PDA

View Full Version : Възможно ли е приятелството между по-големи и по - малки ?



n00way
10-16-2010, 10:37
Въпроса е ясен. Може ли например да са приятели момиче на 13-14 с вече жена на 20 ? Коментарите са добре дошли !!! :)

Gnom
10-16-2010, 10:59
То 20 годишен ходи с 14 годишна,не виждам защо да не могат да бъдат?

Аз съм на 16 и имам приятели много по-големи от мен.. =/

BaffaLsc
10-16-2010, 11:07
^ Вярно е.
Защо да не могат да бъдат? По принцип могат,но аз нямам. 8-)

TheGirlNextDoor
10-16-2010, 11:29
аз съм на 16 и имам...вероятно и 13-14 годишните могат знам ли 8-)

ecstazy
10-16-2010, 11:34
^ Вярно е.
Защо да не могат да бъдат? По принцип могат,но аз нямам. 8-) Понякога пречката е начина на мислене и държанието. Поне аз съм забелязала, че някои 14 годишни имат твърде детско държание, за да ги търпи някой зрял, порастнал приятел..Всеки се развива различно де, но за мен лично това би била единствената пречка.

GossipGirl89
10-16-2010, 11:39
^ Вярно е.
Защо да не могат да бъдат? По принцип могат,но аз нямам. 8-) Понякога пречката е начина на мислене и държанието. Поне аз съм забелязала, че някои 14 годишни имат твърде детско държание, за да ги търпи някой зрял, порастнал приятел..Всеки се развива различно де, но за мен лично това би била единствената пречка.

+1 :)

И въпреки всичко може де. Аз съм на 21 и имам познати и приятели на по 30 почти, но при нас различното е, че вече и аз не разсъждавам като дете, а като възрастен горе-долу и имаме доста общи теми за разговор :)

BaffaLsc
10-16-2010, 11:41
ecstazy мда.. вярно е.Аз примерно сега съм 7а клас ,а като видя 7б как се държат като 2ри клас и лошо ми става. Почва да ме е срам от тях и се изнасям от стаята. :D А пък сме на една възраст..

xoxi
10-16-2010, 12:15
Възможно е! Има много такива случаи :)
Аз лично имам приятели по-големи от мен с 5-6-7-8-9 години. За приятелството, както и за любовта, години няма.

fuckme
10-16-2010, 12:36
любовта е много по - различна то приятелството... защото , за да обичаш някого не ти трябват причини.. докато приятелството се крепи на общи теми за разговор, общи познати и интереси... начинът на мислене на една 20 годишна жена и на едно 13 годишно момиче е различен.. защото тези периоди 20 годишната ги е минала, сега има по - реални представи за света и за това какво иска от живота... въпреки, че 20 години не са много, пак са повече от 13. 13 годишното момиче в момента се интересува от много по - различни неща от една 20 годишна млада дама. според мен рядко е възможно...

BeezyJey
10-16-2010, 12:43
Най-добрата ми приятелка е с 6 години по-голяма от мен..

xoxi
10-16-2010, 12:44
любовта е много по - различна то приятелството... защото , за да обичаш някого не ти трябват причини.. докато приятелството се крепи на общи теми за разговор, общи познати и интереси...

Пълни глупости!

BeezyJey
10-16-2010, 12:45
любовта е много по - различна то приятелството... защото , за да обичаш някого не ти трябват причини.. докато приятелството се крепи на общи теми за разговор, общи познати и интереси...

Пълни глупости!

fuckme
10-16-2010, 12:59
любовта е много по - различна то приятелството... защото , за да обичаш някого не ти трябват причини.. докато приятелството се крепи на общи теми за разговор, общи познати и интереси...

Пълни глупости!

Добре бе, ще ми кажете ли кое е умно в такъв случай ? Когато си с гаджето си, може да не правите нищо, освен да се целувате. Но когато си с приятел, не можеш да не говориш с него. Какво ще правите, само ще мълчите ли? Трябва да имате тема на разовор. Не казвам, че е невъзможно, но според мен трудно момиче на 13 и на 20 ще си намерят много теми. Лично мнение :)

Cybershot
10-16-2010, 13:02
Не е важно на колко години е физически, а на колко години е умствено ....

n00way
10-16-2010, 13:16
Много различни и интересни мнения . Аз все още не знам дали е възможно , но се надявам скоро да науча. Един е проблемът попринцип : Докато 20 годишните ги интересува темата лекции например , 13 годишните още си говорят за домашни и т.н. Темите се разминават , но може би с малко повече усилия от страна на по-малките може и да се сприятелят.С една дума на големите малките са им скучни , колкото и да са израстнали за възрастта си.

UnkNoWn12
10-16-2010, 13:44
Да,възможно е.

xoxi
10-16-2010, 14:30
любовта е много по - различна то приятелството... защото , за да обичаш някого не ти трябват причини.. докато приятелството се крепи на общи теми за разговор, общи познати и интереси...

