - "Аз съм минал по този път".
Но един съвет, приятелски.Недей да си мислиш, че си разбрала всичко или поне част от живота.В по предният си пост уж говориш за какво си разбрала от живота, а пък слагаш етикети като "повърхностни" на други хора (?!).
Какво правим, ако моята философия на живота предполага лесният и безотговорен начин ? Ако съм мислил много над това и съм стигнал до извода, че живота не е толкова сложен, колкото изглежда ?

baceto
10-17-2010, 00:35
че ушев е пeдераст!!!

Elenichkaa
10-17-2010, 07:20
НАУЧИХ,ЧЕ ...си струва да помогнеш,без да искаш нищо в замяна!

като даваш,после вземаш
малко цинично звучи, но си е истина...
имах предвид да помагаш без задни мисли,без после да задължаваш и да натякваш! :)

Dopeass
10-17-2010, 10:34
самата мисъл с оглед филма,от който излиза,е абсолютна гавра с... тази мисъл :lol:
Тва ми хареса =; пускам си го за закуска :)

WinstonSmith
10-17-2010, 11:42
Че животът не е справедлив, което е добре за нас.

Каквото и да кажете, животът не може да се напише, той може да се живее...

baceto
10-17-2010, 12:24
Всичко е написано,
повече е казано,
по-малко разбрано,
нищо не е променено,
алиии Xуя!!!

Светльо Витков

miki991
10-17-2010, 23:20
бъди егоист и не се доверявай почти на никой :smt098

Disrespect
10-17-2010, 23:45
Не било писано... ми аз ще го напиша!

rebeccaa
10-19-2010, 14:03
Научих, че трябва да ценим малките неща в живота.
Научих, че трябва да цениш нещо, когато го имаш, а не да разбереш колко е скъпо след като си го изгубил.
Научих, че не трябва да мислим само за себе си.
Научих, че ревността са излишни нерви.
Научих, че трябва да гледаме позитивно на нещата каквото и да става.
Научих, че надежда винаги има.
Научих, че някой хора идват и си отиват само за да ни научат какви ТРЯБВА и какви НЕ ТРЯБВА да бъдем.

cherinka
10-19-2010, 17:40
Ех, ама как не се научихте, че няма такива понятия като "трябва" и "не трябва"! Има "желателно" и "нежелателно"!

ohluv
10-19-2010, 18:27
Смех и сълзи