PDA

View Full Version : креатин ,вода



drogba333
10-16-2010, 07:38
разбрах че креатина напомпва мусколите с вода , та се питам дали без да зимам креатин ,и пия по повече вода на ден мога да ги напомпам така че все едно сам зимал креатин
П.П не съм много запознат с тези фитнес химии

FlipY
10-16-2010, 07:52
Креатин монохидрат задържа вода , не ти уголемява мускулите , а ставаш по-пухкав.Ако ти е първи прием и е на добра марка за един месец може да очакваш около 3-4-5кг маса , но след като го спреш ще се върнеш г/д на същите килограми , но с малко повече сила.
Ако пиеш вода по 5-6 литра ефекта може и да наподобява креатин , но ще ходиш да пикаеш много често , което не винаги е много удобно,ала с приема на вода няма да се увеличи силата =>креатинът е по-добър от големи количества вода , но не забравяй ,че ако взимаш сериозен монохидрат или матрица за лица над 18 години , много яко трябва да се наливаш с вода ( 5-7литра) , за да не се проявят болки в бъбреците и т.н

Myrth
10-16-2010, 08:00
Водната задръжка е страничен ефект на креатина, новите формули нямат такова действие. Приемът просто на много вода няма да доведе до водна задръжка, по-скоро обратното. Приемът на много сол ще има подобен ефект, но е много нежелателно.

FlipY
10-16-2010, 08:42
Мyrth,тук трябва да отбележим ,че монохидрата се избира от повечето именно заради този му страничен ефект :)

redbul2
10-16-2010, 09:28
Мyrth,тук трябва да отбележим ,че монохидрата се избира от повечето именно заради този му страничен ефект :)

А не би трябвало. Основният ефект на креатина е повишаване на силата и за това се взема преди всичко.

FlipY
10-16-2010, 09:30
Какво трябва и какво се прави винаги са били две различни неща ; ) все пак монохидрата си остава най-използван от хора тръгващи на фитнес през май-юни месец и искащи да закоравеят до юли-август.

TheManTheLegend
10-16-2010, 09:40
Флипи ти малоумен ли си бе батко?
кажи кой иска да задържа вода?
А автора вземи да прочетеш нещо за "фитнес химиите" че такива като вас, за които всичко е химия ама са готови и обогатен уран да пият за да качат 2 санта ръка, много дразнят!

FlipY
10-16-2010, 10:12
Няма да отговарям на плоскити ти опити да ме обидиш.Келеши , започващи тренировките си за лятото през месец май пият монохидрата именно защото ги помпи най-много!Вода е ,ама стоят напомпани поне , докато го приемат.
Това , че хората около теб го пият заради 1-2 килограма дето повече ще отлепят , не значи че тея дето са в моя фитнес го взимат за това , при нас положението , поне лятото бе да идват 2-3 момчета , да вземат монохидрат 1250мг ( или там колкото беше разфасовката на хапчетата ) , да блъскат 1 месец, да качат 5кг ( повечето вода) и да идат да бачкат "напомпани" на морето.

TheManTheLegend
10-16-2010, 10:38
От водата човек не изглежда по-напомпан а буквално по-пухкав :-o
Хората около мене го пият за да отлепят някой кг повече, защото исканата визия вече са я постигнали и не са кръгли комплексари, които се чудят кво да вземат да не изглеждат много жалки на плажа.

fatrat
10-16-2010, 14:38
Май не ви е ясно за кво става въпросТ тука!Задържането на вода е страничен ефект,а същинския е покачването на сила.Т.е креатин се използва когато си в застой, а искаш да вдигнеш повече кила
=>повече кила=по-големи мускули.
послепис:водата се изчиства за 1 седмица!

FlipY
10-16-2010, 15:51
Legend , мислиш ли че човекът пуснал темата иска да отлепи 1-2килограма повече? Надали има 2 месеца стаж=> търси страничният му ефект "напомпването" / дължащо се на приема на вода/.
Горният пост е верен , с информацията че след спиране на приема на монохидрат за една седмица сваляш / поне мои приятели/ 65-80% от качените килограми , но запазват до голяма степен силата , с което се излиза от така наречения застой.

TheManTheLegend
10-16-2010, 16:22
Кой по дяволите ще търси страничния ефект на добавка?
Дай да взимаме омнадрен не за сила, ми за страничния ефект от свиване на топките !!!

fatrat
10-16-2010, 16:28
Кой по дяволите ще търси страничния ефект на добавка?
Дай да взимаме омнадрен не за сила, ми за страничния ефект от свиване на топките !!!+1
защо по дяволите трябва да се надувам с вода и да изглеждам подпухнал!
+тва флипи ти не беше ли цитирам:
FlipY
Голям фен



Регистриран на: 14 Юни 2008
Мнения: 510
Местожителство: TaM..
Пуснато на: Пон Окт 04, 2010 12:10 am Заглавие:
Постиженията и оказаните мерки на потребител Slicky ми се струват леко съмнителни, защото аз дето имам 4-5 месеца стаж в залата и съм 10 кг по тебе дигам с дъмбела по 15-17,5 килограма за гърди и пак слагам 15-ки отстани на лоста.Ако мерките ти са верни според мен постиженията ти биха били много по - добре .
Струва ми се съмнително , не казвам че лъжеш или нещо подобно , не съм те виждал и не мога да говоря нищо със сигурност, но ако мерките са завишени и има нещо прииначено в поста ти ,надали ще получиш адекватен отговор .
Със здраве , дано се оправиш по - бързо /.
Имаш 4 месеца чул недочул! Не се изказвай таака!