Пълни глупости!

Добре бе, ще ми кажете ли кое е умно в такъв случай ? Когато си с гаджето си, може да не правите нищо, освен да се целувате. Но когато си с приятел, не можеш да не говориш с него. Какво ще правите, само ще мълчите ли? Трябва да имате тема на разовор. Не казвам, че е невъзможно, но според мен трудно момиче на 13 и на 20 ще си намерят много теми. Лично мнение :)

На колко си? Такива разсъждения са типични за малките деца.
Добре, ще се целувате! Ще се целувате месец, два, три.. ще ви омръзне само това да правите и ще скъсате! Я намери някой с когото имате общи интереси и еднакво виждане на нещата и ще видиш каква е разликата.

OtkrovennoBezrazlichna
10-16-2010, 19:06
аз пък знайш ли ква съм приятелка с леля ми
тя е на 30 и няколко години
аз на 16 и постоянно си говорим за сичкоооо
аахахахах
ама аз имам готина леля !!! :Д
та имам и приятели по големи дет не са ми роднини :Д (даже повечето ми познати са доста по големи от мен и приятели и приятелки ! )
и можем да си говорим за сичко !!

FuckedUp
10-16-2010, 19:31
Не е важно на колко години е физически, а на колко години е умствено ....
Съгласен съм. Важно е да сте на едно (близко) умствено ниво :)

BlackEyedPeas
10-16-2010, 19:59
Не е важно на колко години е физически, а на колко години е умствено ....

Най-верния отговор от цялата тема!

babyy123
10-17-2010, 12:41
Не е важно на колко години е физически, а на колко години е умствено ....

Най-верния отговор от цялата тема!

+1

NeverTheSame
10-17-2010, 12:46
любовта е много по - различна то приятелството... защото , за да обичаш някого не ти трябват причини.. докато приятелството се крепи на общи теми за разговор, общи познати и интереси..

дано да си нямаш приятел/приятелка иначе горко му ако това ти е мнението за една връзка.

fuckme
10-17-2010, 14:47
първо, имам си приятел и съм с него най - вече, защото го ОБИЧАМ. естестевно, имаме за какво да си говорим, няма да излизам с някакъв тъпунгер, но въпроса е, че любовта е много по - различна от приятелството и не могат да се слагат под общ знаменател, както един беше направил. кво сичките храните без да мислите....

sp33der
10-17-2010, 15:58
Не е важно на колко години е физически, а на колко години е умствено ....
Мда така е.

MeLikesPie
10-17-2010, 16:59
Не е важно на колко години е физически, а на колко години е умствено ....
Мда така е.
+безкрай 8-)

Странно ми е, че всички говорят за по-големи свои приятели... Ами по-малки??? Може би си викате "Е, не, не съм смотаняк да си дружа с дечица", ама вашите по-големи приятели смотаняци ли са???
Аз съм на 13 и имам един приятел, който е на 16, дето вика, че най-добрия му приятел е на 14... Това не значи, че е зле...
Честно казано, не че се хваля, ама май че съм малко по-зряла за възрастта си, щото 2 пъти вече ме мислят за по-голяма с към 2 години... не заради външния вид...

ImmortalSportFreak
10-17-2010, 17:12
Може,разбира се. :)

Xriiskaa
10-17-2010, 17:46
Да,много ясно!! Аз лично само с по-големи от мен движа,брат ми е голям,братовчедите ми всички са по-големи от мен и съм свикнала с по-големи да общувам и да дружа. Всичките ми приятели са с по 5-6-7 години по-големи от мен и не се чувствам малка сред тях!!! Не са важни толкова годините,колкото умственото развитие :)

shokoladd
10-17-2010, 18:13
Няма причина да не може :)

Paramour
10-17-2010, 18:27
Възможно е.
Годините са начин на измерване на възрастта на тялото, така да го наречем.
При приятелството не е важно на колко си години, а как разсъждаваш и от какво се интересуваш.

Lexynnka
10-17-2010, 18:52
да

GossipGirl89
10-17-2010, 22:49
начинът на мислене на една 20 годишна жена и на едно 13 годишно момиче е различен.. защото тези периоди 20 годишната ги е минала, сега има по - реални представи за света и за това какво иска от живота... въпреки, че 20 години не са много, пак са повече от 13. 13 годишното момиче в момента се интересува от много по - различни неща от една 20 годишна млада дама. според мен рядко е възможно...

Я се замисли - тази 20 годишна дама, при положение, че вече и минала през повечето неща, не може ли да се явява като един вид съветник на 13 годишното момиче? :) Да я насърчава и да й показва правилния път? :)


Много различни и интересни мнения . Аз все още не знам дали е възможно , но се надявам скоро да науча. Един е проблемът попринцип : Докато 20 годишните ги интересува темата лекции например , 13 годишните още си говорят за домашни и т.н. Темите се разминават , но може би с малко повече усилия от страна на по-малките може и да се сприятелят.С една дума на големите малките са им скучни , колкото и да са израстнали за възрастта си.

