PDA

View Full Version : Мазна коса



pisentseto
10-16-2010, 09:38
Здравейте,
извинявам се предвърително , ако се повтаря темата.
Косата ми се омазнява на два дена и мия 3 пъти в седмицата и я суша със сешоар,много често.Знам че нито честото миене не полезно ,нито сушенето със сешоар.Но няма как да ходя със мазна или мокра коса по улиците.Въпроса ми е ? Ако знаете някакав шампоан ,който помага за мазна коса да ми кажете?Аз съм се мила с доста ,включително и с катранен,но няма никаква полза

vagarious
10-16-2010, 09:43
Моята е с мазни корени, но сухи краища. :-o
И аз я мия през 2 дена, но в последно време я мия и на третия ден.
Смисъл, мия я в неделя, вторник и евентуално чак в петък, ако пък не- в четвъртък, после петък и пак в неделя.И ми е ок.

pisentseto
10-16-2010, 09:45
Моята е с мазни корени, но сухи краища. :-o
И аз я мия през 2 дена, но в последно време я мия и на третия ден.
Смисъл, мия я в неделя, вторник и евентуално чак в петък, ако пък не- в четвъртък, после петък и пак в неделя.И ми е ок.
и аз съм така,ама като стане 2 рия ден -корените ми почват да се омазняват и много ме тревожи това.Искам да не е така ,затова питам как да го постигна

vagarious
10-16-2010, 10:15
Попринцип и моята е така, когато не съм я тормозила с нищо.
Но аз почти всеки път си правя обем и хич не си личи, да не кажа никак.
Иначе когато не я правя нищо, знам, че няма да ми се наложи да излизам и си стоя така. 8-)

katericArofl
10-16-2010, 10:48
мм, както в повечето случаи, това, което ви го повтарят, че честото миене екара косата да се омазнява по-бързо е истина.. ако я оставиш примерно 3-4 дни ( на 3тия по думите ти ще е мазна) ии премерно ако се изкъпеш в четвъртък, измий я отново в неделя и дните, в които е мазна или я закрепи по някакъв начин ( топиране, шапка, връзване, вафлички), или ако просто не излизай. така от 1-2 пъти ще ти се регулира омазняването и ще се намали. кофти е, но всяко нещо иска жертви.
аз в момента си я мия 2 пъти седмично неделя и сряда вечер, а когато съм 2ра смяна понеделник и четвъртък сутрин и всичко е наред. както каза сушето със сешоар не е полезно, така че максимално я оставяй да изсъхне сама ( но все пак да си натопло, за да не вземеш да изстинеш).

ползвам шампоаана на елсев розовия, добре ми измива косата.
сетих се и че не трябва да слгаш мн шампоан, защото и това води до отежняване.. балсами и маски също да не се нанасят в корените и това е . :)

ParisHilton
10-25-2010, 13:41
отиди на лекар и той ще ти изпише шампоан \:D/

SeeBlue
10-25-2010, 17:21
По-принцип моята коса не се омазнява много, обаче се страя да не я тормозя. Сешоар използвам само в крайни случаи. Опитай да не го използваш толкова често. Например убеди се, че имаш достатъчно време за след като се изкъпеш, за да може косата ти да изсъхне естествено. Не използвай последния момент!
Другото, което ще те посъветвам - пробвай с детски шампоан. Щади косата. А може и да си вземеш такъв за ежедневна употреба.

Късмет! :)

Sintya
10-25-2010, 18:57
Прави си маски, но без да слагаш на корените, както и я мий с неутрален шампоан.