ZipFail
10-16-2010, 16:34
Много от начинаещите 'билдъри' които познавам точно за това взимат креатин, щото си мислят, че водата дето са качили са мускули. Или пък за да изглеждат по яки през сезона на басейните. :)

Това, че е глупаво, не значи че хората не го правят ;)

TheManTheLegend
10-16-2010, 16:55
В моя фитнес нема такиа животни кат плажните билдъри, или поне се броят на пръсти :grin:
пс: тва е и господин

Целя около 5кг маса , за около 100-200лв :razz:

FlipY
10-16-2010, 17:13
Моето момче , не е смешно . Структурата ми е такава , че даже 10х10 не ми помога да кача ; )
В момента си ръгам добавки за около 200кинта и даже съм свалил кг при стабилно хапване.Не е тук темата да спамим , ЗипФеил го каза, това че нещо е глупаво не значи че се прави.
Ако Легенд има някакви въпроси да се обръща към мен на ЛС , ще му отговоря .
За да сложа край на споровете относно храненията и глупавите ти коментари без да ме познаваш :
1. Пия Гаинератор на Олимп (3кг)
2.Глутамин
3.Аргинин
4.Матрица на олимп
Закуска : 2 -3 тостера с сирене,кашкавал,пуешко месо.
Към обяд някакъв омлет задължително + ориз със зеленчуци и пилешки гърди
2 часа преди тренировка пак около 200 грама пилешко
След тренировка ям варени картофи около 300-400гр с някаква мръвка.
Пробвал съм и ще пробвам всякакви варианти , туи че твоито качане е едва ли не мигновенно,аз яко се бъхтя

TheManTheLegend
10-16-2010, 17:18
За да сложа край на споровете относно храненията и глупавите ти коментари без да ме познаваш :
1. Пия Гаинератор на Олимп (3кг)
2.Глутамин
3.Аргинин
4.Матрица на олимп

1) Марката е СМЕШНА
4) СЪЩОТО
2) това е последното нещо което трябва да се купи, има поне 10 вида добавки от които има по-голям ефект!!!
3) за напомпване ли мойто момче???


Да си беше взел някой качествен протеин 10 либри + 1 кило монохидрат за тея пари...
И спокойно не съм от "генетическите чудовища" винаги може да се яде и повече, почнал съм от нищото даже имах доста мазнини да чистя!



пс: МНОГО ТИ Е РАНО ЗА 10х10 И ДОРИ ЗА 5х5 !!!
Тренирай си нормално !!!

fatrat
10-16-2010, 19:13
подкрепям горното+ яденето ти =sux яко!
тея 2-3 тостера никва работа не вършат!+тва месо на закуска не е хубаво да се яде ама майната му.
Много по добре ще бъде овесени ядки +месо(протеин)
на обяд е достатъчно 300 гр ориз със 200-300 грама пилешки гърди!
към час и половина -1 час преди тренировка ти трябва въглехидрат+протеин и така нататък!

Myrth
10-16-2010, 20:27
Не е нужно да спазваш режими, това е най-отвратителното нещо и можеш да си го спестиш. Хранителни навици му е майката.

Храни се според потребностите на тялото си, покачвай интензивността на тренировките, работни тежести, променяй обема, работи с базови упражнения. Ставай по-силен и ако се храниш достатъчно, ще качиш. Няма такова нещо като ''не мога да качвам''. Навремето и аз мислех, че имам подобен проблем, но се убедих в противното - всеки може да качи и да направи страхотно тяло, дори без никакви добавки и крайности в храненето.

Трябва да имаш акъл, сърце и да се въоръжиш с търпение, така нещата стават най-лесно :)

GentlemanNn
08-20-2016, 08:20
Креатина.. ако си вземеш някой на хубава марка, с водата няма да имаш никакви проблеми. Сега използвам на Universal, водна задръжка изобщо не виждам да личи. Какъвто и да си вземеш, ако е Creapure, ще останеш доволен.
Пий повече вода, хубав хранителен режим, и си чук ;)

Единственото, което креатина ти дава е сила. Не ги слушай тези, които казват, че ще се надуеш.. ще качиш 20кг за един месец и такива глупости. Можеш да качиш мм, но това ще се дължи на силата, която той ти е дал и можеш да сложиш още 5-10кг отгоре :)

Rakshy
08-20-2016, 14:32
Креатина.. ако си вземеш някой на хубава марка, с водата няма да имаш никакви проблеми. Сега използвам на Universal, водна задръжка изобщо не виждам да личи. Какъвто и да си вземеш, ако е Creapure, ще останеш доволен.
Пий повече вода, хубав хранителен режим, и си чук ;)

Единственото, което креатина ти дава е сила. Не ги слушай тези, които казват, че ще се надуеш.. ще качиш 20кг за един месец и такива глупости. Можеш да качиш мм, но това ще се дължи на силата, която той ти е дал и можеш да сложиш още 5-10кг отгоре :)

бате добре, че си ти да му кажеш 6 години по-късно

браво браво

NissaN
08-20-2016, 19:11
Няма смисъл от креатин взимал съм.А иначе метанът ти пълни мускулите с вода и като го спреш изпикаваш всичко.Аз съм на Дека Дураболин на инжекций.

Supermassive____
08-20-2016, 19:35
Аз съм на Дека Дураболин на инжекций.

Пожелавам ти да си жив и здрав и дано нямаш проблеми. От колко време се бодеш и какво друго си използвал/използваш?