Тук според мен си зависи от човека. Аз познавам 13-14 годишни дето разсъждават доста правилно и са надрасли годините си, а и са печени и се държат като големи хора. Познавам и 19-20 годишни дето мислите и действията им са като на 10 годишни :) Така че май всичко си зависи само и единствено от конкретния човек. Приятелство винаги може да се създаде стига хората да си допаднат взаимно и да намерят някакви общи виждания и интереси

SmilezZz
10-18-2010, 06:59
Може,защо да не може...
Дори това би било предимство,когато
по-малкия е на ръба да направи най-голямата
грешка,а големия да го спре 8-)

- Аз нямам такива..Само един от най-добрите ми приятели е на 19 :D

vIKToriYa
10-18-2010, 15:22
може да... аз съм на 15 и най-добрият ми приятел е момче на 18 ( само приятели всичко тръгна обратно ноо така се стекоха обстоятелствата) и много държа на него .. !!!! всичко му казвам както и той на мен :)

Lexynnka
10-18-2010, 15:28
Шеметно си тъп, авторе... Може... Е за пример аз съм на 16 ама 3 ма от най-добрите ми приятели са съответно на 26,24 и 27. 8) те колко са общо? :-o

MissNothing
10-18-2010, 16:11
Зависи от човека. Има 20 годишни кретени, които се държат като 10 годишнш пикльовци и обратното.. Ако обаче имаш общи интереси с даден човек и ти е готино с него що ад не? Аз лично нямам по-голуми приятели от мен..

IncHeTy
10-18-2010, 16:18
Еми аз съм на 13,една моя много добра приятелка е на 16. Не е кой знае каква разлика,но все пак... Така,че смятам,че е възможно,но не 10 години разлика например..трудно е,заради различните интереси

BrianJohnsonFan
10-19-2010, 07:08
1.Напиши името на човек от срещуположния пол.
2.Кой е любимия ти цвят от тези - Жълт,черен,зелен,син или червен
3.Първият ти инициал: А-P,Л-Р,С-Я
4.Месецът ти на раждане 5 .Кой цвят харесваш повече-черен или бял
6.Напиши името на човек от същия пол като теб 7.Любимото ти число
8.Калифорния или Флорида
9.Кое харесваш повече: Езерото или океанът 10.Напиши желание.


Отговорите:
1.Това е името на човека,в който си истински влюбен.
2.Ако си избрал: Червено - Ти си жив и изпълнен с любов. Черен - Ти си скромен и агресивен. Зелен - Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие. Син - Ти си човек със спонтанен характер. Жълт - Ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора.
3.Ако инициалът ти е: А-Р - Имаш много приятели и любов в живота Л-Р - Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще разцъфне. С-Я - Обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро.
4.Ако си роден през: Януари-Март - Годината ще е много добра и ще разбереш, че си се влюбил в този, който не си очаквал. Април-Юни - Ще имаш силна връзка, но тя няма да трае дълго. Юли-Септември - Ще имаш незабравима година с много промени. Октомври-Декември - Годината няма да е от най-добрите, но ще откриеш сродна душа.
5.Ако избереш: Черно - Живота ти ще тръгне в различна посока, ще има много промени и ще се радваш на тях. Бяло - Ще намериш приятел, който ще ти се доверява и ще направи всичко това, но може и да не го разбереш.
6.Това е най-добрият ти приятел.
7.Това е броят на близките ти приятели, които ще имаш в живота.
8.Ако избереш: Калифорния - Обичаш приключенията. Флорида - Романтична душа си.
9.Ако избереш: Езерото - Верен си на приятелите и си малко резервиран. Океан - Ти си спонтанен и обичаш местата с много хора.
10.Желанието ти ще се сбъдне, ако пуснеш това в друг форум до 1 час!!! УСПЕХ!!!!

gabi7u
10-19-2010, 10:06
Приятеля ми се събира с момчета на по 21,22,23 , както и с такива на 13,14 .. (на 16 е)
А аз не мога да си се представя да се мотая с някой значително по -възрастен от мен, или по малък(в скучая аз да съм голямата). Сигурно няма да мога да се отпуна.. на 15 съм и вс. ми приятели са в рамките на 13(рядко) 14,15,16 17 ..

Аз пък разсъждавам така, че може би има и разлика в половете..
Момчешките групи, които познавам има от всякакви възрасти..
Момчетата са по разпуснати на всякаква възраст.
и на 14, и на 20 пак играят видео игри и прочие. И на 12 и на 22 пак ритат топка на поляната пред блока .. може би на това се дължи ..